WiMax Będzin komputer PC+laptop+komorka

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu WiMax z firmy Netia, T-Mobile (Era) (Polska Telefonia Cyfrowa).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Pins
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2008-05-13, 21:09
Lokalizacja: B?dzin

WiMax Będzin komputer PC+laptop+komorka

Post autor: Pins »

Witam
Mam Kilka pytań dotyczących sieci bezprzewodowych i mam nadzieje ze ktoś postara się odpowiedzieć na kilka moich pytań

Opisze swoja sytuacje jak to wszystko wygląda

W wakacje kończy mi się umowa z netia i chciałbym ja trochę zmienić i z łącza ADSL przełączyć sie na WiMAX

a moje pytania brzmią tak:


-Będąc np. w innym miejscu z laptopem z wbudowana karta Wireless LAN (w zasięgu anten) będę mógł korzystać z tego internetu, który opłacam?
-mając telefon który obsługuje siec bezprzewodowa będę również mógł korzystać z tegoż internetu WiMax ?
-Jesli byłaby taka możliwości jaki ww. czy mógłbym być podłączony trzema urządzeniami naraz do tego internetu?(pc+laptop+komórka)


z góry dziękuje i czekam na odpowiedzi ;)
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: WiMax Będzin komputer PC+laptop+komorka

Post autor: Jo_gurt »

Pins pisze:W wakacje kończy mi się umowa z netia i chciałbym ja trochę zmienić i z łącza ADSL przełączyć sie na WiMAX
Kiepski pomysl ;) Jesli masz mozliwosc kabla to kabel lepszy.
Pins pisze:-Będąc np. w innym miejscu z laptopem z wbudowana karta Wireless LAN (w zasięgu anten) będę mógł korzystać z tego internetu, który opłacam?
-mając telefon który obsługuje siec bezprzewodowa będę również mógł korzystać z tegoż internetu WiMax ?
-Jesli byłaby taka możliwości jaki ww. czy mógłbym być podłączony trzema urządzeniami naraz do tego internetu?(pc+laptop+komórka)
Nie.
Nie.
Tak, ale tylko jesli postawisz sobie swoj router bezprzewodowy - wtedy w obrebie jego zasiegu.

Generalnie WiMAX to nie WiFi, wiec go nie odbierzesz karta WLAN.
Pins
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2008-05-13, 21:09
Lokalizacja: B?dzin

Re: WiMax Będzin komputer PC+laptop+komorka

Post autor: Pins »

Wiec lepiej zostać na kablu kupić router WiFi i zrobić sobie małą bezprzewodowa siec w domu hehe?

[ Komentarz dodany przez: Jo_gurt: 2008-05-14, 10:24 ]
Poprawa bledow
Ostatnio zmieniony 2008-05-14, 09:24 przez Pins, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: WiMax Będzin komputer PC+laptop+komorka

Post autor: Jo_gurt »

Tak, mysle ze to bedzie najlepsze rozwiazanie - zreszta sam je stosuje.
A jesli potrzebujesz neta w terenie to pozostaje komorkowy.
ODPOWIEDZ