[NEWS] Wznowienie prac modernizacyjnych w ramach NetWorks!

Nowości... więcej na https://www.opp.today/pl/

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
dexter18

Re: [NEWS] Wznowienie prac modernizacyjnych w ramach NetWorks!

Post autor: dexter18 »

Gdybym miał możliwość to chciałbym mieć neostradę. Łącze bez limitu danych i nawet 4 lub 6 Mb/s by wystarczyło. No ale cóż. Osobiście nie warto się pchać w bezprzewodowy jeśli masz kabel. Sprawdź różnych operatorów np. Netia.
Awatar użytkownika
DiilGang
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 348
Rejestracja: 2013-10-26, 17:28
Lokalizacja: okolice Łomży

Re: [NEWS] Wznowienie prac modernizacyjnych w ramach NetWorks!

Post autor: DiilGang »

Ja nie zamieniłbym już mobilnego internetu na neostradę. Znajomi 2 km bliżej centrali ode mnie mają transfery 2-3 Mb.
Huawei B315 - Orange LTE 2600 + Cybertech 17 dBi 2100 MHz
dexter18

Re: [NEWS] Wznowienie prac modernizacyjnych w ramach NetWorks!

Post autor: dexter18 »

Ja nie zamieniłbym już mobilnego internetu na neostradę. Znajomi 2 km bliżej centrali ode mnie mają transfery 2-3 Mb.
Tak ale policz sobie, ściągasz w dzień lub noc no wszystko fajnie. Tylko z tym, że ciągną bez limitu danych.
Koledzy oddaleni ok.13 km mają dostęp do 6 lub 10 Mb/s w neo. To samo netia.
Awatar użytkownika
DiilGang
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 348
Rejestracja: 2013-10-26, 17:28
Lokalizacja: okolice Łomży

Re: [NEWS] Wznowienie prac modernizacyjnych w ramach NetWorks!

Post autor: DiilGang »

Limit danych to dla mnie rzecz względna. Mam 49 GB na miesiąc, korzystam intensywnie z internetu i zostało mi jeszcze 40 GB .
Koledzy oddaleni ok.13 km mają dostęp do 6 lub 10 Mb/s w neo.
Neostrada z taką prędkością zadowoliłaby mnie, ale odkąd Orange wprowadziło DLM to już nie to samo co kilka lat temu .
Huawei B315 - Orange LTE 2600 + Cybertech 17 dBi 2100 MHz
kmy
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1038
Rejestracja: 2012-01-04, 21:15
Lokalizacja: Płock

Re: [NEWS] Wznowienie prac modernizacyjnych w ramach NetWorks!

Post autor: kmy »

Ja od siebie dodam, że Orange nie zależy na nowych klientach. Ostatnio chciałem zmienić net na Neo. Ponieważ nigdy nie miałem linii to wiadomo, że trzeba położyć kabel. W sumie 70 m wzdłuż drogi gruntowej. Po zgłoszeniu przyjechało dwóch smutnych, popatrzyło, powiedzieli, że dostanę odpowiedź. Do tej pory odpowiedzi nie ma (dwa miesiące). Gdy ja zadzwoniłem do BOK, to się dowiedziałem, że nie ma infrastruktury, i gdybym zakopał te 70 m kabla, to oni by mi podłączyli ten kabel do sieci. Podziękowałem i zostałem w Plusie.
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: [NEWS] Wznowienie prac modernizacyjnych w ramach NetWorks!

Post autor: Andrzejz78 »

Jeśli ktoś nie jest maniakiem sciągania i wyrabia się w limicie to OFN cenowo powala Neostradę a w wielu przypadkach prędkością też
dexter18

Re: [NEWS] Wznowienie prac modernizacyjnych w ramach NetWorks!

Post autor: dexter18 »

Odświeżę troszkę, widać na BTSearch jest pozwolenie 2,5 ode mnie stoi BTS T-Mobile GSM, i sprawdzałem dziś fajnie ma być U2100 ;) DC z takiej odległości będzie śmigać ;)
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: [NEWS] Wznowienie prac modernizacyjnych w ramach NetWorks!

Post autor: ja.michal »

dexter18, początkowo powinno chodzić ładnie, ale później może być gorzej. Mam do stacji bazowej 2,65 km i początkowo, przed odpaleniem U900 miałem dobry zasięg i prędkości na poziomie 18-22 Mb/s. Po 6 miesiącach i odpaleniu U900 skręcili zasięg U2100 i prędkości spadły do 6-11 Mb/s.
U siebie mam zurbanizowany teren. Oczywiście każda sytuacja jest inna, ale wolę zakreślić co może być po czasie. ;)
dexter18

Re: [NEWS] Wznowienie prac modernizacyjnych w ramach NetWorks!

