Netia, Era Wimax Radom

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu WiMax z firmy Netia, T-Mobile (Era) (Polska Telefonia Cyfrowa).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Atikus
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2009-03-19, 09:05
Lokalizacja: radom

Re: Netia, Era Wimax Radom

Post autor: Atikus »

od czerwca płacą ok 50 zł, mam nadzieje, ze zdecydują sie przekopać.......
pozdrawiam
Awatar użytkownika
vegas
Stały użytkownik forum
Posty: 148
Rejestracja: 2006-06-05, 22:22

Re: Netia, Era Wimax Radom

Post autor: vegas »

Czy ktoś wie gdzie znajduje się nadajnik Wimax Ery w Radomiu?
Awatar użytkownika
vegas
Stały użytkownik forum
Posty: 148
Rejestracja: 2006-06-05, 22:22

Re: Netia, Era Wimax Radom

Post autor: vegas »

Po przeanalizowaniu pliku Google Earth zawierającego radiolinie wygląda na to, że zlokalizowałem nadajnik WiMAX Ery. Znajduje się on między ulicami Sosnową a Wierzbicką.

Najpierw podejrzenie padło na węzeł na ul. Piłsudskiego ale nie widziałem tam anten Wimax'a. Drugi strzał to właśnie maszt na ulicy Sosnowej/Wierzbickiej. Na samej górze znajdują się moim zdaniem właśnie anteny Wimax'a. Na zdjęciu które zrobiłem niewiele widać ale jestem prawie pewien, że to jest to :]

Obrazek Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony 2010-05-10, 17:33 przez vegas, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Netia, Era Wimax Radom

Post autor: Patryk »

_spam_ pisze:Na zdjęciu które zrobiłem niewiele widać ale jestem prawie pewien, że to jest to
Jakiś taki "Plusowy" ten maszt.
alias
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 453
Rejestracja: 2010-02-03, 19:05
Lokalizacja: Arkadia

Re: Netia, Era Wimax Radom

Post autor: alias »

Dokładnie ten typ masztu w moim mieście postawiła niedawno Era, więc wykluczyć nie można.
robert1
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2010-06-30, 14:52
Lokalizacja: Radom

Re: Netia, Era Wimax Radom

Post autor: robert1 »

Witam. Mam pytanko. Męczę się już z wimaxem od trzech miesięcy. tj tyle czasu trwa zamówienie. No i dziś przyszedł zestaw instalacyjny ale go nie odebrałem bo byłem na poczcie wysłać wymówienie wimaxa :) Ale ironia co?? Tu zestaw tak oczekiwany przychodzi a ja wymówienie wysyłam.. No i nie wiem czy odbierać paczkę czy jednak jak już wysłałem ten list to koniec. Chodzi mi dokładnie o to czy będzie dobrze działał i czy w ogóle będzie działał. Mój adres to godowska w Radomiu. Mógł by ktoś luknąć gdzieś albo kto się na tym rozumie czy będzie mi to działało. A i wokół mnie jest pełno wysokich drzewisk a ja mieszkam w dołku:(. PLEASE HEEEELP. :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

A i pytanko. Jak odbiore zestaw i nie bedzie jednak trybić to ja na swój koszt mam wysłaćten zestaw im z powrotem czy jak??
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: Netia, Era Wimax Radom

Post autor: Blido »

robert1 pisze:No i nie wiem czy odbierać paczkę czy jednak jak już wysłałem ten list to koniec.
Wymówienie umowy trwa 30 dni więc zawsze możesz zadzwonić do biura obsługi i je odwołać.
robert1 pisze:Jak odbiore zestaw i nie bedzie jednak trybić to ja na swój koszt mam wysłaćten zestaw im z powrotem czy jak?
Możesz odnieść do dowolnego salonu Ery, wtedy nic Cię to nie będzie kosztować.
robert1
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2010-06-30, 14:52
Lokalizacja: Radom

Re: Netia, Era Wimax Radom

Post autor: robert1 »

OK dzięki za odp. ale jak sądzicie jeżeli zasłaniają drzewa mi nadajnik i jestem w dołku to będzie działał net bo jak przyjechali z netii to powiedzieli mi że nie da się założyć bo nie ma zasięgu przez drzewa.
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: Netia, Era Wimax Radom

Post autor: Blido »

Jeżeli drzewa są blisko domu (w granicach 100m) to nie złapiesz sygnału. Generalnie WiMax do działania powinien mieć zapewnioną widoczność pomiędzy BS-em a klientem.
robert1
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2010-06-30, 14:52
Lokalizacja: Radom

