promocja 3Giga za 3 zety w Orange

Nowości... więcej na https://www.opp.today/pl/

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: promocja 3Giga za 3 zety w Orange

Post autor: Patryk »

Trzeba równolegle przesłać pytanie: czemu choruję po zjedzeniu parówek za 5 zł/kg a nie po 15 zł/kg, chociaż wyglądają prawie tak samo a lepiej smakują te za 5 zł ?
:facepalm:
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: promocja 3Giga za 3 zety w Orange

Post autor: Andrzejz78 »

Patryk pisze:lepiej smakują te za 5 zł
Te są atrakcyjniejsze.... na pierwszy "rzut oka" ;)
adamos22
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 474
Rejestracja: 2009-02-18, 11:23
Lokalizacja: Mazowsze

Re: promocja 3Giga za 3 zety w Orange

Post autor: adamos22 »

Patryk, trochę nie trafione bo jak testowałem droższe parówki OFnK to był identyczny problem. U tego producenta podobno tylko podpisanie kontraktu na regularną dostawę parówek gwarantuje dobrą jakość wyrobu.
ryba825
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1332
Rejestracja: 2009-07-05, 16:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: promocja 3Giga za 3 zety w Orange

Post autor: ryba825 »

adamos22, OFnK to tylko i wyłącznie tanie parówki (nawet jeśli kosztują dużo drożej, to wciąż te same parówki). ;)
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: promocja 3Giga za 3 zety w Orange

Post autor: ja.michal »

Rozumiem, że oficjalnie mamy OFnK aka Parówki? ;)
gacu007
Użytkownik forum
Posty: 49
Rejestracja: 2011-12-21, 11:32
Lokalizacja: lubelskie

Re: promocja 3Giga za 3 zety w Orange

Post autor: gacu007 »

Po tych parówkach miewam silne biegunki.Że nie potrafię mało kupować a szkoda wyrzucać jakiś czas pomęczę się(jak zdrowie dopisze).Później skorzystam z oferty innej masarni :D :facepalm:
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: promocja 3Giga za 3 zety w Orange

Post autor: ja.michal »

Chyba nie to forum z tymi parówkami. ;)
Awatar użytkownika
Chamelleon
Użytkownik forum
Posty: 28
Rejestracja: 2011-10-27, 00:10
Lokalizacja: Kraków

Re: promocja 3Giga za 3 zety w Orange

Post autor: Chamelleon »

Męczę się z tym dziadostwem parę dni. Czasem jest lepiej a czasem gorzej.
W Sylwestra była bajka. Wszystko śmigało pięknie a teraz znowu to samo.
Kilka przykładów:

1.Modem HP HS2340 (brandowany Ericsson F5521gw) na standardowym połączeniu - nie rozłącza się ale pakiety przestają płynąć. Nie da się zmienić DNSów bo się nie łączy.

2. To samo co powyżej tylko połączone przez połączenie telefoniczne. Zamiast stopować pakiety to rozłącza się, lepsze wyjście bo automatycznie wznawia i nie ma przestoju.
Na DNS'ach z Orange są tylko resety a na OpenDNS i Google DNS dziadostwo się nie rozłączy tylko pakiety się wieszają i wszystko stoi ale połączenie cały czas niby aktywne.

3. Router TP-Link TL-MR3020 + Modem ZTE MF669 i Sierra 310 na DNSach Orange połączenie jest ale pakiety nie płyną a na DNS'ach z Googla działało ostatnio 12h bez zawieszki.

Zastanawia mnie czemu na różnych konfiguracjach sprzętowych i DNS raz są zawieszki a raz zrywa i czemu pod routrerem na DNS'ach Googlka działa a na samym modemie już nie a przy połączeniu telefonicznym jeszcze inaczej.
Ostatnio zmieniony 2014-01-05, 16:25 przez Chamelleon, łącznie zmieniany 1 raz.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: promocja 3Giga za 3 zety w Orange

Post autor: ja.michal »

Chamelleon pisze: W Sylwestra była bajka. Wszystko śmigało pięknie a teraz znowu to samo.
Fakt. ;)
Awatar użytkownika
Chamelleon
Użytkownik forum
Posty: 28
Rejestracja: 2011-10-27, 00:10
Lokalizacja: Kraków

Re: promocja 3Giga za 3 zety w Orange

Post autor: Chamelleon »

