promocja 3Giga za 3 zety w Orange

Nowości... więcej na https://www.opp.today/pl/

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: promocja 3Giga za 3 zety w Orange

Post autor: Andrzejz78 »

ja.michal pisze:ewidentnie to ktoś "pomaga" w systemie
Mógłbyś to trochę jaśniej?

Jakby nie nazywał to u mnie jest kicha Pobieram Linuksa (3GB) i się dopiero na klikam żeby wznawiać transfer
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: promocja 3Giga za 3 zety w Orange

Post autor: ja.michal »

To całe zamrażanie transmisji. Problem występuje praktycznie tylko i wyłącznie gdy są takie pakiety. Na abonamencie nie ma takich cyrków.
Do tego u mnie chodzi ok 3za3. Pobrałem w sumie koło 1 GB prawie 50% dwie paczki jedna za drugą i było wszystko ok. Włączył P2P dla testów... cyk i mrożonka.
W mojej ocenie coś jest "nakombinowane" w systemie bilingowym, albo to błąd tego systemu, w co wątpię.
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: promocja 3Giga za 3 zety w Orange

Post autor: Andrzejz78 »

O tym samym myslałem tylko może źle to napisałem
Z tego co pamiętam z "wakacji" to problem był z naliczaniem paczek/pakietów u prepaidowców Pewnie i teraz to występuje
ja.michal pisze:Na abonamencie nie ma takich cyrków
Trochę mnie pocieszyłeś bo planuję zmianę operatora
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: promocja 3Giga za 3 zety w Orange

Post autor: ja.michal »

Andrzejz78 pisze:
Trochę mnie pocieszyłeś bo planuję zmianę operatora
Opieram się na doświadczeniach sprzed kilku miesięcy na Day by Day.
Sam zastanawiam się nad zmianą netu na pomarańczowy. Na razie pakiet 1 GB w Smart Plan (abo głosowe) działa bez problemów, no dwa dni nie chciały się speedtesty z poziomu telefonu robić (cała reszta jak www, VoIP, streaming audio i wideo, etc działało bez problemów). Dziś już ok.
atento
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 858
Rejestracja: 2007-06-29, 14:56
Lokalizacja: Wawa-Puszcza biała

Re: promocja 3Giga za 3 zety w Orange

Post autor: atento »

Ja dziś zamowiłem sobie router z LTE, mam masę negatywnych wspomnien z orange ;/ No zobaczymy bo pakiety 3GB za 3zeta mrożą sie jak kiedyś wakacyjne do tego skoki pingu i inne wszelakie magiczne sztuczki, testowo wyssałem 1GB co teściowa ma w abonamencie i poszło bez problemu więc liczę, że bedzie działąc jak trzeba.

Pakiet 3GB to kiszka.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: promocja 3Giga za 3 zety w Orange

Post autor: ja.michal »

atento, daj znać jak wygląda sytuacja w abo.
atento
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 858
Rejestracja: 2007-06-29, 14:56
Lokalizacja: Wawa-Puszcza biała

Re: promocja 3Giga za 3 zety w Orange

Post autor: atento »

Widzę cofka byłą na forum ;/

Abonamentu internetowego nie sprawdzałem, abonament głosowy bez pakietów z aktywna usługą cloud również się zamraża. Pakiet 3GB za 3Zł to porażka i nikomu nie polecam, myslę, że każdy kto używa dojdzie do takiego samego wniosku

reszte prywatnych boleści przemilcze, bo je wylałem zanim była cofka


Wielkie nie na orange :)
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: promocja 3Giga za 3 zety w Orange

Post autor: ja.michal »

atento, wyklepię swoje 5 GB i też mówię nie dla prepaida Orange. ;)

Najchętniej to powiedziałbym nie dla łączy komórkowych, a przeszedł na kabel no, ale na razie nie da rady.

