[NEWS] NetWorkS! podsumowuje połowę projektu budowy

Nowości... więcej na https://www.opp.today/pl/

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: [NEWS] NetWorkS! podsumowuje połowę projektu budowy

Post autor: krystianb »

A to dziwne, jedyny problem jaki mam z jakością rozmów to play gsm. Chyba, że w plusie jest gorzej, tylko z ich usług nie korzystałem od dawna.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: [NEWS] NetWorkS! podsumowuje połowę projektu budowy

Post autor: Sundance_kid »

U mnie jest mały problem z T-Mobile. Telefony gubią sieć.
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: [NEWS] NetWorkS! podsumowuje połowę projektu budowy

Post autor: zDaleKi »

krystianb pisze:jedyny problem jaki mam z jakością rozmów to play gsm. Chyba, że w plusie jest gorzej
Na to wychodzi ;)
Z Play ja korzystam mało, zatem ciężko porównywać. Ale zbierając opinie wśród znajomych, to wychodzi, że Plusie obecnie jest gorzej.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: [NEWS] NetWorkS! podsumowuje połowę projektu budowy

Post autor: Andrzejz78 »

BliSki pisze:Czy macie takie samo wrażenie?
Ilość a nie jakość
adamos22
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 474
Rejestracja: 2009-02-18, 11:23
Lokalizacja: Mazowsze

Re: [NEWS] NetWorkS! podsumowuje połowę projektu budowy

Post autor: adamos22 »

Ja osobiście korzystam na co dzień z Orange GSM i nie mogę narzekać na jakość rozmów, natomiast czasem jak wezmę kartę Play GSM, to chwilami bywa masakrycznie, ledwo można zrozumieć rozmówcę.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: [NEWS] NetWorkS! podsumowuje połowę projektu budowy

Post autor: ja.michal »

Ja tam widzę poprawę dużą ostatnio. Zarówno jeśli chodzi o połączenia głosowe jak i internet. Oprócz GSM u Playa.
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: [NEWS] NetWorkS! podsumowuje połowę projektu budowy

Post autor: zDaleKi »

ja.michal pisze:Ja tam widzę poprawę dużą ostatnio.
Ale w jakiej sieci/sieciach?
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: [NEWS] NetWorkS! podsumowuje połowę projektu budowy

Post autor: Andrzejz78 »

Czy do rozmów telefonicznych lepiej korzystać z pełnego zasięgu w GSM czy lepsze będzie 30-70% UMTS?
Dodam że stale korzystam z GSM w Orange ale ostatnio ciężko zrozumieć rozmówcę

Jak się ma zużycie baterii przy GSM i przy UMTS?
Awatar użytkownika
kris_kjk
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 158
Rejestracja: 2009-11-27, 23:23
Lokalizacja: UE

Re: [NEWS] NetWorkS! podsumowuje połowę projektu budowy

Post autor: kris_kjk »

Od dawna mam wymuszone 2G do rozmów i nie mam problemów jak wcześniej z pogarszaniem się rozmów przy przemieszczaniu się. Telefon co chwila próbuje szukać 3G i logować się nie potrzebnie do sieci np. na 2100MHz (który ma co by nie powiedzieć słabsze pokrycie i jest bardziej wrażliwe) od 900/1800MHz w 2G. Prosty test przed dużym metalowym marketem nawiązujemy rozmowę, a będąc już w środku często sygnał zaczyna się rwać. Przy wymuszonym 2G nie ma tego problemu lub jest dużo mniejszy. Odnoszę też wrażenie, że czas pracy telefonu wydłużył się o jakieś 20 - 30%.

Tak na dobrą sprawę po co nam do rozmów 3G, na stałe mam 2G i jest :D jak potrzebuję skorzystać z internetu, kilka "kliknięć" i przestawiam na 3G.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: [NEWS] NetWorkS! podsumowuje połowę projektu budowy

Post autor: YaHooo »

kris_kjk pisze:ak na dobrą sprawę po co nam do rozmów 3G, na stałe mam 2G i jest
Bo często 2G potrafi przejść na half-rate i wtedy następuje obniżenie jakości połączenia? A już jak obie strony będą tak nadawać to już nic nie można zrozumieć ;)
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: [NEWS] NetWorkS! podsumowuje połowę projektu budowy

Post autor: Andrzejz78 »

YaHooo pisze:A już jak obie strony będą tak nadawać to już nic nie można zrozumieć
Może i u mnie tak jest

Gdyby Orange "nadawało" na U900 to bym dawno przeszedł z 2G na 3G bo zasięg byłby lepszy niż U2100

Muszę kilka dni po testować rozmowy na 3G pod kątem jakości a i przy okazji sprawdzę ile bateria wytrzyma
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: [NEWS] NetWorkS! podsumowuje połowę projektu budowy

Post autor: ja.michal »

BliSki pisze: Ale w jakiej sieci/sieciach?
Najbardziej w Orange jeśli chodzi o głos i transmisję danych w T-Mobile.

