[NEWS] 6GB w orange za 6 zł na 60 dni

Nowości... więcej na https://www.opp.today/pl/

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Zgrywus
Stały użytkownik forum
Posty: 106
Rejestracja: 2009-12-26, 18:03
Lokalizacja: Lubelskie

Re: [NEWS] 6GB w orange za 6 zł na 60 dni

Post autor: Zgrywus »

Aha, czyli jawne oszustwo, bo nie zauważyłem takiego zapisu w regulaminie tego pakietu promocyjnego.
atento
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 858
Rejestracja: 2007-06-29, 14:56
Lokalizacja: Wawa-Puszcza biała

Re: [NEWS] 6GB w orange za 6 zł na 60 dni

Post autor: atento »

ja.michal pisze:Kilka razy na forum było to poruszane - ten pakiet to najlepsza możliwość sprawdzenia sieci po modernizacji.
:szok: jednym słowem sieć do bani w całym kraju i lepiej było przed modernizacja :) Edge smigało bez zacieć.
Inaczej tego zinterpretować sie nie da.
Podobne akcje byly w play internet na karte gdy włączyli nocne sciaganie tylko tam starali się zaradzić i naprawili problem, tutaj udają, ze wszystko ok i nie udzielają odpowiedzi :)
Wiem jedno, nie bede używał orange, za jakiś czas zapewne zakupie t-mobile na abonament bo na dziś najlepiej u mnie działa, i tez mieli problemy na poczatku z rozlaczaniem, telefon cyk pyk naprawione smiga na karte tylko strasznie drogo.

W ramach edycji :) moja pierwsza przygoda z orange jakies 7 lat temu, zamowilem internet przez internet aktywacja karty sim trwala ponad 20 dni :D straciłem wtedy ponad 100zl na telefony do bok i tylko obiecywali ze wlacza a czlowiek czekał, defacto minął mi wtedy termin na testowanie uslugi taki pospiech mieli, jak pozniej chcialem odebrac duplikat karty bo gdzies mi sie zapodziała to czekałęm miesiac bo nie mieli w saluuunie, miła paniusia kazala jechac 120km do Warszawy bo nigdzie nie było takiej karty o jakims dziwacznym numerze seryjnym, próby aktywaji numeru abonentowego nie przehodzily przez system na innych kartach jakie mieli
Ostatnio zmieniony 2013-08-08, 21:06 przez atento, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: [NEWS] 6GB w orange za 6 zł na 60 dni

Post autor: wojteks »

atento pisze:jednym słowem sieć do bani w całym kraju i lepiej było przed modernizacja
Problem występuje prawdopodobnie tylko przy pakietach 6GB albo w specyficznych lokalizacjach. W abonamencie mam aktywne połączenie od 18:20 non stop, gra jakieś radio internetowe, strony się wczytują bez problemu, pingi nie są może najmniejsze ale nie przeszkadzają w normalnym korzystaniu (nie gram w żadne gry). Streaming video też działa.
Nie pomagam na PW!
atento
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 858
Rejestracja: 2007-06-29, 14:56
Lokalizacja: Wawa-Puszcza biała

Re: [NEWS] 6GB w orange za 6 zł na 60 dni

Post autor: atento »

ja.michal napisał to wiec zastanawiałem sie czy to ironia stwierdziłęm, ze tak i tak samo ironicznie odpowiedziałem, wiem, że problem jest tylko z tym felernym pakietem ;/
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: [NEWS] 6GB w orange za 6 zł na 60 dni

Post autor: ja.michal »

Nie piszę ironicznie. Podobnie zrobiła jedna sieć w Rosji. Zbudowali nową sieć HSPA+ i chcieli sprawdzić jej wydajność. Ogłoszono konkurs to pobierze najwięcej GB danych. Główną nagrodą była wycieczka. Jakiś gość wygrał. Naciągnąć kilkaset GB.

