netia 2mb/s

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu WiMax z firmy Netia, T-Mobile (Era) (Polska Telefonia Cyfrowa).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
stiwi
Stały użytkownik forum
Posty: 62
Rejestracja: 2006-12-01, 19:07

Re: netia 2mb/s

Post autor: stiwi »

"W odpowiedzi na Pana zgłoszenie pragnę poinformować, iż Pańskie zgłoszenie zostało zarejestrowane pod numerem XXXXXXXXXX i powiązane z awarią masową zarejestrowaną pod numerem YYYYYYYYY. W momencie zakończenia procesowania awarii skontaktuje się z Panem pracownik Działu Technicznego w celu potwierdzenia działania usługi. Kwestię czasu procesowania awarii określa regulamin. Po przekroczeniu terminu 24h przysługuje Panu zwrot opłaty abonamentowej w wysokości 1/30 stawki za każdy dzień nie świadczenia usług."

Awaria masowa? :)
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: netia 2mb/s

Post autor: ja.michal »

Jaka by nie była piszesz o obniżenie abo. ;) Oczywiście podajesz od kiedy nie działa etc.
stiwi
Stały użytkownik forum
Posty: 62
Rejestracja: 2006-12-01, 19:07

Re: netia 2mb/s

Post autor: stiwi »

Wygląda na to, że mają przeciążone nadajniki lub za słabe zaplecze techniczne. Zwykle po północy transfery wzrastają do powyżej 1 Mbit/s , teraz (03:15) w porywach nawet do 2.15 Mbit/s.

Niestety w ciągu dnia jest mogiła i stabilność prędkości transferu jest fatalna, do 0.5 Mbit/s zmienna z równaniem w dół niż w górę.
stiwi
Stały użytkownik forum
Posty: 62
Rejestracja: 2006-12-01, 19:07

Re: netia 2mb/s

Post autor: stiwi »

Do wyżej opisywanych problemów z transferem, doszło od wczoraj (tj. 26.10) niestabilne działanie usługi. Rozłącza mnie dosłownie co jakieś 20 minut...

Nie wspomnę, że zgłoszenie o pogorszeniu się transferów danych, które zostało przyjęte i zaakceptowane przez Netię w okolicach 25go Września leży do dzisiaj bez odzewu...

Napiszę dosadnie: Scierwo, nie firma. I co z tego, że wg regulaminu przysługuje mi 1/30 odszkodowania wartości usługi za każdy dzień jej nie działania czy też niestabilnego działania, jak przez pół roku abonament to 0pln, a utrzymanie łącza 30pln...

[ Komentarz dodany przez: Sundance_kid: 2009-10-27, 13:47 ]
Poprawa cenzurowanego słowa
Ostatnio zmieniony 2009-10-27, 13:47 przez stiwi, łącznie zmieniany 1 raz.
yuen
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2009-10-25, 23:11
Lokalizacja: Dąks

Re: netia 2mb/s

Post autor: yuen »

Witam

Pozwolę sobie na podpięcie się pod temat. Sprawa również dotyczy dokładnie tego samego tj. niestabilności usługi Netia Wimax 2 Mb/s.

Krótko streszczę. 15.X.2009 zmieniłem prędkość usługi z 1Mb/s na 2Mb/s. Przez ostatni rok usługa na 1Mb/s działała bardzo dobrze i stabilnie. Jednak po przejściu na 2 Mbity zaczęły się jaja. Nie wiem czy Netia ma problemy ze szkieletem czy tylko na radiu kręcą takie wałki.

Otóż overbooking stosowany przez Netię od ok miesiąca jest ogromny (rozumiem, że wygląda to tak -> kryzys->chęć polepszenia wyników finansowych->pakowanie na sektor wszystkich, którzy podpiszą umowę i są w zasiegu). W ciągu dnia pojedyncza sesja http np. ściąganie pliku wyciąga max 160 kB/s przy czym niestabilność waha się w granicach ok 1 Mbita ! (między 50 - 160 kB/s) - średnia wychodzi ok 90 kB/s na łączu 2Mbit/s, czyli ściagam wolniej niż na 1Mbit/s !