W sumie to waham się z Orange, ale przynajmniej można wziąć umowę na 6 miesięcy.
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: promocja 3Giga za 3 zety w Orange

Post autor: Andrzejz78 »

ja.michal pisze:waham się z Orange
A ja chyba podpiszę umowę na 2 lata
Najwyżej będę przez ten okres przeklinał swoją decyzję ;)

Dziś włożyłem do modemu kartę z pakietem i od rana trwa połączenie i nie było zadnych problemów Nawet film udało mi się obejrzeć bez niespodzianek

Czyżby operator się zmiłował na koniec roku?
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: promocja 3Giga za 3 zety w Orange

Post autor: ja.michal »

Andrzejz78, nie wiem czy się zmiłował, ale u mnie też ok. Od 22:30 do teraz pobrałem ponad 1,35 GB i trzyma. :)
zimplusowany
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 225
Rejestracja: 2009-03-25, 19:40
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: promocja 3Giga za 3 zety w Orange

Post autor: zimplusowany »

@ja.michal, jak sytuacja z pakietem, dalej trzyma?
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: promocja 3Giga za 3 zety w Orange

Post autor: ja.michal »

Niestety dzisiaj w dzień znów cyrk. Co kilka-kilkadziesiąt MB zrywa. :(

Nie ma reguły na te pakiety.
adamos22
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 474
Rejestracja: 2009-02-18, 11:23
Lokalizacja: Mazowsze

Re: promocja 3Giga za 3 zety w Orange

Post autor: adamos22 »

Śmieszny jest ten Orange, u mnie aero2 wytrzymuje pełną godzinę, a Orange zrywa dosłownie co kilka - kilkanaście minut, często zawieszając przy tym modem. Sytuacja już się utrzymuje od miesięcy, a oni udają że wszystko jest OK. Szkoda nerwów na taką zabawę.
zimplusowany
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 225
Rejestracja: 2009-03-25, 19:40
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: promocja 3Giga za 3 zety w Orange

Post autor: zimplusowany »

Nic tylko zapodać temat do programu "Wszystko, co chciałbyś wiedzieć i nie boisz się zapytać" w PR1. Weiss zadzwoni do rzecznika Orange i zapyta, dlaczego są takie problemy z korzystaniem z pakietów i taryfy internetowej w ofercie na kartę :) Przy okazji mógłby też zadzwonić do UOKiK, UKE. Tylko w tej sprawie musiałoby parę osób napisać, bo sygnał od jednej osoby może się nie przebić na antenę. Może dzięki temu temat stałby się głośny i pomarańczowi magicy w końcu zajęliby się rozwiązaniem tego problemu, a nie, wmawiają ludziom, że problemy występują, bo "stacja bazowa jest za daleko".

Aktualizacja: Ja już przesłałem pytanie do redaktora Weissa i zachęcam też do tego innych. Można wysłać mail lub nagrać pytanie/problem telefonicznie. Nr tel: 22 645 21 55, e-mail: [email protected].
Ostatnio zmieniony 2014-01-03, 17:38 przez zimplusowany, łącznie zmieniany 1 raz.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: promocja 3Giga za 3 zety w Orange

Post autor: ja.michal »

Pomyślał to jakiś jest.
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: promocja 3Giga za 3 zety w Orange

Post autor: Patryk »

Trzeba równolegle przesłać pytanie: czemu choruję po zjedzeniu parówek za 5 zł/kg a nie po 15 zł/kg, chociaż wyglądają prawie tak samo a lepiej smakują te za 5 zł ?
:facepalm:
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: promocja 3Giga za 3 zety w Orange

Post autor: Andrzejz78 »

Patryk pisze:lepiej smakują te za 5 zł
Te są atrakcyjniejsze.... na pierwszy "rzut oka" ;)
adamos22
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 474
Rejestracja: 2009-02-18, 11:23
Lokalizacja: Mazowsze

Re: promocja 3Giga za 3 zety w Orange

Post autor: adamos22 »

Patryk, trochę nie trafione bo jak testowałem droższe parówki OFnK to był identyczny problem. U tego producenta podobno tylko podpisanie kontraktu na regularną dostawę parówek gwarantuje dobrą jakość wyrobu.
ryba825
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1332
Rejestracja: 2009-07-05, 16:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: promocja 3Giga za 3 zety w Orange

