Uwaga nadchodzi ACTA !

Nowości... więcej na https://www.opp.today/pl/

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
siódmy
Stały użytkownik forum
Posty: 98
Rejestracja: 2008-09-06, 10:31
Lokalizacja: Polska

Uwaga nadchodzi ACTA !

Post autor: siódmy »

Szarmuta
Tanoy
Użytkownik forum
Posty: 34
Rejestracja: 2011-01-13, 17:12
Lokalizacja: Okolice Gniezna

Re: Uwaga nadchodzi ACTA !

Post autor: Tanoy »

Awatar użytkownika
siódmy
Stały użytkownik forum
Posty: 98
Rejestracja: 2008-09-06, 10:31
Lokalizacja: Polska

Re: Uwaga nadchodzi ACTA !

Post autor: siódmy »

Szarmuta
Awatar użytkownika
kris_kjk
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 158
Rejestracja: 2009-11-27, 23:23
Lokalizacja: UE

Re: Uwaga nadchodzi ACTA !

Post autor: kris_kjk »

Czy taki zapis grozi nam wszystkim - http://i1.kwejk.pl/site_media/obrazki/2 ... 1327090157 ???

Faktycznie strony rządowe są przyblokowane ... nie ma się co dziwić skoro dyskusje nad ACTA są prowadzone bez konsultacji społecznych itd., a ustawa została ukryta na 46 stronie, miedzy ustawami rolnymi ... czy zostanie nielegalnie uchwalona już 26 stycznia ??? Czas pokaże ...
Awatar użytkownika
Simonel
Stały użytkownik forum
Posty: 84
Rejestracja: 2008-08-07, 16:52
Lokalizacja: Earth/Europe/Poland

Re: Uwaga nadchodzi ACTA !

Post autor: Simonel »

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... KAH3Xj1bQc

POLECAM! ^^
Ostatnio zmieniony 2012-01-24, 18:49 przez Simonel, łącznie zmieniany 1 raz.
Simonel ^^
Awatar użytkownika
siódmy
Stały użytkownik forum
Posty: 98
Rejestracja: 2008-09-06, 10:31
Lokalizacja: Polska

Re: Uwaga nadchodzi ACTA !

Post autor: siódmy »

Szarmuta
Awatar użytkownika
Simonel
Stały użytkownik forum
Posty: 84
Rejestracja: 2008-08-07, 16:52
Lokalizacja: Earth/Europe/Poland

Re: Uwaga nadchodzi ACTA !

Post autor: Simonel »


Zauważyliście ,że na większości filmików z "Anonimami" stoi licznik wyświetleń w miejscu?!! Dziwne nie ;d
Ostatnio zmieniony 2012-01-24, 18:49 przez Simonel, łącznie zmieniany 1 raz.
Simonel ^^
Awatar użytkownika
siódmy
Stały użytkownik forum
Posty: 98
Rejestracja: 2008-09-06, 10:31
Lokalizacja: Polska

Re: Uwaga nadchodzi ACTA !

Post autor: siódmy »

YT odświerza licznik co jakiś czas także powinno wskoczyć póżniej.Zauważcie bardzo duże poparcie np.Allegro,Dobre Programy,Wykop i wiele wiele innych.
Szarmuta
Grzechu
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 565
Rejestracja: 2009-02-12, 18:44
Lokalizacja: Poznań

Re: Uwaga nadchodzi ACTA !

Post autor: Grzechu »

siódmy pisze:Allegro,Dobre Programy,Wykop
...my, forum-laptopy.info.pl... ;)
"Kiedy ginie Inkwizytor, czarne płaszcze ruszają do tańca."
Zapraszam na forum o laptopach. (Notebooki, netbooki, tablety)
bdkacz
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 503
Rejestracja: 2010-07-30, 00:42
Lokalizacja: łódzkie

Re: Uwaga nadchodzi ACTA !

Post autor: bdkacz »

Moim zdaniem przesadzacie. I co się takiego stanie jak zamkną YT, filesonic,rapidshare itd ? MA zamknęli i jakoś końca internetu czy świata z tego powodu nie ma. Kiedyś nie było żadnego z tych serwisów i internauci żyli. Sorry,ale jak ktoś jest legalny to się ACTA nie boi.
Awatar użytkownika
siódmy
Stały użytkownik forum
Posty: 98
Rejestracja: 2008-09-06, 10:31
Lokalizacja: Polska

Re: Uwaga nadchodzi ACTA !

