Netia wimax

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu WiMax z firmy Netia, T-Mobile (Era) (Polska Telefonia Cyfrowa).

Moderator: Moderatorzy

Wierzbin
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2008-03-04, 20:45
Lokalizacja: Bielsko-Bia?a

Re: Netia wimax

Post autor: Wierzbin »

Witam na forum.
Jako, że mój dotychczasowy dostawca internetu "dostarcza" mi 1/10 (a nawet nie) z tego co płacę (1Mbit) w godzinach kiedy korzystam z sieci, rozglądam się za innym.
Screen sprzed kilku minut:
Obrazek
I tak od godziny 18:00 do 23:00. Później "śmiga".

Zerknąłem na stronę netii, zadzwoniłem na infolinię i miły gość przedstawił mi kolorowo wszystkie zalety Wimax.
W zasadzie czego chcieć więcej - bezkablowy internet, który nie zwalnia, jest praktycznie niezawodny - działa bez przerwy niezależnie od pogody i co ważne niezbyt drogi - porównywalny z cenami dotychczasowego dostawcy.

Jestem z Bielska-Białej. Chciałbym się poradzić w kilku kwestiach.

Czytałem na forum, że kiepski jest transfer upload (32kb) - jak to się sprawdza w moim mieście? Nie mogę znaleźć informacji co do transferu wysyłanego w wimax.

Od czasu do czasu lubię pograć w gry sieciowe. Na kablowej sieci jeszcze do niedawna miałem pingi rzędu 50-70ms na polskich serwerach (od tygodnia dwu-trzykrotnie większe), czy technologia wimax jest w stanie zapewnić podobny przesył danych?

Jeśli ktoś z waz byłby z Bielska, proszę o informację jak sprawuje się wimax w tym mieście.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Netia wimax

Post autor: Jo_gurt »

Wierzbin pisze:Czytałem na forum, że kiepski jest transfer upload (32kb) - jak to się sprawdza w moim mieście? Nie mogę znaleźć informacji co do transferu wysyłanego w wimax
Parametry przeustowosci dostepu do Internetu za posrednictwem technologii WiMAX nie roznia sie od analogicznych ofert Netii na kabelku w usludze Net24 (nawet tak samo sie usluga nazywa, nie ma tylko 6mbps):
512/128
1024/256
2048/256
i tak jest w praktyce. Czyli wysyl masz na poziomie 16 lub 32kB/s (32 kiloBAJTY/s = 256 kiloBITOW/s).
Wierzbin pisze:Od czasu do czasu lubię pograć w gry sieciowe. Na kablowej sieci jeszcze do niedawna miałem pingi rzędu 50-70ms na polskich serwerach (od tygodnia dwukrotnie większe), czy technologia wimax jest w stanie zapewnić podobny przesył danych?
Zaleznie od obciazenia BTSow i uksztalotwania terenu moze byc roznie, ale np. ja w Lublinie mam do polskich serwerow portalowych srednio wlasnie 50-70ms. Zreszta nawet gdzies w tym subforum przedstawialem rezultaty testow.

EDIT: Dokladnie ten watek:
http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=10741
tylko podczas testow mialem zapuszczonego torrenta na QoSie, wiec pingi sa troche zawyzone - nie za duzo ale jednak.
Wierzbin
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2008-03-04, 20:45
Lokalizacja: Bielsko-Bia?a

Re: Netia wimax

Post autor: Wierzbin »

Dzięki za błyskawiczną odpowiedź.
Co do uploadu, to czytałem właśnie o 32 kBITACH a nie kBAJTACH i stąd moje pytanie, bo 32kb to raptem 4kB.
Czy jest coś jeszcze o czym przyszły użytkownik powinien wiedzieć?
- w założeniu sieć na 2-3lata, abonament 66zł sieć + telefon i mieszczące się w ofercie minimum 99zł/mieś - już bez dodatkowych kosztów (przynajmniej tak zrozumiałem w rozmowie z infolinią).
- internet bez opóźnień - przynajmniej do normalnej pracy, multiplayer czy przeglądania krótkich filmów, etc.
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Netia wimax

Post autor: Jo_gurt »

W zasadzie tyle :) Multiplayer to sam wiesz jaki - mocno dynamiczne gry raczej niekoniecznie, MMORPG czy mniej dynamiczne nawet FPP bez problemu.
youtube dziala bardzo przyzwoicie, najczesciej wszystko laduje sie w czasie rzeczywistym, chociaz czasem zdarzy sie przymulenie, ale to pewnie gdzies pyrzytk na drodze
Jesli chodzi o cene to tutaj:
http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=10926&start=0
jest rozpiska co i jak
Wierzbin
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2008-03-04, 20:45
Lokalizacja: Bielsko-Bia?a

Re: Netia wimax

Post autor: Wierzbin »

Teraz już zaczyna odtykać i mam ok 500kb/s.
Wp.pl mam pingi średnie ok 30ms.
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Netia wimax

Post autor: Jo_gurt »

Wierzbin pisze:Wp.pl mam pingi średnie ok 30ms.
30ms na WiMAXie to ciezko uzyskac, ale nawet jak masz te 70ms to masz je caly czas a nie przez 5 godzin nad ranem.
Awatar użytkownika
Dr0zda
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2008-03-03, 00:51
Lokalizacja: Pabianice

Re: Netia wimax

Post autor: Dr0zda »

Moja radiówka czasami chodzi bardzo dobrze a czasami jak bym mial wykorzystany limit pobierania ( choć mam bez limitów )
W nocy chodzi bardzo dobrze, choć ostatnio nawet i w nocy laguje
CS 1.6 pingi mam po 500 i cały czas wyświetla mi się komunikat o utracie pakietów
A jak pinguje wp.pl to pokazuje mi 30ms czasami mam 1/4 straty
Ale jak ją pinguje z 5 razy pod rząd to zaczyna ping podskakiwać do 180

A za wimax to najlepiej by było dla mnie 1 MB podłączenie 300-400 i opłata miesięczna max 70 zł

Edit:
http://img174.imageshack.us/my.php?image=ping2sg6.jpg
http://img214.imageshack.us/my.php?image=ping3hc1.jpg

Dziwne to trochę nawet nie mam pojęcia od czego to się może brać ?
Może mam jakieś porty po blokowane czy coś ?
Ulubionych mi nie wyświetla, na TeamSpeak też nie mogę wejść ...

Mógł by mi ktoś podać nr do nich ( tylko żebym nie musiał rozmawiać z sekretarką ;/ i będę dzwonił z telefonu komórkowego )
ODPOWIEDZ