[NEWS] Wznowienie prac modernizacyjnych w ramach NetWorks!

Nowości... więcej na https://www.opp.today/pl/

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

[NEWS] Wznowienie prac modernizacyjnych w ramach NetWorks!

Post autor: ja.michal »

Katarzyna Jasiołek www.t-mobile-trendy.pl pisze: Po zimowej przerwie wznawiamy prace modernizacyjne naszej sieci. Zobaczcie, od jakich miast zaczynamy.

Z początkiem marca na nowo rozpoczynają się prace modernizacyjne, przerwane na okres zimowy. Rusza budowa współdzielonych sieci radiowych w Łodzi, Raciborzu, Jastrzębiu Zdroju, Wodzisławiu Śląskim, Jarocinie, Pleszewie i okolicach.

Poprawa zasięgu sieci będzie szczególnie zauważalna wewnątrz budynków. Wymiana infrastruktury wpłynie także korzystnie na wydajność, co pozwoli w przyszłości oferować klientom kompletnie nowe rozwiązania. Wyniki testów, przeprowadzonych w regionach, gdzie modernizacja została już zakończona, potwierdzają te założenia. Średnia prędkość transmisji danych wzrosła tam nawet kilkukrotnie, a średni wzrost ilości przesyłanych danych – już o blisko 70 proc.

Dzięki wykonanym pracom zasięg mobilnego Internetu będzie dostępny dla jeszcze większej liczby osób. Jednocześnie w wyniku prac modernizacyjnych na obszarach, na których była dotychczas sieć 3G, klienci będą mieli dostęp do technologii HSPA+. Dzięki sukcesywnie uruchamianym stacjom z zasięgiem UMTS900, wszędzie tam, gdzie do tej pory można było korzystać z sieci 2G, klienci będą mogli cieszyć się jakością sieci 3G.

W ramach projektu modernizacji sieci terytorium całego kraju podzielono na tzw. „klastry”, czyli obszary, na których prowadzone są prace. Te ostatnie prowadzone są – w miarę możliwości – w nocy i w godzinach, gdy zapotrzebowanie na usługi telekomunikacyjne na danym terenie jest najmniejsze. W czasie wymiany sprzętu każda ze stacji, należących do T-Mobile, zostaje wyłączona na maksymalnie trzy godziny. W tym czasie połączenia korzystających z niej klientów obsługiwane są przez sąsiednie stacje. Ostatnim krokiem po wymianie nadajnika jest optymalizacja sieci.

[center]Obrazek
[/center]
Źródło: http://www.t-mobile-trendy.pl/artykul,6 ... c,274.html
Piotrek24
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 434
Rejestracja: 2013-04-28, 18:48
Lokalizacja: OGL

Re: [NEWS] Wznowienie prac modernizacyjnych w ramach NetWorks!

Post autor: Piotrek24 »

Cały czas czekam :) i w końcu się doczekam :ok:
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: [NEWS] Wznowienie prac modernizacyjnych w ramach NetWorks!

Post autor: ja.michal »

Niech budują. :)
Ostatnio "magluję" praktycznie wyłącznie media streamingowe w telefonie. Więcej 3G i LTE. :super:
Niestety Play nie może się równać z siecią T-Mobile/Orange.
fulo
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 222
Rejestracja: 2010-05-14, 12:28
Lokalizacja: VPN

Re: [NEWS] Wznowienie prac modernizacyjnych w ramach NetWorks!

Post autor: fulo »

No i ja szarym końcu :]
Piotrek24
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 434
Rejestracja: 2013-04-28, 18:48
Lokalizacja: OGL

Re: [NEWS] Wznowienie prac modernizacyjnych w ramach NetWorks!

Post autor: Piotrek24 »

W Głubczycach już dzisiaj działali :). Jeden z Panów grzebał przy radiolinii na samej górze :)
Baldwin
Stały użytkownik forum
Posty: 112
Rejestracja: 2014-03-06, 20:35
Lokalizacja: Radzyń Podlaski

Re: [NEWS] Wznowienie prac modernizacyjnych w ramach NetWorks!

