Netia, Era Wimax Radom

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu WiMax z firmy Netia, T-Mobile (Era) (Polska Telefonia Cyfrowa).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Atikus
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2009-03-19, 09:05
Lokalizacja: radom

Netia, Era Wimax Radom

Post autor: Atikus »

Czy ma ktoś z okolic Radomia net z Netii lub Ery w Wimaxie ?

Czy wie ktoś gdzie znajduje się nadajniki Netii i Ery w Radomiu (infolinia nie była w stanie mi podać lokalizacji) ?

I czy tak w ogóle jesteście zadowoleni z usługi czyli awaryjność, stabilność transferu ?

Szukam w miarę szybkiego netu w okolicach ul. Żelaznej w Radomiu ( niedaleko elektrociepłowni Południe)

Dziękuje za pomoc:)
Quest
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 204
Rejestracja: 2009-03-09, 22:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Netia, Era Wimax Radom

Post autor: Quest »

Witaj.
Nadajnik Netii znajduje sie na ul. Komandosow 4 w Radomiu.
w Radomiu jest firma Algo która też swiadczy internet technologią Wimax.
Atikus
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2009-03-19, 09:05
Lokalizacja: radom

Re: Netia, Era Wimax Radom

Post autor: Atikus »

dzięki tylko, że Algo za 2 chce chyba ok. 180 zł na miesiąc
A ery wiecie, gdzie znajduję sie nadajnik??
Jarek no.1

Re: Netia, Era Wimax Radom

Post autor: Jarek no.1 »

Atikus pisze:Szukam w miarę szybkiego netu w okolicach ul. Żelaznej w Radomiu
Przy Żelaznej Era ma btsa gsm na maszcie Pilickiej.
Na kominie ciepłowni w Łącznikach jest antena Play.
Atikus
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2009-03-19, 09:05
Lokalizacja: radom

Re: Netia, Era Wimax Radom

Post autor: Atikus »

Jarek dzięki za odpowiedz tylko mam pytanie, hmm jestem zielony w tym temacie czy to są te anteny do wimaxa?
Rzecz jest w tym, że Natia przez pewien czas twierdziła, że u mnie jest zasięg jednak po pomiarach jak się okazało jest słaby sygnał chociaż antena jest oddalona o 5 km jednak drzewa przeszkadzają. Ludziki od pomiarów stwierdziły, że jest planowana antena tez z Netii na kominie. Mam nadzieje, że nadajnik Ery będzie miał mniej ograniczona widoczność.
pozdrawiam
Jarek no.1

Re: Netia, Era Wimax Radom

Post autor: Jarek no.1 »

Atikus pisze:czy to są te anteny do wimaxa?
Tego nie wiem, już pół roku nie mieszkam w Radomiu więc nie jestem na bieżąco :niepewny:
Najlepiej chyba skontaktować się z firmą ALGO, wydaje mi się że to oni uruchamiali nadajnik na Potkanowie i świadczą usługi wimax.
Tu jest do nich kontakt http://www.algo.com.pl/index.php?option ... 3&Itemid=3
Atikus
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2009-03-19, 09:05
Lokalizacja: radom

Re: Netia, Era Wimax Radom

Post autor: Atikus »

ok dzięki. znam ofertę Algo za łącze 2MB chcą 180 zł to trochę dużo
pozdrawiam

[ Dodano: 2009-03-20, 10:39 ]
Jarek chodzi o Żelazną 23, (domki obok wielkiej kałuży, jeżeli tam kiedyś byłeś to będziesz wiedział gdzie to jet. Tam woda na ulicy stoi prawie przez cały rok) Jeżeli chodzi o Pilicką to kilka lat temu robili pomiary i stwierdzili, ze zasięgu nie mają natomiast co do Ery to mają przyjść lub jakość sprawdzić czy jest możliwość podłączenia. Stąd moje pytanie o nadajniki Ery
pozdrawiam

