Oferta Internetu Orange

Nowości... więcej na https://www.opp.today/pl/

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Oferta Internetu Orange

Post autor: matek451 »

Nowa oferta w Orange http://www.telepolis.pl/wiadomosci/swia ... 34812.html Czekamy na regulaminy, wygląda obiecująco. Jeśli w regulaminach nie ma kruczków to kasuje konkurencję.
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: Oferta Internetu Orange

Post autor: radius »

Ciekawe mnie co oznacza sformułowanie: "bez limitu w strefie domowej" oraz "do wykorzystania poza strefą domową".

I, dlaczego biorąc najdroższą ofertę na rok bez urządzenia, czyli 59,90 zł smarują "bez limitu danych z maksymalną prędkością(przez całą długość umowy)", a podają pakiet 60GB?
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Oferta Internetu Orange

Post autor: matek451 »

Szczegóły http://gsmonline.pl/newsy/orange-na-swi ... oly-opinie Pokazane co to jest strefa domowa, czekamy na regulaminy bo oferta innowacyjna.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Oferta Internetu Orange

Post autor: ja.michal »

Nieźle te oferty wyglądają. Ciekawe czy w Orange LTE FreeNet da się uruchomić Szczęśliwe Godziny.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Oferta Internetu Orange

Post autor: ja.michal »

Jednak są. :)
Szczęśliwe Godziny
Nielimitowany nocny
transfer danych
00:00 - 08:00

0 zł przez całą długość umowy
przy zakupie przez internet

0 zł przez 6 miesięcy
przy zakupie w salonie
kamil.szymczak
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 210
Rejestracja: 2012-10-01, 18:01
Lokalizacja: Łódź

Re: Oferta Internetu Orange

Post autor: kamil.szymczak »

Oferta na prawdę kusząca. Czy szczęśliwe godziny wchodzą w pakiet tych 100GB nielimitowanego interetu? bo jak rozumiem mamy 50GB pakietu danych, po wykorzystaniu ich mamy ograniczone np do 10Mb/s ale jak łącznie przekroczymu 50GB pakietu i 100GB nielimitowanego internetu mamy ograniczenie do 1Mb/s
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: Oferta Internetu Orange

Post autor: radius »

Ale co kusi? Brak oferty na rok? I skąd te 100 GB oraz 1 Mb/s?
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
kamil.szymczak
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 210
Rejestracja: 2012-10-01, 18:01
Lokalizacja: Łódź

Re: Oferta Internetu Orange

Post autor: kamil.szymczak »

jak to jest czy Szczęśliwe Godziny wchodza w pakiet 100GB?
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Oferta Internetu Orange

Post autor: ja.michal »

Według regulaminu usługi Szczęśliwe Godziny nie pomniejszają one limitu. Jest tylko jedno zastrzeżenie - chodzi o limit podstawowy. Wychodzi na to, że będąc w limicie podstawowym i korzystając ze szczęśliwych godzin limit nie jest pomniejszany (ten podstawowy), ale jeśli limit podstawowy zostanie wykorzystany to nie działają Szczęśliwe Godziny. Zatem, po zużyciu limitu podstawowego, w przypadku połączenia LTE zużywane są GB z puli 100 GB bo tylko w LTE one obowiązują (dla 2G/3G/CDMA mamy już wtedy lejek).
kamil.szymczak
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 210
Rejestracja: 2012-10-01, 18:01
Lokalizacja: Łódź

Re: Oferta Internetu Orange

Post autor: kamil.szymczak »

Czyli nielimitowany internet w nocy bez limitów prędkości działa tylko wtedy kiedy nie przekroczymy limitu danych podstawowych? Jeśli natomiast przekroczymy limit danych podstawowych, Szczęśliwie godziny nie działają, a dane pobierane w nocy będą pomniejszały dane z tych 100GB, dobrze rozumiem?
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Oferta Internetu Orange

Post autor: ja.michal »

Pewności w 100% nie mam, ale na to mi wskazują regulaminy + to, że na 2G/3G/CDMA jest limit. Wątpliwości nadal mam bo regulamin szczęśliwych godzin jest z 23 sierpnia 2013 r. czyli sprzed ofert z nielimitowanym LTE.