Post autor: Baldwin »

Witam.To mój pierwszy post wiec nie wiem jak to wyjdzie..Ale do sprawy.Od dłuższego czasu czytam to forum gdyż wydaje się być dobrze poinformowane.Zdobylem w ten sposób sporo wiedzy o internecie mobilnym.Dzisiaj przeczytałem pierwszy post w tym temacie i postanowiłem się zarejestrować by zabrać glos.Otoz według mapki tutaj zamieszczonej a można ja także znaleźć na stronie Orange, wynika ze caly wschod Polski jest w zasiegu Networks.Mieszkam na tymze wschodzie w Radzyniu Podlaskim.Anten tutaj sporo w tym chyba 5 należących do Orange i T-mobile.Jednakze gdy sprawdzam na mapie BTSearch to okazuje się ze Networks tutaj nie istnieje.W salonie T-Mobile dziewczęta nie wiedza o czym mowie gdy pada slowo Networks.Oczywiscie nie oferują ani sprzętu ani takich predkosci o jakie pytam.Nastepnie wizyta w Orange. Podobna historia.Na pytanie o HSPA-DC facet zaczal poszukiwania na komputerze i znalazł ze jest to jedna z technologii stosowana przez firme ale nie tutaj.O Networks nie slyszal ale cos mu się przypomnialo ze na ostatnim szkoleniu chyba była o tym mowa i chyba ma to byc w pierwszym kwartale tego roku ale nie jest pewien.Panowie jak to w końcu jest.Zgodnie z mapka powinienem plawic się w szybkim internecie.Klopot w tym ze jego wcale tutaj nie ma... No może nie do końca.Jest LTE od Play i Plus. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: [NEWS] Wznowienie prac modernizacyjnych w ramach NetWorks!

Post autor: wojteks »

Co to za bełkot, wstaw spacje gdzie trzeba (po kropkach i przecinkach)!
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: [NEWS] Wznowienie prac modernizacyjnych w ramach NetWorks!

Post autor: Andrzejz78 »

Baldwin, w naszych stronach jest już Networks W BTSearch będzie jeśli zgłosisz bo z "urzędu" jakoś nie zamieszczają informacji Ja zgłosiłem że N jest w Staninie i przynajmniej jeden BTS już jest na mapie
antares1
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2013-02-15, 10:56
Lokalizacja: Chełm

Re: [NEWS] Wznowienie prac modernizacyjnych w ramach NetWorks!

Post autor: antares1 »

Witam wszystkich, to mój pierwszy post. Też mieszkam w lubelskim, około15 km od Chełma na północ. Zasięg U2100 jest tylko na niektórych stacjach, U900 nie działa bliżej niż 30 km od granicy, nie mogą ich włączać za względu na zakłócanie się z nadajnikami ukraińskimi. Najbliższy mnie zasięg U900 znalazłem w Łęcznej. Mapka zamieszczona powyżej w pierwszym poście jest bardzo tendencyjna, zasięg 3G jest bardzo mikry, nie można się nią sugerować przy wyborze oferty. To, że modernizacja się już zakończyła nie oznacza, że będziemy mięli zasięg UMTS. Podejrzewam, że w pow. chełmskim nie działa żaden nadajnik U900.
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: [NEWS] Wznowienie prac modernizacyjnych w ramach NetWorks!

Post autor: Andrzejz78 »

antares1 pisze:Podejrzewam, że w pow. chełmskim nie działa żaden nadajnik U900
Pozwolenia na U900 są Trzeba przejechać się pod BTSy i sprawdzić na miejscu jak się ma sprawa
U mnie pomimo zakończenia modernizacji długo musiałem czekać na U900 więc pewnie i tak będzie w Twoim przypadku o ile już nie działają ;)
antares1
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2013-02-15, 10:56
Lokalizacja: Chełm

Re: [NEWS] Wznowienie prac modernizacyjnych w ramach NetWorks!

Post autor: antares1 »

Pozwolenia to są już od bardzo dawna, jeździłem po powiecie( co prawda nie całym) i sprawdzałem, zresztą informację o niemożności włączenia U900 dostałem z T-Mobile. Napisali że w związku z zakłócaniem się z nadajnikami Ukraińskimi nie mogą włączyć nadajników U900 w pasie przygranicznym o szerokości 30 km.
Baldwin
Stały użytkownik forum
Posty: 112
Rejestracja: 2014-03-06, 20:35
Lokalizacja: Radzyń Podlaski

Re: [NEWS] Wznowienie prac modernizacyjnych w ramach NetWorks!

