Power LTE Plus i Cyfrowy Polsat wprowadzają LTE BEZ LIMITU

Nowości... więcej na https://www.opp.today/pl/

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
darekka
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 881
Rejestracja: 2011-11-02, 13:50
Lokalizacja: Łódzkie

Power LTE Plus i Cyfrowy Polsat wprowadzają LTE BEZ LIMITU

Post autor: darekka »

Witam szanowne grono forumowiczów i chciałbym przedstawić nową ofertę Plusa i CP.
Mianowicie znikają limity transfery w LTE, a pojawia się ograniczenie prędkości do minimum 10Mb lub nawet brak takiego ograniczenia w abonamencie za 89,99zł.
Brak limitu pobieranych danych obowiązkuje tylko i wyłącznie w technologi LTE(np.po pobraniu abonamentowych 30GB prędkość w LTE nie spadnie ale w innych technologiach już tak i to do dotychczasowych 32kbps).
Krutko i na temat-kto jest w zasięgu LTE ten biorąc nową umowę zdobędzie nielimitowany dostęp w tej technologii!!!
Szczegóły na: http://gsmonline.pl/newsy/plus-power-lte-no-limit lub http://www.rp.pl/artykul/439825,1114514 ... mitow.html LUB http://www.telepolis.pl/wiadomosci/plus ... .html?cp=1 .

UWAGA!!! oferta dotyczy e-faktury!!!
Pozdrawiam :zdrowko:
Ostatnio zmieniony 2014-06-02, 09:55 przez darekka, łącznie zmieniany 1 raz.
darekka
Ufo atakuje
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1471
Rejestracja: 2006-07-19, 22:59
Lokalizacja: Żyrardów-okolice

Re: Power LTE Plus i Cyfrowy Polsat wprowadzają LTE BEZ LIMITU

Post autor: Ufo atakuje »

Czyli miałem rację. Nie myślałem tylko, że Plus pierwszy to zrobi. Czyli jednak będą walczyć... :hyhy: Widzicie co znaczy konkurencja? To Play ich tak przycisnął do muru.. I teraz gdzie są ci co przedłużali umowa na jakieś 25GB miesięcznie? Jeszcze miesiąc temu dwukrotnie sami zwiększyli limity, a i tak to było za mało. W ciągu 4-5miesięcy wszystko się całkowicie zmieniło. :cfaniak:
dziobak99
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 214
Rejestracja: 2008-12-28, 12:23
Lokalizacja: Chodecz

Re: Power LTE Plus i Cyfrowy Polsat wprowadzają LTE BEZ LIMITU

Post autor: dziobak99 »

Świetna oferta, tym bardziej, ze w marcu podpisałem umowę z Orange na dwa lata :D
Baldwin
Stały użytkownik forum
Posty: 112
Rejestracja: 2014-03-06, 20:35
Lokalizacja: Radzyń Podlaski

Re: Power LTE Plus i Cyfrowy Polsat wprowadzają LTE BEZ LIMITU

Post autor: Baldwin »

Fajnie jest nie mieć limitów. Trochę trudniej jest jednak wywiązać się z takiego zobowiązania. Szczególnie w sieciach bezprzewodowych. Niby ta siec jest najlepiej rozwinięta w Polsce (LTE ) ale nie na ruch bez limitu. W końcu tutaj na tym forum pełno wpisów które świadczą że sieć w wielu miejscach ledwo dyszy. Wielu wzdycha do szybkości które mieli 1-2 lata temu. A co się stanie w najbliższych miesiącach ? Wszyscy ci którzy dotąd ciągle ssali w nocy, teraz przesiądą się także na dzień. Obym się mylił. Limit nie zawsze jest czymś złym. Ważne jest byśmy znali swoje potrzeby i się w limicie komfortowo mieścili.. :( Niestety ostatnia myśl nie dotyczy tych dla których ssanie,ssanie,ssanie jest sensem życia... Oczywiście nic nie mam do ssących. Będą tak robić bo będzie im wolno. Ze jednak wszyscy będziemy narzekac na padającą sieć to inna sprawa..
Ufo atakuje
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1471
Rejestracja: 2006-07-19, 22:59
Lokalizacja: Żyrardów-okolice

Re: Power LTE Plus i Cyfrowy Polsat wprowadzają LTE BEZ LIMITU

Post autor: Ufo atakuje »

