[Uwaga] Drogi internet komórkowy

Nowości... więcej na https://www.opp.today/pl/

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mikolaj211
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 416
Rejestracja: 2006-07-06, 14:14
Lokalizacja: Nakło

[Uwaga] Drogi internet komórkowy

Post autor: Mikolaj211 »

O tym, że internet komórkowy może być drogi, przekonał się pewien pracownik firmy naftowej w Kanadzie. Dostał on rachunek na kwotę około 85 tysięcy $ kanadyjskich (około 207 tysięcy zł).

Piotr Staniaszek, 22-letni mieszkaniec w kanadyjskiej prowincji Alberta, podpisał umowę na korzystanie z telefonu za 10C$ miesięcznie (ok. 24 zł.). Następnie używał komórki jako modemu do pobierania z Internetu m. in. filmów w wysokiej rozdzielczości, za co już w listopadzie otrzymał rachunek opiewający na 65 tys. W grudniu doszło kolejne 20 tys.

Operator zgodził się jednak, jak twierdzi ojciec Piotra, aby obniżyć rachunek do 3400C$, co firma określiła jako "akt dobrej woli". "To wciąż dużo… Kto może sobie pozwolić na taki wydatek?", dodaje rodzic niefortunnego internauty.

Rzecznik firmy Bell Mobility oznajmił, że umowa jasno określa, że pobieranie plików na dysk komputera nie jest darmowe i nieograniczone, plan umożliwia tylko przeglądanie stron internetowych. Piotr Staniaszek junior po ujawnieniu sprawy nie chciał rozmawiać z dziennikarzami.

Na szczęście w Polsce oferty operatorów gwarantują naprawdę nieograniczony internet i przy odrobinie rozwagi nie trzeba obawiać się takich rachunków.


Źródło: telepolis.pl
NewWalk
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 296
Rejestracja: 2007-02-27, 11:17

Re: [Uwaga] Drogi internet komórkowy

Post autor: NewWalk »

Czytałem to już i najbardziej mnie rozbawiło, że jest to Polak :)
Pozdrowienia dla Rodaka ;) :hyhy:
Awatar użytkownika
Mikolaj211
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 416
Rejestracja: 2006-07-06, 14:14
Lokalizacja: Nakło

Re: [Uwaga] Drogi internet komórkowy

Post autor: Mikolaj211 »

Z drugiej strony, to chyba i tak go wyszło taniej, niż jakby sobie wziął tam iplusa i płacił ponad 5 zł za 100Kb...
Awatar użytkownika
regedit
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 357
Rejestracja: 2007-05-15, 15:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Uwaga] Drogi internet komórkowy

Post autor: regedit »

niestety nie każdy potrafi czytać i bez skrupułów podpisuje co mu podadzą bez patrzenia... tak samo jak wiceminister z PiS'u (Piotra Piętaka) nabił za internet 80tys złotych - oczywiście z kasy podatników... a co
ZTE MF60 HSPA+ @ T-Mobile
Linksys WAG200G & Neostrada 10Mb/s
Awatar użytkownika
de_stroy
Stały użytkownik forum
Posty: 85
Rejestracja: 2007-01-24, 18:56
Lokalizacja: Katowice

Re: [Uwaga] Drogi internet komórkowy

Post autor: de_stroy »

regedit pisze:tak samo jak wiceminister z PiS'u (Piotra Piętaka) nabił za internet 80tys złotych - oczywiście z kasy podatników... a co
To nie pan minister, tylko jego żona, która się nudziła w domu i bawiła netem... A minister powiedział, że może zapłacić najwyżej 1/10 całej kwoty... i będzie się sądził :D

Co do treści newsa, myślę, że czasem warto przeczytać to co się podpisuje... Można w ten sposób wiele zyskać. "Mądry Polak po szkodzie" :zdziwko: :( :cry:
Komu w drogę, temu notebook...
Awatar użytkownika
Mikolaj211
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 416
Rejestracja: 2006-07-06, 14:14
Lokalizacja: Nakło

Re: [Uwaga] Drogi internet komórkowy

Post autor: Mikolaj211 »

Ja nie uważam, że powinni wygrywać ludzie takie procesy... Przecież jest wyraźne powiedziane, że za darmo jest np. tylko w telefonie, albo 200MB. A później tyle i tyle, za 100KB danych. I jeżeli ktoś ściągnie tyle danych, to z jakiej racji ma wygrać proces z operatorem?? Jedynie dobra wola operatora powinna tu móc coś zmienić, jak w tym przypadku.
Awatar użytkownika
siwy_gm
### BAN ###
Posty: 19
Rejestracja: 2006-01-20, 16:37
Lokalizacja: Ma?opolska

Re: [Uwaga] Drogi internet komórkowy

Post autor: siwy_gm »

No <font color="#FF00FF"><b>»»nie wiem««</b></font> , czasami wystarczy sie połączyć przez komórke w internet i kasiora leci , a biedni ludzie tego nie wiedzą . Ja bym upomniał operatorów za :klnie: wprowadzanie w błąd , wkońcu nie każdy jest taki "inteligentny" jak Wy .

