netia 2mb/s

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu WiMax z firmy Netia, T-Mobile (Era) (Polska Telefonia Cyfrowa).

Moderator: Moderatorzy

dawid910
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2009-02-14, 02:34
Lokalizacja: Głosków

Re: netia 2mb/s

Post autor: dawid910 »

A już byłem ucieszony, że będzie coś innego niż BC, ale po nieprzychylnych komentarzach moje podniecenie opadło, szczególnie, że obaj panowie są moimi sąsiadami z Piaseczna. Nadal Macie takie problemy z tym WiMAXem ?
stiwi
Stały użytkownik forum
Posty: 62
Rejestracja: 2006-12-01, 19:07

Re: netia 2mb/s

Post autor: stiwi »

dawid910 pisze:A już byłem ucieszony, że będzie coś innego niż BC, ale po nieprzychylnych komentarzach moje podniecenie opadło, szczególnie, że obaj panowie są moimi sąsiadami z Piaseczna. Nadal Macie takie problemy z tym WiMAXem ?
Bez zmian. Dalej 512 Kbit/s zamiast 2 Mbit/s. Mija mi pół roku, podczas którego była opłata 30pln jedynie za utrzymanie łącza. Generalnie to najchętniej bym zrezygnował, a z tym co odpisują na reklamacje, mimo 2letniej umowy, możnaby ją rozwiązać bez problemu. Tylko że raczej brak alternatywy w okolicach. Zastanawiam się czy nie uderzyć do TP. Ostatnio jakieś 3 lata temu próbowałem założyć Neostradę, to było za daleko od centrali. Ale może coś pozmieniali w tym czasie? Najgorzej, że TP najpierw podpisuje umowe i daje modem, a potem im to trzeba odwozić i rozwiązywać umowę jak warunki techniczne nie pozwalają.
dawid910
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2009-02-14, 02:34
Lokalizacja: Głosków

Re: netia 2mb/s

Post autor: dawid910 »

Głosków TP nadal olewa, jak to powiedział technik "Nie ma takiej możliwości, chyba, że będzie opłata w wysokości 700zł, za doprowadzenie linii". To jest firma państwowa... zamiast się rozrastać to liczy tylko na zyski. Szkoda gadać. To teraz mam dylemat czy brać BC 2,5MB/s i 16GB limitu czy 2000(512)KB/s WiMaxa Netii.
stiwi
Stały użytkownik forum
Posty: 62
Rejestracja: 2006-12-01, 19:07

Re: netia 2mb/s

Post autor: stiwi »

dawid910 pisze:Głosków TP nadal olewa, jak to powiedział technik "Nie ma takiej możliwości, chyba, że będzie opłata w wysokości 700zł, za doprowadzenie linii". To jest firma państwowa... zamiast się rozrastać to liczy tylko na zyski. Szkoda gadać. To teraz mam dylemat czy brać BC 2,5MB/s i 16GB limitu czy 2000(512)KB/s WiMaxa Netii.
Mimo wszystko <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> Netię. Miałem BC, na tym się nie da pracować już w ogóle. Rozłącza jak traci zasięg, rozdzielić ciężej i drożej (router 3G Linksysa trochę kosztuje). Na pewno na BC bym nie wrócił, jako backup korzystam z Play na kartę 1 Mbit/s i jak czasem przychodzi skorzystać, to różnica jednak kolosalna w sprawności działania mimo zasięgu 3G. Te 512 Kbit/s z Netii to co by nie mówić, przynajmniej w miarę solidnie działa jak na technologie bezprzewodową.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: netia 2mb/s

Post autor: wojteks »

dawid910 pisze:2000(512)KB/s WiMaxa Netii.
Nie ma takiej usługi.
Nie pomagam na PW!
Quest
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 204
Rejestracja: 2009-03-09, 22:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: netia 2mb/s