[ Dodano: 2009-03-20, 10:57 ]
...TP SA zabrakło 100 m do podłączenia, woli już od roku płacić odszkodowanie inż przekopać. Jak stwierdzili nie opłaca im się. Za to opłaca im się wypłacać comiesięczne odszkodowanie.
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Netia, Era Wimax Radom

Post autor: Patryk »

Atikus pisze:woli już od roku płacić odszkodowanie inż przekopać.
To oni jeszcze płacą odszkodowania ? :hyhy:
Radiodostępu Ci nie oferowali ? :szok:

P.S. - u mnie Tepsa się obudziła po 19-tu miesiącach i wydzwaniają,że zakładać linię chcą :niepewny:
Atikus
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2009-03-19, 09:05
Lokalizacja: radom

Re: Netia, Era Wimax Radom

Post autor: Atikus »

płacą od czerwca ub. roku. Wydzwaniam i pisuję do nich cały czas. Namawiam ich, żeby przekopali jak sam wyliczyłem ok. 100 m w starych chodniku. Jak wycenili podłączenie mnie ma kosztować ok. 7 tys. i stwierdzili, że im to się nie opłaca. Ale opłaca im sie wypłacać mi odszkodowanie.
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Netia, Era Wimax Radom

Post autor: Patryk »

Atikus, to ciekawostka :)
Bo w 99% przypadków oferują radiodostęp po GSM,a jeżeli się abonent nie zgadza (bo chce kabel),to rozwiązują umowę z winy klienta,i odszkodowania nie muszą płacić.
No chyba,że nie ma u Ciebie zasięgu Orange.
Atikus
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2009-03-19, 09:05
Lokalizacja: radom

Re: Netia, Era Wimax Radom

Post autor: Atikus »

wątpię, żeby nie było zasięgu bądź co bądź to miasto chociaż Radom:) a co do radiodostępu nigdy nic nawet nie napomknęli tfuu, :) żeby nie zapeszyć. Na razie płacą kasę. Ja wydzwaniam, gdzie mogę, piszę do Katowic do Warszawy, kiedy raczą przekopać i tak to wygląda już od 2007 od kiedy z nimi podpisałem umowę.
pozdrawiam
Jarek no.1

Re: Netia, Era Wimax Radom

Post autor: Jarek no.1 »

Atikus pisze:chodzi o Żelazną 23, (domki obok wielkiej kałuży,
Wszystko jasne, znam tą okolicę aż za dobrze :)
W mojej ocenie z szybkim netem w tamtym regionie będzie kiepsko :cry:
Jedyne co przychodzi mi do głowy to wypróbowanie na karcie prepaid jak działa Play.
W linii prostej do btsa byłoby jakieś 500-600 metrów bo on jest na kominie 45m w Fabryce Łączników.

Cała ulica Żelazna to teren pod przyszlą budowę obwodnicy miejskiej i pewnie dlatego Tepsa nie chce podłączyć.
Patryk_ pisze:No chyba,że nie ma u Ciebie zasięgu Orange
Tam generalnie jest słaby zasięg dla wszystkich dostawców. Radzę wypróbować jednak ten Play bo powinien być najlepszy, druga w kolejności to pewnie Era.
Pozostałe btsy są daleko - Plus na osiedlu Południe tuż przy torze krakowskim, Era chyba na maszcie Pilickiej ale to jest w dołku.
Atikus
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2009-03-19, 09:05
Lokalizacja: radom

Re: Netia, Era Wimax Radom

Post autor: Atikus »

