[NEWS] Wznowienie prac modernizacyjnych w ramach NetWorks!

Nowości... więcej na https://www.opp.today/pl/

Moderator: Moderatorzy

fulo
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 222
Rejestracja: 2010-05-14, 12:28
Lokalizacja: VPN

Re: [NEWS] Wznowienie prac modernizacyjnych w ramach NetWorks!

Post autor: fulo »

A u mnie Orange sypnęło pozwolleniami na U900, widać że przygotowują się do modernizacji co mnie cieszy :)
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: [NEWS] Wznowienie prac modernizacyjnych w ramach NetWorks!

Post autor: ja.michal »

Baldwin pisze:podobno nie da się osiągnąć szybkości takich jak na abonament.
W T-Mobile na kartę prędkości internetu są takie jak w abonamencie. Sprawdzałem.
atento
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 858
Rejestracja: 2007-06-29, 14:56
Lokalizacja: Wawa-Puszcza biała

Re: [NEWS] Wznowienie prac modernizacyjnych w ramach NetWorks!

Post autor: atento »

ja.michal pisze: W T-Mobile na kartę prędkości internetu są takie jak w abonamencie. Sprawdzałem.
Dokładnie tak jest.
Róznica to dodatkowe przeskoki(zapewne do rozwiazan billingowych) w opcji na kartę. Może rozłaczyć raz na 1-3h czasami raz na 12h, czasami ping może podskoczyć na chwilkę ale to bez znaczenia działa tak samo dobrze jak abonament.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: [NEWS] Wznowienie prac modernizacyjnych w ramach NetWorks!

Post autor: ja.michal »

atento, z tego co widzę to chyba tylko Plus i T-Mobile działają tak samo w prepaid i postpaid. Plus niestety jakoś głębiej ostatnio nie testowałem.
jackuss81
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 166
Rejestracja: 2013-11-07, 22:20
Lokalizacja: Łańcut

Re: [NEWS] Wznowienie prac modernizacyjnych w ramach NetWorks!

Post autor: jackuss81 »

ja.michal pisze:Mam do stacji bazowej 2,65 km i początkowo, przed odpaleniem U900 miałem dobry zasięg i prędkości na poziomie 18-22 Mb/s
Zależy też dużo od optymilizacji. ja mam do 5 stacj bazowych pracującyvh w 2100 MHzi T-mobile praktycznie zawsze(przez cały dzień0 max do 11.40 Mb/s. Czasami są spadki do 8Mb/s. Więc te nadajniki albo są słabiej obciążone, są dobrze z optymilizowane lub pospinane światłowodami. te wyniki mam w telefonie samsung galaxy s+ mający wbudowany moduł HSPA+ do 14 MB/s. Na u900 jest teroche słabiej. Ale tam jesat węższe pasmo.
atento
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 858
Rejestracja: 2007-06-29, 14:56
Lokalizacja: Wawa-Puszcza biała

Re: [NEWS] Wznowienie prac modernizacyjnych w ramach NetWorks!

Post autor: atento »

ja.michal Niestety nie mam abonamentu plusa i nie mam nikogo kto by dał mi na testy, karta prepaid jakoś działa, w dzien słabo max 1/3Mbps w nocy róznie zazwyczaj ponad 8Mbps ale ping jest rewelacyjny zawsze poniżej 45ms na 900mhz, 3 lokalizacje przetestowałem na karcie i w każdej z nich wyniki są podobne, nie rozłacza i można swobodnie używać do wszystkiego.

Wracając do T-mobile i Orange 2100 działa super za to 900mhz to samo co w plusie mizerny transfer . Heyah działą tak samo jak T-mobile po grafice i pakietach widać, że to chyba to samo co taryfa w T-mobile free

Najgorsze cztery internety w moim życiu to orange abonament xx lat temu gdy edge było szczytem możliwości na wioskach a umts wchodził do największych miast, sferia jeszcze dawniej i pózniej z ich swietnym cdma obecnie orange na kartę, to ostatnie jest dosłownie epickim szmelcem.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: [NEWS] Wznowienie prac modernizacyjnych w ramach NetWorks!