Post autor: Quest »

dawid910, zapomnij o Netii w Gloskowie dopóki nie powstanie nowa Bazowka w Jazgarzewie. W chwili obecnej na Piasecznie nie ma mozliwosci technicznych podlaczenia nowych klientów.
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: netia 2mb/s

Post autor: Sundance_kid »

dawid910 pisze:"Nie ma takiej możliwości, chyba, że będzie opłata w wysokości 700zł, za doprowadzenie linii".
Taki mały OT: A czy to tak dużo za w miarę normalny net? Chyba, że zaoferują Ci 128 kbps.
stiwi
Stały użytkownik forum
Posty: 62
Rejestracja: 2006-12-01, 19:07

Re: netia 2mb/s

Post autor: stiwi »

Sundance_kid pisze:[....]
Taki mały OT: A czy to tak dużo za w miarę normalny net? Chyba, że zaoferują Ci 128 kbps.
U nas wszystko możliwe. Pociągną linie na koszt klienta, a potem technik stwierdzi, że ponad 7km do centrali, to nawet 512 kbps nie pójdzie ;-)

[ Komentarz dodany przez: BliSki: 2010-01-08, 07:24 ]
Wycinamy cytaty wielopoziomowe.
Ostatnio zmieniony 2010-01-08, 07:24 przez stiwi, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: netia 2mb/s

Post autor: Jo_gurt »

dawid910 pisze:To teraz mam dylemat czy brać BC 2,5MB/s i 16GB limitu czy 2000(512)KB/s WiMaxa Netii.
Chyba żaden dylemat? Oczywiście masz na myśli 2,5Mbps w BC i 2Mbps w Netii? Czy BC faktycznie wyciąga u ciebie 20Mbps? :hyhy:
dawid910
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2009-02-14, 02:34
Lokalizacja: Głosków

Re: netia 2mb/s

Post autor: dawid910 »

Albo wy mnie nie zrozumieliście, albo ja nie wiem o co wam chodzi :roll:

Quest, Czyli jak zasięg mnie sięga to i tak mnie nie podłączą ?

Jeszcze jedno pytanie, ewentualnie gdybym brał tego WiMaxa to internet byłby użytkowany w nocy mniej więcej od godziny 1-5. Ile wtedy ten internet może osiągać prędkości ?
stiwi
Stały użytkownik forum
Posty: 62
Rejestracja: 2006-12-01, 19:07

Re: netia 2mb/s

Post autor: stiwi »

dawid910 pisze: Jeszcze jedno pytanie, ewentualnie gdybym brał tego WiMaxa to internet byłby użytkowany w nocy mniej więcej od godziny 1-5. Ile wtedy ten internet może osiągać prędkości ?
Przy dobrych wiatrach to i 2 Mbit/s w nocy zakładając, że tyle właśnie wykupiłeś. Ale w dzień to 512 Kbit/s. Ostatnio jak tak dużo sypało przez weekend, to w dzień nawet miałem pod 1 Mbit/s. Śmiałem się, że im więcej śniegu pada tym paradoksalnie szybciej i lepiej chodzi ta usługa.

Technologia jest dobra, dużo lepsza od tych komórkowych. Pingi na poziomie 50ms, tylko Netia ma problemy z jakością świadczenia tej usługi.
Quest
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 204
Rejestracja: 2009-03-09, 22:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: netia 2mb/s

Post autor: Quest »

dawid910 pisze:Czyli jak zasięg mnie sięga to i tak mnie nie podłączą ?
W twoim przypadku dokładnie tak.
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: netia 2mb/s

Post autor: Jo_gurt »

stiwi pisze:Netia ma problemy z jakością świadczenia tej usługi.
...u ciebie :) U mnie nie ma takich problemów.
stiwi
Stały użytkownik forum
Posty: 62
Rejestracja: 2006-12-01, 19:07

Re: netia 2mb/s

Post autor: stiwi »

Dzisiaj jakoś dziwnie przyspieszyło. O 8 rano to nawet 2.10 Mbit/s było, teraz jakieś 1.70 Mbit/s, a jeszcze wczoraj o tej samej porze było 3x wolniej.

