[news] Play Elastyczny Internet na abonament - 10GB za 10zł

Nowości... więcej na https://www.opp.today/pl/

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
bluecrush
Stały użytkownik forum
Posty: 127
Rejestracja: 2006-04-25, 06:15
Lokalizacja: /dev/null

[news] Play Elastyczny Internet na abonament - 10GB za 10zł

Post autor: bluecrush »

Play prowadza Elastyczny Internet - za każde rozpoczęte 10GB pobierana jest opłata 10zł.
Opłata aktywacyjna 19zł
Opcja tylko sim - 0zł opłaty miesięcznej (umowa na czas nieokreślony)
Oferta z routerem +10zł/mc (umowa na czas określony - 24 miesiące).
Domyślnie jest ustawiony Limit na 60zł/mc (60GB), jeśli go przekroczymy trzeba na Infolini zwiększyć go (zwiększa się w ciągu 24h od zgłoszenia).

Czyli miesięcznie płacisz min. 10zł (za 10GB) jak rozpoczniesz kolejne 10GB to płacisz 20zł itp. Więc trzeba pilnować bo np. jak pod koniec okresu rozliczeniowego wykorzystasz przykładowo 53GB to płacisz 60zł jak za 60GB.

Oferta od 10. marca 2016.

Kod: Zaznacz cały

http://www.play.pl/oferta/play-internet/elastyczny-internet/

Kod: Zaznacz cały

http://www.play.pl/resources/pdf/2016/Regulamin-Oferty-Promocyjnej-Internet-Elastyczny_10032016.pdf
Samsung Galaxy S6 | OFnK
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: [news] Play Elastyczny Internet na abonament - 10GB za 10zł

Post autor: ja.michal »

Oferta fajna, a dla ścisłości jedyny dostępny router to Huawei E5573.

I taki jeszcze ciekawy punkt regulaminu:

Kod: Zaznacz cały

III. 14. W sytuacji, w której Abonent zawarł Umowę (lub aneks do Umowy) na czas nieokreślony w ramach niniejszej Oferty Promocyjnej, a nie korzysta z transmisji danych przez okres 6 następujących po sobie Okresów Rozliczeniowych, Operator zastrzega sobie prawo do zaprzestania świadczenia Usług Telekomunikacyjnych i innych usług świadczonych na rzecz Abonenta.
Wymiana SIM 19,99 zł (jeśli wina po stronie abonenta).
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: [news] Play Elastyczny Internet na abonament - 10GB za 10zł

Post autor: adziu82 »

A jak to wygląda z roamingiem krajowym?
RAW
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: [news] Play Elastyczny Internet na abonament - 10GB za 10zł

Post autor: ja.michal »

Nie ma. Oferty internetowe działają wyłącznie na sieci własnej Play.
jarek7714
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 640
Rejestracja: 2011-02-11, 00:13
Lokalizacja: łódz

Re: [news] Play Elastyczny Internet na abonament - 10GB za 10zł

Post autor: jarek7714 »

bluecrush pisze:Play prowadza Elastyczny Internet - za każde rozpoczęte 10GB pobierana jest opłata 10zł.
Opłata aktywacyjna 19zł
Opcja tylko sim - 0zł opłaty miesięcznej (umowa na czas nieokreślony)
Oferta z routerem +10zł/mc (umowa na czas określony - 24 miesiące).
Domyślnie jest ustawiony Limit na 60zł/mc (60GB), jeśli go przekroczymy trzeba na Infolini zwiększyć go (zwiększa się w ciągu 24h od zgłoszenia).

Czyli miesięcznie płacisz min. 10zł (za 10GB) jak rozpoczniesz kolejne 10GB to płacisz 20zł itp. Więc trzeba pilnować bo np. jak pod koniec okresu rozliczeniowego wykorzystasz przykładowo 53GB to płacisz 60zł jak za 60GB.

Oferta od 10. marca 2016.
Ta oferta mogłaby się dobrze sprzedawać, gdyby była dystrybuowana z publicznym adresem IP-bez tego nie widzę szans. Polecam RBM w cenie 5zł/100GB z późniejszym ograniczeniem do 2Mbps lub przy obciążonej sieci-ciągłym lejku bez względu na wykorzystany limit danych.
jareq
Awatar użytkownika
bluecrush
Stały użytkownik forum
Posty: 127
Rejestracja: 2006-04-25, 06:15
Lokalizacja: /dev/null

Re: [news] Play Elastyczny Internet na abonament - 10GB za 10zł

Post autor: bluecrush »

5zł/100GB
Gdzie takie cuda? :D

To jest oferta dla tych co 1) potrzebują routera a nie mogą od ręki wydać 300zł lub 2) nie wykorzystują więcej niż 50GB miesięcznie (bo wiadomo, że za 45zł/mc jest PlayOnline Na kartę)
Samsung Galaxy S6 | OFnK
jarek7714
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 640
Rejestracja: 2011-02-11, 00:13
Lokalizacja: łódz