Tutaj podobna akcja, ale w innej formie. Dać klientom coś prawie darmo i dzięki temu sprawdzić sieć.
adamos22
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 474
Rejestracja: 2009-02-18, 11:23
Lokalizacja: Mazowsze

Re: [NEWS] 6GB w orange za 6 zł na 60 dni

Post autor: adamos22 »

@ja.michal: Ale przecież jeszcze połowa kraju korzysta z sieci oczekującej na modernizację, więc jeśli chcieliby sprawdzić jej wydajność, to poczekaliby do końca chyba, albo zrobili promocję lokalną, czyż nie ?
To po pierwsze, a po drugie jaki jest sens w takim razie zamrażania połączeń na tym pakiecie ? Czyżby testy miały się nie udać ?
Moim zdaniem to jest po prostu zwykła promocja i nie doszukiwałbym się w tym zbyt głębokiego sensu.
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: [NEWS] 6GB w orange za 6 zł na 60 dni

Post autor: Andrzejz78 »

adamos22 pisze:Ale przecież jeszcze połowa kraju korzysta z sieci oczekującej na modernizację, więc jeśli chcieliby sprawdzić jej wydajność, to poczekaliby do końca chyba, albo zrobili promocję lokalną, czyż nie ?
To po pierwsze, a po drugie jaki jest sens w takim razie zamrażania połączeń na tym pakiecie
Podobne wnioski i ja wyciągnąłem bo test powinien być przy całkowicie zmodernizowanej sieci i przy nieograniczonym dostepie do niej Wydaje mi się że na tym etapie modernizacji sieć jeszcze nie wyrabia i dlatego przycina się "pakietowców"
Jak by nie narzekał to fakt faktem że DC w Orange pięknie śmigało do połowy lipca i jeśli coś poprawią i nie zepsują w tej materii to może to być niezłym argumentem przemawiającym za zmianą operatora No chyba że Plus wprowadzi DC wszędzie i zniesie QoS
Awatar użytkownika
piori
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 224
Rejestracja: 2007-06-14, 09:52
Lokalizacja: Płońsk, Serock

Re: [NEWS] 6GB w orange za 6 zł na 60 dni

Post autor: piori »

U mnie pakiet już działa dobrze :ok:
Udało mi się za pierwszym podejściem pobrać cały obraz płyty (1,2 GB), mam aktywną sesję już ponad 3 godziny i nadal wszystko działa. Oby już tak zostało ;)
atento
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 858
Rejestracja: 2007-06-29, 14:56
Lokalizacja: Wawa-Puszcza biała

Re: [NEWS] 6GB w orange za 6 zł na 60 dni

Post autor: atento »

Popytałem znajomyh i dowiedziałem sie, ze od 2 dni maja problemy z internetem, dzis wielkie kaboom internet orange free nie dziala, pakiety oraz zwykly nie wiem czy zalezy to od regionu w moich okolicach jest 0 internetu UMTS czy edge. Totalne 0 internetu, ma to i zwiazek z naszym pakietem, równiez przez ostatnie dwa dni były problemy z aktywają, mam nadzieje, ze naprawią dziś przy pkazji awari nasz problem.

Jak dla mnie po dzisiejszym to nie problem wydajności sieci a jej konfiguracji.
Awatar użytkownika
piori
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 224
Rejestracja: 2007-06-14, 09:52
Lokalizacja: Płońsk, Serock

Re: [NEWS] 6GB w orange za 6 zł na 60 dni

Post autor: piori »

atento pisze: Jak dla mnie po dzisiejszym to nie problem wydajności sieci a jej konfiguracji.
Też tak myślę, jak już udało się połączyć to prędkość była przyzwoita, nawet pomimo stosunkowo słabego zasięgu.
Ale na szczęście dziś u mnie w prepaidzie już wszystko śmiga, a z ofertą abonamentową w ogóle nie miałem żadnych problemów.
Ostatnio zmieniony 2013-08-09, 20:30 przez piori, łącznie zmieniany 1 raz.
colombo
Stały użytkownik forum
Posty: 118
Rejestracja: 2010-02-04, 22:40
Lokalizacja: *****

Re: [NEWS] 6GB w orange za 6 zł na 60 dni

Post autor: colombo »

A na allegro już w sprzedaży w rewelacyjnej cenie karty z internetem na 60 dni...nawet pakiet KILLER :facepalm: :D
adamos22
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 474
Rejestracja: 2009-02-18, 11:23
Lokalizacja: Mazowsze

Re: [NEWS] 6GB w orange za 6 zł na 60 dni

Post autor: adamos22 »

colombo pisze:A na allegro już w sprzedaży w rewelacyjnej cenie karty z internetem na 60 dni...nawet pakiet KILLER :facepalm: :D
Nie wierzę w to co widzę - a ludzie to kupują jak świeże bułki :D Jakąś blokadę na wyszukiwarki im pozakładali czy jak...
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: [NEWS] 6GB w orange za 6 zł na 60 dni