W każdym razie wiele już nie zostało do końca pakietu (ja sobie zamówiłem 01.04.2014 więc jeszcze miesiąc) więc raczej nie ma co kombinować i szukać rozwiązań.
Jak ktoś ma jeszcze pakiet i takie problemy to niech nie łączy się przez standardowe połączenie w Windowsie tylko niech zrobi proste połączenie telefoniczne z szybkim wznawianiem połączenia po zerwaniu.
Rozwiązanie może nie idealne bo i tak co chwilę zrywa ale przynajmniej się nie wiesza i zostawiając na noc jakieś ściąganie nie ma co się obawiać, że się połączenie zawiesi i pół nocy będzie wisieć.
Byle by połączenie było na domyślnych DNS'ach bo na innych też się wiesza.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: promocja 3Giga za 3 zety w Orange

Post autor: ja.michal »

W 753S mam tak dobrze, że nawet jak się połączenie na dłużej zamrozi to się router zresetuje. :)
Awatar użytkownika
Chamelleon
Użytkownik forum
Posty: 28
Rejestracja: 2011-10-27, 00:10
Lokalizacja: Kraków

Re: promocja 3Giga za 3 zety w Orange

Post autor: Chamelleon »

Dla osób z modemem bez routera i problemami z freezami i disconnect'ami może nie najlepsze rozwiązanie ale ułatwienie.
http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=473190#473190
Awatar użytkownika
PC174
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 276
Rejestracja: 2012-02-02, 16:28
Lokalizacja: Olesno

Re: promocja 3Giga za 3 zety w Orange

Post autor: PC174 »

Używam tego pakietu od 30 grudnia i jak na razie nie mogę na niego narzekać, ale na jakość obsługi owszem. Zassałem kilka większych aplikacji z Google Play i nic nie rozłączało. Problem zamulenia pojawia się czasem na YouTube i innych serwisach typu PH czy RT. W ciągu dnia średnia prędkość 2 Mbps, a w nocy nawet 4 Mbps.
Olesno - takie zacofane miasto, a tu takie zmiany...
Styczeń 2012 - uruchomienie 1. stacji UMTS2100 Plusa.
Październik - pozwolenia i start Aero² w pobliskiej wsi.
Grudzień - pozwolenie i start Aero² w samym centrum!
Awatar użytkownika
Chamelleon
Użytkownik forum
Posty: 28
Rejestracja: 2011-10-27, 00:10
Lokalizacja: Kraków

Re: promocja 3Giga za 3 zety w Orange

Post autor: Chamelleon »

Da się więcej. Ja na 19db antenie 4.5-5.6mb stale wyciągam ale niestety zrywki co parę minut niezależnie od ilości pobranych danych, czasem potrafi się połączyć na 2-3 sekundy i restart a czasem chodzi 30-40min ciągłego pobierania.
gacu007
Użytkownik forum
Posty: 49
Rejestracja: 2011-12-21, 11:32
Lokalizacja: lubelskie

Re: promocja 3Giga za 3 zety w Orange

Post autor: gacu007 »

W końcu dostałem odpowiedź:

Szanowny Panie


W nawiązaniu do zgłoszenia, dziękujemy, że zechciał się Pan podzielić swoimi spostrzeżeniami i uwagami na temat działania usług internetowych. Słowa krytyki są cenne i istotne, ponieważ motywują nas do bardziej efektywnego reagowania na potrzeby naszych Klientów.


Operator sieci gwarantuje i świadczy usługi telekomunikacyjne, w zakresie istniejących możliwości technicznych. PTK Centertel Sp. z o.o. nie gwarantuje swoim Klientom dostępu do sieci w każdym punkcie, w każdym budynku czy pomieszczeniu gdyż, z uwagi na charakter sieci jest to niemożliwe gdyż sieć telefonii komórkowej ma mobilny charakter.

Mimo, iż w przedmiotowej sprawie nie stwierdziliśmy uchybień po stronie naszej Spółki, mając na uwadze Pana satysfakcję ze świadczonych usług, w dniu dzisiejszym doładowałam Pana konto kwotą 25.00 zł.


Zachęcam Pana do korzystania z Twojego Menu *100*#, gdzie w szybki i prosty sposób może Pan sprawdzić stan swojego konta lub zlecić włączenie albo wyłączenie usług. Wystarczy na wyświetlaczu telefonu wpisać kod *100*# i wcisnąć przycisk połączenia. Pojawi się wtedy menu przygotowane specjalnie dla Pańskiej oferty. Połączenie z Twoim Menu jest bezpłatne.


Mam nadzieję, że powyższe informacje okażą się pomocne.