Przyjechał pan technik i stwierdził, że jest ok. Ja patrzę, a on ściaga dwa pliki jednocześnie (transfer oscylował ok 220 kB/s). Pytam mu się dlaczego dwie sesja, a nie jedna - a on wygadał się, że takie jest "odgórne zalecenie" :-) I, że udaje mu się wysycić łącze prawidłowo. Właśnie walczę z nimi o poprawę parametrów łącza bo mimo iż transfer nie jest gwarantowany to w umowie nie ma zapisu, że aby go osiągnąć muszę nawiązywać kilka połączeń.

Najlepsze jest to, że w nocy na pojedynczym pliku osiagam ok 220kB/s i trzyma się stabilnie jak skała. Jako ciekawostkę dodam iż dwa dni po mojej pierwszej interwencji panowie przekonfigurowali BS tak, aby w pierwszej kolejności przepuszczał połączenia do dwóch stron :-) i mysleli, że dam im spokój :hyhy:
www.speedtest.pl
www.speedtest.net
Bezczelność ludzi nie zna granic. na tych stronkach pokazuje, że prędkość wynosi nawet 2,3 Mbita DL :D LOL dostaje gratis 300kbps. A jak wejdę na stronę z innym testem to nadal kiszka tj między 450-1200 kbps.

Sorrky za przydługi post, ale chciałem naświetlić sprawę i również mam pytanie do innych użytkowników wimax'a Netii czy mają takie problemy.
Aktualnie walczę z nimi także zdam raport czy udało mi się coś osiągnąć (oprócz wyrwanych włosów z głowy :-) )
hippo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2009-09-27, 14:53
Lokalizacja: Warszawa

Re: netia 2mb/s

Post autor: hippo »

Na początku gdy miałem Wimax 2mbits (rok temu) to działał pięknie, 24/7 był maksymalny transfer, dopiero gdzieś w wakacje zaczął się za przeproszeniem kaszanić, i ci z netii jaja sobie robią. Ja to już czekam na koniec umowy, i tylko internet na kablu :ok: .

[ Komentarz dodany przez: BliSki: 2009-10-27, 22:01 ]
Proszę nie używać takich słów na forum, które właśnie skasowałem.
Ostatnio zmieniony 2009-10-27, 22:00 przez hippo, łącznie zmieniany 1 raz.
stiwi
Stały użytkownik forum
Posty: 62
Rejestracja: 2006-12-01, 19:07

Re: netia 2mb/s

Post autor: stiwi »

"W nawiązaniu do prowadzonej korespondencji informuję, iż sprawa zarejestrowana pod numerem XXXXX- jest nadal realizowana przez Dział Techniczny. Przyczyną wyżej wymienionej usterki jest rozległe uszkodzenie urządzenia telekomunikacyjnego zainstalowanego na nadajniku radiowym. Sprawa została skierowana do producenta sprzętu telekomunikacyjnego, firmy Alcatel. Niestety na obecną chwilę nie dysponuję informacją związaną z terminem planowanego usunięcia usterki. W momencie zakończenia procesowania zgłoszenia skontaktuje się z Panem pracownik w celu weryfikacji działania usługi. Uprzejmie proszę o cierpliwość i jeszcze raz przepraszam za wszelkie niedogodności związane z zaistniałą sytuacją."

Dobre, czyli od ponad miesiąca jest źle i nie wiadomo kiedy będzie dobrze. Co mnie jako klienta usługi dostępu do internetu Netii obchodzi czyjego producenta sprzęt im zawodzi ???
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: netia 2mb/s

Post autor: ja.michal »

stiwi, w związku z tym pismem wystąp o zmniejszanie rachunku za dostęp do internetu po 1/30 za każdy dzień. Tym pismem przyznali się, że mają coś skopane.
stiwi
Stały użytkownik forum
Posty: 62
Rejestracja: 2006-12-01, 19:07

Re: netia 2mb/s

Post autor: stiwi »

ja.michal pisze:stiwi, w związku z tym pismem wystąp o zmniejszanie rachunku za dostęp do internetu po 1/30 za każdy dzień. Tym pismem przyznali się, że mają coś skopane.
Czyli ile wyniesie zniżka abonamentu za miesiąc źle działającego internetu przy abonamencie za 0pln ? :)
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: netia 2mb/s

Post autor: ja.michal »

1/30 z 0zł to 0zł. ;)
wigi83
Użytkownik forum
Posty: 40
Rejestracja: 2009-04-21, 10:00
Lokalizacja: wa-wa

Re: netia 2mb/s

Post autor: wigi83 »

stiwi, w Twoim przypadku troszkę poczekasz na rozwiązanie problemu. Netia ma pewien problem ze stacją bazową pod którą jesteś podpięty. Nie jest to do końca wina Neti. Zgłoś kolejną awarię a zawsze możesz zrobić :papa: Neti że się nie wywiązuje z umowy.