Regulamin szczęśliwych godzin:
Orange pisze:1. W ramach Usługi w Orange Free Net Abonent otrzymuje możliwość korzystania z nielimitowanego transferu w wybranych godzinach – z zastrzeżeniem pkt 2. Przyznany Abonentowi limit przesyłania danych nie zmniejsza się. Ceny oraz godziny w poszczególnych wariantach Usługi określa
2. W przypadku gdy Abonent przekroczy Limit przesyłania danych dostępny na numerze abonenckim i parametry techniczne transmisji zostaną obniżone, aby korzystać z Usługi z pełną prędkością transmisji Abonent powinien wykupić jedną z usług przywracających pełną prędkość transmisji, tj. Dodatkowy Pakiet Odnawialny, Dodatkowy Pakiet Jednorazowy lub usługę Cała Naprzód. Zasady korzystania z Dodatkowych Pakietów Odnawialnych, Dodatkowych Pakietów Jednorazowych oraz usługi Cała Naprzód określa Cennik usług w Orange Free Net, który dostępny jest na www.orange.pl.
Z drugiej strony w regulaminie nielimitowanego LTE jest punkt:
Orange pisze:Orange ograniczy prędkość transmisji danych do nie więcej niż 1 Mb/s w przypadku, gdy transfer danych w technologii LTE po zużyciu podstawowego pakietu danych przekroczy wartość 100 GB.
Łącząc to z punktem 2 z regulaminu szczęśliwych godzin nie będą one działać bo przestają działać po przekroczeniu limitu podstawowego, za to zaczyna działać pakiet 100 GB w nielimitowanym LTE.

Wygląda mi na to, że wzór działania jest taki:
(Limit podstawowy + bez limitu w ramach usługi Szczęśliwe Godziny) > (lejek 64 kbps w 2G/3G/CDMA / dodatkowe 100 GB w LTE) > lejek 64/1024 kbps.
barek16
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 365
Rejestracja: 2015-08-30, 23:09
Lokalizacja: Polska

Re: Oferta Internetu Orange

Post autor: barek16 »

ja.michal pisze: Wygląda mi na to, że wzór działania jest taki:
(Limit podstawowy + bez limitu w ramach usługi Szczęśliwe Godziny) > (lejek 64 kbps w 2G/3G/CDMA / dodatkowe 100 GB w LTE) > lejek 64/1024 kbps.
No tak ale to chyba w ofercie "FreeNet". W tej nowej "Internet LTE dla domu" jest 150GB w każdej technologi w "strefie domowej" a potem lejek 1024
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Oferta Internetu Orange

Post autor: ja.michal »

Wygląda na to, że Szczęśliwe Godziny nie powinny pomniejszać limitu 150 GB.
MKwiatusz3K
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 304
Rejestracja: 2009-11-05, 15:48
Lokalizacja: POLSKA

Re: Oferta Internetu Orange

Post autor: MKwiatusz3K »

Zanosi sie ciekawie :)
Teraz już wiem że skorzystam, 6mc za 34,90zł potem 69,90zł 150Gb w LTE i 3G + szczęśliwe godziny za 0zł.
Router LTE za 49zł

Oferta lepsza od Plusa i Play
MKwiatusz3K
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 304
Rejestracja: 2009-11-05, 15:48
Lokalizacja: POLSKA

Re: Oferta Internetu Orange

Post autor: MKwiatusz3K »

Co się stało z ofertami z TV na raty?> Chciałem dziś zamówić ale ich nie ma a w zesżłym tygodniu były jeszcze
varico
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 403
Rejestracja: 2014-08-02, 10:17
Lokalizacja: Polska

