Nowy sprzęt w Plusie i Cyfrowym Polsacie ODU-200 IDU-200

Nowości... więcej na https://www.opp.today/pl/

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Nowy sprzęt w Plusie i Cyfrowym Polsacie ODU-200 IDU-200

Post autor: krystianb »

Mam trochę inne zdanie i zostawienie takich bzdur dla komentarzy też ma sens. Gdzie indziej ktoś nie usunie, a może ktoś poszuka i znajdzie opinię o "fachowcu"...
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
BlackPitchPL
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2018-02-23, 23:26

Re: Nowy sprzęt w Plusie i Cyfrowym Polsacie ODU-200 IDU-200

Post autor: BlackPitchPL »

Witam
przepraszam że odświeżam tak stary wątek ale w sumie wydaje mi się to rozsądniejsze niż zakładanie kolejnego tematu odu idu. Od niedawna jestem posiadaczem tego sprzętu ( nie mam zbyt dużej wiedzy GSM) i wymieniony został jedynie z powodu namowy na poprawę sygnału. Na starym modemie faktycznie często był problem ze słabym zasięgiem lub rozłączeniem ale jak już działał to prędkość minimalna wynosiła 5 mb/s. Po samodzielnej instalacji (Odu znajduje się na szczycie masztu domku nad anteną satelitarną i skierowany jest w stronę BTS) i podłączeniu, faktycznie zasięg poprawił się ale prędkość spadła do max 1.5 mb/s wysyłanie normalnie na poziomie 10 mb/s. Poczytałem trochę i próbowałem wybierać pasma itp itd. niestety bez rezultatu a BTS znajduje się w odległości ok. 4-5 KM LTE 1800 mimo wszystko chodzi to tragicznie.

Moje pytanie jest następujące czy oddać ten sprzęt i wymienić na coś innego w plusie czy zostawić i ewentualnie można coś poprawić systemowo bo mi skończyły się pomysły jeśli potrzebujecie dodatkowe informacje to napiszcie co dokładnie potrzebujecie.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26106
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Nowy sprzęt w Plusie i Cyfrowym Polsacie ODU-200 IDU-200

Post autor: wojteks »

Oddaj ten słabiutki zestaw.
Nie pomagam na PW!
BlackPitchPL
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2018-02-23, 23:26

Re: Nowy sprzęt w Plusie i Cyfrowym Polsacie ODU-200 IDU-200

Post autor: BlackPitchPL »

Tak też się domyślałem ale czy możecie coś doradzić innego. Muszę korzystać z kabla koncentrycznego jeśli ma być to antena zewnętrzna ale satelita też musi być na tym kablu, nie mam możliwości puszczenia dodatkowego kabla do samej anteny lub jakiegoś innego jeśli miał bym oddać to na co mogę wymienić w Plusie lub czy olać plus i zamówić coś z internetów?.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Nowy sprzęt w Plusie i Cyfrowym Polsacie ODU-200 IDU-200

Post autor: dzejk »

Wysoki upload świadczy o poprawnym sygnale. Słaby download to zapchany nadajnik. Szukaj innego - nadajnika lub operatora.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19149
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Nowy sprzęt w Plusie i Cyfrowym Polsacie ODU-200 IDU-200

Post autor: matek451 »

Nie podałeś lokalizacji, Plus u ciebie to tragedia zresztą jak w większości lokalizacji w Polsce. Jeśli do BTS-ów innych operatorów masz 4-5 km to zapomnij o normalnym internecie. I sam sobie jesteś winien wszak nie wiedzieć czemu sądzisz że można korzystać z internetu mobilnego bez anteny zewnętrznej jak się mieszka poza miastem. Nic bardziej mylnego, antena musi być i to dualna czyli z dwoma kablami i konkretna a nie taki szajs jaki jest w ODU. Wybór jest prosty, antena i normalny dostęp do innego operatora albo zapominasz o nim. Nie rozumiem takich ludzi jak ty, do satelity prowadzisz kabel( kable) a z internetu opartego o wysokie częstotliwości radiowe chciałbyś korzystać bez anteny. Fizyka jest nieubłagana.
BlackPitchPL
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2018-02-23, 23:26