Re: Netia, Era Wimax Radom

Post autor: robert1 »

Witam. Mam kolejny problem. Przyszedł mi zestaw ale nie mam pojęcia jak go uruchomić. Otóż z instrukcji mało mogę się dowiedzieć bo tam wszystko jest napisane pod windows xp a ja mam windows 7. Tam trzeba konfigurować ip cp i nie mam pojęcia gdzie tego szukać. Mógłby ktoś napisąc mi krok po kroku co mam zrobić żeby pokazało mi się okno konfiguracji tego wimaxa?? PLEASE
Awatar użytkownika
vegas
Stały użytkownik forum
Posty: 148
Rejestracja: 2006-06-05, 22:22

Re: Netia, Era Wimax Radom

Post autor: vegas »

Konfiguracja karty sieciowej:
  • *wchodzisz w centrum sieci i udostępniania
    *klikasz "zmień ustawienia karty sieciowej"
    *wybierasz odpowiednie połączenie i wchodzisz we właściwości
    *reszta podobnie jak w XP czyli TCP/IP v4 i właściwości
PPPoE:
  • *wchodzisz w centrum sieci i udostępniania
    *klikasz "skonfiguruj nowe połączenie lub sieć"
    *klikasz "połącz z Internetem"
    *wybierasz połączenie szerokopasmowe PPPoE
    *wprowadzasz dane z umowy i klikasz połącz
    *gotowe
robert1
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2010-06-30, 14:52
Lokalizacja: Radom

Re: Netia, Era Wimax Radom

Post autor: robert1 »

Jeszcze raz. Może zacznę od początku. Dostałem internet wimax era. Posiadam na laptopie windows 7 64bit. mama karte sieciową Atheros. Co mam po kolei robić żeby działał mi internet. Kolega wyżej napisał tylko jak zmienić IP CP i utworzyć PPoE. Niestety to nie działa a zrobiłem jak trzeba. Proszę o naprawdę łopatologiczne wytłumaczenie co gdzie i kiedy kliknąć. Kiedy próbuje wpisać adres http://192.168.254.251 to pokazuje się błąd a powinno wyskoczyć okienko do wpisania nazwy użytkownika i hałsa. tak wię proszę o naprawdę wytłumaczenie mi. I czy <font color="#FF00FF"><b>»»w ogóle««</b></font> się da korzystać na windows 7 z wimaxa. A i jeszcze jak podłączam cały zestaw do komputera to po pierwsze nic nie wyświetla że znaleźiony jest nowy sprzet i na zasilaczu zapalona jest tylko dioda power a ethernet i wireeless nie świecą.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26110
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Netia, Era Wimax Radom

Post autor: wojteks »

robert1 pisze:I czy <font color="#FF00FF"><b>»»w ogóle««</b></font> się da korzystać na windows 7 z wimaxa.
Oczywiście że tak.
robert1 pisze:i na zasilaczu zapalona jest tylko dioda power a ethernet i wireeless nie świecą.
Skoro podłaczasz komputer kablem to może w komputerze karta sieciowa kablowa jest wyłączona (albo nie ma sterowników zainstalowanych). Wireles dotyczy połączenia zestawu (CPE) z bazą WiMax i nijak ma sie do WiFi.
Daj tu tekstowo wynik <a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=111136#111136" target="_blank">- IPCONFIG -</a> z parametrem /all jak masz połączony zestaw z komputerem.
Nie pomagam na PW!
robert1
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2010-06-30, 14:52
Lokalizacja: Radom

Re: Netia, Era Wimax Radom

Post autor: robert1 »

Mam takie coś
Karta ethernet połączenie lokalne:
stan nośnika- nośnik odłączony
póżniej opis adres fizyczny
autokonfiguracja- włączona. i jak da się rozwiązać mój problem??
Quest
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 204
Rejestracja: 2009-03-09, 22:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Netia, Era Wimax Radom

