Jak można zejść na psy czyli nowa oferta Play

Nowości... więcej na https://www.opp.today/pl/

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19160
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Jak można zejść na psy czyli nowa oferta Play

Post autor: matek451 »

Jak można zejść w ciągu roku na psy pokazał Play w nowej ofercie internetu mobilnego http://www.telepolis.pl/wiadomosci/nowa ... .html?cp=1 i http://www.blogplay.pl/2015/08/nowa-ofe ... -internet/ , dno i metr mułu. Tak wygląda najgorsza oferta internetu mobilnego w Polsce. W moim rankingu Play z nr. 1 "awansował" na mało zaszczytne 4 miejsce. Jeśli można było coś zespuć w ofertach głosowych i internetowych to Play jest od dziś niedościgłym mistrzem. Plus przy tych ofertach to mistrz i hojny operator. Do czego to doszło. Obawiam się o oferty internet na kartę czy RBM. Teraz są dużo lepsze od abonamentu więc wietrzę zmiany. Obym się mylił.
Ostatnio zmieniony 2015-08-11, 19:45 przez matek451, łącznie zmieniany 1 raz.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Jak można zejść na psy czyli nowa oferta Play

Post autor: ja.michal »

matek451, trzeba zbierać na bloki w aukcji LTE. ;)
https://youtu.be/LBmUBMnuU2k?t=83
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19160
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jak można zejść na psy czyli nowa oferta Play

Post autor: matek451 »

Ta aukcja to jedna wielka lipa. Nabywca wcale nie musi zapłacić za wygrany blok, bez żadnych konsekwencji. :szok: A w biznesie wielokrotnie taka podwyżka odbiła się czkawką, zamiast spodziewanych zysków pustka w kasie.
darekka
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 881
Rejestracja: 2011-11-02, 13:50
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Jak można zejść na psy czyli nowa oferta Play

Post autor: darekka »

Z tą ofertą to pojechali...ceny z kosmosu, umowy 24msc, brak różnicy(cena,limit GB, czas trwania umowy) niezależnie od brania sprzętu czy tylko sim, dodatkowo gorszy(do 1Mb) lejek po przelroczeniu nielimitowanego(do 100GB) internetu w opcji za 90zł.
Ale jest i zaleta/zmiana na plus-no limit internetu jest w 3G/LTE, a było samo LTE . :hyhy:
darekka
Awatar użytkownika
DiilGang
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 348
Rejestracja: 2013-10-26, 17:28
Lokalizacja: okolice Łomży

Re: Jak można zejść na psy czyli nowa oferta Play

Post autor: DiilGang »

No i co mamy zrobić, posiadacze no-limitów za 9.99 zł :( . Mam umowę do końca września/października i wątpię, że dostaniemy taką samą ofertę.
Huawei B315 - Orange LTE 2600 + Cybertech 17 dBi 2100 MHz
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6439
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Jak można zejść na psy czyli nowa oferta Play

Post autor: onken »

Zapomnij że dostaniesz, mi miesiąc temu udało się tylko uzyskać za 9.99 na 6 m LTE no limit, później kolejne już płatne po 20 zł - umowa na 15 miesięcy, ale nie przedłużyłem tej umowy...

Teraz już pewnie nawet tego nie będzie...

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Jak można zejść na psy czyli nowa oferta Play

Post autor: ja.michal »

Ciekawe czy zmienią prepaid. :roll:
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Jak można zejść na psy czyli nowa oferta Play

Post autor: adziu82 »

Też jestem ciekaw co z prepaidem. A ktoś wie, czy Play Internet na Kartę działa w roamingu krajowym? Chodzi mi tylko o Orange i T-Mobile.
Czy kartę można kupić w sklepie, czy tylko on-line.
Oraz, czy aby na pewno w tym nie ma jakiegoś haczyka, bo za 45zł 100 GB....

I czy jak w Heyah, nie ma problemu z Tetheringiem? Można udostępnić to z modemu podpiętego pod router?
spasix
Użytkownik forum
Posty: 22
Rejestracja: 2015-08-12, 10:32
Lokalizacja: Polska

Re: Jak można zejść na psy czyli nowa oferta Play

Post autor: spasix »

Witam wszystkich :)
Niestety, ale można założyć z 99,9% pewnością, że uwalą ( przed końcem tego roku ) ofertę nielimitowanego internetu RBM na kartę i podniosą cenę w PInK.
Zresztą już tego roku w styczniu wyłączyli nielimitowany internet za 30zł w sporej części ofert na kartę, potem cena wzrosła do 45zł a teraz ... ? aż strach myśleć co będzie dalej ... ale to dlatego, że W3 nie jest rynkiem konkurencyjnym.
Wczorajszy "genialny" ruch Playa pokazuje, że jest gorzej niż źle - 90zł za no-limit :/ i możliwy lejek ( po przekroczeniu 100GB ) do 1Mbit/s , dostrzegam niewątpliwie negatywny wpływ upałów na pracę mózgów specjalistów od kreowania tego typu "propozycji nowych, lepszych zmian" jednak to nie usprawiedliwia tak tragicznej oferty !
darekka
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 881
Rejestracja: 2011-11-02, 13:50
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Jak można zejść na psy czyli nowa oferta Play