Przypominam że transfer może spaść o 40% i to jest dopuszczalne. zgodnie z regulaminem Netii.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: netia 2mb/s

Post autor: ja.michal »

Przypominam że transfer może spaść o 40% i to jest dopuszczalne. zgodnie z regulaminem Netii.
Taki zastrzeżenie przy WiMaxie? Jaki to punkt jakiego regulaminu?
yuen
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2009-10-25, 23:11
Lokalizacja: Dąks

Re: netia 2mb/s

Post autor: yuen »

wigi83 pisze:Przypominam że transfer może spaść o 40% i to jest dopuszczalne. zgodnie z regulaminem Netii.
Netia ogólnie ma pewne problemy :D

Czy mógłbyś przedstawić link, skan, pdf lub jakiś inny namacalny dowód, że istnieje gdzieś taki zapis? Ja podpisując jakąkolwiek umowę zawsze czytam ją od początku do końca. We wszystkich dokumentach, które otrzymałem od Netii nie było nigdzie zapisu o spadku transferu o 40%, tak samo jak nie ma zapisu o liczbie jednoczesnych połączeń niezbędnych do wysycenia łącza.

Jednocześnie wiem, że spadki transferu nie podlegają reklamacjom. Te łącza nie posiadają gwarancji minimalnej prędkości, jednak obecne parametry mają się nijak do usługi, którą sprzedają. Jak rozumiem jakieś standardy są jeśli chodzi o jakość łącza.

No ale przyjmijmy Twoje założenie 2048-(2048*0,4)=1228kbps (153,5 kB/s).
Nieźle tyle, że widzę tą prędkość przez ułamki sekund i jest ona górną granicą przez większą część doby. Normalnie moje super 2-Megowe łącze oscyluje w granicach 750kbps.
No chyba, że mówimy o 40% (820kbps) max :-) to wtedy by się zgadzało. :]
kpodak
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2009-10-17, 20:11
Lokalizacja: Wawa

Re: netia 2mb/s

Post autor: kpodak »

mam podobnie, na początku internet śmigał z prędkością +-2Mb/s, ale od jakiegoś miesiąca zwolnił do około 512... korzystam z nadajnika w piasecznie, odległość max 5-6 km, dziś poszło zgłoszenie, sprawa ma się wyjaśnić w przeciągu 48godzin.
stiwi
Stały użytkownik forum
Posty: 62
Rejestracja: 2006-12-01, 19:07

Re: netia 2mb/s

Post autor: stiwi »

kpodak pisze:mam podobnie, na początku internet śmigał z prędkością +-2Mb/s, ale od jakiegoś miesiąca zwolnił do około 512... korzystam z nadajnika w piasecznie, odległość max 5-6 km, dziś poszło zgłoszenie, sprawa ma się wyjaśnić w przeciągu 48godzin.
No to powodzenia. Ja jestem przy PKP Jeziorki, więc nie zdziwiłbym się gdybyśmy obaj byli podpięci do tego samego nadajnika w Piasecznie. Ja już czekam prawie 2,5 miesiąca z reklamacją i nic się nie polepszyło w tym względzie. Argumentacje Netii możesz przeczytać kilka postów wyżej. W skrócie: nawalił producent sprzętu, który teraz nie kwapi się by prędko usunąć awarię (tak twierdzi Netia). Netia zwala na Alcatel, a klienci są w kropce. Oczywiście obiecali poinformować mnie jak awaria zostanie usunięta, ja się przypominam, ale ciągle to samo...