Pozdrawiam

Zofia xxx
Doradca Orange

Żenada i brak słów.Lepiej doładować komuś konto żeby się od... niż wziąć temat na poważnie i zająć się problemem.I ta sama fomułka która nic nie wyjaśnia.Teraz coś gorzej się porobiło ludzie coś się skarżą,pakiety na kartę nie działają.W ten sposób wymuszają ludzi do przejścia na abonament albo nie wiem o co już w tym wszystkim chodzi :facepalm:
Ostatnio zmieniony 2014-01-22, 11:50 przez gacu007, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: promocja 3Giga za 3 zety w Orange

Post autor: Andrzejz78 »

gacu007, zostałeś najnormalniej skorumpowany ;)

Ja już przestałem sobie psuć nerwy pakietami bo szkoda tych kilku złotych Zmieniłem operatora i przeszedłem do Orange na abonament i jak na razie jestem bardzo zadowolony
gacu007
Użytkownik forum
Posty: 49
Rejestracja: 2011-12-21, 11:32
Lokalizacja: lubelskie

Re: promocja 3Giga za 3 zety w Orange

Post autor: gacu007 »

Andrzejz78 pisze:]gacu007, zostałeś najnormalniej skorumpowany ;)
Wczoraj się zdziwiłem tym doładowaniem.Myślałem że ktoś się pomylił i doładował moje konto :hyhy:
Ale bardziej bym był zadowolony żeby wzięli pod uwagę ten problem i go rozwiązać niż doładowywać ludziom konta na odwal się.Mnie to w ogóle nie usatysfakcjonowało. :/
Kończe ten temat bo BRAK SŁÓW.
adamos22
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 474
Rejestracja: 2009-02-18, 11:23
Lokalizacja: Mazowsze

Re: promocja 3Giga za 3 zety w Orange

Post autor: adamos22 »

gacu007 pisze: Kończe ten temat bo BRAK SŁÓW.
Ja już dawno odpuściłem temat, mam to szczęście być w zasięgu Play LTE, wyciągam z 5-6Mb/s i łącze działa niemal jak stacjonarne - rozłączyło po 30 dniach jak się pakiet skończył :) A w Orange na kartę sprawdzam co parę dni i za każdym razem po rozpoczęciu pobierania rozłączenie. Nie wierzę, że armia inżynierów nie potrafi rozwiązać takiego problemu, robią sobie żarty z klientów i tyle, a taka reakcja na zgłoszenie tylko utwierdza w tym przekonaniu.
gruda
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2010-02-16, 03:52
Lokalizacja: wwo

Re: promocja 3Giga za 3 zety w Orange

Post autor: gruda »

Panowie, jak teraz sprawdzić stan pakietu?
Od paru(nastu) dni z zakładki "dostępne środki" znikneła informacja dot. pakietu.
Pod *500 niestety nie jestem w stanie się dokopać do informacji o stanie pakietu, zresztą miało być bezpłatne, a skasowało mnie 50 groszy - kiepski interes, żeby stan pakietu o wartości 3zł sprawdzać kosztem 50gr. Za smsa ILE3 pod 260 skasowało mnie 15gr, a w zamian dostałem zwrotne info o błędnej komendzie. Ręce opadają...
Zapomniałem dodać, że napisałem do BOK. Nadano nr zgłoszenia, ale 3 dni zero kontaktu (tel., @), a w zakładce "kontakt z BOK", ani śladu po tej sprawie...

"Jakości" tej usługi nie będę nawet komentował, bo nerwów szkoda...

@gacu - czy mógłbyś podzielić się treścia pisemka, na które wyrwałeś 25zł? (moze być na priv)
eddie
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 210
Rejestracja: 2007-11-01, 15:08
Lokalizacja: Warszawa-Targówek

Re: promocja 3Giga za 3 zety w Orange

Post autor: eddie »

Nawet jak by było 100 GB za 3 zł to nie wiem czy by się opłacało.
Myślę, że rozłączanie jest celowe tam gdzie jest duże zagęszczenie odbiorców na jeden nadajnik.
Jeszcze przed pakietem wakacyjnym internet orange u mnie jako tako działał.
później było coraz gorzej.
Na szczęście mam blisko nadajnik PLAY i jak na razie nie mam żadnych problemów.
Awatar użytkownika
DiilGang
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 348
Rejestracja: 2013-10-26, 17:28
Lokalizacja: okolice Łomży

Re: promocja 3Giga za 3 zety w Orange

Post autor: DiilGang »