Post autor: Quest »

robert1 pisze:A i jeszcze jak podłączam cały zestaw do komputera to po pierwsze nic nie wyświetla że znaleźiony jest nowy sprzet
i nie bedzie. to tak nie dziala.
robert1 pisze:a ethernet i wireeless nie świecą.
ethernet - nie masz polaczenie ze sprzetem ( uszkodzony kabel albo cos nie tak z karta sieciowa tak jak pisza koledzy.
wireeless - brak zasiegu. antena jest na dachu? czy w pokoju?
robert1 pisze:Kiedy próbuje wpisać adres http://192.168.254.251 to pokazuje się błąd a powinno wyskoczyć okienko do wpisania nazwy użytkownika i hałsa
jezeli ustawisz ip w karcie sieciowej ( 192.168.254.250 ) i maske standardowo to wpisujac podany przez Ciebie adres wejdziesz na meni ODU - anteny. Bedziesz ja mogl wtedy skonfigurowac jezeli jeszcze nie jest.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26110
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Netia, Era Wimax Radom

Post autor: wojteks »

robert1 pisze:i jak da się rozwiązać mój problem?
Sprawdź połączenie IDU-ODU na innym kablu tak zwanym prostym. Użyj również innego kabla między IDU (zasilaczem) a komputerem.
Adres IP v4 karty sieciowej kablowej musisz ręcznie skonfigurować jak wcześniej było napisane żeby zalogować się do ODU w celu sprawdzenia poziomu sygnału.
Nie pomagam na PW!
robert1
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2010-06-30, 14:52
Lokalizacja: Radom

Re: Netia, Era Wimax Radom

Post autor: robert1 »

Witam ponownie. Rozwiązaniem mojego problemu było złe zaciśnięcie końcówki do anteny i dla tego nie łączył. Teraz jest ok. I jeszcze mam pytanko. Podam dokładnie jaki mam sygnał a wy mi powiedzcie czy jest sens płacić 80 złotych za to i czy net będzie chodził.
DLSNR=26Db
DLRSSI=-78Db
UPSNR=14Db
UPRSSI=92
Optimal RX RATE= QPSK1/2
LAST TX RATE= QPSK 3/4
LAST TX POWER= 20dBm
kresek z 10 miałem zielonych 6.
Zasięg był sprawdzany na drewnianym kiju w rękach :) więc mogą dane być niedokładne. Powiedzcie mi czy mam kupować rurke do zamocowania zestawu czy darować sobie ten internet?

[ Komentarz dodany przez: wojteks: 2010-07-02, 07:36 ]
<font color=orange>Poprawa pisowni.</font>
Ostatnio zmieniony 2010-07-02, 06:36 przez robert1, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
vegas
Stały użytkownik forum
Posty: 148
Rejestracja: 2006-06-05, 22:22

Re: Netia, Era Wimax Radom

Post autor: vegas »

Parametry wyglądają na dobre. Jeśli antenę umieścisz na maszcie z prawdziwego zdarzenia powinno być jeszcze lepiej.
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: Netia, Era Wimax Radom

Post autor: Blido »

robert1 pisze:Powiedzcie mi czy mam kupować rurke do zamocowania zestawu czy darować sobie ten internet
Parametry są w miarę dobre, więc net powinien działać przyzwoicie. Jak porządnie zamocujesz antenę to na pewno będą lepsze. Zresztą WiMax z Ery nie ma prawa działać źle z powodu zasięgu - on działa albo dobrze, albo wcale - poniżej pewnej wartości granicznej mocy sygnału w ogóle nie można się połączyć.
robert1
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2010-06-30, 14:52
Lokalizacja: Radom

Re: Netia, Era Wimax Radom

Post autor: robert1 »

Witam. Udało mi się uruchomić net i śmiga z czego jestem zadowolony. Ale mam jeszcze jeden problem. Zakupiłem sobie router NETGEAR Wireless-N 300 Router i nie mam pojęcia jak go uruchomić żebym miał też internet na laptopie za pomocą WIFI. Przy instalacji routera pokazuję się komunikat błąd sterownika karty sieciowej. Co mam zrobić. Żeby to działało?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26110
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Netia, Era Wimax Radom

Post autor: wojteks »

robert1 pisze:Przy instalacji routera pokazuję się komunikat błąd sterownika karty sieciowej.
Jak instalujesz ten router? Przecież tu wystarczy konfiguracja routera przez przeglądarkę i to wszystko.
Nie pomagam na PW!
robert1
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2010-06-30, 14:52
Lokalizacja: Radom

Re: Netia, Era Wimax Radom

Post autor: robert1 »

więc proszę o instrukcję co i jak po kolei skonfigurować bo nie znam się na tym. Dostałem płytkę z routerem więc myślałem że trzeba to zainstalować. A po pierwsze jak mam kabel od modemu podłączony do kompa to net śmiga jak kabel od modemu podłącze do routera i z routera do kompa to nie ma internetu. więc proszę o instrukcję.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26110
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Netia, Era Wimax Radom