Re: Oferta Internetu Orange

Post autor: varico »

http://www.orange.pl/kid,4003445680,id, ... ticle.html nadal nie rozumie o co chodzi z ta strefa domowa. Jak laczylbym sie z internetem poza strefa domowa to co wtedy? Mniejszy transfer?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Oferta Internetu Orange

Post autor: wojteks »

Pewnie poza tą strefą nie będzie działał internet, to działa tak samo jak telefon domowy po GSM/3G. Czym więcej stacji bazowych w okolicy tym ta strefa będzie dokładniej wyznaczona.
Nie pomagam na PW!
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Oferta Internetu Orange

Post autor: ja.michal »

Będzie działało, ale jako dodatkowy pakiet GB. Po przekroczeniu 100 GB w strefie lejek będzie 1 Mbps, a poza 64 kbps.
Awatar użytkownika
Orange Ekspert
Pracownik operatora
Posty: 263
Rejestracja: 2012-05-31, 14:36
Lokalizacja: Warszawa

Re: Oferta Internetu Orange

Post autor: Orange Ekspert »

varico pisze:http://www.orange.pl/kid,4003445680,id, ... ticle.html nadal nie rozumie o co chodzi z ta strefa domowa. Jak laczylbym sie z internetem poza strefa domowa to co wtedy? Mniejszy transfer?
@varico, w ramach oferty możesz zdefiniować swoją strefę domową w której będziesz miał do wykorzystania 150 GB na transmisję danych. Strefa domowa jest to strefa o zasięgu 500 metrów od domu (miejsca z którego będziesz wyznaczał strefę) w której transmisja jest rozliczana z pakietu 150 GB. Pierwsze ustawienie strefy domowej jest bezpłatne, każda kolejna zmiana jest płatna. Poza pakietem danych w strefie domowej otrzymujesz dodatkowo pakiet do wykorzystania poza strefą. Wielkość pakietu jest uzależniona od kwoty abonamentu i opcji zawarcia umowy (na czas określony/nieokreślony). Więcej na ten temat znajdziesz tutaj http://oran.ge/1g3MZlI i tutaj http://oran.ge/1lhUqbJ.
emigrant
Stały użytkownik forum
Posty: 53
Rejestracja: 2012-07-28, 23:41
Lokalizacja: /dev/hell

Re: Oferta Internetu Orange

Post autor: emigrant »

@Orange Ekspert
Czy w tym abonamencie "LTE do domu" może osoba fizyczna wykupić publiczny stały ip? Dynamiczny mnie nie interesuje. Jak jest z polityką portów ruchu przychodzącego i wychodzącego? Wszystko jest open jak w DSL, razem z 25 portem smtp?
MKwiatusz3K
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 304
Rejestracja: 2009-11-05, 15:48
Lokalizacja: POLSKA

Re: Oferta Internetu Orange

Post autor: MKwiatusz3K »

Czy ta strefa sie tyczy tylko karty dodatkowej? czy ogólnie całego abonamentu.
tzn. wyznaczam strefe domową w domu ale jak chce gdzieś zabrac laptop to wtedy niezaleznie od której karty korzystam pobierane mam dane z tych 40GB które sa do wykorzystania po za strefą. czy te TB będa sciagane dopiero jak na 2 karcie przekrocze strefe a 1 karte moge zabrać wszędzie?
Awatar użytkownika
Orange Ekspert
Pracownik operatora
Posty: 263
Rejestracja: 2012-05-31, 14:36
Lokalizacja: Warszawa

Re: Oferta Internetu Orange

Post autor: Orange Ekspert »

emigrant pisze:@Orange Ekspert
Czy w tym abonamencie "LTE do domu" może osoba fizyczna wykupić publiczny stały ip? Dynamiczny mnie nie interesuje. Jak jest z polityką portów ruchu przychodzącego i wychodzącego? Wszystko jest open jak w DSL, razem z 25 portem smtp?
@emigrant, mamy tylko dynamiczne IP. Jeśli chodzi o ruch data, to otrzymujesz taki pakiet danych jaki jest przypisany do określonego planu taryfowego.
emigrant
Stały użytkownik forum
Posty: 53
Rejestracja: 2012-07-28, 23:41
Lokalizacja: /dev/hell