Post autor: ja.michal »

adamos22, co i jak planuje operator niestety nie wiem. Niewykluczone, że zakończą całą sieć to ponownie coś wymyślą.
To wszystko to gdybanie i tak.
atento
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 858
Rejestracja: 2007-06-29, 14:56
Lokalizacja: Wawa-Puszcza biała

Re: [NEWS] 6GB w orange za 6 zł na 60 dni

Post autor: atento »

Odpukać jak na razie dziala dobrze, ping nie skacze i nie zamraża, oby moje zachwyty nie były przedwczesne :) Czas połączenia 02:30:45 Pobrano:225.5 MiB Wysłano:31.0 MiB

Tylko pakiet musiałem aktywować poprzez biuro obslugi, sms czy tez www nie działało.
szuki
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 177
Rejestracja: 2008-06-15, 16:27
Lokalizacja: Poland

Re: [NEWS] 6GB w orange za 6 zł na 60 dni

Post autor: szuki »

piori, oby, testuje właśnie dam znać czy coś się poprawiło. Odpaliłem Ipla TV i czekam aż rozłączy na chwilę obecną działa już około 5 minut. Pytanie jeżeli mam kilka pakietów i ważne 23 dni jeżeli kupię np jeszcze jeden to okres ważności wszystkich wydłuży się o 30 dni? Czy tylko tego jednego?

20 minut później nadal działa... Jest nadzieja...
30 minut później idę sprawdzić czy nie pomyliłem kart:)
Nadal...
Ostatnio zmieniony 2013-08-09, 19:57 przez szuki, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: [NEWS] 6GB w orange za 6 zł na 60 dni

Post autor: adziu82 »

Masakra, byłem w Niemczech jakieś 3 tygodnie, nie grałem w fife 13 3 tygodnie, poprzednio jak grałem na tym Orangu-tanie było ok, teraz włączam neta a tu lagi że masakra!!!!

Co jest, u mnie też coś robią ? Tragedia!!! No nie pogra.
atento
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 858
Rejestracja: 2007-06-29, 14:56
Lokalizacja: Wawa-Puszcza biała

Re: [NEWS] 6GB w orange za 6 zł na 60 dni

Post autor: atento »

Pakiety sumuja sie a czas to 60dni ważności od ostatniej aktywacji
szuki
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 177
Rejestracja: 2008-06-15, 16:27
Lokalizacja: Poland

Re: [NEWS] 6GB w orange za 6 zł na 60 dni

Post autor: szuki »

atento, Dzięki. Działa nadal już chyba ponad godzinę bez przerwy tv przez internet więc chyba ktoś chyba zareagował lub to przypadek... zobaczymy. Piszcie jak u was.
mcore
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 192
Rejestracja: 2008-12-23, 09:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: [NEWS] 6GB w orange za 6 zł na 60 dni

Post autor: mcore »

szuki pisze:atento, Dzięki. Działa nadal już chyba ponad godzinę bez przerwy tv przez internet więc chyba ktoś chyba zareagował lub to przypadek... zobaczymy. Piszcie jak u was.
To nie przypadek. Jak sami zauwazyliscie byly problemy z platforma prepaidowa. Nie przydzielała na czas paczek danych totez co jakis czas wystepowal zanik transmisji. Pozdro
szuki
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 177
Rejestracja: 2008-06-15, 16:27
Lokalizacja: Poland

Re: [NEWS] 6GB w orange za 6 zł na 60 dni

Post autor: szuki »

mcore, a skąd masz takie szczegółowe informacje?
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: [NEWS] 6GB w orange za 6 zł na 60 dni

Post autor: adziu82 »

Ja nie wiem, może sobie włączę pakiet w Heyah? Da to coś, niby Networks i jak coś robią na nadajnikach to nic nie da.
mcore
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 192
Rejestracja: 2008-12-23, 09:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: [NEWS] 6GB w orange za 6 zł na 60 dni

