[NEWS] PE: Komisja Przemysłu za zniesieniem roamingu

Nowości... więcej na https://www.opp.today/pl/

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

[NEWS] PE: Komisja Przemysłu za zniesieniem roamingu

Post autor: ja.michal »

We wtorek Komisja Przemysłu Parlamentu Europejskiego głosowała w sprawie rozporządzenia o jednolitym rynku telekomunikacyjnym. Poparła regulację, która do końca 2015 r. pozwoli znieść opłaty roamingowe w całej Unii Europejskiej.

Zaaprobowana przez komisję propozycja to jeden z elementów pakietu telekomunikacyjnego, zaproponowanego przez Komisję Europejską we wrześniu 2013 r. Jego celem jest stworzenie jednolitego rynku usług telekomunikacyjnych w UE, m.in. poprzez zniesienie opłat roamingowych czy ochronę prawną neutralności sieci (zakaz blokowanie i ograniczanie treści internetowych). Konsumenci mają także uzyskać prawo do przystępnie sformułowanej umowy, z większą liczbą porównywalnych informacji, rozszerzone uprawnienia do zmiany operatora lub umowy.

Nowe regulacje mają być głosowane 3 kwietnia podczas posiedzenia Parlamentu Europejskiego. Obecnie państwa członkowskie UE uzgadniają rozporządzenie w grupach roboczych. Komisja oczekuje ostatecznego porozumienia do końca 2014 r.
Źródło i całość: http://www.telepolis.pl/wiadomosci/pe-k ... 30204.html
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: [NEWS] PE: Komisja Przemysłu za zniesieniem roamingu

Post autor: ja.michal »

Tak się zastanawiam i na pierwszy rzut fajnie, jedna stawka wszędzie. Z drugiej strony zaczynam mieć wątpliwości czy przez to ceny jednak nie pójdą w górę i wyrównają się z tymi w innych krajach członkowskich. W szczególności czy nie ulegną pogorszeniu ceny i pakiety GB w ofertach mobilnych.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: [NEWS] PE: Komisja Przemysłu za zniesieniem roamingu

Post autor: krystianb »

Tak to się musi skończyć, że ceny bez pakietów skoczą może i do poziomu sprzed 10 lat, a umowy będą nadal na pakietach rozmów krajowych. W prepaidach też się będzie jechać na wykupywaniu pakietów... Skończy się tan tym, że roaming będzie droższy niż jest teraz.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: [NEWS] PE: Komisja Przemysłu za zniesieniem roamingu

Post autor: ja.michal »

Jedyne wyjście to dorwać taryfę z niską stawką cennikową za 1 MB i tak trzymać na wyjazdy. Oczywiście o ile nie będzie takiego numeru jak zrobił Orange czyli przymusowa migracja starych taryf na nowe.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: [NEWS] PE: Komisja Przemysłu za zniesieniem roamingu

Post autor: krystianb »

ja.michal pisze:. Oczywiście o ile nie będzie takiego numeru jak zrobił Orange czyli przymusowa migracja starych taryf na nowe.
Wyślą wypowiedzenie i cześć.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: [NEWS] PE: Komisja Przemysłu za zniesieniem roamingu

Post autor: key »

Moj provider oferuje juz teraz rozmowy telefoniczne na terenie europy w jednej cenie (i to tanio) brak oplat za odbieranie rozmow oraz pakiet internetowy poza De.
Nie pomagam na PW.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: [NEWS] PE: Komisja Przemysłu za zniesieniem roamingu

Post autor: ja.michal »

key, w Polsce też znajdziesz takie taryfy.
Z ciekawości, czy u ciebie Norwegia, Islandia i Szwajcaria są traktowane jako strefa UE u operatorów?
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: [NEWS] PE: Komisja Przemysłu za zniesieniem roamingu

Post autor: ja.michal »

Takie coś przy okazji: http://savetheinternet.eu/pl/
ODPOWIEDZ