Swoją drogą to jest śmieszne, żeby przez 2,5 roku męczyć ludzi śmiesznymi limitami po 10-15 GB, wyznaczonymi godzinami korzystania z pakietów itp ...i nagle zrobić no-limit :D Jakby od początku dali dużo większe limity, to by mieli teraz dużo więcej klientów, bo konkurencja była w lesie z LTE..
Ostatnio zmieniony 2014-06-02, 17:04 przez Ufo atakuje, łącznie zmieniany 1 raz.
hitmack
Stały użytkownik forum
Posty: 64
Rejestracja: 2014-03-09, 12:44
Lokalizacja: Dydule (podlaskie)

Re: Power LTE Plus i Cyfrowy Polsat wprowadzają LTE BEZ LIMITU

Post autor: hitmack »

Tonący brzytwy się chwyta. Obym się mylił, ale wygląda to na desperacką próbę przyciągnięcia klientów. Jak w każdej umowie mobilnego neta jest zapis z magicznym słówkiem "DO" 10, 20 Mb itd. Także operator zawsze da sobie radę. Użytkownicy już niekoniecznie... Ciekawe jak to wyjdzie w praniu.
Huawei e398+router TL-MR3420+panel cybertech 17dBi (12m kabla)
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Power LTE Plus i Cyfrowy Polsat wprowadzają LTE BEZ LIMITU

Post autor: Andrzejz78 »

Baldwin pisze:Trochę trudniej jest jednak wywiązać się z takiego zobowiązania
Jak wszyscy dostaną po 10Mb/s to jakoś może dadzą radę W Play się to sprawdza ;)
Baldwin
Stały użytkownik forum
Posty: 112
Rejestracja: 2014-03-06, 20:35
Lokalizacja: Radzyń Podlaski

Re: Power LTE Plus i Cyfrowy Polsat wprowadzają LTE BEZ LIMITU

Post autor: Baldwin »

Andrzej...Ta oferta jest inna jak Play. Limit główny (wybrany) jest z pełną szybkością jaka jest możliwa u odbiorcy. Po wyczerpaniu tego limitu jest ograniczenie szybkości ale ciągle w Mb/s...
bartex03
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 440
Rejestracja: 2014-04-24, 08:42
Lokalizacja: Lublin

Re: Power LTE Plus i Cyfrowy Polsat wprowadzają LTE BEZ LIMITU

Post autor: bartex03 »

hitmack pisze:Jak w każdej umowie mobilnego neta jest zzaapis z magicznym słówkiem "DO" 10, 20 Mb itd.
Jak w każdej umowie dostępu do internetu , nie tylko mobilnego.

W każdej sieci czy kablowej czy naziemnej jest zapis DO.

Jedynym wyjątkiem są łacza biznesowe z gwarancją 99% i dsodatkowo symetryczne. Za cene 1200 zł miesiecznie około dostajesz gwarantowaną przepustwosc np 6/6 MB - chocby sie paliło i walilo.

A teraz rozmowa której dzisiaj byłem świadkiem. Dzwoni kolozanka do Netii i pyta sie jaka oferta jest w centrum miasta. Dom jednorodzinny. kazdy operator dostępny. Pani po 2 stronie mówi 1 MB/s za 49 zł umowa na 24 mc.

Tyle w temacie przepustowosci łącz internetowych w PL.

:)

P.S

Nawiązujac do 1MB w netii w środku dużego miasta, to ja mam wimaxa 2 MB z odleglosci 12 km i możecie wierzyć lub nie mam caly czas taką predkość.
Ufo atakuje
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1471
Rejestracja: 2006-07-19, 22:59
Lokalizacja: Żyrardów-okolice

Re: Power LTE Plus i Cyfrowy Polsat wprowadzają LTE BEZ LIMITU

Post autor: Ufo atakuje »

bartex03 pisze: A teraz rozmowa której dzisiaj byłem świadkiem. Dzwoni kolozanka do Netii i pyta sie jaka oferta jest w centrum miasta. Dom jednorodzinny. kazdy operator dostępny. Pani po 2 stronie mówi 1 MB/s za 49 zł umowa na 24 mc.
I właśnie na tym polega różnica, że tym razem nawet operatorzy kablowi odczują te zmiany. To już będą usługi konkurencyjne z łączami kablowymi. Dobrze wiemy, że czasem łącze po kablu ani nie jest takie szybkie, ani takie tanie jak w reklamie. Teraz Solorz i reszta sięgnie po ten rynek. Będzie dokładnie tak jak z telefonami komórkowymi i stacjonarnymi.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Power LTE Plus i Cyfrowy Polsat wprowadzają LTE BEZ LIMITU

Post autor: ja.michal »

bartex03, ale 49 zł za 8 Mb/s to nie taka zła cena. ;) WiMaxu 16 Mb/s nie widziałem w Polsce.
przemekkk
Stały użytkownik forum
Posty: 50
Rejestracja: 2013-02-02, 22:54
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Power LTE Plus i Cyfrowy Polsat wprowadzają LTE BEZ LIMITU