Do wszystkiego lepsze 3G. ;) Jakość rozmów jest wyższa.
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: [NEWS] NetWorkS! podsumowuje połowę projektu budowy

Post autor: zDaleKi »

ja.michal pisze:Najbardziej w Orange jeśli chodzi o głos i transmisję danych w T-Mobile.
Czyli nie w plusie?
Ja niestety przy każdej rozmowie w plusie mam problem. :(
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: [NEWS] NetWorkS! podsumowuje połowę projektu budowy

Post autor: ja.michal »

Podłączony wczoraj do Plusa dzwoniłem na jedną infolinię i niestety echo.

Zmień operatora. :cfaniak:
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: [NEWS] NetWorkS! podsumowuje połowę projektu budowy

Post autor: YaHooo »

Andrzejz78 pisze: Muszę kilka dni po testować rozmowy na 3G pod kątem jakości a i przy okazji sprawdzę ile bateria wytrzyma
Moim zdaniem jakość jest lepsza. Ale nie zawsze. W Plusie zdarza mi się tak 50/50 że jakość 2G = jakość 3G. Odnośnie pracy na baterii to ja przebywam tam gdzie zasięg 3G jest 0-1 kresek to jednak bateria szybciej pada o jakieś 30%.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: [NEWS] NetWorkS! podsumowuje połowę projektu budowy

Post autor: ja.michal »

U mnie teraz 0-2 kreski GSM i też pada bateria szybciej. :]
mcore
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 192
Rejestracja: 2008-12-23, 09:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: [NEWS] NetWorkS! podsumowuje połowę projektu budowy

Post autor: mcore »

Andrzejz78 pisze:Czy do rozmów telefonicznych lepiej korzystać z pełnego zasięgu w GSM czy lepsze będzie 30-70% UMTS?
Dodam że stale korzystam z GSM w Orange ale ostatnio ciężko zrozumieć rozmówcę

Jak się ma zużycie baterii przy GSM i przy UMTS?
Jeśli chodzi o 3G i zużycie baterii to sprawa jest prosta. 3G wymaga bardziej zaawansowanej mocy obliczeniowej w terminalach, w szczególności chodzi o ilośc wykonywanych przekształceń typu szybka transformata Fouriera (FFT) co ma związek z kodowaniem w W-CDMA. Wiecej obliczen robi procesor to i bateria szybciej schodzi. Proste jak budowa cepa. Co do jakości , jasna sprawa że zarówno dla dzwieku jak i transmisji danych będzie lepiej. Co do 2G mamy dostęp EDGE dzielony pomiędzy wszystkich użytkowników danego timeslotu którzy współzawodniczą ze sobą stąd i pingi po kilkaset milisekund (nawetdo 2sek) . W odroznieniu dla transmisji danych 3G macie dedykowany slot na połaczenie data i nie ma współzawodnictwa. Dla dzwieku na radiu 2g tez bedzie wspoldzielenie jednego timeslotu poprzez wykorzystanie half-rate. Radio nie jest z gumy a darmowe tysiace minut trzeba obsluzyc..... Co do voice po 3G to możliwe jest uzycie Wideband-AMR kodeka dźwiękowego zwanego inaczej HD voice. .... Niby techniczne forum a nikt do książki nie sięga..

podsumowujac - siec 3g jest lepsza nowoczesniejsza i duzo mniej obciazona niz 2g. Jakosc rozmow bedzie duzo lepsza i wieksza szansa ze sie ktos do was dodzwoni / wy sie dodzwonicie. To praktyka a nie teoria. Jedyny minus to szybsze zuzycie baterii. .
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: [NEWS] NetWorkS! podsumowuje połowę projektu budowy

Post autor: Andrzejz78 »

mcore pisze:nikt do książki nie sięga..
Bo są wakacje ;)
mcore pisze:Jedyny minus to szybsze zuzycie baterii.
Właśnie przestawiłem tel. na 3G i się przekonam o ile szybciej

Wszystko pięknie ale co zrobić gdy ja mam 3G a rozmówca 2G ?