Post autor: ja.michal »

Wszystko się zmienia.
A mi dla odmiany udało się dzisiaj złożyć zgłoszenie techniczne telefonicznie. :) Powinni sprawdzić wszystko w ciągu 2 dni. Składałem je pod *100 i przyjmowała uprzejma Pani konsultant.

Ciekawą zależność znalazłem. Jeśli chcemy coś włączyć (np. APN vpn) to lepiej dzwonić pod *800 i generalnie trafia się tam na facetów. Od strony technicznej wszystko zrobią, ale zgłoszeń i reklamacji jakoś nie chcą przyjmować. Za to jak chcemy złożyć reklamację lub zgłoszenie techniczne to lepiej dzwonić pod *100. Zazwyczaj odbierają tam kobiety i z przyjęciem zgłoszenia nie ma problemu, ale od strony technicznej (jak APN vpn) praktycznie nic się nie załatwi.
atento
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 858
Rejestracja: 2007-06-29, 14:56
Lokalizacja: Wawa-Puszcza biała

Re: [NEWS] Wznowienie prac modernizacyjnych w ramach NetWorks!

Post autor: atento »

Duzy plus w bok orange to perzestali wciskać, że się ma niepoprawną konfigurację, jak żona dzwoniła to przyjeli wszystko, rozmowy były inne niż np.4 lata temu co z tego jak nadal jej nie działa internet na karte :rotfl:. To tak dla zasady bo od wczoraj ma abo T .
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: [NEWS] Wznowienie prac modernizacyjnych w ramach NetWorks!

Post autor: ja.michal »

atento, skoro telefon jest z ich sieci, karta SIM ich, usługa ich to nie ma, że konfiguracja zła. :cwaniak:
atento
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 858
Rejestracja: 2007-06-29, 14:56
Lokalizacja: Wawa-Puszcza biała

Re: [NEWS] Wznowienie prac modernizacyjnych w ramach NetWorks!

Post autor: atento »

Nie, nie nie to nie tak ;p karta to zwykly prepaid orange free i nie dziala za to tesciowej abonament działa idealnie w tym samym sprzęcie, abonament głosowy opcja za ponad 120zł w nim ma pakiet 2GB to testowałem :)


Co do networks T-mobile ma od dziś takie same pingi jak orange , co smieszne podobno zakonczyli prace kilka mc temu. jeszcze dwa tygodnie temu w obu sieciach oscyloway około 100ms, orange polepszyło z tydzien temu teraz T.

Drugi smiech jak pytałem bok o pingi dla czego takie są a nie inne dali mi nr tel do techników 2,44zł min :rotfl:
Baldwin
Stały użytkownik forum
Posty: 112
Rejestracja: 2014-03-06, 20:35
Lokalizacja: Radzyń Podlaski

Re: [NEWS] Wznowienie prac modernizacyjnych w ramach NetWorks!

Post autor: Baldwin »

Witam. Zgodnie z sugestią Michała sprawdziłem T-Mobile. Wszystko jak poprzednio. Czyli modem tylko z fabrycznymi wiosłami. BTS-y Orange T-Mobile od 1 do 2 km. Na modemie pokazaly się 3 kreski. Test szybkości pokazuje .. ping-51..
down- 17 Mb/s up - 4 Mb/s. Oczywiście wiem tylko ze łączę się na UMTS 3G. Może to być UMTS 2100. Być może jest to HSPA-DC ale potrzebuję kawałek anteny zewnętrznej by przyspieszyć. Nie znalazłem dotąd potwierdzenia ze Networks tutaj już działa. Pozdrawiam
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: [NEWS] Wznowienie prac modernizacyjnych w ramach NetWorks!