Post autor: dexter18 »

Wiesz, do wyboru mam fakt 2 BTS ten oddalony o 24 km i ten o 2,5 i jeszcze ciekawe co zrobią w Paradyżu wtedy ew. 3.
g3000
Stały użytkownik forum
Posty: 68
Rejestracja: 2006-05-30, 08:02
Lokalizacja: Warszawa/Busko Zdrój

Re: [NEWS] Wznowienie prac modernizacyjnych w ramach NetWorks!

Post autor: g3000 »

Fatalnie wygląda zasięg T-Mobile w warszawskim metrze. UMTS jest na stacji Centrum oraz od Młocin po Słodowiec (w tym kable promieniujące co daje zasięg pomiędzy stacjami). Na pozostałych stacjach mamy GPRS (!) i zasięg jedynie na stacjach.
Jedynie Play się postarał i wszędzie "pod ziemią" jest 3G.
Dzwoniłem do T-Mobile w marcu i powiedzieli że sytuacja wkrótce się zmieni. Podejrzewam, że zmiana będzie dopiero gdy zakończą się prace w II linii metra - ponoć w czerwcu będzie można się testowo przejechać.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: [NEWS] Wznowienie prac modernizacyjnych w ramach NetWorks!

Post autor: ja.michal »

Spodziewałbym się zmian, jeśli będą, po zakończeniu modernizacji sieci w całym kraju, w tym włączenia U900 w stolicy.
g3000
Stały użytkownik forum
Posty: 68
Rejestracja: 2006-05-30, 08:02
Lokalizacja: Warszawa/Busko Zdrój

Re: [NEWS] Wznowienie prac modernizacyjnych w ramach NetWorks!

Post autor: g3000 »

A możliwe, żeby w niektórych miejscach UMTS900 nie został w ogóle uruchomiony? Z tego co zauważyłem nie ma go w aglomeracji śląskiej oraz większości terenów dawnego woj. Krakowskiego i dawnym woj. Warszawskim.
To są gęsto zamieszkałe obszary z dużą siecią sieci stacji nadawczych, a u900 jest przeznaczone dla obszarów słabiej zaludnionych. Po co "dublować" usługę?
W mniejszych miastach wojewódzkich, takich jak Kielce czy Rzeszów u900 jest.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: [NEWS] Wznowienie prac modernizacyjnych w ramach NetWorks!

Post autor: ja.michal »

Będzie i w miastach. Dlaczego nie używać danej częstotliwości skoro i tak i tak jest wydzielona i nie będzie do niczego innego użyta, a można zwiększyć pojemność sieci? Teraz sprawdzają i optymalizują 3G 2100, a dopiero później odpalą 3G 900, aby pokryć dziury. Domyślnie konfiguracja będzie taka, aby trzymać 3G 2100.
g3000
Stały użytkownik forum
Posty: 68
Rejestracja: 2006-05-30, 08:02
Lokalizacja: Warszawa/Busko Zdrój

Re: [NEWS] Wznowienie prac modernizacyjnych w ramach NetWorks!

Post autor: g3000 »

Myślę że oni bardzie skupieni są teraz na LTE1800, T-Mobile z Orange chyba też działają w tej sprawie wspólnie. Orange już reklamuje od pewnego czasu LTE, T-Mobile z kolei nie chce się do LTE przyznać. Sygnał jest, tylko dostęp jest zablokowany (pisałem o tym wcześniej).

U2100 ma pierwszeństwo i telefon czy modem mi wybiera u900 tylko wtedy gdy nie ma możliwości odbioru u2100. Czasem są z tym problemy, bo zasięg u2100 jest zbyt słaby co może powodować nawet zrywanie połączenia.

Są też stacje, gdzie mimo że modernizacja sieci zakończyła się już dawno temu a sygnału 3G nie ma. Np z wieży na Św. Krzyżu jest tylko g900 - dziwie się też, że anteny nie są pochylone mimo że są umieszczone wysoko.

Gdzieś słyszałem że problem z u900 jest na wschodzie, częstotliwości kolidują ze stacjami z Ukrainy. Pamiętam że jakoś w zeszłym roku były wyjątkowo korzystne warunki do odbioru sygnałów z Ukrainy i Aero2 miało problemy nawet w Świętokrzyskim. W telewizji to miałem odbiór ukraińskich (a nawet mołdawskich) TV jak żyleta, a odległości to miejscami prawie 600km w linii prostej.
Baldwin
Stały użytkownik forum
Posty: 112
Rejestracja: 2014-03-06, 20:35
Lokalizacja: Radzyń Podlaski

Re: [NEWS] Wznowienie prac modernizacyjnych w ramach NetWorks!