Re: [news] Play Elastyczny Internet na abonament - 10GB za 10zł

Post autor: jarek7714 »

bluecrush pisze: Gdzie takie cuda? :D
W RBM na kartę 100GB/miesięcznie a później lejek do 2Mbps, startery z ważnością konta 150 dni dostępne na aukcjach Allegro za 35 zeta. Więcej info jak korzystać tutaj http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=10&t=44149.
bluecrush pisze: To jest oferta dla tych co 1) potrzebują routera a nie mogą od ręki wydać 300zł lub 2) nie wykorzystują więcej niż 50GB miesięcznie (bo wiadomo, że za 45zł/mc jest PlayOnline Na kartę)
Nie histeryzujmy z tym drogimi modemami LTE, nowe USB/LTE kupimy za niewiele ponad 100 zeta, a przy używanych w 100-ce się zmieścimy. Poza tym, po co "ważyć, mierzyć" ile dokładnie zużywamy, jak możemy mieć o wiele większy pakiet dużo niższym kosztem i bez zobowiązań. Koszty sprzętu szybko się zwrócą, gdyż mamy do dyspozycji o wiele tańszą usługę. :)
jareq
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: [news] Play Elastyczny Internet na abonament - 10GB za 10zł

Post autor: ja.michal »

jarek7714 pisze:Nie histeryzujmy z tym drogimi modemami LTE, nowe USB/LTE kupimy za niewiele ponad 100 zeta, a przy używanych w 100-ce się zmieścimy. Poza tym, po co "ważyć, mierzyć" ile dokładnie zużywamy, jak możemy mieć o wiele większy pakiet dużo niższym kosztem i bez zobowiązań. Koszty sprzętu szybko się zwrócą, gdyż mamy do dyspozycji o wiele tańszą usługę. :)
Co kto woli. Opcja nie jest zła, szczególnie, że rata 10 zł nie jest męcząca, a wydać 10 zł raz na 6 miesięcy również nie jest jakimś wielkim problemem (aby nie mieli podstaw do zerwania umowy z racji braku korzystania). W sumie 300 zł za router mobilny, który spłaca się spokojnie. Ta oferta nie jest głupia jako źródło sprzętu, a oferta internetowa ewentualnie od innego operatora.
jarek7714
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 640
Rejestracja: 2011-02-11, 00:13
Lokalizacja: łódz

Re: [news] Play Elastyczny Internet na abonament - 10GB za 10zł

Post autor: jarek7714 »

ja.michal pisze: W sumie 300 zł za router mobilny, który spłaca się spokojnie. Ta oferta nie jest głupia jako źródło sprzętu, a oferta internetowa ewentualnie od innego operatora.
Zgadzam się z Tobą, że dla taniego nabycia sprzętu byłaby to fajna możliwość-rok temu, dziś tj. kwestia tygodni/miesięcy jak się sypnie cała masa tego typu używanych modemo-routerów w niskiej cenie (już są na aukcjach po 139zł http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=11&t=45211), gdyż operatorzy udostępnią modemo-routery obsługujące LTE-A.
jareq
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: [news] Play Elastyczny Internet na abonament - 10GB za 10zł

Post autor: ja.michal »

Ok, ale wygodniej spłacać po 10 zł zamiast całą kwotę. Co komu potrzeba. ;)
jarek7714
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 640
Rejestracja: 2011-02-11, 00:13
Lokalizacja: łódz

Re: [news] Play Elastyczny Internet na abonament - 10GB za 10zł

Post autor: jarek7714 »

ja.michal pisze:Ok, ale wygodniej spłacać po 10 zł zamiast całą kwotę. Co komu potrzeba. ;)
Gdyby ten router posiadał port LAN, to zapewne miałby duże wzięcie (bo coś mi się wydaje że te produkty tracą rację bytu, przy nowych, wydajnych smartfonach z LTE, które spokojnie mogą służyć godzinami jako AP, a i operatorzy oferują opcje dodatkowych, tanich pakietów data w taryfach voice).
jareq
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: [news] Play Elastyczny Internet na abonament - 10GB za 10zł

Post autor: ja.michal »

Np. dzisiaj przedstawiona oferta 1 TB na 30 dni w T-Mobile. ;)
Awatar użytkownika
bluecrush
Stały użytkownik forum
Posty: 127
Rejestracja: 2006-04-25, 06:15
Lokalizacja: /dev/null

Re: [news] Play Elastyczny Internet na abonament - 10GB za 10zł

Post autor: bluecrush »

^ I co zrobisz z tymi 1 TB w telefonie? :lol:
Samsung Galaxy S6 | OFnK
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: [news] Play Elastyczny Internet na abonament - 10GB za 10zł

Post autor: dzejk »

a kto powiedział, że transfer dotyczy tylko telefonów? Dotyczy taryf głosowych, tyle w regulaminie.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: [news] Play Elastyczny Internet na abonament - 10GB za 10zł

Post autor: ja.michal »

W takim razie nieuważnie czytasz regulamin.

http://www.t-mobile.pl/r/repo1/tm/docum ... 012216.pdf

Kod: Zaznacz cały

1.2.1. Abonent jest stroną umowy o świadczenie usług telekomunikacyjnych wykonywanej w oparciu o „Regulamin Świadczenia Usług Telekomunikacyjnych na rzecz Abonentów T-Mobile”,
1.2.2. Abonent korzysta z jednej z taryf: Rodzina. Jump Family, Jump, Frii

Regulamin Świadczenia Usług Telekomunikacyjnych na rzecz Abonentów T-Mobile mówi o abonentach, którzy zawarli umowę (cyklach rozliczeniowych, etc). Oddzielny regulamin jest dla ofert mix: Regulamin Świadczenia Usług Telekomunikacyjnych na rzecz Abonentów Mix; oddzielny dla ofert na kartę: Regulamin Świadczenia Usług Telekomunikacyjnych przedpłaconych w systemie T-Mobile na kartę.

Wracając do początku, warunki promocji „Internet za darmo” dotyczą tylko abonentów i tylko taryf jak wyżej.
ODPOWIEDZ