Post autor: ja.michal »

Radzyń Podlaski? Rejon już po modernizacji.
Sądząc po prędkościach jest to HSPA+ DC.


Heh, dzwonili z Orange z odpowiedzią. Niestety, dla mnie, wg ich parametrów wszystko działa poprawnie. Stwierdzili jednak, że jestem daleko od stacji bazowej, a teren nie jest prosty i to może być powód kiepskiego działania sieci. Dostałem informację, że do końca czerwca w tym rejonie ma być jeszcze rozbudowana sieć. Raczej nie sądzę bo brak pozwoleń i nie mają innych lokalizacji w tej okolicy na stację bazową.
Zobaczymy.

Na razie lepiej działa Play. :]
atento
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 858
Rejestracja: 2007-06-29, 14:56
Lokalizacja: Wawa-Puszcza biała

Re: [NEWS] Wznowienie prac modernizacyjnych w ramach NetWorks!

Post autor: atento »

ja.michał Walcz i nie daj się


Na Usmiech, jedna z reklamacji mojej lubej o działanie internetu

ss mogę dać jak ktoś chcę :)
to z reklamacji >Wartość dostępnego limitu transferu danych 5087,90 MB

Kod: Zaznacz cały

Dotyczy: zgłoszenia, które wpłynęło do Orange 11.05.2014 r.

 

Szanowna Pani, 

 

Dziękujemy za zgłoszenie z dnia 11.05.2014r. Z uwagą zapoznałam się z jego treścią. Rozumiem, że poruszona w 

zgłoszeniu kwestia jest dla Pani istotna, dlatego dołożyłam wszelkich starań, aby wyjaśnić ją jak najdokładniej. 

 

Uprzejmie informuję, o pozytywnym rozpatrzeniu reklamacji. W dniu 21.05..2014r przywróciłam bonus na Internet z 

możliwością wykorzystania do 30.06.2014r. 

 

Miło mi, że mogłam być pomocna w zgłoszonej sprawie.

Cóż jak nie działało tak nie działa hehe to chyba 3 darmowy transfer jaki dali, ale nie naprawili zamrażania, rwania itp :hurra: mam 5GB :)
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: [NEWS] Wznowienie prac modernizacyjnych w ramach NetWorks!

Post autor: Andrzejz78 »

ja.michal pisze:Radzyń Podlaski
Prawie moje strony ;)
Sądząc po prędkościach jest to HSPA+ DC
Raczej tak
atento pisze: ale nie naprawili zamrażania, rwania itp
U mnie to samo i chyba wysmaruję jakieś pismo do nich :cfaniak:
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: [NEWS] Wznowienie prac modernizacyjnych w ramach NetWorks!

Post autor: ja.michal »

Coś się poprawiło, ale tylko na 3G 900. Od 12 pobrałem jakieś 5GB i jest ok. Niestety zwis był na jakieś 20 minut przed 15, ale się odetkało. Niestety test na module w laptopie gdzie mam wszystkie częstotliwości 2G i 3G. Dodatkowo mogę sobie konkretne wymuszać. Routery mam tylko z 3G 2100.
Wczoraj wieczorem telefon tracił zasięg 3G i w efekcie całkowicie. Nawet na 2G. Po przełączeniu na 2G trzyma do dziś, ale nadal coś jest nie tak, albo stacja zrzuca innych również do 2G bo jakość połączenia spadła, a była bardzo dobra poprzednio.

W sumie nie wiem jak z nimi walczyć już. Telefon jak telefon, dzwonić się da i wiadomości również działają. Ten internet kiepska sprawa bo płacić trzeba a mało nie jest bo pakiet najwyższy. Dobrze, że do końca umowy dwa miesiące.


Mam nadzieję, że to wszystko jednak efekt ciągłej modernizacji sieci i się zaraz poprawi.

