Power LTE Plus i Cyfrowy Polsat wprowadzają LTE BEZ LIMITU

Nowości... więcej na https://www.opp.today/pl/

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
patryk7588
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 410
Rejestracja: 2012-07-15, 09:05

Re: Power LTE Plus i Cyfrowy Polsat wprowadzają LTE BEZ LIMITU

Post autor: patryk7588 »

Mam antenę zewnętrzną, do nadajnika mam ok 10km, siła sygnału -77 dBm co router ocenia jako 58%, na wszelki wypadek router może łączyć się tylko poprzez LTE.
bartex03
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 440
Rejestracja: 2014-04-24, 08:42
Lokalizacja: Lublin

Re: Power LTE Plus i Cyfrowy Polsat wprowadzają LTE BEZ LIMITU

Post autor: bartex03 »

ja.michal pisze:bartex03, ale 49 zł za 8 Mb/s to nie taka zła cena. ;) WiMaxu 16 Mb/s nie widziałem w Polsce.
Jasne ze dobra cena za 16 MB ale zauważ jakie ma netia podejscie. Za cene 49 zł mozesz miec 8MB 6 MB jeszcze 4 MB ujdzie.

Natomiast propozycja 1 MB za 49 zł bo nie są w stanie zejsc z ceny ... bez komentarza.

P.S

Czy na stronie Plusa juz jest oferta Power LTE , bo nie zauwazylem , czy czekamy do jutra ?

EDIT

Jeszcze dodam ze ja mam obecnie Wimaxa Netii 2 MB place 49 zł miesiecznie. Przyznam że jest bardzo stabilny i nic czy to deszcz wiatr snieg nie zakluca dzialania.

Ciekawostka jest natomiast taka, że Netia zwija się z Wimaxem moim zdaniem. Umowa skonczyla mi sie miesiac temu. Dzwonilem kilka razdy do BOK w celu negocjacji ceny, wiadomo 2 MB to max i to tylko dla firm ( Internet mam na firmę).

Dopiero po 4 telefonie rozmawialem z szczerym do bólu konsultantem i powiedzial mi co jest grane. Mianowicie jezeli chcialbym przedluzyc umowe na kolejny okres to albo :

1. Dostane 1 MB/s i nic wiecej
2. Dostane pismo że Netia nie świadczy juz Usługi Wimax wiec żegnaj Kliencie. Na marginesie bardzo chetnie przyjmą moje wypowiedzienie i nawet nie beda próbowac mnie utrzymać

Konsultant po 40 min rozmowie doradzil - nic nie pisac nic nie mówić , a siedziec na obecnie umowie bezterminowej i płacic opłatę miesieczną taka jak dotychczas.

Taki stan rzeczy trwa do dzisiaj, dlatego czas na Plusa a wyczekiwalem takiej oferty jak Power LTE.

Podsumowując co do wimaxu netii to jest moim zdaniem kwestia czasu kiedy wylączą tą sieć :)
Ostatnio zmieniony 2014-06-02, 18:46 przez bartex03, łącznie zmieniany 2 razy.
patryk7588
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 410
Rejestracja: 2012-07-15, 09:05

Re: Power LTE Plus i Cyfrowy Polsat wprowadzają LTE BEZ LIMITU

Post autor: patryk7588 »

Od jutra
cegulla
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 230
Rejestracja: 2013-04-19, 13:19
Lokalizacja: Mazowsze>Żuromin

Re: Power LTE Plus i Cyfrowy Polsat wprowadzają LTE BEZ LIMITU

Post autor: cegulla »

Ta nowa oferta na stronie plusa i cp będzie dostępna od jutra.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Power LTE Plus i Cyfrowy Polsat wprowadzają LTE BEZ LIMITU

Post autor: ja.michal »

bartex03, to było ironiczne. Mylisz jednostki megabajty (MB) z megabitami (Mb). Jeden MB to 8 Mb. Operatorzy prędkości podają w Mb/s. ;)
Throu
Stały użytkownik forum
Posty: 143
Rejestracja: 2012-12-04, 18:49
Lokalizacja: PL