Post autor: Baldwin »

Andrzej..Fajnie ze przeczytałeś mój bełkot :-)). Zauważyłem ze najbliższy mnie i potwierdzony BTS z Networks jest ten Twój i w Firleju. Nie wiedziałem jednak ze Ty stoisz za tym iż go widać. Sam nie mogę nic potwierdzić ani zgłosić gdyż nie posiadam odpowiedniego modem. Dotychczasowe śledztwo wykazuje ze mapki operatorów to jedno a rzeczywistość to inna sprawa. Obecnie korzystam z Neostrady i generalnie jedyny problem jaki z nią mam to cena (89 zł). Wiem ze gdy z niej zrezygnuje to nikt do mnie nie zadzwoni i nie zaoferuje lepszej ceny lub tez wyższego transferu za tą samą cenę. Stad moja tutaj obecność. Odrabiam pracę domową. Gdy nadejdzie czas na decyzje to chcę wiedzieć co zrobić a nie dopiero wtedy szukać. Mam jeszcze parę miesięcy i nadzieję że w tym czasie kolor czerwony na mapce będzie znaczył rzeczywiste pokrycie i odpowiednie do tego parametry. Pozdrawiam

Palce mi krwawią. Oczy prawie wysiadły. Post musi zadowolić moderatora do każdej kropki i ogonka.... :gwiazdki:
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: [NEWS] Wznowienie prac modernizacyjnych w ramach NetWorks!

Post autor: Andrzejz78 »

Baldwin pisze:Networks
Networks to nie wszystko co jest dostępne
W Radzyniu masz duży wybór więc określ swoje preferencje i na pewno coś wybierzesz
Baldwin
Stały użytkownik forum
Posty: 112
Rejestracja: 2014-03-06, 20:35
Lokalizacja: Radzyń Podlaski

Re: [NEWS] Wznowienie prac modernizacyjnych w ramach NetWorks!

Post autor: Baldwin »

Zgadza się Andrzej. 900 m od domu mam BTS Plusa z LTE i T-mobile jeszcze bez Networks. 100 metrów dalej Play z LTE. Jestem jednak zainteresowany Networks bo naczytałem się że to całkiem dobrze działa gdy już jest. Znaczenie ma także oferta Orange (cena za GB ). Gdy nadejdzie czas będę chciał przetestować każdą opcję.
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: [NEWS] Wznowienie prac modernizacyjnych w ramach NetWorks!

Post autor: Andrzejz78 »

Baldwin pisze:Jestem jednak zainteresowany Networks
Networks to nic innego jak spółka dwóch operatorów Gdy będziesz chciał iść w tym kierunku to będziesz musiał zdecydować czy T-mobile czy Orange
Sprawdź czy jest jakaś opcja przejścia z Neo na OFN bo to i tak jest w ramach jednego operatora Jesli by była taka opcja to może mógłbyś liczyć na jakiś rabat
dexter18

Re: [NEWS] Wznowienie prac modernizacyjnych w ramach NetWorks!

Post autor: dexter18 »

Gdybym miał możliwość to chciałbym mieć neostradę. Łącze bez limitu danych i nawet 4 lub 6 Mb/s by wystarczyło. No ale cóż. Osobiście nie warto się pchać w bezprzewodowy jeśli masz kabel. Sprawdź różnych operatorów np. Netia.
Awatar użytkownika
DiilGang
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 348
Rejestracja: 2013-10-26, 17:28
Lokalizacja: okolice Łomży

Re: [NEWS] Wznowienie prac modernizacyjnych w ramach NetWorks!

Post autor: DiilGang »

Ja nie zamieniłbym już mobilnego internetu na neostradę. Znajomi 2 km bliżej centrali ode mnie mają transfery 2-3 Mb.
Huawei B315 - Orange LTE 2600 + Cybertech 17 dBi 2100 MHz
dexter18

Re: [NEWS] Wznowienie prac modernizacyjnych w ramach NetWorks!

Post autor: dexter18 »

Ja nie zamieniłbym już mobilnego internetu na neostradę. Znajomi 2 km bliżej centrali ode mnie mają transfery 2-3 Mb.
Tak ale policz sobie, ściągasz w dzień lub noc no wszystko fajnie. Tylko z tym, że ciągną bez limitu danych.
Koledzy oddaleni ok.13 km mają dostęp do 6 lub 10 Mb/s w neo. To samo netia.
Awatar użytkownika
DiilGang
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 348
Rejestracja: 2013-10-26, 17:28
Lokalizacja: okolice Łomży

Re: [NEWS] Wznowienie prac modernizacyjnych w ramach NetWorks!