[ Dodano: 2014-05-21, 15:23 ]
Jeszcze jedno. Test robię na karcie dodatkowej do abonamentu internetowego. Karta główna jest w innej części województwa i wszystko tam działa bez problemów.
Baldwin
Stały użytkownik forum
Posty: 112
Rejestracja: 2014-03-06, 20:35
Lokalizacja: Radzyń Podlaski

Re: [NEWS] Wznowienie prac modernizacyjnych w ramach NetWorks!

Post autor: Baldwin »

Panowie, kontynuuję tutaj gdyż tutaj zacząłem. Jako że nie posiadam odpowiedniej anteny postanowiłem pojechać pod BTS-y T-Mobile. Modem B 593 zasiliłem zasilaczem z cold startem. Testy robiłem dzisiaj czyli w sobotę ok. godziny 20. W obu przypadkach stalem ok. 200 metrow od BTS-ow. Jedyna roznica jaką zauważyłem to mocniejszy sygnał (5 kresek). W szybkości różnicy nie było. D w okolicy 16 i up ok. 4. W domu było to samo przy sygnale 3...czasem 4 kreski. Pojechalem zrobić te testy gdyż nie wiedziałem z którym BTS-em się łaczę. Oba są ok.2 kilometry od domu. Chciałem potwierdzenia że którys działa w HSPA+DC i zobaczę powazna różnicę w szybkości.Tak się jednak nie stało. Jestem więc glupi. Jedyne co przychodzi mi do glowy to brak tutaj drugiej nośnej. Nie mam jednak jak tego sprawdzić. Czy to jest jednak możliwe ??? Czy gdyby HSPA+DC tutaj działało to w salonach Orange i T-Mobile nic by o tym nie wiedzieli ???? Może coś się w tej sieci zmieni bo Orange ma zezwolenie na LTE na jednym BTS blisko mnie. Na ten moment nie jest zle ale spodziewałem się więcej. Kolej na Play.... Pozdrawiam..
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: [NEWS] Wznowienie prac modernizacyjnych w ramach NetWorks!

Post autor: ja.michal »

Router miałeś w kabinie czy na zewnątrz?
W salonach sprawy techniczne są im nie do końca znane. ;)
Jak się łączysz z U900 to będzie do 21 Mb/s, ale sądząc po prędkościach to jest U2100 z DC.
Baldwin
Stały użytkownik forum
Posty: 112
Rejestracja: 2014-03-06, 20:35
Lokalizacja: Radzyń Podlaski

Re: [NEWS] Wznowienie prac modernizacyjnych w ramach NetWorks!

Post autor: Baldwin »

Router był w samochodzie. Stalem jednak przodem do BTS-ow i router dzieliła od anten tylko przednia szyba.Na tych BTS-ach jest wiele anten U2100 i tylko po jednej U900...Generalnie nie wygląda to żle ale nie ukrywam że spodziewałem się zobaczyć dzisiaj coś szybszego.. :( :) :)
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: [NEWS] Wznowienie prac modernizacyjnych w ramach NetWorks!

Post autor: ja.michal »

No to prawdopodobnie miałeś kilka Mb/s mniej. Sam robiłem taki test i samochód sporo tłumi. Nawet jak jest router przy szybie.
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: [NEWS] Wznowienie prac modernizacyjnych w ramach NetWorks!

Post autor: Andrzejz78 »

Baldwin pisze:D w okolicy 16 i up ok. 4
Miałem kiedyś taki wynik w UMTS900
Bez wymuszenia pasma trudno jednoznacznie powiedzieć czy to jest DC czy H+
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: [NEWS] Wznowienie prac modernizacyjnych w ramach NetWorks!

Post autor: ja.michal »

Ciekawostka. Wraz z nowymi pozwoleniami pojawiły się pozwolenia na UMTS900 na dwóch platformach wiertniczych na Bałtyku.
Rybacy, niedługo będziecie mieli szybki net na morzu. ;)
g3000
Stały użytkownik forum
Posty: 68
Rejestracja: 2006-05-30, 08:02
Lokalizacja: Warszawa/Busko Zdrój

Re: [NEWS] Wznowienie prac modernizacyjnych w ramach NetWorks!

