netia 2mb/s

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu WiMax z firmy Netia, T-Mobile (Era) (Polska Telefonia Cyfrowa).

Moderator: Moderatorzy

dawid910
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2009-02-14, 02:34
Lokalizacja: Głosków

Re: netia 2mb/s

Post autor: dawid910 »

Okazało się, że nie mogę mieć WiMaxa w Netii, bo jest duże przeciążenie. Dowiedziałem się tego po 1,5h rozmowy i 0.5 słuchania durnej muzyki, obsługa jest tak żałosna, że szkoda gadać, studenci tam pracujący w ogóle nie wiedzą o czym do nich rozmawiam, zdecydowanie NIE POLECAM. Jutro jadę do Ery zobaczymy jak tam się sprawa rozstrzygnie.
yuen
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2009-10-25, 23:11
Lokalizacja: Dąks

Re: netia 2mb/s

Post autor: yuen »

dawid910 pisze:Okazało się, że nie mogę mieć WiMaxa w Netii, bo jest duże przeciążenie. Dowiedziałem się tego po 1,5h rozmowy i 0.5 słuchania durnej muzyki, obsługa jest tak żałosna, że szkoda gadać, studenci tam pracujący w ogóle nie wiedzą o czym do nich rozmawiam, zdecydowanie NIE POLECAM. Jutro jadę do Ery zobaczymy jak tam się sprawa rozstrzygnie.
Generalnie nie polecam w tej chwilii brania Wimaxa. Walcze z nimi praktycznie już pół roku i nie wygląda na to, aby sprawa zakończyła się pozytywnie dla mnie. Rok temu ta usługa była niezawodna i stabilna, ale pazerność Netii nie zna granic. Nabrali tyle klientów na BSy, że strach się bać.
Overbooking na moim sektorze jest bardzo duży. Pomiędzy 7:00 a 24:00 transfery w pojedynczym połączeniu to max 512kbps i to tylko chwilowo. Średnia wychodzi ok 30 KB/s.
W nocy tj. od północy do mniej więcej 7 rano łącze działa tak jak powinno.
No cóż nie da się z tym nic zrobić jeśli na jednym sektorze siedzi zamiast 20-30, ponad 70 klientów (a max przepustowość tego sektora to 12 Mbit/s). Analizowałem ruch i dodam, że Alvarion (mój BS), z którym się łączę ma nędzny QoS.
czekam
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2009-09-27, 14:30
Lokalizacja: Cekcyn

Re: netia 2mb/s

Post autor: czekam »

Witam ;P Ja osobiscie moge polecic Wimax z neti , nie mam z nia zadnych problemow mam 2mb/s wszystko pieknie hula , czasami gdy cos pobieram , zwieksza sie predkosc np o 20-40 kb wiecej ;) nie zdarzylo mi sie jeszcze ze cos zerwalo polaczenie lub jakas usterka. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
DoMiNo
Stały użytkownik forum
Posty: 141
Rejestracja: 2009-10-11, 22:02
Lokalizacja: pomorskie

Re: netia 2mb/s

Post autor: DoMiNo »

Wiecie może jak z jakością tej usługi w Czymanowie nad jeziorem Żarnowieckim? Strach ryzykować skoro nie pozwalają nawet tygodnia potestować :(
ODPOWIEDZ