Post autor: DiilGang »

Limit danych to dla mnie rzecz względna. Mam 49 GB na miesiąc, korzystam intensywnie z internetu i zostało mi jeszcze 40 GB .
Koledzy oddaleni ok.13 km mają dostęp do 6 lub 10 Mb/s w neo.
Neostrada z taką prędkością zadowoliłaby mnie, ale odkąd Orange wprowadziło DLM to już nie to samo co kilka lat temu .
Huawei B315 - Orange LTE 2600 + Cybertech 17 dBi 2100 MHz
kmy
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1038
Rejestracja: 2012-01-04, 21:15
Lokalizacja: Płock

Re: [NEWS] Wznowienie prac modernizacyjnych w ramach NetWorks!

Post autor: kmy »

Ja od siebie dodam, że Orange nie zależy na nowych klientach. Ostatnio chciałem zmienić net na Neo. Ponieważ nigdy nie miałem linii to wiadomo, że trzeba położyć kabel. W sumie 70 m wzdłuż drogi gruntowej. Po zgłoszeniu przyjechało dwóch smutnych, popatrzyło, powiedzieli, że dostanę odpowiedź. Do tej pory odpowiedzi nie ma (dwa miesiące). Gdy ja zadzwoniłem do BOK, to się dowiedziałem, że nie ma infrastruktury, i gdybym zakopał te 70 m kabla, to oni by mi podłączyli ten kabel do sieci. Podziękowałem i zostałem w Plusie.
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: [NEWS] Wznowienie prac modernizacyjnych w ramach NetWorks!

Post autor: Andrzejz78 »

Jeśli ktoś nie jest maniakiem sciągania i wyrabia się w limicie to OFN cenowo powala Neostradę a w wielu przypadkach prędkością też
dexter18

Re: [NEWS] Wznowienie prac modernizacyjnych w ramach NetWorks!

Post autor: dexter18 »

Odświeżę troszkę, widać na BTSearch jest pozwolenie 2,5 ode mnie stoi BTS T-Mobile GSM, i sprawdzałem dziś fajnie ma być U2100 ;) DC z takiej odległości będzie śmigać ;)
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: [NEWS] Wznowienie prac modernizacyjnych w ramach NetWorks!

Post autor: ja.michal »

dexter18, początkowo powinno chodzić ładnie, ale później może być gorzej. Mam do stacji bazowej 2,65 km i początkowo, przed odpaleniem U900 miałem dobry zasięg i prędkości na poziomie 18-22 Mb/s. Po 6 miesiącach i odpaleniu U900 skręcili zasięg U2100 i prędkości spadły do 6-11 Mb/s.
U siebie mam zurbanizowany teren. Oczywiście każda sytuacja jest inna, ale wolę zakreślić co może być po czasie. ;)
dexter18

Re: [NEWS] Wznowienie prac modernizacyjnych w ramach NetWorks!

Post autor: dexter18 »

Wiesz, do wyboru mam fakt 2 BTS ten oddalony o 24 km i ten o 2,5 i jeszcze ciekawe co zrobią w Paradyżu wtedy ew. 3.
g3000
Stały użytkownik forum
Posty: 68
Rejestracja: 2006-05-30, 08:02
Lokalizacja: Warszawa/Busko Zdrój

Re: [NEWS] Wznowienie prac modernizacyjnych w ramach NetWorks!

Post autor: g3000 »

Fatalnie wygląda zasięg T-Mobile w warszawskim metrze. UMTS jest na stacji Centrum oraz od Młocin po Słodowiec (w tym kable promieniujące co daje zasięg pomiędzy stacjami). Na pozostałych stacjach mamy GPRS (!) i zasięg jedynie na stacjach.
Jedynie Play się postarał i wszędzie "pod ziemią" jest 3G.
Dzwoniłem do T-Mobile w marcu i powiedzieli że sytuacja wkrótce się zmieni. Podejrzewam, że zmiana będzie dopiero gdy zakończą się prace w II linii metra - ponoć w czerwcu będzie można się testowo przejechać.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: [NEWS] Wznowienie prac modernizacyjnych w ramach NetWorks!

Post autor: ja.michal »

Spodziewałbym się zmian, jeśli będą, po zakończeniu modernizacji sieci w całym kraju, w tym włączenia U900 w stolicy.
g3000
Stały użytkownik forum
Posty: 68
Rejestracja: 2006-05-30, 08:02
Lokalizacja: Warszawa/Busko Zdrój

Re: [NEWS] Wznowienie prac modernizacyjnych w ramach NetWorks!