Post autor: Baldwin »

Minęło ponad 2 miesiące. Zaopatrzyłem się w modem-router B 593. Przyszedł czas na testowanie. Człowiek z lokalnego serwisu GSM powiedział mi że mamy tutaj wiele możliwości ale wybór jest jeden>>> CP-Plus. Kupiłem wiec na pierwszy ogień startówkę Plus-a. Wczoraj wieczorem (sobota o godz.20-tej) odpaliłem maszynerię. BTS Mobyland jest ok 1 km od mojego domu. Miedzy mną a wieżą są zabudowania sąsiada. Nie mam wiec bezpośredniej widoczności na wieżę ale ta drewniana stodoła nie powinna stanowić wielkiej przeszkody. Do modemu podczepiłem te dwa fabryczne wiosełka i postawiłem na biurku (nie przy oknie). Na modem zaświeciły się 4 kreski. :szok: . Otwarłem pierwszą stronę. Wyraźnie szybciej od tego co byłem przyzwyczajony. Druga to samo. Następnie wprost do testu szybkości. Tutaj nie ukrywam że mało szczęka mi nie opadła. Wskazówka poleciała tak daleko że pomyślałem iż się urwie. Wynik testu następujący: ping 25...down. ponad 47 Mb/s.. up ponad 42 Mb/s. Dzisiaj wieczorem zrobię jeszcze ze dwa testy bo na więcej ta startówka pewnie nie pozwoli. Z innymi sieciami będzie raczej problem bo na startówkach podobno nie da się osiągnąć szybkości takich jak na abonament. Trzeba będzie zawrzeć umowę do testowania. O wynikach powiadomię. Pozdrawiam
fulo
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 222
Rejestracja: 2010-05-14, 12:28
Lokalizacja: VPN

Re: [NEWS] Wznowienie prac modernizacyjnych w ramach NetWorks!

Post autor: fulo »

A u mnie Orange sypnęło pozwolleniami na U900, widać że przygotowują się do modernizacji co mnie cieszy :)
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: [NEWS] Wznowienie prac modernizacyjnych w ramach NetWorks!

Post autor: ja.michal »

Baldwin pisze:podobno nie da się osiągnąć szybkości takich jak na abonament.
W T-Mobile na kartę prędkości internetu są takie jak w abonamencie. Sprawdzałem.
atento
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 858
Rejestracja: 2007-06-29, 14:56
Lokalizacja: Wawa-Puszcza biała

Re: [NEWS] Wznowienie prac modernizacyjnych w ramach NetWorks!

Post autor: atento »

ja.michal pisze: W T-Mobile na kartę prędkości internetu są takie jak w abonamencie. Sprawdzałem.
Dokładnie tak jest.
Róznica to dodatkowe przeskoki(zapewne do rozwiazan billingowych) w opcji na kartę. Może rozłaczyć raz na 1-3h czasami raz na 12h, czasami ping może podskoczyć na chwilkę ale to bez znaczenia działa tak samo dobrze jak abonament.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: [NEWS] Wznowienie prac modernizacyjnych w ramach NetWorks!

Post autor: ja.michal »

atento, z tego co widzę to chyba tylko Plus i T-Mobile działają tak samo w prepaid i postpaid. Plus niestety jakoś głębiej ostatnio nie testowałem.
jackuss81
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 166
Rejestracja: 2013-11-07, 22:20
Lokalizacja: Łańcut

Re: [NEWS] Wznowienie prac modernizacyjnych w ramach NetWorks!

Post autor: jackuss81 »

ja.michal pisze:Mam do stacji bazowej 2,65 km i początkowo, przed odpaleniem U900 miałem dobry zasięg i prędkości na poziomie 18-22 Mb/s
Zależy też dużo od optymilizacji. ja mam do 5 stacj bazowych pracującyvh w 2100 MHzi T-mobile praktycznie zawsze(przez cały dzień0 max do 11.40 Mb/s. Czasami są spadki do 8Mb/s. Więc te nadajniki albo są słabiej obciążone, są dobrze z optymilizowane lub pospinane światłowodami. te wyniki mam w telefonie samsung galaxy s+ mający wbudowany moduł HSPA+ do 14 MB/s. Na u900 jest teroche słabiej. Ale tam jesat węższe pasmo.
atento
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 858
Rejestracja: 2007-06-29, 14:56
Lokalizacja: Wawa-Puszcza biała

Re: [NEWS] Wznowienie prac modernizacyjnych w ramach NetWorks!