Post autor: ryba825 »

adamos22, OFnK to tylko i wyłącznie tanie parówki (nawet jeśli kosztują dużo drożej, to wciąż te same parówki). ;)
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: promocja 3Giga za 3 zety w Orange

Post autor: ja.michal »

Rozumiem, że oficjalnie mamy OFnK aka Parówki? ;)
gacu007
Użytkownik forum
Posty: 49
Rejestracja: 2011-12-21, 11:32
Lokalizacja: lubelskie

Re: promocja 3Giga za 3 zety w Orange

Post autor: gacu007 »

Po tych parówkach miewam silne biegunki.Że nie potrafię mało kupować a szkoda wyrzucać jakiś czas pomęczę się(jak zdrowie dopisze).Później skorzystam z oferty innej masarni :D :facepalm:
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: promocja 3Giga za 3 zety w Orange

Post autor: ja.michal »

Chyba nie to forum z tymi parówkami. ;)
Awatar użytkownika
Chamelleon
Użytkownik forum
Posty: 28
Rejestracja: 2011-10-27, 00:10
Lokalizacja: Kraków

Re: promocja 3Giga za 3 zety w Orange

Post autor: Chamelleon »

Męczę się z tym dziadostwem parę dni. Czasem jest lepiej a czasem gorzej.
W Sylwestra była bajka. Wszystko śmigało pięknie a teraz znowu to samo.
Kilka przykładów:

1.Modem HP HS2340 (brandowany Ericsson F5521gw) na standardowym połączeniu - nie rozłącza się ale pakiety przestają płynąć. Nie da się zmienić DNSów bo się nie łączy.

2. To samo co powyżej tylko połączone przez połączenie telefoniczne. Zamiast stopować pakiety to rozłącza się, lepsze wyjście bo automatycznie wznawia i nie ma przestoju.
Na DNS'ach z Orange są tylko resety a na OpenDNS i Google DNS dziadostwo się nie rozłączy tylko pakiety się wieszają i wszystko stoi ale połączenie cały czas niby aktywne.

3. Router TP-Link TL-MR3020 + Modem ZTE MF669 i Sierra 310 na DNSach Orange połączenie jest ale pakiety nie płyną a na DNS'ach z Googla działało ostatnio 12h bez zawieszki.

Zastanawia mnie czemu na różnych konfiguracjach sprzętowych i DNS raz są zawieszki a raz zrywa i czemu pod routrerem na DNS'ach Googlka działa a na samym modemie już nie a przy połączeniu telefonicznym jeszcze inaczej.
Ostatnio zmieniony 2014-01-05, 16:25 przez Chamelleon, łącznie zmieniany 1 raz.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: promocja 3Giga za 3 zety w Orange

Post autor: ja.michal »

Chamelleon pisze: W Sylwestra była bajka. Wszystko śmigało pięknie a teraz znowu to samo.
Fakt. ;)
Awatar użytkownika
Chamelleon
Użytkownik forum
Posty: 28
Rejestracja: 2011-10-27, 00:10
Lokalizacja: Kraków

Re: promocja 3Giga za 3 zety w Orange

Post autor: Chamelleon »

W każdym razie wiele już nie zostało do końca pakietu (ja sobie zamówiłem 01.04.2014 więc jeszcze miesiąc) więc raczej nie ma co kombinować i szukać rozwiązań.
Jak ktoś ma jeszcze pakiet i takie problemy to niech nie łączy się przez standardowe połączenie w Windowsie tylko niech zrobi proste połączenie telefoniczne z szybkim wznawianiem połączenia po zerwaniu.
Rozwiązanie może nie idealne bo i tak co chwilę zrywa ale przynajmniej się nie wiesza i zostawiając na noc jakieś ściąganie nie ma co się obawiać, że się połączenie zawiesi i pół nocy będzie wisieć.
Byle by połączenie było na domyślnych DNS'ach bo na innych też się wiesza.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: promocja 3Giga za 3 zety w Orange

Post autor: ja.michal »

W 753S mam tak dobrze, że nawet jak się połączenie na dłużej zamrozi to się router zresetuje. :)
Awatar użytkownika
Chamelleon
Użytkownik forum
Posty: 28
Rejestracja: 2011-10-27, 00:10
Lokalizacja: Kraków