[ Komentarz dodany przez: ja.michal: 2009-12-01, 00:20 ]
Tak to kolego nie piszemy na forum. :nienie: Nawet pod gwiazdkami. :nienie:
Ostatnio zmieniony 2009-12-01, 00:19 przez stiwi, łącznie zmieniany 1 raz.
dawid910
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2009-02-14, 02:34
Lokalizacja: Głosków

Re: netia 2mb/s

Post autor: dawid910 »

A już byłem ucieszony, że będzie coś innego niż BC, ale po nieprzychylnych komentarzach moje podniecenie opadło, szczególnie, że obaj panowie są moimi sąsiadami z Piaseczna. Nadal Macie takie problemy z tym WiMAXem ?
stiwi
Stały użytkownik forum
Posty: 62
Rejestracja: 2006-12-01, 19:07

Re: netia 2mb/s

Post autor: stiwi »

dawid910 pisze:A już byłem ucieszony, że będzie coś innego niż BC, ale po nieprzychylnych komentarzach moje podniecenie opadło, szczególnie, że obaj panowie są moimi sąsiadami z Piaseczna. Nadal Macie takie problemy z tym WiMAXem ?
Bez zmian. Dalej 512 Kbit/s zamiast 2 Mbit/s. Mija mi pół roku, podczas którego była opłata 30pln jedynie za utrzymanie łącza. Generalnie to najchętniej bym zrezygnował, a z tym co odpisują na reklamacje, mimo 2letniej umowy, możnaby ją rozwiązać bez problemu. Tylko że raczej brak alternatywy w okolicach. Zastanawiam się czy nie uderzyć do TP. Ostatnio jakieś 3 lata temu próbowałem założyć Neostradę, to było za daleko od centrali. Ale może coś pozmieniali w tym czasie? Najgorzej, że TP najpierw podpisuje umowe i daje modem, a potem im to trzeba odwozić i rozwiązywać umowę jak warunki techniczne nie pozwalają.
dawid910
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2009-02-14, 02:34
Lokalizacja: Głosków

Re: netia 2mb/s

Post autor: dawid910 »

Głosków TP nadal olewa, jak to powiedział technik "Nie ma takiej możliwości, chyba, że będzie opłata w wysokości 700zł, za doprowadzenie linii". To jest firma państwowa... zamiast się rozrastać to liczy tylko na zyski. Szkoda gadać. To teraz mam dylemat czy brać BC 2,5MB/s i 16GB limitu czy 2000(512)KB/s WiMaxa Netii.
stiwi
Stały użytkownik forum
Posty: 62
Rejestracja: 2006-12-01, 19:07

Re: netia 2mb/s

Post autor: stiwi »

dawid910 pisze:Głosków TP nadal olewa, jak to powiedział technik "Nie ma takiej możliwości, chyba, że będzie opłata w wysokości 700zł, za doprowadzenie linii". To jest firma państwowa... zamiast się rozrastać to liczy tylko na zyski. Szkoda gadać. To teraz mam dylemat czy brać BC 2,5MB/s i 16GB limitu czy 2000(512)KB/s WiMaxa Netii.
Mimo wszystko wziąłbym Netię. Miałem BC, na tym się nie da pracować już w ogóle. Rozłącza jak traci zasięg, rozdzielić ciężej i drożej (router 3G Linksysa trochę kosztuje). Na pewno na BC bym nie wrócił, jako backup korzystam z Play na kartę 1 Mbit/s i jak czasem przychodzi skorzystać, to różnica jednak kolosalna w sprawności działania mimo zasięgu 3G. Te 512 Kbit/s z Netii to co by nie mówić, przynajmniej w miarę solidnie działa jak na technologie bezprzewodową.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: netia 2mb/s

Post autor: wojteks »

dawid910 pisze:2000(512)KB/s WiMaxa Netii.
Nie ma takiej usługi.
Nie pomagam na PW!
Quest
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 204
Rejestracja: 2009-03-09, 22:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: netia 2mb/s

Post autor: Quest »

dawid910, zapomnij o Netii w Gloskowie dopóki nie powstanie nowa Bazowka w Jazgarzewie. W chwili obecnej na Piasecznie nie ma mozliwosci technicznych podlaczenia nowych klientów.
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: netia 2mb/s

Post autor: Sundance_kid »

dawid910 pisze:"Nie ma takiej możliwości, chyba, że będzie opłata w wysokości 700zł, za doprowadzenie linii".
Taki mały OT: A czy to tak dużo za w miarę normalny net? Chyba, że zaoferują Ci 128 kbps.
stiwi
Stały użytkownik forum
Posty: 62
Rejestracja: 2006-12-01, 19:07