Post autor: wojteks »

robert1 pisze:proszę o instrukcję co i jak po kolei skonfigurować bo nie znam się na tym.
Poczytaj w :faq: tam są przykłądy konfiguracji routerów.
Nie pomagam na PW!
robert1
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2010-06-30, 14:52
Lokalizacja: Radom

Re: Netia, Era Wimax Radom

Post autor: robert1 »

Mam kolejne pytanie :) jak najdłuższy może być kabel od routera do komputera żeby nie tracił za bardzo mocy czy jak to tam się po fachowemu nazywa. Otóż router ten który mam to troszeczkę słaby jest i chce umieścić go w swoim pokoju a w drugim jest cały sprzęt tj. komputer z modemem. Oczywiście tak chce zrobić bo łączę się prze wifi
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26110
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Netia, Era Wimax Radom

Post autor: wojteks »

robert1 pisze:jak najdłuższy może być kabel od routera do komputera
Jeżeli chodzi o skrętkę czyli kabel ethernet to może mieć do 100m.
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
Cisek
Stały użytkownik forum
Posty: 55
Rejestracja: 2010-01-14, 17:22
Lokalizacja: Radom

Re: Netia, Era Wimax Radom

Post autor: Cisek »

Witam nie chcę zakładać nowego tematu. Mam nietypowe pytanie a Mianowicie
Gdzie znajduje się Radomski oddział Netii(bo chciałbym umówić techników aby sprawdzili czy da rade podłączyć wimaxa u mnie) Wiem że kiedyś był w M1 ale obecnie go już nie ma.Proszę o szybką odp
Awatar użytkownika
sp6huk
Guru bezprzewodowy
Posty: 4140
Rejestracja: 2009-01-13, 20:05
Lokalizacja: Świdwin

Re: Netia, Era Wimax Radom

Post autor: sp6huk »

Cisek pisze:Gdzie znajduje się Radomski oddział Netii
Teraz Netia "siedzi" w Play'u, ale nie wiem czy da radę tam załatwiać sprawy związane z WiMAX'em. Jeżeli zaś chodzi o Autoryzowanego Partnera Netii to najbliższy znajduje się w Starachowicach, przy ul. Iłżeckiej 23.
Kontakt:
=> (55) 2432008
=> 790 031 438
Awatar użytkownika
Cisek
Stały użytkownik forum
Posty: 55
Rejestracja: 2010-01-14, 17:22
Lokalizacja: Radom

Re: Netia, Era Wimax Radom

Post autor: Cisek »

To jeszcze jedno pytanie
Czy ze strony Netii można załatwić to aby przyjechali technicy i tylko sprawdzili czy są szanse na wimaxa??
Na stronie Netii znalazłem coś takiego http://www.netia.pl/files/dom/uslugi/cenniki/cennik_urzadzen_abonenckich.pdf
Chodzi o punkt 2 bo z tego co tu pisze to za te urządzenia do Wimaxa trzeba zapłacić i to sporo. Czy to prawda że trzeba za to płacić??
Znalazłem też coś takiego http://www.netia.pl/files/dom/uslugi/cennik_promo/cennik_uslug_-_usluga_stalego_dostepu_do_internetu_-_szybki_internet.pdf
Chodzi o to że z tego co tu pisze wynika że 1MB w Wimax kosztuje 70zł
Rodzaj usługi Szybki Internet zależy od użytej technologii dostępu:
– w szerokopasmowej technologii radiowej WiMAX usługa dostępna jest w opcjach 512k, 1M, 2M;
A wszędzie pisze że abonament wynosi około 50 zł to w końcu która wersja jest prawdziwa?? Wybaczcie że tak pytam ale już skołowany jestem
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Netia, Era Wimax Radom

Post autor: Jo_gurt »

Cisek pisze:Czy ze strony Netii można załatwić to aby przyjechali technicy i tylko sprawdzili czy są szanse na wimaxa??
Umowę podpisujesz już po teście, więc zasadniczo zawsze tak jest, że tylko sprawdzają ;)
koksiu1989
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2010-08-19, 14:56
Lokalizacja: google

Re: Netia, Era Wimax Radom

Post autor: koksiu1989 »

Witam wszystkich mam pytanie czy netia wimax ma zasięg w okolicach Elektrociepłowni. lub jakiś inny operator sieci radiowej? z góry dziękuję za odpowiedź pozdrawiam
ODPOWIEDZ