[Uwaga] Uwaga! Luki w tysiącach routerów Polaków

Nowości... więcej na https://www.opp.today/pl/

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: [Uwaga] Uwaga! Luki w tysiącach routerów Polaków

Post autor: key »

hubert pisze:A swoją drogą gdyby tak każdy operator blokował dostęp do sieci jak robi to orange w przypadku wykrycia jakichś szkodliwych zmian w oprogramowaniu rutera.
Bylo by mniej wiecej tak, gdyby twoj bank blokowal ci konto za kazdym razem gdy wydasz wiecej, niz zawiadomiles bank i napisales podaniu, ktore musisz wypelnic 6 miesiecy przed planowanym zakupem. Moim zdaniem idealne rozwiazanie :facepalm:
Nie pomagam na PW.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: [Uwaga] Uwaga! Luki w tysiącach routerów Polaków

Post autor: YaHooo »

key pisze:Tych placzacych jest promil. Media chetnie sieja panike - lepiej sie sprzedaje.
Właśnie. Ale ciekaw jestem ile naprawdę jest tych oszukanych w podobny sposób.
hubert pisze:U mnie rodzinka posiada tp linka podłączonego do neosteady i jakis czas temu jedyna strona jaka im sie zaczęła wyświetlać to komunikat oranga o konieczności dostosowania ustawień rutera ponieważ aktualne zostały podmienione.
To nie wiem czemu, w moim TP-Linku (nie jest to jakiś super nowy model) dostęp z zewnątrz jest zablokowany fabrycznie. Jeśli chcę to mogę go włączyć ale świadomie.
hubert pisze: A swoją drogą gdyby tak każdy operator blokował dostęp do sieci jak robi to orange w przypadku wykrycia jakichś szkodliwych zmian w oprogramowaniu rutera.
To by narobiło więcej szkody niż pożytku moim zdaniem.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: [Uwaga] Uwaga! Luki w tysiącach routerów Polaków

Post autor: krystianb »

YaHooo pisze:To by narobiło więcej szkody niż pożytku moim zdaniem.
Dokładnie, skończyło by się na zwykłej cenzurze, operator blokował by dostęp do tego co mu nie pasuje.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
ODPOWIEDZ