WiMax vs Wi-Fi i UMTS/HSDPA

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu WiMax z firmy Netia, T-Mobile (Era) (Polska Telefonia Cyfrowa).

Moderator: Moderatorzy

rz?sor
Stały użytkownik forum
Posty: 50
Rejestracja: 2008-05-27, 01:33
Lokalizacja: Kraków

Re: WiMax vs Wi-Fi i UMTS/HSDPA

Post autor: rz?sor »

Trzeba było tak od razu.

Przynajmniej teraz wiem, że ThinkPad X300 jest przereklamowany w porównaniu do MacBooka Air.
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: WiMax vs Wi-Fi i UMTS/HSDPA

Post autor: Jo_gurt »

rzęsor pisze:Trzeba było tak od razu.
Jo_gurt pisze:Zasięg jest (sam korzystam), ale usługi są zdecydowanie stacjonarne.
:]

Swoją drogą widziałem pytałaś u upload - Netia np. daje taką samą usługę jak DSL ale tylko w 3 szybkościach (512/128; 1024/256 i 2048/256). Są też lokalni ISP WiMAX ale ich oferty nie znam.

Na moje to Air jest zdecydowanie bardziej przereklamowany. To chyba najbardziej przeznaczony do lansu i bycia joł notek na rynku.
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: WiMax vs Wi-Fi i UMTS/HSDPA

Post autor: Patryk »

rzęsor pisze:że ThinkPad X300 jest przereklamowany w porównaniu do MacBooka Air.
leżę,i nie wiem,czy się podniosę :rotfl: :rotfl:

Sorki za spamik :)
Awatar użytkownika
dacula
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 187
Rejestracja: 2007-12-16, 21:59
Lokalizacja: Bytom

Re: WiMax vs Wi-Fi i UMTS/HSDPA

Post autor: dacula »

Jo_gurt, masz w pelni racje. Aktualny soft zastosowany w zestawie BMAX Alvarion nie pozwala na plynna zmiane identyfikatora sektora i czestotliwosci, ale to sie wlasnie zmienia. W fazie testow jest rozwiazanie, ktore pozwala na automatyczny dobor najlepszej czestotliwosci dla ODU klienckiego. Jednak nawet jesli Netia zastosuje to rozwiazanie to nie zmieni to jej Wimaxa w usluge mobilna, bo nadal bylaby mozliwa ograniczona mobilnosc tym razem do jednej BS a nie sektora jak teraz. Uslugi sa kreowane per BS, problem ten mozna by dopiero rozwiazac tworzac globalny system zarzadznia uslugami, z ktorego stacje bazowe by pobieraly informacje o profilu klienta i szerokosci pasma przez niego wykupionego.

W praktyce byloby mozliwe odpalanie uslugi na sprzecie klienta np. na notebooku z karta wimax. Jednak jest to melodia przyszlosci.


Taki OT, nie sugerujcie sie mapami Netii, bo tam wszedzie jest pokazane, ze zasieg BS jest dookolny. Jest to niezgodne z rzeczywistoscia bo wiele stacji ma tylko dwa a czasem jeden sektor, a ODU (Outdoor Unit) sa sektorowe.

[ Komentarz dodany przez: Jo_gurt: 2008-08-11, 09:20 ]
Dyskusja o MacBook Air wydzielona tu: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=13176
Nie, nie jestem monterem WiMAX i pracownikiem Netii ;-)
Przede wszystkim jestem zadowolonym klientem :)
ODPOWIEDZ