Re: netia 2mb/s

Post autor: stiwi »

Sundance_kid pisze:[....]
Taki mały OT: A czy to tak dużo za w miarę normalny net? Chyba, że zaoferują Ci 128 kbps.
U nas wszystko możliwe. Pociągną linie na koszt klienta, a potem technik stwierdzi, że ponad 7km do centrali, to nawet 512 kbps nie pójdzie ;-)

[ Komentarz dodany przez: BliSki: 2010-01-08, 07:24 ]
Wycinamy cytaty wielopoziomowe.
Ostatnio zmieniony 2010-01-08, 07:24 przez stiwi, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: netia 2mb/s

Post autor: Jo_gurt »

dawid910 pisze:To teraz mam dylemat czy brać BC 2,5MB/s i 16GB limitu czy 2000(512)KB/s WiMaxa Netii.
Chyba żaden dylemat? Oczywiście masz na myśli 2,5Mbps w BC i 2Mbps w Netii? Czy BC faktycznie wyciąga u ciebie 20Mbps? :hyhy:
dawid910
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2009-02-14, 02:34
Lokalizacja: Głosków

Re: netia 2mb/s

Post autor: dawid910 »

Albo wy mnie nie zrozumieliście, albo ja nie wiem o co wam chodzi :roll:

Quest, Czyli jak zasięg mnie sięga to i tak mnie nie podłączą ?

Jeszcze jedno pytanie, ewentualnie gdybym brał tego WiMaxa to internet byłby użytkowany w nocy mniej więcej od godziny 1-5. Ile wtedy ten internet może osiągać prędkości ?
stiwi
Stały użytkownik forum
Posty: 62
Rejestracja: 2006-12-01, 19:07

Re: netia 2mb/s

Post autor: stiwi »

dawid910 pisze: Jeszcze jedno pytanie, ewentualnie gdybym brał tego WiMaxa to internet byłby użytkowany w nocy mniej więcej od godziny 1-5. Ile wtedy ten internet może osiągać prędkości ?
Przy dobrych wiatrach to i 2 Mbit/s w nocy zakładając, że tyle właśnie wykupiłeś. Ale w dzień to 512 Kbit/s. Ostatnio jak tak dużo sypało przez weekend, to w dzień nawet miałem pod 1 Mbit/s. Śmiałem się, że im więcej śniegu pada tym paradoksalnie szybciej i lepiej chodzi ta usługa.

Technologia jest dobra, dużo lepsza od tych komórkowych. Pingi na poziomie 50ms, tylko Netia ma problemy z jakością świadczenia tej usługi.
Quest
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 204
Rejestracja: 2009-03-09, 22:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: netia 2mb/s

Post autor: Quest »

dawid910 pisze:Czyli jak zasięg mnie sięga to i tak mnie nie podłączą ?
W twoim przypadku dokładnie tak.
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: netia 2mb/s

Post autor: Jo_gurt »

stiwi pisze:Netia ma problemy z jakością świadczenia tej usługi.
...u ciebie :) U mnie nie ma takich problemów.
stiwi
Stały użytkownik forum
Posty: 62
Rejestracja: 2006-12-01, 19:07

Re: netia 2mb/s

Post autor: stiwi »

Dzisiaj jakoś dziwnie przyspieszyło. O 8 rano to nawet 2.10 Mbit/s było, teraz jakieś 1.70 Mbit/s, a jeszcze wczoraj o tej samej porze było 3x wolniej.

Może w końcu coś naprawili z tym nadajnikiem koło Piaseczna? Po pół roku by w końcu wypadało usunąć awarię. Będę obserwował.
dawid910
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2009-02-14, 02:34
Lokalizacja: Głosków

Re: netia 2mb/s

Post autor: dawid910 »

Dzwoniłem dzisiaj do Netii i powiedzieli, że kilka numerów ode mnie WiMaxa mają 2 osoby(różnica 10numerów w obie strony od mego domu), zawołałem już technika i może się uda jak nie to jeszcze jest ten z ery, a 3 opcja to kochany BlueConnect, w każdym razie zobaczymy.
ODPOWIEDZ