Dzięki przeglądałem plany obwodnicy i jak się dowiadywałem moja strona zostaje bez zmian natomiast ulica będzie poszerzana w drugą stronę. ( tylko, że o planach, obwodnicy mówi się od x lat) Co do TP SA na tak zw. moim odcinku i po mojej stronie znajdują się cztery bliźniaki i w pierwszych dwóch TP SA ma łącza, gdzie w jednym z nich znajduję się internet. tzw. słupek telekomunikacyjny znajduję się przy drugim domku tj. ok 100 m. od mojego domku w linii prostej po starym chodniku, który najprawdopodobniej w trakcie budowy obwodnicy nie będzie ruszany. Takj mi sie wydaje, że to nie wpływa na niechęć TP SA do inwestycji tylko raczej to, że jestem tam sam i to jest ciągnięcie kabla dla jedne osoby i to są małe zyski, które do tego nie zwrócą się odrazu. A całość inwestycji wg TP SA wynosi 7 tys zł. i jak sama twierdzi jej to się nie opłaca, stąd woli wypłacać odszkodowanie. Nie jestem wielką firmą, na której TP SA zarobi odrazu dużo kasy jedynie" małym robaczkiem"
Wracając do tematu czekam na Wimax ERY może to "będzie mnie widziało" Stąd moje pytania o ich nadajniki.
pozdrawiam
grzechotnik
Stały użytkownik forum
Posty: 79
Rejestracja: 2009-01-10, 17:37
Lokalizacja: Zamienie k/w-wy

Re: Netia, Era Wimax Radom

Post autor: grzechotnik »

Atikus pisze:płacą od czerwca ub. roku. Wydzwaniam i pisuję do nich cały czas. Namawiam ich, żeby przekopali jak sam wyliczyłem ok. 100 m w starych chodniku. Jak wycenili podłączenie mnie ma kosztować ok. 7 tys. i stwierdzili, że im to się nie opłaca. Ale opłaca im sie wypłacać mi odszkodowanie.
pozdrawiam
A ile płaca tego odszkodowania?
Tez mam z nimi umowe i niedlugo,jak mi nie podlacza , a nic na to nie wskazuje
tez beda mi placic.
Grzechotnik
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Netia, Era Wimax Radom

Post autor: Patryk »

grzechootnik pisze:A ile płaca tego odszkodowania?
Za każdy dzień zwłoki 1/30 wybranego planu taryfowego.
Jak nie dostaniesz GSM to będą płacić,ale to są wyjątkowe przypadki.
Zapewne w połowie 10-tego miesiąca zgłoszą się do Ciebie,ze masz się z monterami umówić na montaż terminala.
Wtedy możesz odmówić.
Atikus
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2009-03-19, 09:05
Lokalizacja: radom

Re: Netia, Era Wimax Radom

Post autor: Atikus »

od czerwca płacą ok 50 zł, mam nadzieje, ze zdecydują sie przekopać.......
pozdrawiam
Awatar użytkownika
vegas
Stały użytkownik forum
Posty: 148
Rejestracja: 2006-06-05, 22:22

Re: Netia, Era Wimax Radom

Post autor: vegas »

Czy ktoś wie gdzie znajduje się nadajnik Wimax Ery w Radomiu?
Awatar użytkownika
vegas
Stały użytkownik forum
Posty: 148
Rejestracja: 2006-06-05, 22:22

Re: Netia, Era Wimax Radom

Post autor: vegas »

Po przeanalizowaniu pliku Google Earth zawierającego radiolinie wygląda na to, że zlokalizowałem nadajnik WiMAX Ery. Znajduje się on między ulicami Sosnową a Wierzbicką.

Najpierw podejrzenie padło na węzeł na ul. Piłsudskiego ale nie widziałem tam anten Wimax'a. Drugi strzał to właśnie maszt na ulicy Sosnowej/Wierzbickiej. Na samej górze znajdują się moim zdaniem właśnie anteny Wimax'a. Na zdjęciu które zrobiłem niewiele widać ale jestem prawie pewien, że to jest to :]

Obrazek Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony 2010-05-10, 17:33 przez vegas, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Netia, Era Wimax Radom

Post autor: Patryk »

