[NEWS] LTE Orange w 45 miastach i miasteczkach

Nowości... więcej na https://www.opp.today/pl/

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

[NEWS] LTE Orange w 45 miastach i miasteczkach

Post autor: ja.michal »

Z LTE w Orange można już korzystać w 45 miastach i miejscowościach. Dotychczas uruchomiono 809 stacji w Warszawie ((458 stacji), okolicznych gminach warszawskich, Katowicach, Poznaniu, Gdyni, Dąbrowie Górniczej oraz Gliwicach. LTE z Orange działa również w Zakopanem i na Helu. Zgodnie z harmonogramem do końca tego roku zostanie uruchomione jeszcze co najmniej 50 nowych stacji.

Skorzystać z sieci LTE Orange, w ramach testów sieci, mogą klienci ofert Orange Free Net i Orange Free na kartę, którzy posiadają urządzenie z obsługą LTE Band 3 (FDD 1800 MHz).

Nieoficjalnie LTE Orange ma wystartować na początku przyszłego roku. Wtedy pozostali kliencie, w szczególności taryf głosowych, powinni dostać dostęp do LTE. W tym czasie mają być wysłane aktualizacje do urządzeń zakupionych w Orange, które mają LTE, ale obecnie programowo zablokowane.

Źródło: blog.orange.pl, własne
mcore
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 192
Rejestracja: 2008-12-23, 09:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: LTE Orange w 45 miastach i miasteczkach

Post autor: mcore »

Musza mapke zaktualizowac bo nic tam nie widac jest sprzed 3 miesiecy. Z tego co wiem to nowych stacji sie pojawia nawet kilkanascie dziennie. W takim tempie do konca przyszlego roku ten zasieg bedzie doslownie wszedzie gdzie maszt z 1800.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: [NEWS] LTE Orange w 45 miastach i miasteczkach

Post autor: matek451 »

Spokojnie tych pozwoleń na LTE1800 to mają poza Warszawą i kilkoma dużymi miastami niewiele. Np. w Łodzi aż jedno :szok: A droga od pozwalenia do realizacji często długa. No i nie zapominaj , że to wszystko na sieci T-Mobile.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: [NEWS] LTE Orange w 45 miastach i miasteczkach

Post autor: ja.michal »

Pozwolenia w praktyce pojawiają się z miesięcznym opóźnieniem.
mcore
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 192
Rejestracja: 2008-12-23, 09:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: [NEWS] LTE Orange w 45 miastach i miasteczkach

Post autor: mcore »

matek451 pisze:No i nie zapominaj , że to wszystko na sieci T-Mobile.
I tu się kolego mylisz. Sprawdź na stronach UKE . Przefiltruj plik Excella z rozszerzeniem LTE1800 po nazwie Telekomunikacja Polska S.A. No nie wiem ja tam ślepy nie jestem i widzę ze 2000 stacji ORANGE z LTE puszczanym w eter przez ORANGE. http://www.uke.gov.pl/files/?id_plik=14710
Awatar użytkownika
Pijo
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 677
Rejestracja: 2009-07-06, 12:16
Lokalizacja: Podlasie/Mazowsze

Re: [NEWS] LTE Orange w 45 miastach i miasteczkach

Post autor: Pijo »

Ja już dałem sobie spokój z Orange . Przez te serwery proxy nie da korzystać się z internetu. Najzabawniejsze jest to, że przez to waszą cudowną kompresję, kolego mcore, nie działa strona pomiarowa speedtest.orange.pl :rotfl: . To jest nie jest nawet śmieszne to, jest dno i kilometr mułu. Kiedy w końcu udostępnicie APN bez kompresji do ofert prepaid?
mcore
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 192
Rejestracja: 2008-12-23, 09:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: [NEWS] LTE Orange w 45 miastach i miasteczkach

Post autor: mcore »

Pijo pisze: Kiedy w końcu udostępnicie APN bez kompresji do ofert prepaid?
Nie wiem czy w prepaid są takie plany. Ale plany są takie że ma być kompresja tylko dla połączeń po 2G, pracują nad tym.
W postpaid mozną wziąść apn "vpn" natomiast z tego co wiem to jakość kompresji już jest inna tzn mniej kompresuje.
Throu
Stały użytkownik forum
Posty: 143
Rejestracja: 2012-12-04, 18:49
Lokalizacja: PL