Post autor: siódmy »

Właśnie o to chodzi że ściganie piratów to przykrywka do kontroli wszystkich i wszystkiego w sieci.Będą mogli wejść Ci z butami do domu mając tylko podejrzenie.Zobacz co się dzieje np. w telewizji i prasie teraz jeszcze chcą internet.
Szarmuta
bdkacz
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 503
Rejestracja: 2010-07-30, 00:42
Lokalizacja: łódzkie

Re: Uwaga nadchodzi ACTA !

Post autor: bdkacz »

Podejrzenie czego ? Że piratuje/obrażam szanownie nam rządzących/...? Przecież skoro ISP będą wszystko monitorować to nie będzie trzeba nic podejrzewać,bo wszystko będzie czarno na białym :) Taka totalna inwigilacja wręcz umożliwi wykluczenie "pomyłek" :)
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Uwaga nadchodzi ACTA !

Post autor: key »

Taka totalna inwigilacja wręcz umożliwi wykluczenie "pomyłek"

Tak? A zdajesz sobie sprawe z tego, ze w.g. proponowanych zapisow ACTA'y ten oto post jest klasyfikowany jako piractwo?
Nie pomagam na PW.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Uwaga nadchodzi ACTA !

Post autor: YaHooo »

bdkacz pisze:Sorry,ale jak ktoś jest legalny to się ACTA nie boi.
Wiesz, że to nie dotyczy tylko internetu? Będą mogli chociażby przeglądać Twoją pocztę, paczki i w razie czego rekwirować. Będą mogli od tak sobie bez decyzji sądu zamykać strony internetowe.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
Simonel
Stały użytkownik forum
Posty: 84
Rejestracja: 2008-08-07, 16:52
Lokalizacja: Earth/Europe/Poland

Re: Uwaga nadchodzi ACTA !

Post autor: Simonel »

Dokładnie jak koledzy UP pisali - walka z piractwem to tylko "wierzchołek góry lodowej", albo inaczej tzw. "ciastko z niespodzianką" ... - akurat w tym wypadku bolesną ... ;(

ACTA to zło i tyle! -.-

[ Komentarz dodany przez: Jaco: 2012-01-24, 18:58 ]
Simonel, jeszcze raz pogrubisz czcionkę i dostaniesz ostrzeżenie.
Ostatnio zmieniony 2012-01-24, 18:49 przez Simonel, łącznie zmieniany 1 raz.
Simonel ^^
bdkacz
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 503
Rejestracja: 2010-07-30, 00:42
Lokalizacja: łódzkie

Re: Uwaga nadchodzi ACTA !

Post autor: bdkacz »

No i co zarekwirują mi nie wiem oryginalny tusz kupiony w necie czy odkamieniacz do ekspresu ? :D A może zabiorą moje rachunki ? A proszę bardzo, jak tylko je zapłacą za mnie to mogą ta makulaturę sobie brać :D A zamykanie stron to zmartwienie właściciela strony,a nie moje :)
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Uwaga nadchodzi ACTA !

Post autor: YaHooo »

bdkacz pisze:A proszę bardzo, jak tylko je zapłacą za mnie to mogą ta makulaturę sobie brać :D
Sory, ale z takim podejściem to życzę powodzenia :]
bdkacz pisze:A zamykanie stron to zmartwienie właściciela strony,a nie moje :)
No to użyj jakiegoś avatara. Niech Ci ktoś zgłosi, że narusza jakieś tam prawo autorskie. Od razu będzie mógł dostać Twój adres od Twojego ISP, a potem zapodać Cię do sądu za łamanie praw autorskich. Zechce odszkodowania. Też nie Twoje zmartwienie?
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
bdkacz
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 503
Rejestracja: 2010-07-30, 00:42
Lokalizacja: łódzkie

Re: Uwaga nadchodzi ACTA !

Post autor: bdkacz »

A jest obowiązek używania avatara ?? Nie używam i jakoś się "gorszy" przez to nie czuję. Tak samo jak się nie czuję gorszy,że nie piszę co 5 minut na tweeterze, FB czy gdzieś tam,że właśnie myślę o pójściu do kibla,że oglądam to,tamto i owamto. A czy jest w ogóle obowiązek korzystania z neta ? Jak ktoś się obawia,że nie będzie potrafił panować nad tym co i gdzie umieszcza to zawsze może zrezygnować z dostępu do sieci i nikt mu wtedy dostępu nie odetnie :) Tak samo jak ktoś się boi,że ma telefon na podsłuchu to może przestać z niego korzystać :)
Maciek764
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1620
Rejestracja: 2008-07-19, 17:07
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Uwaga nadchodzi ACTA !