Re: Power LTE Plus i Cyfrowy Polsat wprowadzają LTE BEZ LIMITU

Post autor: Throu »

Teoretycznie oferta szałowa gdyby nie właśnie to magiczne "DO" :D Pasmo nie jest z gumy, choćby mieli trzasnąć to przy znaczącym wzroście użytkowników spadek jakości jest nieunikniony. I tak załóżmy za rok czy dwa jak sieć napęcznieje, śmigasz sobie po LTE bez limitu, wykorzystasz główny pakiet, przechodzisz na no limit a tu nadajnik, z którym się łączysz na tyle zawalony, że w ramach "DO 10 Mb/s" masz zawrotne 0,5 Mb/s. Oczywiście wszystko w zgodzie z umową, wszak między "DO" a "OD" jest ogromna różnica :D Tym niemniej nie ma co wybrzydzać bo oferta naprawdę ciekawa. Widać jakie efekty daje prawdziwa konkurencja. Panie dopomóż żeby jak najszybciej uwinęli się z tymi aukcjami na LTE800
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Power LTE Plus i Cyfrowy Polsat wprowadzają LTE BEZ LIMITU

Post autor: ja.michal »

Jestem czegoś innego ciekawy. Skoro taka oferta wychodzi na rynek ze strony Plusa/CP to ciekawe czy jednak nie mają zamiaru odpalić LTE 2600 TDD. Wszak routery Huwei przez nich sprzedawane wspierają to pasmo.
patryk7588
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 410
Rejestracja: 2012-07-15, 09:05

Re: Power LTE Plus i Cyfrowy Polsat wprowadzają LTE BEZ LIMITU

Post autor: patryk7588 »

Ciekawe czy ten zestaw ODU-IDU wspiera LTE2600, modemy jak modemy, siedzą w domu za ścianą a zasięg LTE2600 wewnątrz budynków pewnie bardzo kiepski. Antena od ODU-IDU jest montowana na zewnątrz więc zasięg LTE2600 by pewnie łapała z łatwością i mimo swoich ograniczeń prędkości bardzo by odciążyła LTE1800, wszak do przeglądania www, oglądania YouTube czy innych serwisów wideo raczej spokojnie wystarczy 30Mb/s...
bartex03
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 440
Rejestracja: 2014-04-24, 08:42
Lokalizacja: Lublin

Re: Power LTE Plus i Cyfrowy Polsat wprowadzają LTE BEZ LIMITU

Post autor: bartex03 »

ja.michal pisze:bartex03, to było ironiczne. Mylisz jednostki megabajty (MB) z megabitami (Mb). Jeden MB to 8 Mb. Operatorzy prędkości podają w Mb/s. ;)
;) pisownie pomylilem ale jestem swiadomy roznicy :D
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19180
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Power LTE Plus i Cyfrowy Polsat wprowadzają LTE BEZ LIMITU

Post autor: matek451 »

Do dziś nikt tak naprawdę nie wie co siedzi w ODU i na jakich częstotliwościach LTE toto pracuje o antenie wewnątrz o ile jest nie wspominając. Sprzedawca CP/Plus milczy na temat jego specyfikacji. Widocznie to tak rewolucyjne rozwiązanie, że parametry stanowią pilnie strzeżoną tajemnicę. Konkurencja nie śpi. Także nie liczyłbym na to, że będzie śmigać toto z TDD2600 lub FDD2600 jak rakieta. A o sieci Aero2 na TDD2600 cicho. Na wsiach zresztą tych częstotliwości nie będzie bo i po co, tak więc nic nie odciążą LTE1800. Dla ludzi z tych terenów jedyna szansa na LTE to FDD LTE800 ale do tego jeszcze daleka droga. Szczególnie znając jak w Polsce odbywają się przetargi. Dobry poczciwy modem/router z odpowiednią anteną zewnętrzną( to podstawa przy większych odległościach od BTS-a) Dla mnie nie zastąpi go ten rewolucyjny, tajemniczy ODU. Jestem tradycjonalistą i lubię sobie antenką pokręcić :) .
bartex03
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 440
Rejestracja: 2014-04-24, 08:42
Lokalizacja: Lublin