Ten pakiet 3 GB za 3 zł to rzeczywiście atrapa internetu. Otwieranie strony np. YouTube - zamrożenie i zerwanie połączenia. Teraz tymczasowo mam pakiet 25 GB za 15 zł i odpukać, internet chodzi tak jak trzeba .
Huawei B315 - Orange LTE 2600 + Cybertech 17 dBi 2100 MHz
gacu007
Użytkownik forum
Posty: 49
Rejestracja: 2011-12-21, 11:32
Lokalizacja: lubelskie

Re: promocja 3Giga za 3 zety w Orange

Post autor: gacu007 »

gruda pisze: @gacu - czy mógłbyś podzielić się treścia pisemka, na które wyrwałeś 25zł? (moze być na priv)
Witam.Treść nie ma znaczenia tylko jego szczerość i od konsultanta.Ale nie mam nic do ukrycia.O to treść:

Witam.Oferowany przez Was pakiet 3 GB za 3 ZŁ to wielki niewypał.Tak samo jak były wakacyjny 6 GB za 6 ZŁ. Co chwilę zamraża połączenie.Po restarcie nadal to samo.Nie wiem dlaczego tak się dzieje i jaki to ma sens ale wiem że przyczyna jest po Waszej stronie.Domyślam się że to działanie jest po to aby nie obciążać sieci ale w ten sposób tracicie klientów.Ustawianie na sztywno 3G nie powoduje poprawy. Wykupiłem czwarty pakiet i jest co raz gorzej.Po 5 minutowej sesji potrafi "zamrozić".Więcej nie skorzystam z żadnych promocyjnych pakietów w Waszej sieci.
gruda
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2010-02-16, 03:52
Lokalizacja: wwo

Re: promocja 3Giga za 3 zety w Orange

Post autor: gruda »

Dzięki. Myślałem, że zarzuciłeś im elaboratem na kilka stron z duża iloscia teorii o necie gsm popartej wyliczeniami i wykresami, by skutecznie zagiąć konsultanta ;)
gacu007
Użytkownik forum
Posty: 49
Rejestracja: 2011-12-21, 11:32
Lokalizacja: lubelskie

Re: promocja 3Giga za 3 zety w Orange

Post autor: gacu007 »

gruda pisze:zarzuciłeś im elaboratem na kilka stron
E tam.U mnie jest krótko zwięźle i na temat.
JacekGrab
Użytkownik forum
Posty: 21
Rejestracja: 2013-11-25, 22:15
Lokalizacja: Polska

Re: promocja 3Giga za 3 zety w Orange

Post autor: JacekGrab »

W tym 25 GB za 15 zł nie zrywa połączenia?
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: promocja 3Giga za 3 zety w Orange

Post autor: ja.michal »

Zrywa jak na każdym prepaid w Orange.
Awatar użytkownika
DiilGang
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 348
Rejestracja: 2013-10-26, 17:28
Lokalizacja: okolice Łomży

Re: promocja 3Giga za 3 zety w Orange

Post autor: DiilGang »

W tym 25 GB za 15 zł nie zrywa połączenia?
Zrywa jak na każdym prepaid w Orange.
No nie wiem, jak na razie mam ten pakiet od piątku i nie miałem zerwania połączenia, pobieranie dużych plików też idzie bez problemów. Prędkość jest OK (8-13 Mbit) na HSPA +DC . Nie to co ten pseudopakiet 3 GB za 3 zł, gdzie załadowanie innej strony niż Facebook czy Google skutkowało zamnożeniem połączenia .
Huawei B315 - Orange LTE 2600 + Cybertech 17 dBi 2100 MHz
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: promocja 3Giga za 3 zety w Orange

Post autor: ja.michal »

Wszystko zależy od danej lokalizacji. Taka prawda. Szpilkuje ci połączenie?
dvbx
Stały użytkownik forum
Posty: 94
Rejestracja: 2009-06-11, 09:20
Lokalizacja: PL

Re: promocja 3Giga za 3 zety w Orange

Post autor: dvbx »

DiilGang pisze:tymczasowo mam pakiet 25 GB za 15 zł
Chodzi o tą sztuczkę z bonem na 500MB ?
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: promocja 3Giga za 3 zety w Orange

Post autor: Andrzejz78 »

DiilGang pisze:jak na razie mam ten pakiet od piątku i nie miałem zerwania połączenia
Bo już nie ma tylu aktywnych pakietów Poczekaj do następnej promocji
Z drugiej strony tylu się zawiodło na tych pakietach że przy następnej promocji może nie być takiego popytu na to i net na prepaidzie może chodzić dobrze
ODPOWIEDZ