Post autor: Maciek764 »

to zawsze może zrezygnować z dostępu do sieci i nikt mu wtedy dostępu nie odetnie
A może najlepiej cofnijmy się o 20 lat do epoki telewizora z anteną siatkową i pięciu kanałów? Twoje podejście jest śmieszne, chyba, że po prostu chcesz się wybijać spośród jednogłośnego podejścia do ACTA i być bardziej "tru". Jak będą chcieli coś znaleźć to i na ciebie znajdą i wtedy zrezygnujesz z emotikonek. A może w ogóle przeprowadźmy się do groty jak te dwie najarane francuzki o których pisał RMF24.
bdkacz
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 503
Rejestracja: 2010-07-30, 00:42
Lokalizacja: łódzkie

Re: Uwaga nadchodzi ACTA !

Post autor: bdkacz »

Jak komuś wystarcza 5 kanałów to dlaczego mamy go zmuszać do kablówki/satelity z 50 z czego i tak regularnie ogląda 5 ? Pokaż mi osobę, która regularnie ogląda WSZYSTKIE programy, które ma dostępne w swoim pakiecie :) Jedni wola programy grupy ITI, inni media Rydzyka,a jeszcze inni TVP :)

Widzisz Ty zakładasz,że rządzący i ISP nie będą robić nic innego tylko szukać na każdego jakiegoś haka,a ja uważam,że będą szukać,ale tylko tych co przeginają :)
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Uwaga nadchodzi ACTA !

Post autor: Jaco »

bdkacz pisze:Pokaż mi osobę, która regularnie ogląda WSZYSTKIE programy, które ma dostępne w swoim pakiecie
Ja oglądam. :cwaniak:
bdkacz
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 503
Rejestracja: 2010-07-30, 00:42
Lokalizacja: łódzkie

Re: Uwaga nadchodzi ACTA !

Post autor: bdkacz »

Codziennie wszystkich 50 po trochu ? To chyba tylko reklamy na każdym :D Bo każdy program telewizyjny trwa minimum te 30 minut. 30*50=1500 minut/60 = 25 godzin :D doby CI brakuje ;)
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Uwaga nadchodzi ACTA !

Post autor: krystianb »

bdkacz pisze:Jak komuś wystarcza 5 kanałów to dlaczego mamy go zmuszać do kablówki/satelity z 50 z czego i tak regularnie ogląda 5 ?
Na prawdę nie rozumiesz, że ACTA może się skończyć tym, że na "wszystkich" kanałach (czyli stronach internetowych) będzie tylko to co władza uważa za słuszne, a może nawet wróci instytucja cenzora i nawet jak tu będziesz chciał napisać posta to zanim go ktoś zobaczy to urzędnik będzie go musiał zatwierdzić?
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Awatar użytkownika
siódmy
Stały użytkownik forum
Posty: 98
Rejestracja: 2008-09-06, 10:31
Lokalizacja: Polska

Re: Uwaga nadchodzi ACTA !

Post autor: siódmy »

bdkacz pisze:a ja uważam,że będą szukać,ale tylko tych co przeginają :)
A ja im nie ufam i uważam odwrotnie.
Wystarczy mi że widzę jedynie słuszną prawdę pokazaną przez pseudo dziennikarzy w telewizji i prasie.
Przekłamane fakty,chamstwo i obłuda.
Ośmieszanie porządnych ludzi.
Papka sprzedawana w TV jest nie do zniesienia.
Szarmuta
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Uwaga nadchodzi ACTA !

Post autor: Jaco »

bdkacz pisze:Codziennie wszystkich 50 po trochu ?
Ja mam tylko 30. :cwaniak:
jarek999
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1559
Rejestracja: 2011-07-13, 15:51
Lokalizacja: Łódź

Re: Uwaga nadchodzi ACTA !

