WiMax od Neti , problem z uploadem i wysokim pingiem.

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu WiMax z firmy Netia, T-Mobile (Era) (Polska Telefonia Cyfrowa).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
goonzo123
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2008-03-16, 00:00
Lokalizacja: Inowroc?aw

WiMax od Neti , problem z uploadem i wysokim pingiem.

Post autor: goonzo123 »

Witam!!! :)
Od niedawna jestem w sieci WiMax(jakiś miesiąc) , której operatorem jest Netia.Ogólnie jestem zadowolony z świadczących usług ale mam jednak problem.Mianowicie od jakiegos tygodnia nie moge zmierzyc uploadu , na żadnej stronie do pomiaru prędkości łącza , np.www.speedtest.pl . Mam też problem z wysokim pingiem , wacha sie on od 110-180ms,moge to zauważyc w grze(nie gram za często :) )quake III gdzie wynosi on średno 120ms(na polskim serwerze).Wpisując w konsoli cmd "ping 62.231.32.10 -n 100" (wyczytałem w temacie "WiMax i pingi"),otrzymuje wynik :

Statystyka badania ping dla 62.231.32.10:
Pakiety: Wysłane = 100, Odebrane = 100, Utracone = 0 (0% straty),
Szacunkowy czas błądzenia pakietów w millisekundach:
Minimum = 102 ms, Maksimum = 205 ms, Czas średni = 135 ms

Dodam , że znajduje sie ok.10km od stacji bazowej , mam wbudowaną karte sieciową:
"NVIDIA nForce Networking Controller".

Proszę o pomoc w rozwiązniu problemu :)

Z góry dzięki:)

Pzdr ;)
Awatar użytkownika
dacula
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 187
Rejestracja: 2007-12-16, 21:59
Lokalizacja: Bytom

Re: WiMax od Neti , problem z uploadem i wysokim pingiem.

Post autor: dacula »

Coz mozna Ci poradzic generalnie jak juz to bylo pisane setki razy. Wimax "choruje" na wysokie pingi, ale to juz bolaczka technologii.

Mozesz zglosic problem na infolinie sprawdza radio (bo byc moze pogorszyly sie rates, snr i rssi). Byc moze sektora, na ktorym pracujesz jest nazbyt obciazony lub niewlasciwy dla Twojej lokalizacji.

Skontaktuj sie z infolinia i tyle... ale za nim to zrobisz sprawdz swoj komputer pod kata wirusow i innego zlosliwego oprogramowania, jesli korzystasz z Windows sprawdz ilosc wysylanych bajtow za pomoca polecenia netast, jesli bedzie znaczny przyrost, a nie bedziesz w tym czasie korzystal z netu to odpowiedz prosta cos zapycha Twoje lacze - jest to Twoj problem po stronie PC.


Edit. chodzilo mi o netstat :P
Ostatnio zmieniony 2008-03-16, 17:55 przez dacula, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie, nie jestem monterem WiMAX i pracownikiem Netii ;-)
Przede wszystkim jestem zadowolonym klientem :)
goonzo123
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2008-03-16, 00:00
Lokalizacja: Inowroc?aw

Re: WiMax od Neti , problem z uploadem i wysokim pingiem.

Post autor: goonzo123 »

Dzieki za odpowieź ale jak wpisałem polecenie "netast" to wykoczyło , ze jest niepoprawnym poleceniem wiec sprawdziłem polecenie "netstat" i jak nie korzystałem z internetu(byłem podłączony)to nie było żadnych wartości , dopiero jak cos ściągałem to wpisałem ponownie to plecenie i wtedy wartości sie pojawały, czyli z moim PC jest wszystko w porządku.

A zna ktoś może odpowiez dlaczego ne moge zmierzyć uploadu??

Dzieki :)
Awatar użytkownika
dacula
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 187
Rejestracja: 2007-12-16, 21:59
Lokalizacja: Bytom

Re: WiMax od Neti , problem z uploadem i wysokim pingiem.

Post autor: dacula »

Oczywiscie chodzilo mi o polecenia netstat -e ;-)

Wkradla sie mala literowka, sprawdz ruch na eth.
Nie, nie jestem monterem WiMAX i pracownikiem Netii ;-)
Przede wszystkim jestem zadowolonym klientem :)
ODPOWIEDZ