[NEWS] Ekologiczne WiFi na Wisłą od Netii

Nowości... więcej na https://www.opp.today/pl/

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

[NEWS] Ekologiczne WiFi na Wisłą od Netii

Post autor: ja.michal »

Maciej Jędrak - blog.netia.pl pisze:Jeśli nie macie jeszcze planów na weekend lub chcielibyście posurfować w internecie na łonie natury, to zapraszamy na spacer nad Wisłę, a konkretnie na skwer przy Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, gdzie stanęła pilotażowa instalacja Netia WiFi.

[center]Obrazek [/center]

Ta ekologiczna, bezprzewodowa instalacja została zrealizowana przez nas we współpracy z firmą Delta Energy Systems, która wsparła nas swoim know-how w dziedzinie zasilania z wykorzystaniem ogniw fotowoltaicznych.
Dzięki temu "stand" jest nie tylko ekologiczny, ale może być montowany w sposób bezinwazyjny, wszędzie tam gdzie nie jest możliwe wykonanie klasycznej instalacji związanej z "ciągnięciem kabli".
Jestem ciekaw jak Wam się podoba tego typu inicjatywa i czy widzicie jej zastosowanie w innych miejscach? Jeśli tak to jakich? A może macie nietuzinkowy pomysł na wykorzystanie tego typu instalacji?
Źródło i całość wiadomości.

Aktualizacja 26.04.2013
Maciej Jędrak - blog.netia.pl pisze:Ten hot spot zasilony jest radiolinią, więc również bez konicznosci wykopków. Jest tam teraz ok 30mb/s, ale jak wspomniałem w poście jest to instalacja pilotażowa na której w praktyce weryfikujemy, jakie pasmo bedzie optymalne. Na razie wystarcza i to z górką:))
Ostatnio zmieniony 2013-04-26, 15:48 przez ja.michal, łącznie zmieniany 1 raz.
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: [NEWS] Ekologiczne WiFi na Wisłą od Netii

Post autor: zDaleKi »

Jestem ciekaw jak Wam się podoba tego typu inicjatywa i czy widzicie jej zastosowanie w innych miejscach?
Mi się podoba. Ciekawi mnie tylko jak długo takie coś tam postoi i czy kamera, która tam jest zamontowana coś da.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: [NEWS] Ekologiczne WiFi na Wisłą od Netii

Post autor: ja.michal »

Rejon taki, że nie powinno się nic stać temu urządzeniu. Stały kiedyś rzeźby i nic im nie było. Jest centrum Kopernika, biblioteka uniwersytetu, nawet salon Bentleya. ;)
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: [NEWS] Ekologiczne WiFi na Wisłą od Netii

Post autor: zDaleKi »

ja.michal pisze:Jest centrum Kopernika, biblioteka uniwersytetu, nawet salon Bentleya.
To o niczym nie świadczy, ale nie znam tego rejonu i tak tylko pytałem.

Ale pomysł godny naśladowania. Oby więcej takich punktów.

Chociaż w dobie ofert darmowego dostępu do internetu nie wiem chyba tylko poprzez sponsorów się takie coś może opłacać.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: [NEWS] Ekologiczne WiFi na Wisłą od Netii

Post autor: ja.michal »

BliSki pisze:To o niczym nie świadczy
Tutaj świadczy. Na szczęście.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: [NEWS] Ekologiczne WiFi na Wisłą od Netii

Post autor: ja.michal »

W pierwszym poście aktualizacja. Dodałem informację w jaki sposób jest dostarczane łącze do tego Hot Spota i o jakiej przepustowości.
Zgrywus
Stały użytkownik forum
Posty: 106
Rejestracja: 2009-12-26, 18:03
Lokalizacja: Lubelskie

Re: [NEWS] Ekologiczne WiFi na Wisłą od Netii

Post autor: Zgrywus »

Ja bym to w mega solidną klatkę zapakował, bo nie ma opcji żeby to postało miesiąc...
ODPOWIEDZ