2 razy więcej GB w Plusie:)

Nowości... więcej na https://www.opp.today/pl/

Moderator: Moderatorzy

jackuss81
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 166
Rejestracja: 2013-11-07, 22:20
Lokalizacja: Łańcut

Re: 2 razy więcej GB w Plusie:)

Post autor: jackuss81 »

Ja nie mówę o całkowitym zniesieniu limitu danych. Tylko o zmianie blokowania łącza. Teraz jest całkowita blokada łacza po wyczerpaniu się ilości "gigabajtów" Rezygnacja z całkowitej blokady pasma zaowocowała by lepszą kondycją nodeb uw
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: 2 razy więcej GB w Plusie:)

Post autor: wojteks »

jackuss81 pisze:Rezygnacja z całkowitej blokady pasma zaowocowała by lepszą kondycją nodeb uw
Niby w jaki sposób, zawsze nawiązujesz połączenie z serwerem dostawcy i on puszcza Cię dalej (nie przekroczyłeś limitu) lub blokuje dalsze połączenie jeżeli przekroczyłeś limit.
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: 2 razy więcej GB w Plusie:)

Post autor: YaHooo »

ra-v pisze: Lepiej lepiej na 1000 klientów mieć 200 abonentów po 50 zł i jakąś tam opinie aniżeli 100 płacących 70 zł i mieć opinię taką jak teraz.
Też racja. Jednak z tą opinią Plusa to jest coraz gorzej z tego co widzę.
jackuss81 pisze:A że by to wytłumaczyć na chłopski rozum to wyobraź sobie pędzący pociąg(internet mobilny nie limitowany) i w jednej chwili pojawiająca się przeszkodę na drodze tego pędzącego pociągu(limit). Więc ten nasz pociąg zderza się z tą przeszkodą i wszystkie wagony(pakiety) wpadają na siebie co objawia się właśnie przegrzewaniem się sieci przed czym to limitowanie pasma miało by niby chronić. Co objawia się zwiększeniem pingu i spadku prędkości transferu.
Słabe porównanie. Nie uwzględniłeś tego, że medium transmisyjne pozwala na przesłanie określonej ilości danych. W radiu mamy określoną szerokość kanału i to ona decyduje o tym ile danych można przesłać. Tego się nie przeskoczy i już.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
ra-v
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1529
Rejestracja: 2009-11-08, 22:59
Lokalizacja: Fryzjer City

Re: 2 razy więcej GB w Plusie:)

Post autor: ra-v »

jackuss81 pisze:A w trakcie nakładania przez opa lmitu pierwszy nodeb który jest najbliżej bts-a matki najbardziej obrywa.
Chyba taka sieć bardziej wygląda jak gwiazda, niż jakaś długa linia, przynajmniej patrząc na dostępność światłowodu i rozłożenie nadajników w mojej, mało zaludnionej okolicy. Ogólnie podstawą sieci 3G i tak jest nadal przewód.

U mnie prawdopodobnie radiolinią sygnał jest nadawany na 10 km na północ albo południe a potem już leci fibrem.

A zakładając nawet, że pakiet leci drogą A--->B--->C--(fiber)-->D to prawdopodobnie nałożą przykładowe limity 1j-->2j--->3j--->4j. I pewnie dożo zależy od tego, gdzie taki nadajnik się znajduje, w jak zurbanizowanym terenie. Przynajmniej tak to sobie wyobrażam, byłoby to logiczne, przynajmniej dal mnie.

Gdyby tak odblokować nadajniki na 100% - czyli gdyby prędkość wynosiła odpowiednio 3j-->3j-->3j--(fibre)-->4j - to wg mnie była totalna zwiecha.

Wg mnie te problemy to zwyczajnie duże nasycenie urządzeniami 3G.
W mojej małej cywilizacji jest ok. 50 rodzin, ok 300 mieszańców. Ileś z nich korzysta z 3G Plusa. Na 100% wiem, że 4 osoby mają net Plusa i jest to jedyny internet w domu.
Internet 70GB/nolimit: Huawei E3372s-153+TP-LINK MR3420 v2
Telefon: Moto G 1gen / Lumia 625 / iPhone 4 / Nokia 6310i
notsure
Użytkownik forum
Posty: 42
Rejestracja: 2011-10-04, 13:48
Lokalizacja: k-k

Re: 2 razy więcej GB w Plusie:)

Post autor: notsure »

Że się tak powtórzę :) Można łączyć tą podwójną ofertę (bez sprzętu) z rabatem na abonament ? Gdyby umowę na czas nieokreślony przedłużyć na określony ?

A tak przy okazji czy jakiś operator w ofecie dla firm daje do jednego abonamentu więcej kart sim ?
ODPOWIEDZ