[NEWS] LTE w T-Mobile z gwarantowaną prędkością, ale dodatko

Nowości... więcej na https://www.opp.today/pl/

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: [NEWS] LTE w T-Mobile z gwarantowaną prędkością, ale dodatko

Post autor: ja.michal »

matek451, próbowałeś rozmawiać z T-Mobile?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: [NEWS] LTE w T-Mobile z gwarantowaną prędkością, ale dodatko

Post autor: matek451 »

Nie, zresztą miałem do czynienia z ich BOK dwukrotnie w sprawie reklamacji i kilkakrotnie zgłaszałem awarię BTS-a i nigdy więcej. Szkoda czasu. Zresztą na HSPA+DC osiągam 30Mb/s więc się nie palę do tego ich LTE. Choć ciekawi mnie jak to będzie chodzić na tym wąskim paśmie razem z Orange. Testowałem LTE Orange na prepaid i szału nie było, gorzej jak HSPA+DC. Zresztą teraz moje główne łącze to LTE Play na RBM. Bez zrywania stale 15Mb/s no i właściwie bez limitu. Oby z tym LTE T-mobile i Orange nie skończyło się jak z Plusem/CP. Teraz w mojej lokalizacji to niezła lipa.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: [NEWS] LTE w T-Mobile z gwarantowaną prędkością, ale dodatko

Post autor: ja.michal »

matek451, akurat LTE widzę, że optymalizują. Ostatnio jak robię testy to ponad 40 Mb/s w Orange.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: [NEWS] LTE w T-Mobile z gwarantowaną prędkością, ale dodatko

Post autor: matek451 »

No to całkiem nieźle przy teoretycznym do 75Mb/s, Choć w porównaniu do HSPA+DC nie za wiele. szczególnie, że w Orange niewiele osób ma sprzęt do LTE i pewnie BTS nieobciążony. Zobaczymy jak to będzie gdy ruszy LTE T-Mobile i jak ludzie zaczna korzystać
g3000
Stały użytkownik forum
Posty: 68
Rejestracja: 2006-05-30, 08:02
Lokalizacja: Warszawa/Busko Zdrój

Re: [NEWS] LTE w T-Mobile z gwarantowaną prędkością, ale dodatko

Post autor: g3000 »

W DC-HSPA+ w T-Mobile miałem max. 32Mbps, ale jak jest 18Mbps to jest bardzo, bardzo dobrze.
T-Mobile to najpierw niech zrobi zasięg w warszawskim metrze, bo tam jest jeszcze GPRS 55kbps i to tylko na stacjach. Jedynie w Centrum i kilku stacjach licząc od Młocin na południe jest 3G i zasięg pomiędzy stacjami.
Zadzwonię do BOK po świętach i zobaczymy co będzie. Kiedyś też zgłaszałem awarię BTSa i uporali się szybko z problemem, a zaraz po usunięciu usterki powiadomili SMSem.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: [NEWS] LTE w T-Mobile z gwarantowaną prędkością, ale dodatko

Post autor: ja.michal »

matek451, do korzystania w telefonie wystarczająca prędkość. ;)
g3000, fakt, o zasięg w metrze mogliby się postarać. Możliwe, że stanie się to po zakończonych pracach w ramach modernizacji lub po zakończeniu budowy drugiej linii metra.
g3000
Stały użytkownik forum
Posty: 68
Rejestracja: 2006-05-30, 08:02
Lokalizacja: Warszawa/Busko Zdrój

Re: [NEWS] LTE w T-Mobile z gwarantowaną prędkością, ale dodatko

Post autor: g3000 »

Dzwoniłem do konsultanta i otrzymałem informację że obecnie nie ma możliwości korzystania z ichniejszej sieci LTE. Powiedzieli, że to testy i będzie można korzystać dopiero gdy sieć zostanie komercyjnie uruchomiona.
ODPOWIEDZ