Post autor: jarek999 »

Nieroby leżały bykiem przez 4-lata a teraz się obudzili i zauważyli że UE jest już na innym etapie rozwoju i ma inne problemy. Problem w tym że zostajemy spychani na boczny tor i rząd aby to nadrobić wchodzi wszystkim w ... Mało opłacalne jestem spamerem na ratowanie strefy euro i ACTA. :dobani: Zgadzam się w 100% z autorem tego artykułu: http://santee.pl/2012/01/23/acta-to-wirus/
jareq
Awatar użytkownika
siódmy
Stały użytkownik forum
Posty: 98
Rejestracja: 2008-09-06, 10:31
Lokalizacja: Polska

Re: Uwaga nadchodzi ACTA !

Post autor: siódmy »

jarek999 pisze:Nieroby leżały bykiem przez 4-lata
Dokładnie a Polacy straszeni przez te 4 lata Kaczorem wybrali ich ponownie :szok:
Szarmuta
bdkacz
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 503
Rejestracja: 2010-07-30, 00:42
Lokalizacja: łódzkie

Re: Uwaga nadchodzi ACTA !

Post autor: bdkacz »

krystianb pisze: Na prawdę nie rozumiesz, że ACTA może się skończyć tym, że na "wszystkich" kanałach (czyli stronach internetowych) będzie tylko to co władza uważa za słuszne, a może nawet wróci instytucja cenzora i nawet jak tu będziesz chciał napisać posta to zanim go ktoś zobaczy to urzędnik będzie go musiał zatwierdzić?
A teraz nie ma forów,stron itp gdzie każdy post czy komentarz jest moderowany ? Tylko,że przez admina strony,a nie władze ? Sa i jakoś nikt ich nie piętnuje. Chociażby na niezależnych stronach mojego miasta każdy komentarz pod artykułem musi przejść przez akceptację moderatora i jakoś na brak odwiedzających z tego powodu nie narzekają. Jeżeli Ci się władza w kraju nie podoba to masz zawsze rozwiązanie - emigrację, przecież mamy Schengen,zawsze możesz sobie czmychnąć do Irlandii,Francji czy gdzie tam zapragniesz i wrócić (albo i nie) jak wybory wygrają Twoi faworyci :)
Awatar użytkownika
siódmy
Stały użytkownik forum
Posty: 98
Rejestracja: 2008-09-06, 10:31
Lokalizacja: Polska

Re: Uwaga nadchodzi ACTA !

Post autor: siódmy »

Ale ja chcę tu życ i pracować bo Polska to mój kraj,niestety nie rządzona przez Polaków!
Pensje głodowe,ciągłe podwyżki normalnie panuje znieczulica za granicą nie do pomyslenia a u nas cisza,ludzie siedzą i piszczą po cichu w domach!
Szarmuta
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Uwaga nadchodzi ACTA !

Post autor: YaHooo »

bdkacz pisze:A jest obowiązek używania avatara ??
Nie, nie jest. Ale nie pomyślałeś, że są ludzie którzy używają ich? A poza tym przez takich ludzi mogą zamknąć forum na którym wstawili taki avatar.
bdkacz pisze:Jak ktoś się obawia,że nie będzie potrafił panować nad tym co i gdzie umieszcza to zawsze może zrezygnować z dostępu do sieci i nikt mu wtedy dostępu nie odetnie :)
Z takim myśleniem to najlepiej wyrzucić wszystko i zamknąć się na pustyni.
bdkacz pisze: Widzisz Ty zakładasz,że rządzący i ISP nie będą robić nic innego tylko szukać na każdego jakiegoś haka,a ja uważam,że będą szukać,ale tylko tych co przeginają :)
Tu nie chodzi o to, że ISP będzie szukać haka. Wystarczy, że komuś się coś nie spodoba i może iść do Twojego ISP i dostać namiary na Ciebie.
bdkacz pisze:A teraz nie ma forów,stron itp gdzie każdy post czy komentarz jest moderowany ?
Tylko poza niedopuszczeniem Twojego posta do publikacji teraz można podać Cię do sądu, zamknąć stronę bez pytania o pozwolenie sądu? Widzę, że nie rozumiesz do końca o czym mowa. I starasz się być pod prąd. Ale ok, każdy może mieć swoje zdanie.

Ale Panowie i Panie od polityki wara :nienie: Bo zamknę wątek. Forum jest apolityczne.
siódmy pisze: Pensje głodowe,ciągłe podwyżki normalnie panuje znieczulica za granicą nie do pomyslenia a u nas cisza,ludzie siedzą i piszczą po cichu w domach!
Tak samo trzymajmy się tematu.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Zablokowany