Re: [NEWS] LTE Orange w 45 miastach i miasteczkach

Post autor: Throu »

mcore pisze:2000 stacji ORANGE z LTE puszczanym w eter przez ORANGE
No, ale jak to? Przecież Orange nie ma jeszcze żadnych częstotliwości LTE na własność, a to co jest to dzięki umowie z T-Mobile, który udostępnia Pomarańczy swój kawałek pasma. Czyż nie tak?
mcore
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 192
Rejestracja: 2008-12-23, 09:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: [NEWS] LTE Orange w 45 miastach i miasteczkach

Post autor: mcore »

Throu pisze:No, ale jak to? Przecież Orange nie ma jeszcze żadnych częstotliwości LTE na własność, a to co jest to dzięki umowie z T-Mobile, który udostępnia Pomarańczy swój kawałek pasma. Czyż nie tak?
Dokładnie tak samo jak z plus/polkomtel ktory emituje sygnal na mobyland i w druga strone. Tylko w przypadku orange to musi ono gruba kase do tmobile za to odpalic. Tmobile nawet nie musi sprzedawac tego lte bo juz na tym zarabia (orange mu buli). W przypadku plus i mobyland to jest jeden wlasciciel to sobie kase z lewej kieszeni do prawej przelozy i tyle.

[ Komentarz dodany przez: YaHooo: 2013-12-14, 14:13 ]
<a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=59341#59341">Panie i Panowie tniemy cytaty!</a>
Ostatnio zmieniony 2013-12-14, 14:13 przez mcore, łącznie zmieniany 1 raz.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: [NEWS] LTE Orange w 45 miastach i miasteczkach

Post autor: matek451 »

No właśnie @mcore proponuję zapoznać się dokładnie z dokumentacją UKE i umową użyczenia pasma LTE1800 prze T-Mobile Orange zanim wytkniesz komuś brak kompetencji. Jesteś piewcą sieci LTE Orange, która na razie jeszcze oficjalnie nie działa. Posługuj się faktami a nie bajkopisarstwem, z 2000 pozwoleń do uruchomienia jeszcze daleka droga. Pożyjemy zobaczymy jak to będzie wyglądało w rzeczywistości.

[ Dodano: 2013-12-14, 14:21 ]
Nie porównuj z Mobylandem bo sam piszesz, że to spółka pana Solorza a T-Mobile i Orange to niezależne podmioty. Zobaczymy jak to będzie wyglądało jak T-Mobile ruszy ze swoim LTE. Orange do LTE1800 Mobylandu dużo jeszcze brakuje i na współdzielonej częstotliwości z T-Mobile ma dodatek wąskiej nigdy tego nie osiągnie. Pozostaje przetarg na LTE800 i budowa własnej sieci ale to przyszłość.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: [NEWS] LTE Orange w 45 miastach i miasteczkach

Post autor: ja.michal »

Pijo pisze:nie działa strona pomiarowa speedtest.orange.pl :rotfl:
Coś w tym jest. Akurat stronka wyżej działa na prepaid Orange. Niestety nie można wykonać pomiaru na Windows Phone w postpaid jak i prepaid Orange (czy to połączenie 2G/3G czy sieć WiFi postawiona na Orange). Na karcie Aero2 wszystko działa.
Awatar użytkownika
ra-v
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1529
Rejestracja: 2009-11-08, 22:59
Lokalizacja: Fryzjer City

Re: [NEWS] LTE Orange w 45 miastach i miasteczkach

Post autor: ra-v »

A rozmowy, SMS, MMS i wideorozmowy po LTE już są możliwe do realizowania?
Internet 70GB/nolimit: Huawei E3372s-153+TP-LINK MR3420 v2
Telefon: Moto G 1gen / Lumia 625 / iPhone 4 / Nokia 6310i
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: [NEWS] LTE Orange w 45 miastach i miasteczkach

Post autor: ja.michal »

Wiadomości tak, rozmowy w Polsce nie. W Korei Południowej jest coś takiego jak VoLTE.
ODPOWIEDZ