Post autor: g3000 »

Tymczasem na drodze nr. 94 jest ogromna dziura w zasięgu T-Mobile i Orange. Mniej więcej od Olkusza do Jerzmanowic.
To dosyć ruchliwa trasa, mam nadzieję że u900 kiedyś się tam pojawi.
Obrazek
Piotrek24
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 434
Rejestracja: 2013-04-28, 18:48
Lokalizacja: OGL

Re: [NEWS] Wznowienie prac modernizacyjnych w ramach NetWorks!

Post autor: Piotrek24 »

UMTS 900 w Borzysławicach (opolskie, powiat kędzierzyńsko- kozielski) już odpalony. Pisze właśnie spod samego Node B :) . Jeszcze specjalnie wymusiłem UMTS 900 w Galaxy S2, bo jakoś nie mogłem uwierzyć :)
W Chróstach również.
szuki
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 177
Rejestracja: 2008-06-15, 16:27
Lokalizacja: Poland

Re: [NEWS] Wznowienie prac modernizacyjnych w ramach NetWorks!

Post autor: szuki »

Obrazek
W Koszalinie na końcu ale widać wyraźną poprawę. Obecnie takie prędkości to standard.
fulo
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 222
Rejestracja: 2010-05-14, 12:28
Lokalizacja: VPN

Re: [NEWS] Wznowienie prac modernizacyjnych w ramach NetWorks!

Post autor: fulo »

Kolego szuki, nie jesteś na końcu, raczej to ja będę, a wynik niezły oby nie spadł.
Baldwin
Stały użytkownik forum
Posty: 112
Rejestracja: 2014-03-06, 20:35
Lokalizacja: Radzyń Podlaski

Re: [NEWS] Wznowienie prac modernizacyjnych w ramach NetWorks!

Post autor: Baldwin »

Witam. Dzisiaj ostatni odcinek testowania sieci. Wyżej opisałem testy sieci Plus i TMobile. Jedyną drogą by sprawdzić Play było podpisanie umowy i testowanie do 7 dni. Zdziwiło mnie ze otrzymałem do testowania modem E 3131. Nie protestowałem jednak gdyż posiadam B 593. Przy konfiguracji modem napotkałem na mór. Połączenie było cały czas blokowane. Skorzystałem wiec z E 3131 gdyż nie byłem pewien czy karta już aktywowana. Połączenie zrobiłem ale szybkość była kiepska, do 5Mb/s. Znalazłem w końcu problem w konfiguracji B 593. Trzeba było zrobić nowy profil w APN specjalnie dla Play i poszło. Na początek brzydka niespodzianka. Modem nie wykrywa LTE. Widzi tylko 3G. Wymuszanie LTE nic nie daje. Jestem rozłączany. Według BTS Search na wieży jest UMTS 900 , 2100 oraz LTE. Info nie jest więc prawdziwe. Dobra wiadomość jednak taka że całkiem dobrze to śmiga. Szybkość dochodzi do 30 Mb/s i UP ok.5 Mb przy sygnale 2 kreski. Nie jest wiec to LTE ale solidne HSPA+DC. Biorąc jednak pod uwagę że najlepsze oferty wymagają posiadania dostępu do LTE to na ten moment nie jest to dla mnie. Na dzień dzisiejszy wychodzi że u mnie najlepszą szybkość i ofertę ma Plus. Następny jest Play i ostatni TMobile z Orange. Ci ostatni niby są po modernizacji ale coś tu jednak nie gra gdyż szbkości 15-17 Mb/s to jest max. Nawet obok BTS-a. Testy zrobione a decyzje w przyszłym miesiącu :facepalm: . Pozdrawiam
ODPOWIEDZ