Post autor: darekka »

Co do ofert głosowych za 9,99 plus 20 za LTE to nie ma się o co martwić, bo nic nie sztoi na przeszkodzie jeśli by się nie dało uzyskać 6msc.darmowego LTE zostać na umowie bezterminowej i płacić dalej 29,99)abo plus LTE). Zgodnie z Regulaminem tej oferty po upływie 6/15msc.( od opcji umowy) na bezterminową na identycznych zasadach-tu oczywiście gwarantowane mamy abo 9,99 natomiast dodatkowoą usługę LTE za 20zł. jeśli tej usługi nie skasują będzie działać.
Sam mam taką umowę ale karta po 6msc.leżakuje w szufladzie-mam RBM z roczną ważnością konta. :cfaniak:
darekka
Awatar użytkownika
DiilGang
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 348
Rejestracja: 2013-10-26, 17:28
Lokalizacja: okolice Łomży

Re: Jak można zejść na psy czyli nowa oferta Play

Post autor: DiilGang »

Jak nie dadzą takiej samej oferty to ich problem - nie mam zamiaru płacić kilkakrotnie więcej za mniej. Play specjalnie nałapało na internet prawie jak za darmo aby ludzie się przyzwyczaili :D . A teraz szukają jeleni aby tylko podpisać umowę z kagańcem na 24 miesiące :(
Huawei B315 - Orange LTE 2600 + Cybertech 17 dBi 2100 MHz
GutekT
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2015-08-12, 16:40
Lokalizacja: Kraków

Re: Jak można zejść na psy czyli nowa oferta Play

Post autor: GutekT »

Byłem dzisiaj w salonie aby podpisać umowę na neta za 45zł - Pani powiedziała, że już nie ma tej opcji :( zaproponowała mi droższe abonamenty w nowej ofercie, bo starsza jest już nieaktualna, po zapytaniu się ile kosztuje nielimitowany internet - odpowiedziała 89,99zł z umową na 24 miesiąca, limit 100GB , potem możliwy lejek do 1Mb/s , zapytałem się o kartę to do dyskusji włączyła się jej koleżanka ( stanowisko obok ) i powiedziała, że była na szkoleniu, w którym uzyskała informacje, iż oferta Play Internet na Kartę znacznie zdrożeje - według informacji jakie ona posiada, będzie oferta nielimitowanego internetu ( 100GB ) z możliwym lejkiem ( 1Mb/s) po przekroczeniu takiej ilości danych- takim samym jak w nowym abonamencie - wszystko to ma kosztować 100zł/mc ( pobierane z konta głównego ) , możliwe darmowe noce ( od 00:00 do 9:00 rano ) 10zł/mc , nielimitowany internet w Red Bullu ma być zastąpiony pakietem 10GB za 10zł.
Zdecydowałem się na podpisanie umowy z routerem w najdroższym wariancie , bo z tego co widzę będzie coraz gorzej :facepalm: , jestem wku....ony że nie podpisałem umowy kilka dni temu :facepalm:
darekka
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 881
Rejestracja: 2011-11-02, 13:50
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Jak można zejść na psy czyli nowa oferta Play

Post autor: darekka »

Ciekawe opowieści Pani snuła...ile w tym prawdy, a ile "psychologii sprzedaży"? Sądzę, że kombinowała abyś się zdecydował na umowę, bo tylko z "jelenia" mają zysk(w myśl zasady kup Pan, bo teraz jest drogo ale będzie jeszcze drożej i okazję Pan wspaniałą stracisz aby taniej mieć). :zly:
darekka
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6439
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Jak można zejść na psy czyli nowa oferta Play

Post autor: onken »

Ja mam dylemat, mogę jeszcze podpisać aneks 9,99 z 6m LTE za free, później po 20 zł + 9,99 do abo.

Co do RBM i nowego Play online, chyba ściema... Ale ryzyko jest spore, nikt nie da taniej teraz :/

Myślałem że pozostanę sobie spokojnie na RBM lub Play online ale to wydaje się powoli wątpliwe...

Zaletą starych umów był brak limitu prędkości i lejków na 1 czy 2 Mb/s.

Doradźcie :) ??