[ Komentarz dodany przez: Jaco: 2007-12-18, 22:00 ]
Poprawa wulgaryzmów.Już dostałeś jedno ostrzeżenie za nie i teraz dostajesz drugie.Jeszcze raz i się pogniewamy :nienie:
Ostatnio zmieniony 2007-12-18, 22:01 przez siwy_gm, łącznie zmieniany 2 razy.
Download: 40 kbps (5 KB/s)
Upload: 20 kbps (2.5 KB/s)
ping: 741 ms
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: [Uwaga] Drogi internet komórkowy

Post autor: Jo_gurt »

siwy_gm pisze:wkońcu nie każdy jest taki "inteligentny" jak Wy .
Tu nawet nie chodzi o inteligencje (chciales kogos obrazic tym cudzyslowem?) a czysty zdrowy rozsadek przy podpisywaniu czegokolwiek wlasnym imieniem i nazwiskiem.
Ostatnio zmieniony 2007-12-18, 22:00 przez Jo_gurt, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
siwy_gm
### BAN ###
Posty: 19
Rejestracja: 2006-01-20, 16:37
Lokalizacja: Ma?opolska

Re: [Uwaga] Drogi internet komórkowy

Post autor: siwy_gm »

regedit , niebądź taki mądry , bo jak by każdy czytał umowe dokładnie a puźniej by sie zastanawiał to by kolejka była do salonu jak za komuny , sam sobie to przemyśl ---> cytat -
niestety nie każdy potrafi czytać i bez skrupułów podpisuje co mu podadzą bez patrzenia... tak samo jak wiceminister z PiS'u (***) nabił za internet 80tys złotych - oczywiście z kasy podatników... a co
http://www.iplus.pl/materialy/promocje/ ... ciebie.pdf -no to teraz przeczytaj i zrozum w 5 min. nprzykład (oczywiście jak byś nieznał technologi GPRS itd. itp.)

[ Dodano: 2007-12-18, 22:30 ]
Jogurcie , troche w tym było obrazy , ale przepraszam urażonych , sam pomyśl - niekażdy co posiada komórke wie co to kilobajt , on sie chce tylko połączyć z internetem (potrzebuje informacji naprzykład) .

[ Komentarz dodany przez: BliSki: 2007-12-19, 09:37 ]
Skasowałem nazwisko. Jest ono tu zbędne a forum jest apolityczne!
Ostatnio zmieniony 2007-12-19, 09:39 przez siwy_gm, łącznie zmieniany 2 razy.
Download: 40 kbps (5 KB/s)
Upload: 20 kbps (2.5 KB/s)
ping: 741 ms
Awatar użytkownika
regedit
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 357
Rejestracja: 2007-05-15, 15:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Uwaga] Drogi internet komórkowy

Post autor: regedit »

siwy_gm pisze:regedit , niebądź taki mądry , bo jak by każdy czytał umowe dokładnie a puźniej by sie zastanawiał to by kolejka była do salonu jak za komuny , sam sobie to przemyśl
siwy_gm pisze:http://www.iplus.pl/mater..._dla_ciebie.pdf -no to teraz przeczytaj i zrozum w 5 min. nprzykład (oczywiście jak byś nieznał technologi GPRS itd. itp.)
1) Zawsze można zapytać się konsultanta
2) To raptem garstka nowych pojęć. Nie przesadzajmy...
3) Są google, encyklopedia, fora takie jak te - wystarczy odrobina chęci
4) Nieznajomość prawa (zasad / regulaminu) nie usprawiedliwia jego łamania
5) Jak ktoś nie rozumie i nie wie co podpisuje to bardzo współczuje takiej osobie. Dla mnie to absurd.
6) Sorry, że być może Cię teraz zdenerwuję ale mógłbyś od czasu do czasu zajrzeć do słownika ortograficznego... "puźniej"... litości


P.S. Faktycznie to jego żona ale to on dał / powierzył jej telefon i to on za niego odpowiada... Widocznie ani on ani jego żona nie jest na tyle inteligentna, żeby korzystać z takiego dobrodziejstwa jakim jest telefon komórkowy... (Nie ma tu podtekstu politycznego. A że akurat wspomniałem o kimś z PiS'u to czysty przypadek. Przepraszam jeśli ktoś uznał to jako "Brutalny atak na PiS".)
ZTE MF60 HSPA+ @ T-Mobile
Linksys WAG200G & Neostrada 10Mb/s
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Uwaga] Drogi internet komórkowy

Post autor: zDaleKi »

Zbędna dyskusja wydzielona tu >KLIK<
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: [Uwaga] Drogi internet komórkowy

Post autor: Jo_gurt »

Ja tylko powiem: nieznajomosc prawa nigdy i nigdzie nie usprawiedliwi jego zlamania. "Wybaczcie, nie wiedzialem, ze nie mozna zabijac"?
hubert
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 220
Rejestracja: 2006-05-20, 18:59
Lokalizacja: Okolice żyrardowa

Re: [Uwaga] Drogi internet komórkowy

Post autor: hubert »

Witam
Jakiś czas temu ,kiedy byłem za granicą, kolega który korzystał z telefonu w erze w roamingu dostał nagle telefon. Chwile potem zaczął płakać, spytałem się co się stało? po chwili kiedy oprzytomniał powiedział że dzwonili z ery z żądaniem aby ów kolega wpłacił zaliczkę na poczet wysokiego rachunku za usługi telekomunikacyjne opiewające na... ponad dwa tysiące złotych.
Okazało się że troche sobie surfował po wapie w telefonie, widać że jest mnóstwo ludzi którzy po prostu nie zdają sobie sprawy z pewnych rzeczy.
Awatar użytkownika
DJ1910
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 486
Rejestracja: 2007-07-01, 21:23
Lokalizacja: Miasto Włókniarzy

Re: [Uwaga] Drogi internet komórkowy

Post autor: DJ1910 »

bo operatorom zalezy na tym by jak najmniej informowac abonentow o cenach polaczen i kruczkach w cennikach....cennik ma wygladac ladnie by przyciagał, a co sie pod nim kryje, to juz czlowiek sobie musi sam obliczyc, bo inaczej pojdzie na manowce!!
ODPOWIEDZ