Może w końcu coś naprawili z tym nadajnikiem koło Piaseczna? Po pół roku by w końcu wypadało usunąć awarię. Będę obserwował.
dawid910
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2009-02-14, 02:34
Lokalizacja: Głosków

Re: netia 2mb/s

Post autor: dawid910 »

Dzwoniłem dzisiaj do Netii i powiedzieli, że kilka numerów ode mnie WiMaxa mają 2 osoby(różnica 10numerów w obie strony od mego domu), zawołałem już technika i może się uda jak nie to jeszcze jest ten z ery, a 3 opcja to kochany BlueConnect, w każdym razie zobaczymy.
dawid910
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2009-02-14, 02:34
Lokalizacja: Głosków

Re: netia 2mb/s

Post autor: dawid910 »

Okazało się, że nie mogę mieć WiMaxa w Netii, bo jest duże przeciążenie. Dowiedziałem się tego po 1,5h rozmowy i 0.5 słuchania durnej muzyki, obsługa jest tak żałosna, że szkoda gadać, studenci tam pracujący w ogóle nie wiedzą o czym do nich rozmawiam, zdecydowanie NIE POLECAM. Jutro jadę do Ery zobaczymy jak tam się sprawa rozstrzygnie.
yuen
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2009-10-25, 23:11
Lokalizacja: Dąks

Re: netia 2mb/s

Post autor: yuen »

dawid910 pisze:Okazało się, że nie mogę mieć WiMaxa w Netii, bo jest duże przeciążenie. Dowiedziałem się tego po 1,5h rozmowy i 0.5 słuchania durnej muzyki, obsługa jest tak żałosna, że szkoda gadać, studenci tam pracujący w ogóle nie wiedzą o czym do nich rozmawiam, zdecydowanie NIE POLECAM. Jutro jadę do Ery zobaczymy jak tam się sprawa rozstrzygnie.
Generalnie nie polecam w tej chwilii brania Wimaxa. Walcze z nimi praktycznie już pół roku i nie wygląda na to, aby sprawa zakończyła się pozytywnie dla mnie. Rok temu ta usługa była niezawodna i stabilna, ale pazerność Netii nie zna granic. Nabrali tyle klientów na BSy, że strach się bać.
Overbooking na moim sektorze jest bardzo duży. Pomiędzy 7:00 a 24:00 transfery w pojedynczym połączeniu to max 512kbps i to tylko chwilowo. Średnia wychodzi ok 30 KB/s.
W nocy tj. od północy do mniej więcej 7 rano łącze działa tak jak powinno.
No cóż nie da się z tym nic zrobić jeśli na jednym sektorze siedzi zamiast 20-30, ponad 70 klientów (a max przepustowość tego sektora to 12 Mbit/s). Analizowałem ruch i dodam, że Alvarion (mój BS), z którym się łączę ma nędzny QoS.
czekam
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2009-09-27, 14:30
Lokalizacja: Cekcyn

Re: netia 2mb/s

Post autor: czekam »

Witam ;P Ja osobiscie moge polecic Wimax z neti , nie mam z nia zadnych problemow mam 2mb/s wszystko pieknie hula , czasami gdy cos pobieram , zwieksza sie predkosc np o 20-40 kb wiecej ;) nie zdarzylo mi sie jeszcze ze cos zerwalo polaczenie lub jakas usterka. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
DoMiNo
Stały użytkownik forum
Posty: 141
Rejestracja: 2009-10-11, 22:02
Lokalizacja: pomorskie

Re: netia 2mb/s

Post autor: DoMiNo »

Wiecie może jak z jakością tej usługi w Czymanowie nad jeziorem Żarnowieckim? Strach ryzykować skoro nie pozwalają nawet tygodnia potestować :(
ODPOWIEDZ