Nowa oferta Orange

Nowości... więcej na https://www.opp.today/pl/

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Nowa oferta Orange

Post autor: Andrzejz78 »

ja.michal pisze:czy logicznie myśli klient podpisując taką umowę znając jej warunki?
A kto w chwili uniesienia jaką jest podpisywanie umowy myśli o takich szczegółach ;)
Sie podpisuje a później... :cry:
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Nowa oferta Orange

Post autor: ja.michal »

Andrzejz78, wiesz co, od razu przychodzi mi do głowy powiedzenie z kabaretu Zenona Laskowika, które dotyczyło spraw damsko-męskich, ale pasuje poniekąd i tutaj - myślenie spadło z dużej główki do małej główki.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Nowa oferta Orange

Post autor: ja.michal »

Tak się zastanawiałem nad tym no-limit Orange i jednak wygląda, że lepiej to przemyśleli w porównaniu do Plusa.
Oferta dla wszystkich do 31 marca 2015 r.
Od kwietnia 2015 r. tylko dwie najwyższe taryfy mają bez limitu, z tym że jedna tylko do 10 Mb/s.
W efekcie wychodzi, że bez limitu są tylko dwie najwyższe taryfy i ma to spory plus. Po pierwsze potencjalnych nadużywających będzie znacznie mniej w stosunku do pozostałych bez limitu. Po drugie oferta jest najdroższa czyli spora ilość użytkowników będzie i tak miała standardowy mechanizm umowny (paczki GB). Po trzecie, patrząc po dotychczasowych ofertach nocnego pobierania, Orange (T-Mobile i Play) chyba nigdy nie przycięli transferu (poza błędami w rozliczaniu) za przesłanie kilkuset GB w ciągu miesiąca i zawsze było bez limitu; Plus zawsze miał w LTE noc bez limitu w postaci 50 GB.

Pomimo również niejasnego regulaminu w kwestii terminu nadużycia to i tak wygląda to lepiej, dużo lepiej aniżeli w Plusie. Liderem pod względem jasności jest Play, ale może się zmienić przez faktyczne zakładanie nieznanych lejków u Orange. Zobaczymy.

Wszystko wskazuje na to, że dowiemy się wszystkiego dopiero po marcu 2015 r.
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Nowa oferta Orange

Post autor: Andrzejz78 »

Tak się zastanawiałem...
A ja się nadal zastanawiam co zrobić z tym zanikaniem transmisji w Orange
Są godziny że nie da się normalnie korzystać z internetu Czasami czekam po minucie aż transmisja ruszy W skrajnych przypadkach nie pomaga nawet duże pingowanie
Pisać do nich już nie mam siły

Na karcie abonamentowej CP wszystko działa jak należy Wolno ale przynajmniej bez zacięć
Prędkości w Orange bardzo dobre ale co z tego jak się zacina internet Jak nie urok to ... ;)
adixm
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1050
Rejestracja: 2009-01-19, 20:26
Lokalizacja: Rydułtowy

Re: Nowa oferta Orange

Post autor: adixm »

Andrzejz78 pisze:Na karcie abonamentowej CP wszystko działa jak należy Wolno ale przynajmniej bez zacięć
Prędkości w Orange bardzo dobre ale co z tego jak się zacina internet Jak nie urok to ...
Też się już nie raz z tym spotkałem, ale zawsze w jednym i tym samym miejscu(nie u mnie), chociaż na początku myślałem że to może być wina telefonu, to teraz tak podejrzewam że to może być ta sama sytuacja i wina Orange/T-Mobile. Co by nie powiedzieć NetWorks cały czas intensywnie pracuje nad swoją siecią i jednak wole mimo wszystko całkiem spory limit podstawowy w Orange +ewentualnie nolimit w LTE niż minimalny limit podstawowy w Plusie. Przede wszystkim co w Plusie mają dobre to prędkość i stabilność połączenia przed limitem oraz bardzo tani router B593(dostałem go za 1zl przy umowie na 12mcy i abo 70zl) w większośći abonamentów(czego nie można powiedzieć o konkurencji)
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Nowa oferta Orange

Post autor: Andrzejz78 »

U mnie Plus ma kiepskie prędkości bo jest tylko 900MHz i 10Mb/s to najczęściej wszystko co się da wycisnąć
Orange 25Mb/s średnio ale to zacinanie obrzydza przeglądanie internetu Przy dużej transmisji to jak ruszy to idzie Najgorzej jest prze takiej "szarpanej" jak przeglądaniu internetu
Kiedyś radio internetowe w tle ratowało sytuację Transmisja jakaś tam była w miarę ciągła i praktycznie zacinanie się nie występowało Niestety od jakiegoś czasu i radio już przerywa
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Nowa oferta Orange

Post autor: ja.michal »

Andrzejz78 pisze: Są godziny że nie da się normalnie korzystać z internetu Czasami czekam po minucie aż transmisja ruszy W skrajnych przypadkach nie pomaga nawet duże pingowanie
W innej lokalizacji tak mam. Może teraz coś się zmieniło, dawno nie byłem. Problemem jest raczej Orange bo na karcie T-Mobile było ok.

Próbowałeś w modemie transmisje przełączyć tylko na pakietową (m.in. brak możliwości wysyłania i otrzymywania SMS)? Kiedyś takie coś pomagało połączyć się na karcie internetowej Play (dostęp tylko do 3G) z siecią GSM.

adixm, generalnie Orange źle nie chodzi i też wolę mieć pakiet podstawowy + noc bez limitu (realnie). Swego czasu myślałem o przejściu do Plusa, ale jak miał jeszcze oferty z paczkami GB, a nie to chore no-limit.
Andrzejz78 pisze:U mnie Plus ma kiepskie prędkości bo jest tylko 900MHz i 10Mb/s to najczęściej wszystko co się da wycisnąć
Na 900MHz. Przecież to bardzo dobre prędkości.
Andrzejz78 pisze:Niestety od jakiegoś czasu i radio już przerywa
Próbowałeś puścić tunel po jakimś VPN dla testu? Kiedyś testowałem vpnbook.com i obydwa europejskie serwery są w Rumunii. Działają bardzo dobrze, max łącza było u mnie w obie strony. Zobacz czy jak tunel będzie to też będzie cięło.

[ Dodano: 2014-11-28, 18:24 ]
Andrzejz78, jeszcze jedno pytanie. Zacinanie zarówno na Huawei jak i Sierrze?
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Nowa oferta Orange

Post autor: Andrzejz78 »

ja.michal pisze:Na 900MHz. Przecież to bardzo dobre prędkości.
Tu trochę przesadziłem 10 to było jakoś w dzień ale nie w godzinach szczytu Wieczorami to jest w okolicach 1Mb/s a dziś i mniej
ja.michal pisze:Zacinanie zarówno na Huawei jak i Sierrze?
nie mam już Sierry ale z tego co pamiętam to cięło bez różnicy
Próbowałeś w modemie transmisje przełączyć tylko na pakietową
Chyba wszystko już sprawdzałem ale spróbuję to jeszcze raz
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Nowa oferta Orange

Post autor: ja.michal »

Andrzejz78 pisze:
nie mam już Sierry ale z tego co pamiętam to cięło bez różnicy
Przełączałeś ustawienia w sysconfig? ;)
Andrzejz78 pisze:
Chyba wszystko już sprawdzałem ale spróbuję to jeszcze raz
To samo co wyżej w stosunku do Sierry. Sprawdź też ten VPN. Prosto się konfiguruje w samym Windows 7. Nie ma potrzeby instalacji dodatkowych aplikacji.
ODPOWIEDZ