Post autor: mcore »

szuki pisze:mcore, a skąd masz takie szczegółowe informacje?
Od kolegi :-) wiem ze cos tam jeszcze tuninguja.. no coz sprzedaz pakietow przerosla oczekiwania marketingowcow i wiadomo techniczne problemy sie pojawily. W dzisiejsxych czasach kazdy wyslany kilobsjt jest zliczany na biezaco do systemow bilingowych i musi byc na biezaco przydzielana tzw. Quota. Wpisz sobie w wikipedii :-)
http://en.m.wikipedia.org/wiki/Diameter ... pplication

Taka quota...
Ostatnio zmieniony 2013-08-09, 20:23 przez mcore, łącznie zmieniany 1 raz.
szuki
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 177
Rejestracja: 2008-06-15, 16:27
Lokalizacja: Poland

Re: [NEWS] 6GB w orange za 6 zł na 60 dni

Post autor: szuki »

mcore, wiem co to Quota. Zresetowałem router wznowiłem sesje tym razem przetrwała 3 minuty nawiązałem kolejną i czekam...
mcore
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 192
Rejestracja: 2008-12-23, 09:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: [NEWS] 6GB w orange za 6 zł na 60 dni

Post autor: mcore »

szuki pisze:mcore, wiem co to Quota. Zresetowałem router wznowiłem sesje tym razem przetrwała 3 minuty nawiązałem kolejną i czekam...
Napisałem ze jeszcze nad tym pracuja....
szuki
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 177
Rejestracja: 2008-06-15, 16:27
Lokalizacja: Poland

Re: [NEWS] 6GB w orange za 6 zł na 60 dni

Post autor: szuki »

mcore, niby działa więc idzie w dobrą stronę.
adamos22
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 474
Rejestracja: 2009-02-18, 11:23
Lokalizacja: Mazowsze

Re: [NEWS] 6GB w orange za 6 zł na 60 dni

Post autor: adamos22 »

mcore pisze:Jak sami zauwazyliscie byly problemy z platforma prepaidowa. Nie przydzielała na czas paczek danych totez co jakis czas wystepowal zanik transmisji.
To nawet brzmi logicznie, szkoda tylko że do tego czasu nie ma żadnej oficjalnej odpowiedzi ze strony operatora, jakakolwiek informacja byłaby 10 razy lepsza niż milczenie.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: [NEWS] 6GB w orange za 6 zł na 60 dni

Post autor: wojteks »

adamos22 pisze:jakakolwiek informacja byłaby 10 razy lepsza niż milczenie.
Standardowa informacja to:
"Pracujemy nad rozwiązaniem problemu", czy jest 10 razy lepsza od milczenia?
Nie pomagam na PW!
adamos22
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 474
Rejestracja: 2009-02-18, 11:23
Lokalizacja: Mazowsze

Re: [NEWS] 6GB w orange za 6 zł na 60 dni

Post autor: adamos22 »

wojteks pisze:"Pracujemy nad rozwiązaniem problemu", czy jest 10 razy lepsza od milczenia?
No w sumie nie wiem czy 10, ale na pewno lepsza. A była gdzieś chociaż taka ?
mcore
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 192
Rejestracja: 2008-12-23, 09:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: [NEWS] 6GB w orange za 6 zł na 60 dni

Post autor: mcore »

wojteks pisze:Standardowa informacja to:
"Pracujemy nad rozwiązaniem problemu", czy jest 10 razy lepsza od milczenia?
Nie ma sensu informowac o kazdym pogorszeniu jakosci zwlaszcza ze usluga generalnie dziala tylko co jakis czas wystepowalo przyciecie i to nie kazdemu.
Play czy plus tez nie informuja o wiekszosci problemow

[ Komentarz dodany przez: YaHooo: 2013-08-10, 16:52 ]
<a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=59341#59341">Panie i Panowie tniemy cytaty!</a>
Ostatnio zmieniony 2013-08-10, 15:52 przez mcore, łącznie zmieniany 1 raz.
atento
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 858
Rejestracja: 2007-06-29, 14:56
Lokalizacja: Wawa-Puszcza biała

Re: [NEWS] 6GB w orange za 6 zł na 60 dni

Post autor: atento »

U mnie dzisiaj powtórka z rozrywki :) juz 3 razy zwiesil sie internet.

Tym razem obieram taktyke natrectwa :) kazde rozlaczenie zglaszam telefonicznie z telefonu abonamentowego :) jak nie pomoże bede słał szturmowo maile
ODPOWIEDZ