Post autor: g3000 »

A możliwe, żeby w niektórych miejscach UMTS900 nie został w ogóle uruchomiony? Z tego co zauważyłem nie ma go w aglomeracji śląskiej oraz większości terenów dawnego woj. Krakowskiego i dawnym woj. Warszawskim.
To są gęsto zamieszkałe obszary z dużą siecią sieci stacji nadawczych, a u900 jest przeznaczone dla obszarów słabiej zaludnionych. Po co "dublować" usługę?
W mniejszych miastach wojewódzkich, takich jak Kielce czy Rzeszów u900 jest.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: [NEWS] Wznowienie prac modernizacyjnych w ramach NetWorks!

Post autor: ja.michal »

Będzie i w miastach. Dlaczego nie używać danej częstotliwości skoro i tak i tak jest wydzielona i nie będzie do niczego innego użyta, a można zwiększyć pojemność sieci? Teraz sprawdzają i optymalizują 3G 2100, a dopiero później odpalą 3G 900, aby pokryć dziury. Domyślnie konfiguracja będzie taka, aby trzymać 3G 2100.
g3000
Stały użytkownik forum
Posty: 68
Rejestracja: 2006-05-30, 08:02
Lokalizacja: Warszawa/Busko Zdrój

Re: [NEWS] Wznowienie prac modernizacyjnych w ramach NetWorks!

Post autor: g3000 »

Myślę że oni bardzie skupieni są teraz na LTE1800, T-Mobile z Orange chyba też działają w tej sprawie wspólnie. Orange już reklamuje od pewnego czasu LTE, T-Mobile z kolei nie chce się do LTE przyznać. Sygnał jest, tylko dostęp jest zablokowany (pisałem o tym wcześniej).

U2100 ma pierwszeństwo i telefon czy modem mi wybiera u900 tylko wtedy gdy nie ma możliwości odbioru u2100. Czasem są z tym problemy, bo zasięg u2100 jest zbyt słaby co może powodować nawet zrywanie połączenia.

Są też stacje, gdzie mimo że modernizacja sieci zakończyła się już dawno temu a sygnału 3G nie ma. Np z wieży na Św. Krzyżu jest tylko g900 - dziwie się też, że anteny nie są pochylone mimo że są umieszczone wysoko.

Gdzieś słyszałem że problem z u900 jest na wschodzie, częstotliwości kolidują ze stacjami z Ukrainy. Pamiętam że jakoś w zeszłym roku były wyjątkowo korzystne warunki do odbioru sygnałów z Ukrainy i Aero2 miało problemy nawet w Świętokrzyskim. W telewizji to miałem odbiór ukraińskich (a nawet mołdawskich) TV jak żyleta, a odległości to miejscami prawie 600km w linii prostej.
Baldwin
Stały użytkownik forum
Posty: 112
Rejestracja: 2014-03-06, 20:35
Lokalizacja: Radzyń Podlaski

Re: [NEWS] Wznowienie prac modernizacyjnych w ramach NetWorks!

Post autor: Baldwin »

Minęło ponad 2 miesiące. Zaopatrzyłem się w modem-router B 593. Przyszedł czas na testowanie. Człowiek z lokalnego serwisu GSM powiedział mi że mamy tutaj wiele możliwości ale wybór jest jeden>>> CP-Plus. Kupiłem wiec na pierwszy ogień startówkę Plus-a. Wczoraj wieczorem (sobota o godz.20-tej) odpaliłem maszynerię. BTS Mobyland jest ok 1 km od mojego domu. Miedzy mną a wieżą są zabudowania sąsiada. Nie mam wiec bezpośredniej widoczności na wieżę ale ta drewniana stodoła nie powinna stanowić wielkiej przeszkody. Do modemu podczepiłem te dwa fabryczne wiosełka i postawiłem na biurku (nie przy oknie). Na modem zaświeciły się 4 kreski. :szok: . Otwarłem pierwszą stronę. Wyraźnie szybciej od tego co byłem przyzwyczajony. Druga to samo. Następnie wprost do testu szybkości. Tutaj nie ukrywam że mało szczęka mi nie opadła. Wskazówka poleciała tak daleko że pomyślałem iż się urwie. Wynik testu następujący: ping 25...down. ponad 47 Mb/s.. up ponad 42 Mb/s. Dzisiaj wieczorem zrobię jeszcze ze dwa testy bo na więcej ta startówka pewnie nie pozwoli. Z innymi sieciami będzie raczej problem bo na startówkach podobno nie da się osiągnąć szybkości takich jak na abonament. Trzeba będzie zawrzeć umowę do testowania. O wynikach powiadomię. Pozdrawiam
ODPOWIEDZ