[NEWS] Wkrótce LTE w T-Mobile.

Nowości... więcej na https://www.opp.today/pl/

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

[NEWS] Wkrótce LTE w T-Mobile.

Post autor: ja.michal »

Krzysztof Sagański t-mobile-trendy.pl pisze:Wdrożenie technologii LTE to jedno z najważniejszych tegorocznych wydarzeń w naszej sieci. Planujemy udostępnienie jej w połowie roku, czyli w momencie kiedy z jej najwyższej jakości będzie mogło skorzystać minimum 50 proc. populacji Polski.

T-Mobile nie zdecydowało się na uruchomienie LTE do czasu, aż nasza sieć nie osiągnie odpowiedniej skali gwarantującej właściwy zasięg i jakość usług. Nie chcieliśmy oferować punktowego zasięgu, ale ciągłe pokrycie. Naszym celem była kompleksowa technologia dostępną od razu dla dużej grupy klientów.

LTE sprawi, że jeszcze płynniej wyświetlać będą nam się filmy w jakości full HD, dzięki czemu komfortowo będzie można oglądać wideo w najwyższej jakości, a także wysokiej jakości VoIP (technika umożliwiająca przesyłanie dźwięków mowy za pomocą łączy internetowych) – telekonferencje i wideorozmowy przebiegną bez zakłóceń.

Z LTE zadowoleni powinny być również ci, którzy często podróżują i korzystają z sieci w pociągach czy samochodach. Jakość połączenia nie ulega pogorszeniu nawet wtedy, gdy użytkownik przemieszcza się z prędkością do 120 km/h.
Całość wiadomości na stronie: t-mobile-trendy.pl
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: [NEWS] Wkrótce LTE w T-Mobile.

Post autor: ja.michal »

Wygląda na to, że będzie VoLTE w T-Mobile. Ciekawe jak z Orange. :)
smrodek11
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 213
Rejestracja: 2010-02-13, 14:17
Lokalizacja: Polska

Re: [NEWS] Wkrótce LTE w T-Mobile.

Post autor: smrodek11 »

Orange i t-mobile w ramach Networks! maja zamiar wprowadzic lte na kazdej przebudowywanej stacji (czy to lte800 czy lte 1800)
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: [NEWS] Wkrótce LTE w T-Mobile.

Post autor: ja.michal »

Byłoby miło. :) Ciekawe czy Orange również ma zamiar wprowadzić VoLTE.
smrodek11
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 213
Rejestracja: 2010-02-13, 14:17
Lokalizacja: Polska

Re: [NEWS] Wkrótce LTE w T-Mobile.

Post autor: smrodek11 »

Moja poprzednia wypowiedź miała być pytaniem, aj uroki pisania na telefonie, przepraszam.
Nie jest to potwierdzone, ale raczej nie budowali by stacji gotowych pod lte dla picu.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: [NEWS] Wkrótce LTE w T-Mobile.

Post autor: ja.michal »

Sądząc bo modernizacji to raczej przewidują montaż wszędzie LTE. Zapewne będzie scenariusz tam gdzie UMTS2100 będzie LTE1800, tam gdzie UMTS900 będzie LTE800. LTE2600 pojawi się w centrach miast, miejscach o dużym zagęszczeniu terminali, w femto/picokomórkach.

Na pewno w Play będzie tak, że na każdym marszczcie z UMTS2100 będzie LTE1800. Taka była zapowiedź.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: [NEWS] Wkrótce LTE w T-Mobile.

Post autor: matek451 »

U mnie w ramach modernizacji NetWorks na początku marca dodali LTE1800. Orange już działa natomiast T-mobile pojawia się w sieciach ale na razie jest niedostępny. Tak więc sieć już jest tam gdzie zrobili ostatnio modernizację ale czeka na odpalenie.
atento
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 858
Rejestracja: 2007-06-29, 14:56
Lokalizacja: Wawa-Puszcza biała

Re: [NEWS] Wkrótce LTE w T-Mobile.

Post autor: atento »

ja.michal pisze:Sądząc bo modernizacji to raczej przewidują montaż wszędzie LTE.
Też odnioszę takie wrażenie, gdy patrzyłem na dosyły do stacji w mojej okolicy z ogolnodostępnej mapy, wszedzie są dobre łącza. Gdy wysłałem zapytanie do bok dostałem bardzo niejasną odpowiedz która podtrzymuje moją nadzieje. Nie zaprzeczyli ani nie potwierdzili, tylko jakiś bełkot. Widać tajemnica :hyhy:
ODPOWIEDZ