Re: promocja 3Giga za 3 zety w Orange

Post autor: Chamelleon »

Dla osób z modemem bez routera i problemami z freezami i disconnect'ami może nie najlepsze rozwiązanie ale ułatwienie.
http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=473190#473190
Awatar użytkownika
PC174
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 276
Rejestracja: 2012-02-02, 16:28
Lokalizacja: Olesno

Re: promocja 3Giga za 3 zety w Orange

Post autor: PC174 »

Używam tego pakietu od 30 grudnia i jak na razie nie mogę na niego narzekać, ale na jakość obsługi owszem. Zassałem kilka większych aplikacji z Google Play i nic nie rozłączało. Problem zamulenia pojawia się czasem na YouTube i innych serwisach typu PH czy RT. W ciągu dnia średnia prędkość 2 Mbps, a w nocy nawet 4 Mbps.
Olesno - takie zacofane miasto, a tu takie zmiany...
Styczeń 2012 - uruchomienie 1. stacji UMTS2100 Plusa.
Październik - pozwolenia i start Aero² w pobliskiej wsi.
Grudzień - pozwolenie i start Aero² w samym centrum!
Awatar użytkownika
Chamelleon
Użytkownik forum
Posty: 28
Rejestracja: 2011-10-27, 00:10
Lokalizacja: Kraków

Re: promocja 3Giga za 3 zety w Orange

Post autor: Chamelleon »

Da się więcej. Ja na 19db antenie 4.5-5.6mb stale wyciągam ale niestety zrywki co parę minut niezależnie od ilości pobranych danych, czasem potrafi się połączyć na 2-3 sekundy i restart a czasem chodzi 30-40min ciągłego pobierania.
gacu007
Użytkownik forum
Posty: 49
Rejestracja: 2011-12-21, 11:32
Lokalizacja: lubelskie

Re: promocja 3Giga za 3 zety w Orange

Post autor: gacu007 »

W końcu dostałem odpowiedź:

Szanowny Panie


W nawiązaniu do zgłoszenia, dziękujemy, że zechciał się Pan podzielić swoimi spostrzeżeniami i uwagami na temat działania usług internetowych. Słowa krytyki są cenne i istotne, ponieważ motywują nas do bardziej efektywnego reagowania na potrzeby naszych Klientów.


Operator sieci gwarantuje i świadczy usługi telekomunikacyjne, w zakresie istniejących możliwości technicznych. PTK Centertel Sp. z o.o. nie gwarantuje swoim Klientom dostępu do sieci w każdym punkcie, w każdym budynku czy pomieszczeniu gdyż, z uwagi na charakter sieci jest to niemożliwe gdyż sieć telefonii komórkowej ma mobilny charakter.

Mimo, iż w przedmiotowej sprawie nie stwierdziliśmy uchybień po stronie naszej Spółki, mając na uwadze Pana satysfakcję ze świadczonych usług, w dniu dzisiejszym doładowałam Pana konto kwotą 25.00 zł.


Zachęcam Pana do korzystania z Twojego Menu *100*#, gdzie w szybki i prosty sposób może Pan sprawdzić stan swojego konta lub zlecić włączenie albo wyłączenie usług. Wystarczy na wyświetlaczu telefonu wpisać kod *100*# i wcisnąć przycisk połączenia. Pojawi się wtedy menu przygotowane specjalnie dla Pańskiej oferty. Połączenie z Twoim Menu jest bezpłatne.


Mam nadzieję, że powyższe informacje okażą się pomocne.

Pozdrawiam

Zofia xxx
Doradca Orange

Żenada i brak słów.Lepiej doładować komuś konto żeby się od... niż wziąć temat na poważnie i zająć się problemem.I ta sama fomułka która nic nie wyjaśnia.Teraz coś gorzej się porobiło ludzie coś się skarżą,pakiety na kartę nie działają.W ten sposób wymuszają ludzi do przejścia na abonament albo nie wiem o co już w tym wszystkim chodzi :facepalm:
Ostatnio zmieniony 2014-01-22, 11:50 przez gacu007, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