Post autor: atento »

ja.michal Niestety nie mam abonamentu plusa i nie mam nikogo kto by dał mi na testy, karta prepaid jakoś działa, w dzien słabo max 1/3Mbps w nocy róznie zazwyczaj ponad 8Mbps ale ping jest rewelacyjny zawsze poniżej 45ms na 900mhz, 3 lokalizacje przetestowałem na karcie i w każdej z nich wyniki są podobne, nie rozłacza i można swobodnie używać do wszystkiego.

Wracając do T-mobile i Orange 2100 działa super za to 900mhz to samo co w plusie mizerny transfer . Heyah działą tak samo jak T-mobile po grafice i pakietach widać, że to chyba to samo co taryfa w T-mobile free

Najgorsze cztery internety w moim życiu to orange abonament xx lat temu gdy edge było szczytem możliwości na wioskach a umts wchodził do największych miast, sferia jeszcze dawniej i pózniej z ich swietnym cdma obecnie orange na kartę, to ostatnie jest dosłownie epickim szmelcem.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: [NEWS] Wznowienie prac modernizacyjnych w ramach NetWorks!

Post autor: ja.michal »

Wszystko się zmienia.
A mi dla odmiany udało się dzisiaj złożyć zgłoszenie techniczne telefonicznie. :) Powinni sprawdzić wszystko w ciągu 2 dni. Składałem je pod *100 i przyjmowała uprzejma Pani konsultant.

Ciekawą zależność znalazłem. Jeśli chcemy coś włączyć (np. APN vpn) to lepiej dzwonić pod *800 i generalnie trafia się tam na facetów. Od strony technicznej wszystko zrobią, ale zgłoszeń i reklamacji jakoś nie chcą przyjmować. Za to jak chcemy złożyć reklamację lub zgłoszenie techniczne to lepiej dzwonić pod *100. Zazwyczaj odbierają tam kobiety i z przyjęciem zgłoszenia nie ma problemu, ale od strony technicznej (jak APN vpn) praktycznie nic się nie załatwi.
atento
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 858
Rejestracja: 2007-06-29, 14:56
Lokalizacja: Wawa-Puszcza biała

Re: [NEWS] Wznowienie prac modernizacyjnych w ramach NetWorks!

Post autor: atento »

Duzy plus w bok orange to perzestali wciskać, że się ma niepoprawną konfigurację, jak żona dzwoniła to przyjeli wszystko, rozmowy były inne niż np.4 lata temu co z tego jak nadal jej nie działa internet na karte :rotfl:. To tak dla zasady bo od wczoraj ma abo T .
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: [NEWS] Wznowienie prac modernizacyjnych w ramach NetWorks!

Post autor: ja.michal »

atento, skoro telefon jest z ich sieci, karta SIM ich, usługa ich to nie ma, że konfiguracja zła. :cwaniak:
atento
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 858
Rejestracja: 2007-06-29, 14:56
Lokalizacja: Wawa-Puszcza biała

Re: [NEWS] Wznowienie prac modernizacyjnych w ramach NetWorks!

Post autor: atento »

Nie, nie nie to nie tak ;p karta to zwykly prepaid orange free i nie dziala za to tesciowej abonament działa idealnie w tym samym sprzęcie, abonament głosowy opcja za ponad 120zł w nim ma pakiet 2GB to testowałem :)


Co do networks T-mobile ma od dziś takie same pingi jak orange , co smieszne podobno zakonczyli prace kilka mc temu. jeszcze dwa tygodnie temu w obu sieciach oscyloway około 100ms, orange polepszyło z tydzien temu teraz T.

Drugi smiech jak pytałem bok o pingi dla czego takie są a nie inne dali mi nr tel do techników 2,44zł min :rotfl:
Baldwin
Stały użytkownik forum
Posty: 112
Rejestracja: 2014-03-06, 20:35
Lokalizacja: Radzyń Podlaski

Re: [NEWS] Wznowienie prac modernizacyjnych w ramach NetWorks!