Re: Oferta Internetu Orange

Post autor: emigrant »

Jesteś pewien, że macie tylko dynamiczne IP? Rozumiem, że stały ip tyczy się tylko firm? Pytałem o porty i ich politykę a nie ruch data.
Awatar użytkownika
Orange Ekspert
Pracownik operatora
Posty: 263
Rejestracja: 2012-05-31, 14:36
Lokalizacja: Warszawa

Re: Oferta Internetu Orange

Post autor: Orange Ekspert »

MKwiatusz3K pisze:Czy ta strefa sie tyczy tylko karty dodatkowej? czy ogólnie całego abonamentu.
tzn. wyznaczam strefe domową w domu ale jak chce gdzieś zabrac laptop to wtedy niezaleznie od której karty korzystam pobierane mam dane z tych 40GB które sa do wykorzystania po za strefą. czy te TB będa sciagane dopiero jak na 2 karcie przekrocze strefe a 1 karte moge zabrać wszędzie?
@MKwiatusz3K, pakiet ze strefy domowej możesz wykorzystać tylko na numerze z ofercie Orange FreeNet, przebywając w strefie. Pakiet danych poza strefą przyznawany jest dla całego konta, na którym znajduje się Orange FreeNet i może być wykorzystany przez pozostałe numery z tego konta.
StyQ
Stały użytkownik forum
Posty: 122
Rejestracja: 2007-07-24, 23:10
Lokalizacja: Kraków

Re: Oferta Internetu Orange

Post autor: StyQ »

A co z IP dynamicznym publicznym? Proszę o wyczerpującą odpowiedz i wyjaśnienie. Czy tylko dla firm, czy na FreeNet, czy na syrefę domową?
Awatar użytkownika
Orange Ekspert
Pracownik operatora
Posty: 263
Rejestracja: 2012-05-31, 14:36
Lokalizacja: Warszawa

Re: Oferta Internetu Orange

Post autor: Orange Ekspert »

StyQ pisze:A co z IP dynamicznym publicznym? Proszę o wyczerpującą odpowiedz i wyjaśnienie. Czy tylko dla firm, czy na FreeNet, czy na syrefę domową?
@StyQ, standardowych portów nie blokujemy. Stałe IP jest dostępne tylko dla firm.
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: Oferta Internetu Orange

Post autor: Hermogenes »

Witam " Orange Ekspert " czy po ID komórki możesz podać ID BTSa ,lub jego lokalizację ?
ID 027728FB ID 027721CC poz. Hermogenes
jurek341
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2006-05-21, 17:59

Re: Oferta Internetu Orange

Post autor: jurek341 »

Witam może ktoś wytłumaczyć jak działają te szczęśliwe godziny bo u mnie cały czas na liczą mi transfer po północy?
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: Oferta Internetu Orange

Post autor: radius »

Hermogenes pisze:...027728FB...027721CC...
Lub w tej postaci long CID: 41363707, 41361868.
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
StyQ
Stały użytkownik forum
Posty: 122
Rejestracja: 2007-07-24, 23:10
Lokalizacja: Kraków

Re: Oferta Internetu Orange

Post autor: StyQ »

Orange Ekspert pisze:
StyQ pisze:A co z IP dynamicznym publicznym? Proszę o wyczerpującą odpowiedz i wyjaśnienie. Czy tylko dla firm, czy na FreeNet, czy na syrefę domową?
@StyQ, standardowych portów nie blokujemy. Stałe IP jest dostępne tylko dla firm.
Dzięki. Ale mi nie chodzi o stałe IP. Bo jestem w taryfie indywid. Mam raczej na myśli włączenie mi IP publicznego dynamicznego
ODPOWIEDZ