Post autor: przemekkk »

Plus podzielił prędkość sieci po wykorzystaniu limitu na klasy. Różniące się priorytetem w sieci i zależą od obciążenia sieci pod daną stacją.
link do slajdu

Czyli po wykorzystaniu limitu dostają "gorszy" priorytet. To pewnie będzie miało wpływ na ping?
patryk7588
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 410
Rejestracja: 2012-07-15, 09:05

Re: Power LTE Plus i Cyfrowy Polsat wprowadzają LTE BEZ LIMITU

Post autor: patryk7588 »

Najbardziej podoba mi się to zdanie: Usługa jest teraz skierowana tylko dla nowych klientów, ale w nadchodzących tygodniach będzie także dostępna dla dotychczasowych abonentów Plusa i Cyfrowego Polsatu.

Czyli oferta będzie także dostępna dla aktualnych abonentów, a nie tylko dla nowych :D
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Power LTE Plus i Cyfrowy Polsat wprowadzają LTE BEZ LIMITU

Post autor: matek451 »

Raczej będzie to dostępne dla klientów, którym kończy się umowa i chcą przedłużyć przez BOK, w salonie czy DUK. Pewnie chcą uniknąć sytuacji jak po 15.05 gdy stali klienci w takiej sytuacji mieli problemy z 2Xwięcej na LTE. Dla tych, którzy mają jeszcze wiele m-cy do końca abonamentu nie spodziewałbym się cudów. Obym się mylił, poczekamy zobaczymy. Sam mam jeszcze 7 m-cy w CP.
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Power LTE Plus i Cyfrowy Polsat wprowadzają LTE BEZ LIMITU

Post autor: Andrzejz78 »

patryk7588 pisze:yli oferta będzie także dostępna dla aktualnych abonentów, a nie tylko dla nowych
Tak ale będących w zasiegu LTE
Jak przekroczysz limit (a na pewno nie jeden teraz przekroczy) i np. stracisz zasięg LTE lub się przemieścisz tam gdzie jest tylko 3G to o internecie zapomnij (32Kb/s)
Ostatnio zmieniony 2014-06-02, 18:28 przez Andrzejz78, łącznie zmieniany 1 raz.
patryk7588
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 410
Rejestracja: 2012-07-15, 09:05

Re: Power LTE Plus i Cyfrowy Polsat wprowadzają LTE BEZ LIMITU

Post autor: patryk7588 »

Mam antenę zewnętrzną, do nadajnika mam ok 10km, siła sygnału -77 dBm co router ocenia jako 58%, na wszelki wypadek router może łączyć się tylko poprzez LTE.
bartex03
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 440
Rejestracja: 2014-04-24, 08:42
Lokalizacja: Lublin

Re: Power LTE Plus i Cyfrowy Polsat wprowadzają LTE BEZ LIMITU

Post autor: bartex03 »

ja.michal pisze:bartex03, ale 49 zł za 8 Mb/s to nie taka zła cena. ;) WiMaxu 16 Mb/s nie widziałem w Polsce.
Jasne ze dobra cena za 16 MB ale zauważ jakie ma netia podejscie. Za cene 49 zł mozesz miec 8MB 6 MB jeszcze 4 MB ujdzie.

Natomiast propozycja 1 MB za 49 zł bo nie są w stanie zejsc z ceny ... bez komentarza.

P.S

Czy na stronie Plusa juz jest oferta Power LTE , bo nie zauwazylem , czy czekamy do jutra ?

EDIT

Jeszcze dodam ze ja mam obecnie Wimaxa Netii 2 MB place 49 zł miesiecznie. Przyznam że jest bardzo stabilny i nic czy to deszcz wiatr snieg nie zakluca dzialania.

Ciekawostka jest natomiast taka, że Netia zwija się z Wimaxem moim zdaniem. Umowa skonczyla mi sie miesiac temu. Dzwonilem kilka razdy do BOK w celu negocjacji ceny, wiadomo 2 MB to max i to tylko dla firm ( Internet mam na firmę).

Dopiero po 4 telefonie rozmawialem z szczerym do bólu konsultantem i powiedzial mi co jest grane. Mianowicie jezeli chcialbym przedluzyc umowe na kolejny okres to albo :

1. Dostane 1 MB/s i nic wiecej
2. Dostane pismo że Netia nie świadczy juz Usługi Wimax wiec żegnaj Kliencie. Na marginesie bardzo chetnie przyjmą moje wypowiedzienie i nawet nie beda próbowac mnie utrzymać

Konsultant po 40 min rozmowie doradzil - nic nie pisac nic nie mówić , a siedziec na obecnie umowie bezterminowej i płacic opłatę miesieczną taka jak dotychczas.