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
GutekT
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2015-08-12, 16:40
Lokalizacja: Kraków

Re: Jak można zejść na psy czyli nowa oferta Play

Post autor: GutekT »

darekka - właśnie obawiam się, że mogłem dać się wpuścić w maliny :( :klnie: , ale z drugiej strony PLAY, który był wcześniej w miarę przewidywalny już taki nie jest :dobani: , mamy odwrotny trend gdzie powoli opcja bezprzewodowego, nielimitowanego internetu staje się luksusem :( ehhhh...
darekka
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 881
Rejestracja: 2011-11-02, 13:50
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Jak można zejść na psy czyli nowa oferta Play

Post autor: darekka »

Kolego GutekT -nie płacz nad rozlanym mlekiem, bo nic to nie zmieni(umowa salonowa nie do odkręcenia niestety) i ciesz się pewnymi 24msc. nielimitowanego(100GB i lejek 1Mb) internetu we wszystkich technologiach oraz zakupionym sprzętem.

Kolego Onken co do oferty za 9,99 plus LTE 6msc.za friko-pewne jest właśnie te 6msc, bo nie odbiorą danego do umowy pakietu, dopiero po 6msc. będzie loteria(będzie można dokupić albo i nie, bo wyłączą tę usługę). Jeśli uważasz, że warto to bież, bo nic oprócz śmierci pewne nie jest. :D
Ostatnio zmieniony 2015-08-17, 23:41 przez darekka, łącznie zmieniany 2 razy.
darekka
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6439
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Jak można zejść na psy czyli nowa oferta Play

Post autor: onken »

Hmmm

Skąd Ci przyszło do głowy że mogą w trakcie umowy wyłączyć to nielimitowane LTE za 20 zł ?

To jest raczej na stałe przypisane do danej oferty, dowodem na ten fakt jest to że w nowych umowach już nie ma takiej zakładki.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
darekka
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 881
Rejestracja: 2011-11-02, 13:50
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Jak można zejść na psy czyli nowa oferta Play

Post autor: darekka »

Mogą je wyłączyć po 6msc, bo jest to przecież dodatkowa opcja nie wpisana do Umowy(masz ją darmo przez 6msc i to jest pewne, a później jeśli nadal będzie dostępna ta usługa to dokupisz ten pakiet to będzie działał przez dany miesiąc).

Doczytałem Regulamin LTE za 20zł. i jest to usługa dodatkowa (brak wzmianki w umowie o niej)-jest informacja o darmowych 6msc.w Regulaminie oferty "Formuła Unlimitet 250MB". W samym Regulaminie "Nielimitowany internet LTE" jest zapis, że zastrzegają sobie prawo do jej wyłączenia oraz o tym, że prawo nabyte nie zostanie naruszone(czyli w miesiącu w, którym usługę skasują będziesz mógł korzystać do jego końca).
Ostatnio zmieniony 2015-08-12, 18:59 przez darekka, łącznie zmieniany 2 razy.
darekka
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6439
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Jak można zejść na psy czyli nowa oferta Play

Post autor: onken »

Tak mi sie wydaje bo to LTE na 6 miesięcy to chyba jednak coś innego a opcja za 20 zł figuruje cały czas za 20 zł . No i druga sprawa że brak tego w nowych umowach, to takie moje dywagacje :-) na infolini mówili też że ta opcja zostaje na stałe.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
darekka
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 881
Rejestracja: 2011-11-02, 13:50
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Jak można zejść na psy czyli nowa oferta Play

Post autor: darekka »

Przez te 6msc.jej nie zabiorą, bo dali w ramach promocji za darmo ale później nic ich nie będzie ograniczać skoro jest to usługa dodatkowa, którą mogą skasować jeśli zechcą.
darekka
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6439
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Jak można zejść na psy czyli nowa oferta Play

Post autor: onken »

No nie wiem nie wiem... :-)

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
darekka
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 881
Rejestracja: 2011-11-02, 13:50
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Jak można zejść na psy czyli nowa oferta Play

Post autor: darekka »

Zerknij w Regulamin promoci 9,99 i Nielimitowanego LTE za 20zł. i sam dokonaj analizy co jest i jak jest. :D
darekka
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6439
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Jak można zejść na psy czyli nowa oferta Play

Post autor: onken »

To jaka inna alternatywę widzisz :-) ?

Mam cały czas CP z którego jestem super zadowolony ale potrzebuję coś w razie "w" :-)

Ryzykować czy nie... RBM pewnie zniknie, Play na kartę za 45 pewnie też... inne sieci dużo droższe...