2G-2G najczęściej kiepska jakość
3G-3G teoretycznie wysoka jakość
2G-3G a jak tu zdefiniować jakość połączeń głosowych?
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: [NEWS] NetWorkS! podsumowuje połowę projektu budowy

Post autor: YaHooo »

ja.michal pisze:U mnie teraz 0-2 kreski GSM i też pada bateria szybciej. :]
Ale jednak zazwyczaj zasięg 3G jest mniejszy niż 2G :cwaniak:
Andrzejz78 pisze: Wszystko pięknie ale co zrobić gdy ja mam 3G a rozmówca 2G ?
Zawsze jest tak, że każdy układ jest tak mocny jak najsłabsze ogniowo.
Andrzejz78 pisze: 2G-3G a jak tu zdefiniować jakość połączeń głosowych?
Tu będzie po prostu jakość taka jak na 2G.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
mcore
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 192
Rejestracja: 2008-12-23, 09:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: [NEWS] NetWorkS! podsumowuje połowę projektu budowy

Post autor: mcore »

YaHooo pisze:Ale jednak zazwyczaj zasięg 3G jest mniejszy niż 2G :cwaniak:
.
Zasieg zgodnie z zasadami fizyki jest odwrotnie proporcjonalny do czestotliwosci. Dodatkowo umts 2100 jest zblizony do czestotliwosci rezonansowej atomow wody (kuchenka mikrofalowa) - dlatego słabo przenika przez ściany w budynkach, ponieważ na planecie Ziemia woda jest dominujacym zwiazkiem chemicznym i jest wszedzie w scianach tez.
A co z zasiegiem 3G umts 900Mhz. Jest conajmniej tak samo dobry jak 2g 900Mhz. Praktyka wskazuje ze nawet siega dalej niz 2g.

Jakosc z 3g do 2g bedzie lepsza niz2g - 2g

[ Komentarz dodany przez: YaHooo: 2013-08-04, 15:13 ]
<a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=59341#59341">Panie i Panowie tniemy cytaty!</a>
Ostatnio zmieniony 2013-08-04, 14:13 przez mcore, łącznie zmieniany 1 raz.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: [NEWS] NetWorkS! podsumowuje połowę projektu budowy

Post autor: ja.michal »

mcore pisze: Co do voice po 3G to możliwe jest uzycie Wideband-AMR kodeka dźwiękowego zwanego inaczej HD voice. .... Niby techniczne forum a nikt do książki nie sięga..
Poczytaj głębiej. ;)
mcore pisze:Jedyny minus to szybsze zuzycie baterii. .
Ale tylko podczas rozmowy/transmisji. Czas czuwania jest dłuższy przy 3G (przy takim samym poziomie sygnału jak GSM).
mcore pisze:Praktyka wskazuje ze nawet siega dalej niz 2g.
Praktyka tak bo zapewne są inne ustawienia sieci. Dochodzi też mniejsze obciążenie. Nie mamy takiego nasycenia rynku terminalami UMTS900 jak GSM900.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: [NEWS] NetWorkS! podsumowuje połowę projektu budowy

Post autor: YaHooo »

mcore pisze:Zasieg zgodnie z zasadami fizyki jest odwrotnie proporcjonalny do czestotliwosci.
To ja wiem, nie musisz mi tego opisywać ;)
mcore pisze:Dodatkowo umts 2100 jest zblizony do czestotliwosci rezonansowej atomow wody (kuchenka mikrofalowa) - dlatego słabo przenika przez ściany w budynkach, ponieważ na planecie Ziemia woda jest dominujacym zwiazkiem chemicznym i jest wszedzie w scianach tez.
No to tu kolego pojechałeś po bandzie... Tłumienie fal elektromagnetycznych wzrasta wykładniczo wraz ze wzrostem częstotliwości fal niezależnie od ośrodka (mam na myśli liniowy zakres właściwości ośrodka, tu mamy taki przypadek bo moce są minimalne). To, że jest woda, albo jej nie ma to nie ma nic do znaczenia:
- Po pierwsze te zbliżenie częstotliwości w przypadku wody jest za małe aby nastąpiło wzbudzanie cząsteczek wody.
- Po drugie fale radiowe stosowane w telekomunikacji 3G mają za małą częstotliwość aby z fizycznego puntu widzenia mogło dość do wzbudzenia drgań cząstek wody.
mcore pisze: Jakosc z 3g do 2g bedzie lepsza niz2g - 2g
A w jaki niby to magiczny sposób 3G może podnieść jakość po stronie 2G?
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: [NEWS] NetWorkS! podsumowuje połowę projektu budowy

Post autor: ja.michal »

YaHooo pisze:
A w jaki niby to magiczny sposób 3G może podnieść jakość po stronie 2G?
Nie może, ale jak jesteś ty w 3G <> operator <> kontakt w 2G to nie masz takiego pogorszenia jakości ty 3G <> operator jak w przypadku ty 2G <> operator. Zwyczajnie masz jedno połączenie bardzo dobre, a nie dwa gorsze. Niedokładnie i raczej nieprofesjonalnie to tłumaczę, ale chodzi o to, że nie powielają się błędy z jednej części komunikacji. To tak na chłopskie podejście, wcale nie musi tak być. ;)
mcore
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 192
Rejestracja: 2008-12-23, 09:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: [NEWS] NetWorkS! podsumowuje połowę projektu budowy