Re: Nowy sprzęt w Plusie i Cyfrowym Polsacie ODU-200 IDU-200

Post autor: BlackPitchPL »

moja lokalizacja co wieś niedaleko dobra szczecińska (Buk). Co do kabli i prowadzenia przewodów na wsi to już tłumaczę jest to dom moich dziadków i nie potrzebują kosmicznego internetu. Wewnętrzny modem osiągał spokojnie od 5 do 10 mb więc nie było tragedii ale czasami zanikał sygnał itp. logicznie myśląc samo wystawienie na zewnątrz takiego urządzenia powinno pomóc więc zakup sprzętu oferowanego przez Plus wydawał się logiczny. Nie zmienię operatora ponieważ posiadamy Smart dom i raczej nie znajdę oferty w której za 60 zł mam telewizję , internet i telefon. Ja z kolei nie rozumiem ludzi takich jak ty którzy mając jasno napisane że nie można czegoś zmienić piszą że trzeba zmienić albo nic się nie da zrobić. Może inni użytkownicy znają sposób na rozwiązanie mojego problemu lub w najgorszym przypadku pozostaje powrót do starego routera.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19149
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Nowy sprzęt w Plusie i Cyfrowym Polsacie ODU-200 IDU-200

Post autor: matek451 »

Nic nie musisz zmieniać jak taka twoja wola i korzystać z taniego Plusa z prędkościami 1-2 Mb/s. Oby tylko nie było gorzej jak ktoś w okolicy też wpadnie na ten sam pomysł, takie prędkości to norma Plusa na zapchanym LTE. Lepsze prędkości na starym routerze pewnie uzyskiwane na 3G z UMTS2100 z Buku ale w Plusie na 3G jest ścisły limit. Pokaż zakładkę Diagnostyka-Status LTE na IDU. To rejon przygraniczny, sektory na BTS-ie LTE1800Aero2 są ustawione wzdłuż granicy a trzeci na wschód. Myślisz ze inni maja jakiś cudowny sposób na zapchane LTE1800Aero2 z Dobrej? Czekam z niecierpliwością na ich propozycje. LTE w Plusie w Buku nie będzie działać szybko, jak wystarcza ci limit GB na 3G to pozostaje stary sprzęt. IDU-ODU200 to szajs, który nie obsługuje 3G na UMTS2100 czy UMTS900. Taka jest prawda o usłudze Plusa w tej lokalizacji. Szybki internet to inni operatorzy, czyli T-mobile oferta bez limitu za 49/59 zł z B525 . Oczywiście do niego antena zewnętrzna bo zasięg z BTS-a Dobra, Sportowa na LTE800 T-Mobile lub LTE1800NetWorks i agregacja tych pasm. A jak tanio to wiadomo za 5 zł/15/m-c i minimum 100GB na LTE z pełna prędkością bez umowy w Play. Sprzęt własny ( masz router/modem LTE?). Zasięg z BTS-a Dobra, Migdałowa na LTE1800, LTE2100 a może tez LTE800 i LTE2600 i agregacja pasm. Oczywiście antena zewnętrzna konieczna.Wybór należy do ciebie. LTE Plusa to nie jest ta bajka w Buku.
BlackPitchPL
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2018-02-23, 23:26

Re: Nowy sprzęt w Plusie i Cyfrowym Polsacie ODU-200 IDU-200

Post autor: BlackPitchPL »

Dzięki za szybką odpowiedź, prawda jest taka że dla mojej babci wystarczy aby sprawdziła Lotto i czasem onet lub jakieś tam ogrodnicze sprawy ( no i czasem VOD ale to dla niej nowość :)). Jutro po prostu oddam sprzęt do PLUS i tyle bo chyba wolę lepsze prędkości i czasami jak zaniknie niż stały dostęp do słabego netu :(. W przyszłości jeśli będzie potrzeba to zawsze można światłowód sobie podłączyć ale póki co wystarczy to co jest myślałem że ten nowy zestaw ODU jest chociaż w połowie lepszy od tego co mamy :(. Na BTS 1800 trochę lepszy net poza szczytem ale teraz to max 1 mb/s co za porażka przecież to nawet nie utrzymuje minimalnej ilości mb podanej w umowie.