Taki stan rzeczy trwa do dzisiaj, dlatego czas na Plusa a wyczekiwalem takiej oferty jak Power LTE.

Podsumowując co do wimaxu netii to jest moim zdaniem kwestia czasu kiedy wylączą tą sieć :)
Ostatnio zmieniony 2014-06-02, 18:46 przez bartex03, łącznie zmieniany 2 razy.
patryk7588
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 410
Rejestracja: 2012-07-15, 09:05

Re: Power LTE Plus i Cyfrowy Polsat wprowadzają LTE BEZ LIMITU

Post autor: patryk7588 »

Od jutra
cegulla
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 230
Rejestracja: 2013-04-19, 13:19
Lokalizacja: Mazowsze>Żuromin

Re: Power LTE Plus i Cyfrowy Polsat wprowadzają LTE BEZ LIMITU

Post autor: cegulla »

Ta nowa oferta na stronie plusa i cp będzie dostępna od jutra.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Power LTE Plus i Cyfrowy Polsat wprowadzają LTE BEZ LIMITU

Post autor: ja.michal »

bartex03, to było ironiczne. Mylisz jednostki megabajty (MB) z megabitami (Mb). Jeden MB to 8 Mb. Operatorzy prędkości podają w Mb/s. ;)
Throu
Stały użytkownik forum
Posty: 143
Rejestracja: 2012-12-04, 18:49
Lokalizacja: PL

Re: Power LTE Plus i Cyfrowy Polsat wprowadzają LTE BEZ LIMITU

Post autor: Throu »

Teoretycznie oferta szałowa gdyby nie właśnie to magiczne "DO" :D Pasmo nie jest z gumy, choćby mieli trzasnąć to przy znaczącym wzroście użytkowników spadek jakości jest nieunikniony. I tak załóżmy za rok czy dwa jak sieć napęcznieje, śmigasz sobie po LTE bez limitu, wykorzystasz główny pakiet, przechodzisz na no limit a tu nadajnik, z którym się łączysz na tyle zawalony, że w ramach "DO 10 Mb/s" masz zawrotne 0,5 Mb/s. Oczywiście wszystko w zgodzie z umową, wszak między "DO" a "OD" jest ogromna różnica :D Tym niemniej nie ma co wybrzydzać bo oferta naprawdę ciekawa. Widać jakie efekty daje prawdziwa konkurencja. Panie dopomóż żeby jak najszybciej uwinęli się z tymi aukcjami na LTE800
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Power LTE Plus i Cyfrowy Polsat wprowadzają LTE BEZ LIMITU

Post autor: ja.michal »

Jestem czegoś innego ciekawy. Skoro taka oferta wychodzi na rynek ze strony Plusa/CP to ciekawe czy jednak nie mają zamiaru odpalić LTE 2600 TDD. Wszak routery Huwei przez nich sprzedawane wspierają to pasmo.
patryk7588
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 410
Rejestracja: 2012-07-15, 09:05

Re: Power LTE Plus i Cyfrowy Polsat wprowadzają LTE BEZ LIMITU

Post autor: patryk7588 »

Ciekawe czy ten zestaw ODU-IDU wspiera LTE2600, modemy jak modemy, siedzą w domu za ścianą a zasięg LTE2600 wewnątrz budynków pewnie bardzo kiepski. Antena od ODU-IDU jest montowana na zewnątrz więc zasięg LTE2600 by pewnie łapała z łatwością i mimo swoich ograniczeń prędkości bardzo by odciążyła LTE1800, wszak do przeglądania www, oglądania YouTube czy innych serwisów wideo raczej spokojnie wystarczy 30Mb/s...
bartex03
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 440
Rejestracja: 2014-04-24, 08:42
Lokalizacja: Lublin

Re: Power LTE Plus i Cyfrowy Polsat wprowadzają LTE BEZ LIMITU

Post autor: bartex03 »

ja.michal pisze:bartex03, to było ironiczne. Mylisz jednostki megabajty (MB) z megabitami (Mb). Jeden MB to 8 Mb. Operatorzy prędkości podają w Mb/s. ;)
;) pisownie pomylilem ale jestem swiadomy roznicy :D
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Power LTE Plus i Cyfrowy Polsat wprowadzają LTE BEZ LIMITU

Post autor: matek451 »