Post autor: Baldwin »

Witam. Zgodnie z sugestią Michała sprawdziłem T-Mobile. Wszystko jak poprzednio. Czyli modem tylko z fabrycznymi wiosłami. BTS-y Orange T-Mobile od 1 do 2 km. Na modemie pokazaly się 3 kreski. Test szybkości pokazuje .. ping-51..
down- 17 Mb/s up - 4 Mb/s. Oczywiście wiem tylko ze łączę się na UMTS 3G. Może to być UMTS 2100. Być może jest to HSPA-DC ale potrzebuję kawałek anteny zewnętrznej by przyspieszyć. Nie znalazłem dotąd potwierdzenia ze Networks tutaj już działa. Pozdrawiam
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: [NEWS] Wznowienie prac modernizacyjnych w ramach NetWorks!

Post autor: ja.michal »

Radzyń Podlaski? Rejon już po modernizacji.
Sądząc po prędkościach jest to HSPA+ DC.


Heh, dzwonili z Orange z odpowiedzią. Niestety, dla mnie, wg ich parametrów wszystko działa poprawnie. Stwierdzili jednak, że jestem daleko od stacji bazowej, a teren nie jest prosty i to może być powód kiepskiego działania sieci. Dostałem informację, że do końca czerwca w tym rejonie ma być jeszcze rozbudowana sieć. Raczej nie sądzę bo brak pozwoleń i nie mają innych lokalizacji w tej okolicy na stację bazową.
Zobaczymy.

Na razie lepiej działa Play. :]
atento
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 858
Rejestracja: 2007-06-29, 14:56
Lokalizacja: Wawa-Puszcza biała

Re: [NEWS] Wznowienie prac modernizacyjnych w ramach NetWorks!

Post autor: atento »

ja.michał Walcz i nie daj się


Na Usmiech, jedna z reklamacji mojej lubej o działanie internetu

ss mogę dać jak ktoś chcę :)
to z reklamacji >Wartość dostępnego limitu transferu danych 5087,90 MB

Kod: Zaznacz cały

Dotyczy: zgłoszenia, które wpłynęło do Orange 11.05.2014 r.

 

Szanowna Pani, 

 

Dziękujemy za zgłoszenie z dnia 11.05.2014r. Z uwagą zapoznałam się z jego treścią. Rozumiem, że poruszona w 

zgłoszeniu kwestia jest dla Pani istotna, dlatego dołożyłam wszelkich starań, aby wyjaśnić ją jak najdokładniej. 

 

Uprzejmie informuję, o pozytywnym rozpatrzeniu reklamacji. W dniu 21.05..2014r przywróciłam bonus na Internet z 

możliwością wykorzystania do 30.06.2014r. 

 

Miło mi, że mogłam być pomocna w zgłoszonej sprawie.

Cóż jak nie działało tak nie działa hehe to chyba 3 darmowy transfer jaki dali, ale nie naprawili zamrażania, rwania itp :hurra: mam 5GB :)
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: [NEWS] Wznowienie prac modernizacyjnych w ramach NetWorks!

Post autor: Andrzejz78 »

ja.michal pisze:Radzyń Podlaski
Prawie moje strony ;)
Sądząc po prędkościach jest to HSPA+ DC
Raczej tak
atento pisze: ale nie naprawili zamrażania, rwania itp
U mnie to samo i chyba wysmaruję jakieś pismo do nich :cfaniak:
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: [NEWS] Wznowienie prac modernizacyjnych w ramach NetWorks!

Post autor: ja.michal »

Coś się poprawiło, ale tylko na 3G 900. Od 12 pobrałem jakieś 5GB i jest ok. Niestety zwis był na jakieś 20 minut przed 15, ale się odetkało. Niestety test na module w laptopie gdzie mam wszystkie częstotliwości 2G i 3G. Dodatkowo mogę sobie konkretne wymuszać. Routery mam tylko z 3G 2100.
Wczoraj wieczorem telefon tracił zasięg 3G i w efekcie całkowicie. Nawet na 2G. Po przełączeniu na 2G trzyma do dziś, ale nadal coś jest nie tak, albo stacja zrzuca innych również do 2G bo jakość połączenia spadła, a była bardzo dobra poprzednio.

W sumie nie wiem jak z nimi walczyć już. Telefon jak telefon, dzwonić się da i wiadomości również działają. Ten internet kiepska sprawa bo płacić trzeba a mało nie jest bo pakiet najwyższy. Dobrze, że do końca umowy dwa miesiące.


Mam nadzieję, że to wszystko jednak efekt ciągłej modernizacji sieci i się zaraz poprawi.

[ Dodano: 2014-05-21, 15:23 ]
Jeszcze jedno. Test robię na karcie dodatkowej do abonamentu internetowego. Karta główna jest w innej części województwa i wszystko tam działa bez problemów.
ODPOWIEDZ