Re: Power LTE Plus i Cyfrowy Polsat wprowadzają LTE BEZ LIMITU

Post autor: bartex03 »

Ciekawi mnie czy bedzie można brać samą taryfe czyli karte sim i we własnym zakresie kupić router i antene zew np..
patryk7588
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 410
Rejestracja: 2012-07-15, 09:05

Re: Power LTE Plus i Cyfrowy Polsat wprowadzają LTE BEZ LIMITU

Post autor: patryk7588 »

matek451, ale na wsiach nie będzie także i LTE1800, więc ten ODU jeśli obsługuje LTE2600 jak najbardziej odciąży LTE1800 w miastach. Pewnie większość użytkowników tego forum lubi sobie antenką pokręcić, ale pewnie 80% ludzi którzy kupią to LTE tego nie robi, dla nich ten zestaw będzie się składał z "czegoś co powinno być na zewnątrz, i to coś drugie co powinno stać w domu na szafce" ....
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19180
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Power LTE Plus i Cyfrowy Polsat wprowadzają LTE BEZ LIMITU

Post autor: matek451 »

Konsultanci wcisną im to mówiąc , że będzie działać nawet w znacznych odległościach od BTS-a wszak na mapce z Plusa są w zasięgu jego LTE. A to często nieprawda( znam to z doświadczenia). Dysponując routerem/modemem zawsze można skorzystać z 3G na UMTS900 lub dołączyć do niego antenę zew. na 1800MHz i uzyskać zasięg z większych odległości. Mam kilku znajomych, których w Plusie i CP omamiono podobnie obiecując zasięg LTE na AKC2uni a okazało się to lipą. Musiałem poprawiać montując porządną Dual LTE.Wątpię też aby siedział w nim modem z TDD2600, lub FDD2600( jak nie ma nawet UMTS2100 o UMTS900 nie mówiąc) ale sprzedawca milczy, nawet nie wiadomo kto to dla niego produkuje. Na częstotliwości 2600MHz pewnie przyjdzie jeszcze poczekać a w tym czasie w mobilnym może się wiele zmienić.Ja mam B-593s-22 i śpię spokojnie.
Awatar użytkownika
PC174
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 276
Rejestracja: 2012-02-02, 16:28
Lokalizacja: Olesno

Re: Power LTE Plus i Cyfrowy Polsat wprowadzają LTE BEZ LIMITU

Post autor: PC174 »

Plus widocznie wystraszył się konkurencji. Znajdzie się kilka backupowców i koniec z przyzwoitymi prędkościami. Z tego co zauważyłem to aktualnie w ofercie na kartę można otrzymać prędkości w okolicy 1 Mbps. Jedno jest pewne: użytkownicy Internetu na kartę spadną jeszcze na dalszą pozycję...
Olesno - takie zacofane miasto, a tu takie zmiany...
Styczeń 2012 - uruchomienie 1. stacji UMTS2100 Plusa.
Październik - pozwolenia i start Aero² w pobliskiej wsi.
Grudzień - pozwolenie i start Aero² w samym centrum!
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Power LTE Plus i Cyfrowy Polsat wprowadzają LTE BEZ LIMITU

Post autor: ja.michal »

bartex03 pisze: ;) pisownie pomylilem ale jestem swiadomy roznicy :D
To nie wprowadzaj w błąd mniej doświadczonych użytkowników i czytających forum. :cfaniak:

matek451, z tego co wiem ten ODU to Huawei.
Awatar użytkownika
XanPL
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 242
Rejestracja: 2012-06-19, 12:10
Lokalizacja: Legionowo

Re: Power LTE Plus i Cyfrowy Polsat wprowadzają LTE BEZ LIMITU

Post autor: XanPL »

Oficjalny artykuł o "Power LTE z ukrytym lejkiem"

Kod: Zaznacz cały

http://www.telepolis.pl/artykuly/power-lte-z-ukrytym-lejkiem,3,3,711.html
Zapraszam do lektury :)
CYBERTECH Antena Dualna LTE/4G 15dBi MIMO + Huawei E5186s-22a
1x Ubiquiti UniFi UAP 1x UniFi AP-AC v2
ODPOWIEDZ