Iridium Go! zmieni Twojego smartfona w telefon satelitarny

Nowości... więcej na https://www.opp.today/pl/

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
marcin
*** Administrator ***
Posty: 198
Rejestracja: 2005-08-16, 10:13
Lokalizacja: Warszawa

Iridium Go! zmieni Twojego smartfona w telefon satelitarny

Post autor: marcin »

Iridium Go! to satelitarny hotspot, który umożliwia podłączenie do pięciu urządzeń typu smartfon, laptop czy tablet w dowolnym miejscu na całym świecie.

To idealne rozwiązanie umożliwiające wykonywanie połączeń telefonicznych i dostęp do Internetu wszędzie tam gdzie nie docierają sieci GSM np. na morzach i ocenach, pustyniach, czy wysoko w górach. Transmisję sygnału gwarantuje globalna konstelacja 66 satelitów Iridium, rozmieszczonych na sześciu orbitach okołoziemskich na wysokości 780 km.

Metalowo-gumowa obudowa wytrzymuje zmieniające się warunki atmosferyczne (piasek, woda, kurz) oraz na upadek z wysokości. Niewielka składana antena aktywuje urządzenie i umożliwia jego transport np. w kieszeni. Zestaw można zamontować w samochodzie, samolocie lub na statku.

Iridium Go! współpracuje ze wszystkimi przenośnymi urządzeniami z systemem Android i iOS.

Produkt będzie dostępny w ofercie firmy TS2 Technologie Satelitarne w drugim kwartale 2014 roku.

Więcej informacji znajduje się na stronie http://satphones.eu/pl/telefony-satelitarne/2004-iridium-go.html?c=1
adamos22
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 474
Rejestracja: 2009-02-18, 11:23
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Iridium Go! zmieni Twojego smartfona w telefon satelitarny

Post autor: adamos22 »

marcin pisze:Iridium Go! to satelitarny hotspot, który umożliwia podłączenie do pięciu urządzeń typu smartfon, laptop czy tablet
Czy coś mnie ominęło, czy nadal mówimy o prędkościach rzędu 2,4kb/s ? Pomysł i wykonanie urządzenia całkiem fajne, ale póki co raczej tylko do rozmów.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Iridium Go! zmieni Twojego smartfona w telefon satelitarny

Post autor: ja.michal »

Chyba 9,6 kb/s? Do rozmów, SMSów i poczty po POP3 bez załączników.
Ciekawe kiedy wsparcie dla WP.

[ Dodano: 2014-02-08, 02:26 ]
adamos22, poczytaj broszury. Aplikacja optymalizuje przesyłanie maili, kompresuje strony i dla poczty jest podobno 15x szybciej, a dla stron 3-5x szybciej.

Jaki będzie koszt urządzenia? Jak wyglądają plany taryfowe przy tym urządzeniu Iridium? Chyba jakieś nowe będą?
adamos22
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 474
Rejestracja: 2009-02-18, 11:23
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Iridium Go! zmieni Twojego smartfona w telefon satelitarny

Post autor: adamos22 »

W ich broszurach ciężko znaleźć konkretne wartości, ale z tego co piszą inni to jest właśnie 2,4kb/s, a z kompresją do ~10kb/s.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Iridium Go! zmieni Twojego smartfona w telefon satelitarny

Post autor: ja.michal »

Do poczty starczy. Do wrzucania fotek na FB to się nie nadaje. ;)
ODPOWIEDZ