Post autor: mcore »

ja.michal pisze:Nie może, ale jak jesteś ty w 3G <> operator <> kontakt w 2G to nie masz takiego pogorszenia jakości ty 3G <> operator jak w przypadku ty 2G <> operator. Zwyczajnie masz jedno połączenie bardzo dobre, a nie dwa gorsze.)
Dokładnie jest tak jak piszesz. Idzie w lepszej jakości po 3g potem wchodzi na element Media Gateway gdzie dokonywana jest konwersja kodeków audio na te dostępne w 2g. Połowę drogi idzie po lepszej ścieżce

Co do samej propagacji to mnie na politechnice uczono ze jak mikrofalami 2100 mh po jajach dostaniesz to nie jest dobrze. Wiec jak chcesz Yahoo to trzymaj koma w kieszeni :-) ja tam bardziej wierze profesorowi od mikrofal z 40 letnim stazem :-)
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez mcore, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: [NEWS] NetWorkS! podsumowuje połowę projektu budowy

Post autor: YaHooo »

ja.michal pisze:ale chodzi o to, że nie powielają się błędy z jednej części komunikacji.
Ale również 3G nie polepszy tego co zepsuje 2G ;) Moim zdaniem zysk będzie słyszalny dopiero jak obie strony będą miały 3G. Przynajmniej ja tak obserwuję.
mcore pisze:Połowę drogi idzie po lepszej ścieżce
Tylko co z tego jak podczas drugiej połowy i tak idzie po słabym 2G, a może nawet w trybie Half-Rate? :)
mcore pisze:Co do samej propagacji to mnie na politechnice uczono ze jak mikrofalami 2100 mh po jajach dostaniesz to nie jest dobrze.
Ale to jest co innego niż tłumienie fal radiowych w ścianach. Wzbudzanie rezonansowe cząstek (o których napisałeś) wymaga bardzo ściśle określonej częstotliwości fali radiowej. 2.45GHz, a 2.1GHz to duża różnica i fala radiowa o tak odległej częstotliwości nie wzbudzi Ci wody. A Ty teraz obracasz kota ogonem i piszesz o wpływie mikrofal na materiał genetyczny. To są dwa pojęcia wpływ na organizm ludzi, a propagacja...
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: [NEWS] NetWorkS! podsumowuje połowę projektu budowy

Post autor: krystianb »

YaHooo pisze:Ale również 3G nie polepszy tego co zepsuje 2G
Zależy jak działa sieć, jeśli to co nagrał jeden telefon jeden telefon przesyłane jest do do drugiego (mowa o obu zalogowanych do gsm) to nie będzie różnicy, zakładając brak strat w strumieniu. Gorzej jeśli po drodze jest konwersja na inny format, choćby nawet bezstratny, wtedy powtórna kompresja do kodeka gsm zrobi swoje. Nie mówiąc już o patologii jaka występowała parę lat temu, gdzie rozmowy pomiędzy operatorami szły przez analogowe łącza tepsy.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: [NEWS] NetWorkS! podsumowuje połowę projektu budowy

Post autor: YaHooo »

krystianb pisze:Gorzej jeśli po drodze jest konwersja na inny format, choćby nawet bezstratny, wtedy powtórna kompresja do kodeka gsm zrobi swoje.
Prawda, a coś takiego ma miejsce w połączeniu GSM<--->UMTS?
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: [NEWS] NetWorkS! podsumowuje połowę projektu budowy

Post autor: key »

Nie powinno byc. Kodeki sa ustalane na poczatku polaczenia - jednakowe dla obu partnerow.
Nie pomagam na PW.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: [NEWS] NetWorkS! podsumowuje połowę projektu budowy

Post autor: ja.michal »

YaHooo pisze:Ale również 3G nie polepszy tego co zepsuje 2G
No, ale 3G raczej nie popsuje tego co narzuciło 2G. ;) Chodzi o pogarszanie jakości tylko w jednej części połączenia, a nie dwóch.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: [NEWS] NetWorkS! podsumowuje połowę projektu budowy

Post autor: YaHooo »

key pisze:Kodeki sa ustalane na poczatku polaczenia - jednakowe dla obu partnerow.
W takim razie wszystko jasne.
ja.michal pisze:Chodzi o pogarszanie jakości tylko w jednej części połączenia, a nie dwóch.
Akurat nie znam technicznych szczegółów, ale nie ma tam jakiejś korekcji błędów?
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
ODPOWIEDZ