PS.
Sprzęt już spakowany a tutaj link do prędkości na starym modemie :
Obrazek
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19149
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Nowy sprzęt w Plusie i Cyfrowym Polsacie ODU-200 IDU-200

Post autor: matek451 »

A z jakiego sprzętu korzystała do tej pory? I skąd ten upór na Plusa w wykonaniu babci? Oglądanie głupawych reklam Plusa/CP z Ibiszem i Majewskim wyraźnie szkodzi, przekonało się już o tym wielu. I te prędkości to nie tylko wina IDU-ODU ale przede wszystkim ten jedyny w okolicy BTS LTE1800Aero2 Plusa w Dobrej jest zatkany na maksa, ten operator po prostu od dawna nie modernizuje sieci. W Buku ma BTS z 3G na UMTS2100 i 2G z GSM900 więc wystarczyłoby uruchomić na nim LTE1800Aero2 i poprawiłoby to sytuację. Do tego uruchomić też LTE2600, na które ma pozwolenia. Plus tego nie robi, w zamian bombarduje takich jak babcia reklamami, jakimiś SmartDomami i sprzedaje usługi na potęgę nie gwarantując niczego. Prędkości poniżej 1Mb/s w LTE to kpina z klienta. Internet z DL do 512Kb/s w Polsce jest za darmo. To usługa BDI oferowana przez spółkę Aero2 będąca własnością Solorza czyli Plus. Korzysta z tych samych BTS-ów co Plus/CP. Tanio nie zawsze znaczy dobrze. Zresztą tak jak pisałem w Buku to można mieć 100GB na LTE Play bez umowy za 5 zł/m-c i to jest naprawdę tanio. Te prędkości na screene to na LTE czy 3G i na jakim sprzęcie? Po UL sądzę ze to 3G z UMTS2100HSPA+DC z BTS-a w Buku. wszyscy korzystają z LTE 1800Aero2 z Dobrej to 3G z niego jest nieprzeciążone i działa szybko. Ale na 3g po limicie podstawowym jest lejek 32Kb/s i nic dziwnego że ludzie siedzą na tym LTE bez limitu, a którym tak naprawdę zarządza FUP. Plus to jedyny operator, który ma inne oferty na 3G i LTE , no i oczywiście LTE bez limitu u niego nie istnieje, przycina prędkości na LTE wg. własnego widzi mi się.
BlackPitchPL
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2018-02-23, 23:26

Re: Nowy sprzęt w Plusie i Cyfrowym Polsacie ODU-200 IDU-200

Post autor: BlackPitchPL »

To nie chodzi o upór ale chodzi o umowę w której telewizja telefon i internet są w pakiecie i jeśli zrezygnuje się z jednej z usług to należy zapłacić karę umowną to w pierwszej kolejności a następnie wszystkie rabaty zostają cofnięte. Tak jak już napisałem wcześniej nigdzie nie znajdę oferty za 60 zł z CP do tego telefon z nielimitowanymi rozmowami itp itd. oraz internet co prawda 45 GB limitu ale tak jak już pisałem babcia sprawdza sobie lotto i czasem coś więcej NIGDY nie przekroczy tego limitu. Dla mnie osobiście ten 3G wystarcza w zupełności aby sprawdzić pocztę lub zobaczyć śmieszny film z psem na Y2B ( gdy akurat odwiedzam dziadków ). Czy mógłbyś trochę bardziej naświetlić sprawę z Play i 5 zł 100GB internetu już nie dla mnie ale znajomy się zainteresował tą ofertą. Mam jedynie nadzieję że przyjmą ten oduidu bez jakiś problemów w końcu nawet tydzień nie minął od podpisania umowy a żenująca prędkość powinna być wystarczającym powodem oddania sprzętu.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19149
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Nowy sprzęt w Plusie i Cyfrowym Polsacie ODU-200 IDU-200

Post autor: matek451 »

Te 60 zł za usługi to pewnie jeszcze stary SmartDom i oferta TV nie za bogata ale dla dziadków wystarczy. Niech korzystają z tego 3G na UMTS2100 bo BTS maja w Buku, tym bardziej że 45GB im wystarcza. A jak babcia trafi '6" w LOTTO to pomyśli o zmianie a i tobie pewnie coś skapnie :) . A DIL na RBM na Karte 5 opisany viewtopic.php?f=10&t=44149&start=1995
Awatar użytkownika
Specjalista_Plus
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2017-06-13, 16:31

Re: Nowy sprzęt w Plusie i Cyfrowym Polsacie ODU-200 IDU-200

Post autor: Specjalista_Plus »

@BlackPitchPL, Jeżeli sytuacja nadal występuje, prosimy, napisz nam następujące informacje: aktualne wyniki speedtestu w technologii LTE 1800 MHz i 800 MHz oraz podaj wartości parametrów RSSI, RSRP, RSRQ oraz SINR z panelu admina ODU-IDU 200 z zakładki Diagnostyka -> Status LTE (dla każdego z pasm oddzielnie). Zweryfikujemy te dane.
ODPOWIEDZ