_spam_ pisze:Na zdjęciu które zrobiłem niewiele widać ale jestem prawie pewien, że to jest to
Jakiś taki "Plusowy" ten maszt.
alias
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 475
Rejestracja: 2010-02-03, 19:05
Lokalizacja: Arkadia

Re: Netia, Era Wimax Radom

Post autor: alias »

Dokładnie ten typ masztu w moim mieście postawiła niedawno Era, więc wykluczyć nie można.
robert1
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2010-06-30, 14:52
Lokalizacja: Radom

Re: Netia, Era Wimax Radom

Post autor: robert1 »

Witam. Mam pytanko. Męczę się już z wimaxem od trzech miesięcy. tj tyle czasu trwa zamówienie. No i dziś przyszedł zestaw instalacyjny ale go nie odebrałem bo byłem na poczcie wysłać wymówienie wimaxa :) Ale ironia co?? Tu zestaw tak oczekiwany przychodzi a ja wymówienie wysyłam.. No i nie wiem czy odbierać paczkę czy jednak jak już wysłałem ten list to koniec. Chodzi mi dokładnie o to czy będzie dobrze działał i czy w ogóle będzie działał. Mój adres to godowska w Radomiu. Mógł by ktoś luknąć gdzieś albo kto się na tym rozumie czy będzie mi to działało. A i wokół mnie jest pełno wysokich drzewisk a ja mieszkam w dołku:(. PLEASE HEEEELP. :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

A i pytanko. Jak odbiore zestaw i nie bedzie jednak trybić to ja na swój koszt mam wysłaćten zestaw im z powrotem czy jak??
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: Netia, Era Wimax Radom

Post autor: Blido »

robert1 pisze:No i nie wiem czy odbierać paczkę czy jednak jak już wysłałem ten list to koniec.
Wymówienie umowy trwa 30 dni więc zawsze możesz zadzwonić do biura obsługi i je odwołać.
robert1 pisze:Jak odbiore zestaw i nie bedzie jednak trybić to ja na swój koszt mam wysłaćten zestaw im z powrotem czy jak?
Możesz odnieść do dowolnego salonu Ery, wtedy nic Cię to nie będzie kosztować.
robert1
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2010-06-30, 14:52
Lokalizacja: Radom

Re: Netia, Era Wimax Radom

Post autor: robert1 »

OK dzięki za odp. ale jak sądzicie jeżeli zasłaniają drzewa mi nadajnik i jestem w dołku to będzie działał net bo jak przyjechali z netii to powiedzieli mi że nie da się założyć bo nie ma zasięgu przez drzewa.
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: Netia, Era Wimax Radom

Post autor: Blido »

Jeżeli drzewa są blisko domu (w granicach 100m) to nie złapiesz sygnału. Generalnie WiMax do działania powinien mieć zapewnioną widoczność pomiędzy BS-em a klientem.
robert1
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2010-06-30, 14:52
Lokalizacja: Radom

Re: Netia, Era Wimax Radom

Post autor: robert1 »

Witam. Mam kolejny problem. Przyszedł mi zestaw ale nie mam pojęcia jak go uruchomić. Otóż z instrukcji mało mogę się dowiedzieć bo tam wszystko jest napisane pod windows xp a ja mam windows 7. Tam trzeba konfigurować ip cp i nie mam pojęcia gdzie tego szukać. Mógłby ktoś napisąc mi krok po kroku co mam zrobić żeby pokazało mi się okno konfiguracji tego wimaxa?? PLEASE
Awatar użytkownika
vegas
Stały użytkownik forum
Posty: 148
Rejestracja: 2006-06-05, 22:22

Re: Netia, Era Wimax Radom

Post autor: vegas »

