[NEWS] Wznowienie prac modernizacyjnych w ramach NetWorks!

Nowości... więcej na https://www.opp.today/pl/

Moderator: Moderatorzy

Baldwin
Stały użytkownik forum
Posty: 112
Rejestracja: 2014-03-06, 20:35
Lokalizacja: Radzyń Podlaski

Re: [NEWS] Wznowienie prac modernizacyjnych w ramach NetWorks!

Post autor: Baldwin »

Panowie, kontynuuję tutaj gdyż tutaj zacząłem. Jako że nie posiadam odpowiedniej anteny postanowiłem pojechać pod BTS-y T-Mobile. Modem B 593 zasiliłem zasilaczem z cold startem. Testy robiłem dzisiaj czyli w sobotę ok. godziny 20. W obu przypadkach stalem ok. 200 metrow od BTS-ow. Jedyna roznica jaką zauważyłem to mocniejszy sygnał (5 kresek). W szybkości różnicy nie było. D w okolicy 16 i up ok. 4. W domu było to samo przy sygnale 3...czasem 4 kreski. Pojechalem zrobić te testy gdyż nie wiedziałem z którym BTS-em się łaczę. Oba są ok.2 kilometry od domu. Chciałem potwierdzenia że którys działa w HSPA+DC i zobaczę powazna różnicę w szybkości.Tak się jednak nie stało. Jestem więc glupi. Jedyne co przychodzi mi do glowy to brak tutaj drugiej nośnej. Nie mam jednak jak tego sprawdzić. Czy to jest jednak możliwe ??? Czy gdyby HSPA+DC tutaj działało to w salonach Orange i T-Mobile nic by o tym nie wiedzieli ???? Może coś się w tej sieci zmieni bo Orange ma zezwolenie na LTE na jednym BTS blisko mnie. Na ten moment nie jest zle ale spodziewałem się więcej. Kolej na Play.... Pozdrawiam..
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: [NEWS] Wznowienie prac modernizacyjnych w ramach NetWorks!

Post autor: ja.michal »

Router miałeś w kabinie czy na zewnątrz?
W salonach sprawy techniczne są im nie do końca znane. ;)
Jak się łączysz z U900 to będzie do 21 Mb/s, ale sądząc po prędkościach to jest U2100 z DC.
Baldwin
Stały użytkownik forum
Posty: 112
Rejestracja: 2014-03-06, 20:35
Lokalizacja: Radzyń Podlaski

Re: [NEWS] Wznowienie prac modernizacyjnych w ramach NetWorks!

Post autor: Baldwin »

Router był w samochodzie. Stalem jednak przodem do BTS-ow i router dzieliła od anten tylko przednia szyba.Na tych BTS-ach jest wiele anten U2100 i tylko po jednej U900...Generalnie nie wygląda to żle ale nie ukrywam że spodziewałem się zobaczyć dzisiaj coś szybszego.. :( :) :)
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: [NEWS] Wznowienie prac modernizacyjnych w ramach NetWorks!

Post autor: ja.michal »

No to prawdopodobnie miałeś kilka Mb/s mniej. Sam robiłem taki test i samochód sporo tłumi. Nawet jak jest router przy szybie.
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: [NEWS] Wznowienie prac modernizacyjnych w ramach NetWorks!

Post autor: Andrzejz78 »

Baldwin pisze:D w okolicy 16 i up ok. 4
Miałem kiedyś taki wynik w UMTS900
Bez wymuszenia pasma trudno jednoznacznie powiedzieć czy to jest DC czy H+
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: [NEWS] Wznowienie prac modernizacyjnych w ramach NetWorks!

Post autor: ja.michal »

Ciekawostka. Wraz z nowymi pozwoleniami pojawiły się pozwolenia na UMTS900 na dwóch platformach wiertniczych na Bałtyku.
Rybacy, niedługo będziecie mieli szybki net na morzu. ;)
g3000
Stały użytkownik forum
Posty: 68
Rejestracja: 2006-05-30, 08:02
Lokalizacja: Warszawa/Busko Zdrój

Re: [NEWS] Wznowienie prac modernizacyjnych w ramach NetWorks!