Do dziś nikt tak naprawdę nie wie co siedzi w ODU i na jakich częstotliwościach LTE toto pracuje o antenie wewnątrz o ile jest nie wspominając. Sprzedawca CP/Plus milczy na temat jego specyfikacji. Widocznie to tak rewolucyjne rozwiązanie, że parametry stanowią pilnie strzeżoną tajemnicę. Konkurencja nie śpi. Także nie liczyłbym na to, że będzie śmigać toto z TDD2600 lub FDD2600 jak rakieta. A o sieci Aero2 na TDD2600 cicho. Na wsiach zresztą tych częstotliwości nie będzie bo i po co, tak więc nic nie odciążą LTE1800. Dla ludzi z tych terenów jedyna szansa na LTE to FDD LTE800 ale do tego jeszcze daleka droga. Szczególnie znając jak w Polsce odbywają się przetargi. Dobry poczciwy modem/router z odpowiednią anteną zewnętrzną( to podstawa przy większych odległościach od BTS-a) Dla mnie nie zastąpi go ten rewolucyjny, tajemniczy ODU. Jestem tradycjonalistą i lubię sobie antenką pokręcić :) .
bartex03
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 440
Rejestracja: 2014-04-24, 08:42
Lokalizacja: Lublin

Re: Power LTE Plus i Cyfrowy Polsat wprowadzają LTE BEZ LIMITU

Post autor: bartex03 »

Ciekawi mnie czy bedzie można brać samą taryfe czyli karte sim i we własnym zakresie kupić router i antene zew np..
patryk7588
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 410
Rejestracja: 2012-07-15, 09:05

Re: Power LTE Plus i Cyfrowy Polsat wprowadzają LTE BEZ LIMITU

Post autor: patryk7588 »

matek451, ale na wsiach nie będzie także i LTE1800, więc ten ODU jeśli obsługuje LTE2600 jak najbardziej odciąży LTE1800 w miastach. Pewnie większość użytkowników tego forum lubi sobie antenką pokręcić, ale pewnie 80% ludzi którzy kupią to LTE tego nie robi, dla nich ten zestaw będzie się składał z "czegoś co powinno być na zewnątrz, i to coś drugie co powinno stać w domu na szafce" ....
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Power LTE Plus i Cyfrowy Polsat wprowadzają LTE BEZ LIMITU

Post autor: matek451 »

Konsultanci wcisną im to mówiąc , że będzie działać nawet w znacznych odległościach od BTS-a wszak na mapce z Plusa są w zasięgu jego LTE. A to często nieprawda( znam to z doświadczenia). Dysponując routerem/modemem zawsze można skorzystać z 3G na UMTS900 lub dołączyć do niego antenę zew. na 1800MHz i uzyskać zasięg z większych odległości. Mam kilku znajomych, których w Plusie i CP omamiono podobnie obiecując zasięg LTE na AKC2uni a okazało się to lipą. Musiałem poprawiać montując porządną Dual LTE.Wątpię też aby siedział w nim modem z TDD2600, lub FDD2600( jak nie ma nawet UMTS2100 o UMTS900 nie mówiąc) ale sprzedawca milczy, nawet nie wiadomo kto to dla niego produkuje. Na częstotliwości 2600MHz pewnie przyjdzie jeszcze poczekać a w tym czasie w mobilnym może się wiele zmienić.Ja mam B-593s-22 i śpię spokojnie.
Awatar użytkownika
PC174
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 276
Rejestracja: 2012-02-02, 16:28
Lokalizacja: Olesno

Re: Power LTE Plus i Cyfrowy Polsat wprowadzają LTE BEZ LIMITU

Post autor: PC174 »

Plus widocznie wystraszył się konkurencji. Znajdzie się kilka backupowców i koniec z przyzwoitymi prędkościami. Z tego co zauważyłem to aktualnie w ofercie na kartę można otrzymać prędkości w okolicy 1 Mbps. Jedno jest pewne: użytkownicy Internetu na kartę spadną jeszcze na dalszą pozycję...
Olesno - takie zacofane miasto, a tu takie zmiany...
Styczeń 2012 - uruchomienie 1. stacji UMTS2100 Plusa.
Październik - pozwolenia i start Aero² w pobliskiej wsi.
Grudzień - pozwolenie i start Aero² w samym centrum!
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Power LTE Plus i Cyfrowy Polsat wprowadzają LTE BEZ LIMITU

Post autor: ja.michal »

bartex03 pisze: ;) pisownie pomylilem ale jestem swiadomy roznicy :D
To nie wprowadzaj w błąd mniej doświadczonych użytkowników i czytających forum. :cfaniak:

matek451, z tego co wiem ten ODU to Huawei.
ODPOWIEDZ