Konfiguracja karty sieciowej:
  • *wchodzisz w centrum sieci i udostępniania
    *klikasz "zmień ustawienia karty sieciowej"
    *wybierasz odpowiednie połączenie i wchodzisz we właściwości
    *reszta podobnie jak w XP czyli TCP/IP v4 i właściwości
PPPoE:
  • *wchodzisz w centrum sieci i udostępniania
    *klikasz "skonfiguruj nowe połączenie lub sieć"
    *klikasz "połącz z Internetem"
    *wybierasz połączenie szerokopasmowe PPPoE
    *wprowadzasz dane z umowy i klikasz połącz
    *gotowe
robert1
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2010-06-30, 14:52
Lokalizacja: Radom

Re: Netia, Era Wimax Radom

Post autor: robert1 »

Jeszcze raz. Może zacznę od początku. Dostałem internet wimax era. Posiadam na laptopie windows 7 64bit. mama karte sieciową Atheros. Co mam po kolei robić żeby działał mi internet. Kolega wyżej napisał tylko jak zmienić IP CP i utworzyć PPoE. Niestety to nie działa a zrobiłem jak trzeba. Proszę o naprawdę łopatologiczne wytłumaczenie co gdzie i kiedy kliknąć. Kiedy próbuje wpisać adres http://192.168.254.251 to pokazuje się błąd a powinno wyskoczyć okienko do wpisania nazwy użytkownika i hałsa. tak wię proszę o naprawdę wytłumaczenie mi. I czy <font color="#FF00FF"><b>»»w ogóle««</b></font> się da korzystać na windows 7 z wimaxa. A i jeszcze jak podłączam cały zestaw do komputera to po pierwsze nic nie wyświetla że znaleźiony jest nowy sprzet i na zasilaczu zapalona jest tylko dioda power a ethernet i wireeless nie świecą.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Netia, Era Wimax Radom

Post autor: wojteks »

robert1 pisze:I czy <font color="#FF00FF"><b>»»w ogóle««</b></font> się da korzystać na windows 7 z wimaxa.
Oczywiście że tak.
robert1 pisze:i na zasilaczu zapalona jest tylko dioda power a ethernet i wireeless nie świecą.
Skoro podłaczasz komputer kablem to może w komputerze karta sieciowa kablowa jest wyłączona (albo nie ma sterowników zainstalowanych). Wireles dotyczy połączenia zestawu (CPE) z bazą WiMax i nijak ma sie do WiFi.
Daj tu tekstowo wynik <a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=111136#111136" target="_blank">- IPCONFIG -</a> z parametrem /all jak masz połączony zestaw z komputerem.
Nie pomagam na PW!
robert1
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2010-06-30, 14:52
Lokalizacja: Radom

Re: Netia, Era Wimax Radom

Post autor: robert1 »

Mam takie coś
Karta ethernet połączenie lokalne:
stan nośnika- nośnik odłączony
póżniej opis adres fizyczny
autokonfiguracja- włączona. i jak da się rozwiązać mój problem??
Quest
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 204
Rejestracja: 2009-03-09, 22:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Netia, Era Wimax Radom

Post autor: Quest »

robert1 pisze:A i jeszcze jak podłączam cały zestaw do komputera to po pierwsze nic nie wyświetla że znaleźiony jest nowy sprzet
i nie bedzie. to tak nie dziala.
robert1 pisze:a ethernet i wireeless nie świecą.
ethernet - nie masz polaczenie ze sprzetem ( uszkodzony kabel albo cos nie tak z karta sieciowa tak jak pisza koledzy.
wireeless - brak zasiegu. antena jest na dachu? czy w pokoju?
robert1 pisze:Kiedy próbuje wpisać adres http://192.168.254.251 to pokazuje się błąd a powinno wyskoczyć okienko do wpisania nazwy użytkownika i hałsa
jezeli ustawisz ip w karcie sieciowej ( 192.168.254.250 ) i maske standardowo to wpisujac podany przez Ciebie adres wejdziesz na meni ODU - anteny. Bedziesz ja mogl wtedy skonfigurowac jezeli jeszcze nie jest.
ODPOWIEDZ