Post autor: g3000 »

Tymczasem na drodze nr. 94 jest ogromna dziura w zasięgu T-Mobile i Orange. Mniej więcej od Olkusza do Jerzmanowic.
To dosyć ruchliwa trasa, mam nadzieję że u900 kiedyś się tam pojawi.
Obrazek
Piotrek24
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 434
Rejestracja: 2013-04-28, 18:48
Lokalizacja: OGL

Re: [NEWS] Wznowienie prac modernizacyjnych w ramach NetWorks!

Post autor: Piotrek24 »

UMTS 900 w Borzysławicach (opolskie, powiat kędzierzyńsko- kozielski) już odpalony. Pisze właśnie spod samego Node B :) . Jeszcze specjalnie wymusiłem UMTS 900 w Galaxy S2, bo jakoś nie mogłem uwierzyć :)
W Chróstach również.
szuki
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 177
Rejestracja: 2008-06-15, 16:27
Lokalizacja: Poland

Re: [NEWS] Wznowienie prac modernizacyjnych w ramach NetWorks!

Post autor: szuki »

Obrazek
W Koszalinie na końcu ale widać wyraźną poprawę. Obecnie takie prędkości to standard.
fulo
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 222
Rejestracja: 2010-05-14, 12:28
Lokalizacja: VPN

Re: [NEWS] Wznowienie prac modernizacyjnych w ramach NetWorks!

Post autor: fulo »

Kolego szuki, nie jesteś na końcu, raczej to ja będę, a wynik niezły oby nie spadł.
Baldwin
Stały użytkownik forum
Posty: 112
Rejestracja: 2014-03-06, 20:35
Lokalizacja: Radzyń Podlaski

Re: [NEWS] Wznowienie prac modernizacyjnych w ramach NetWorks!

Post autor: Baldwin »

Witam. Dzisiaj ostatni odcinek testowania sieci. Wyżej opisałem testy sieci Plus i TMobile. Jedyną drogą by sprawdzić Play było podpisanie umowy i testowanie do 7 dni. Zdziwiło mnie ze otrzymałem do testowania modem E 3131. Nie protestowałem jednak gdyż posiadam B 593. Przy konfiguracji modem napotkałem na mór. Połączenie było cały czas blokowane. Skorzystałem wiec z E 3131 gdyż nie byłem pewien czy karta już aktywowana. Połączenie zrobiłem ale szybkość była kiepska, do 5Mb/s. Znalazłem w końcu problem w konfiguracji B 593. Trzeba było zrobić nowy profil w APN specjalnie dla Play i poszło. Na początek brzydka niespodzianka. Modem nie wykrywa LTE. Widzi tylko 3G. Wymuszanie LTE nic nie daje. Jestem rozłączany. Według BTS Search na wieży jest UMTS 900 , 2100 oraz LTE. Info nie jest więc prawdziwe. Dobra wiadomość jednak taka że całkiem dobrze to śmiga. Szybkość dochodzi do 30 Mb/s i UP ok.5 Mb przy sygnale 2 kreski. Nie jest wiec to LTE ale solidne HSPA+DC. Biorąc jednak pod uwagę że najlepsze oferty wymagają posiadania dostępu do LTE to na ten moment nie jest to dla mnie. Na dzień dzisiejszy wychodzi że u mnie najlepszą szybkość i ofertę ma Plus. Następny jest Play i ostatni TMobile z Orange. Ci ostatni niby są po modernizacji ale coś tu jednak nie gra gdyż szbkości 15-17 Mb/s to jest max. Nawet obok BTS-a. Testy zrobione a decyzje w przyszłym miesiącu :facepalm: . Pozdrawiam
ODPOWIEDZ