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Jak można zejść na psy czyli nowa oferta Play

Post autor: ja.michal »

oprócz śmierci pewne nie jest.
Jeszcze podatki. ;)
darekka
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 881
Rejestracja: 2011-11-02, 13:50
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Jak można zejść na psy czyli nowa oferta Play

Post autor: darekka »

Trzeba brać co jest i się nie martwić-jest RBM/Play na kartę/Play 9,99- korzystać ile będzie, a ewentualnie po zmianach poszukiwać alternatywy. Nic nam nie da branie neta "na zapas".
P.S. o podatkach zapomniałem :]
darekka
piotrek2308
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 199
Rejestracja: 2008-12-15, 19:19
Lokalizacja: Polska

Re: Jak można zejść na psy czyli nowa oferta Play

Post autor: piotrek2308 »

Kiedyś pamiętam było bumm na multimo bo dawało lepszą ofertę niż orange. Oferta ich nie znikneła tylko orange dało lepszą. Jak jedno zniknie pojawi się coś innego lepszego :D
Awatar użytkownika
DiilGang
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 348
Rejestracja: 2013-10-26, 17:28
Lokalizacja: okolice Łomży

Re: Jak można zejść na psy czyli nowa oferta Play

Post autor: DiilGang »

Jeśli ma ktoś abonament w Orange ( np. Smart Plan Multi II ) to w usługach znalazłem "LTE bez limitu do 5 Mbit" za 10 zł . Przyjrzę bliżej się tej usłudze, być może to jest jakiś substytut LTE Play " bez limitu" :) .
Huawei B315 - Orange LTE 2600 + Cybertech 17 dBi 2100 MHz
Awatar użytkownika
ra-v
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1529
Rejestracja: 2009-11-08, 22:59
Lokalizacja: Fryzjer City

Re: Jak można zejść na psy czyli nowa oferta Play

Post autor: ra-v »

Sobie jaja robią... niedawno przedłużałem umowę w TMobile, ale rozglądałem się m.in. w Play. Było bodajże "nolimit" (czyli 100 GB) za 50 zł o ile mnie pamięć nie myli. A TMobile wziąłem nie ze względu na niską cenę a stabilność.

Play nie wziąłem z tego względu, że mam wątpliwości co do jakośći - testowałem, niby jest ok, ale czasami np. połączenie SSH potrafi zerwać, o co się np. edytor plików psuje czy prędkość zwalnia, skacze (pasmo nie jest z gumy).

Jeśli chodzi o telefon, to mam nadal w Play, nolimit na GSM, 2GB internetu, nolimit na SMS/MMS za 45 zł, więc tu znowu źle nie wypadło.

Co oni kombinują to nie wiem. Możliwe, że inni operatorzy biorą jakieś opłaty aktywacyjne i przez to niektórym klientom przez to nie opłaca się przenosić numeru. Np. w Heyah znalazłem jakiś podejrzany wpis w regulaminie - https://twitter.com/Rafee_PL/status/628916268394016769
Internet 70GB/nolimit: Huawei E3372s-153+TP-LINK MR3420 v2
Telefon: Moto G 1gen / Lumia 625 / iPhone 4 / Nokia 6310i
adixm
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1050
Rejestracja: 2009-01-19, 20:26
Lokalizacja: Rydułtowy

Re: Jak można zejść na psy czyli nowa oferta Play

Post autor: adixm »

DiilGang pisze:Jeśli ma ktoś abonament w Orange ( np. Smart Plan Multi II ) to w usługach znalazłem "LTE bez limitu do 5 Mbit" za 10 zł . Przyjrzę bliżej się tej usłudze, być może to jest jakiś substytut LTE Play " bez limitu"
Pamiętaj tylko że zanim skorzystasz z "LTE bez limitu do 5 Mbit" najpierw należy skorzystać z usługi bezpieczny internet a zatem na przykładzie smart plan multi 2 za 50zl należy zapłacić:
50zl(podstawowy abonament)+10zl(bezpieczny internet)+10zl( usługa LTE bez limitu)=70zl/mc
Z drugiej strony taka sytuacja z siecią Play była do przewidzenia, już do teraz miała równie drogie abonamenty głosowe i telefony co Plus co wynika nie da się ukryć z dużych kosztów utrzymania sieci, a teraz padło jeszcze na jedyne warte uwagi usługi. Coraz bardziej widoczna będzie przewaga NetWorks!
Swoją drogą trochę to martwi - Orange nie będzie miało już żadnej konkurencji w internecie mobilnym i także może zadecydować o podwyżkach swoich abonamentów na internet mobilny.
Pawel 3Pik
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2015-08-17, 12:54
Lokalizacja: Toruń

Re: Jak można zejść na psy czyli nowa oferta Play

Post autor: Pawel 3Pik »

Niestety dużo jest tego typu haczyków w różnych umowach. Osoba, która nie siedzi w temacie, nawet nie domyśli się, że w przeczytanej umowie może być coś podejrzanego. Z drugiej strony, jeżeli firmie zależy na swojej marce, bardzo wskazana jest sytuacja win-win. Tutaj jednak klient zmieni z czasem opinię o swoim usługodawcy, nie będzie zadowolony. Moim zdaniem takie praktyki nie przystoją dużym sieciom.
ODPOWIEDZ