Wimax Era

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu WiMax z firmy Netia, T-Mobile (Era) (Polska Telefonia Cyfrowa).

Moderator: Moderatorzy

wojtexx
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2010-02-24, 22:31
Lokalizacja: Jaroszowa Wola

Re: Wimax Era

Post autor: wojtexx »

Nikt nie ma pomysłu co mogę robić źle??
Wolałbym posprawdzać wszystkie możliwości zanim wezwę instalatorów...
Martekx
Stały użytkownik forum
Posty: 62
Rejestracja: 2009-09-19, 09:59
Lokalizacja: okolice Krakowa

Re: Wimax Era

Post autor: Martekx »

Gdy kręcisz anteną to koło kresek zasięgu masz ciągle search for BS cz też BS found? Ja ostatnio mam tak, że mam same zera a innym razem łapie sygnał i to całkiem niezły. Nie wiem skąd wynikają takie problemy ale może u Ciebie też występował ten problem akurat jak ustawiałeś antenę.
wojtexx
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2010-02-24, 22:31
Lokalizacja: Jaroszowa Wola

Re: Wimax Era

Post autor: wojtexx »

Cały czas mam search for BS.
Jak kręciłem anteną to żonę posadziłem przy kompie i miałem z nią cały czas kontakt, więc wiem dokładnie co się działo na monitorze, co innego jakbym kręcił i wracał z dachu do kompa i sprawdzał czy złapało jakiś zasięg. Zaczynam tracić nadzieję na normalnego, nielimitowanego neta...
muunek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2010-04-06, 12:51
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Wimax Era

Post autor: muunek »

Witam.
Ja również mam kłopot z połączeniem się do internetu.
Została wykonana prawidłowa konfiguracja sprzętu(nie będę wszystkiego opisywał, bo szkoda czasu i klawiatury ;) )

Zasilacz wykazuje prawidłowy stan pracy opisany na forum.
Końcówki kabla zaciśnięte zgodnie z informacją z forum(bo zgodnie z instrukcją ery nia zadziałało)
Cały czas mam search for BS.
Miałem nadzieję,że to tylko problem z zasięgiem w mojej lokalizacji więc zapakowałem się ze wszystkim do auta,zasilając wszystko z UPS'a podjechałem pod antenę nadawczą i.... nic.

W miedzyczasie oczywiście wielokrotnie rozmawiałem z BOA i sprawdzałem z BOA konfigurację sprzetu.
W Swięta Wielkanocne kolejny raz zadzwoniłem do BOA i okazało sie,że usługa nie została uruchomiona - poproszono jednocześnie o kolejny telefon po świętach w celu uruchomienia usługi.
Dziś inny pracownik BOA w rozmowie telefonicznej stwierdził, że usługa jest aktywna od podpisania umowy(16.02.2010)a problem jest wyłącznie ze sprzetem;jednocześnie kilkakrotnie gorąco namawiał mnie(w czasie jednej kilkuminutowej rozmowy) na zamówienie ekipy instalatorów, którzy to zamontuja, sprawdzą i uruchomią na chwałę ERY GSM...krew mnie zalała.. oczywiście nie zamówiłem(swoją drogą tak gorąco mnie namawiał,że pomyslałem iż dostaje "dolę" od instalatorów za każdą złapaną duszę..)

Instalacja u mnie została przeprowadzona przeze mnie i sprawdzona przez dwóch kolegów(najpierw jeden, po kilku dniach drugi) - obaj twierdza,że jeśli chodzi o komputer i połączenie komp-zasilacz-antena, oraz wprowadzone dane wg kroków podanych w informatorze instalacyjnym ery, to wszystko jest dobrze.

A sygnału NIMA!!
Każda próba połączenia kończy sie wyswietleniem strony przeglądarki informującej o niemożności uzyskania połaczenia z internetem.

Panel obsługowy nie wykazuje zadnego sygnału.

Uprzejmie proszę o pomoc...
ppoler
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2009-02-07, 14:58
Lokalizacja: obrze?a W-wy

Re: Wimax Era

Post autor: ppoler »

Może to czas próbę zalogowania się do innych sektorów.

Mi na sektorze i częstotliwości podanej SMSem z BOA cały czas sprzęt szukał stacji bazowej. A na sektorze "obok" słopki mocy już się zazieleniły.

W stanie "search for BS" nawet nie ma po co próbowac łączyć sie z internetem.

Na szybko znalezione na tym forum przykładowe częstotliwosci i numery sektorów to:
http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p ... ht=#192375
Autor tego postu pisze np: "Czestotliwosci poszczegolnych sektorow moga byc oddalone od siebie o 3.5MHz lub 1.75MHz ale w erze jest to 3.5MHz."

Sektory maja numery do max. 8.
muunek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2010-04-06, 12:51
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Wimax Era

Post autor: muunek »

Niestety mimo wielu prób konfigurowania połączenia - sprawdzania częstotliwości i kontroli przy samej antenie nadawczej nie udało mi się uzyskać połączenia.
Telefonicznie wypowiedziałem umowę-mam nadzieje,że uwzględnią i przyślą rozwiązanie umowy.
aktualnie testuję orange free 7GB...
na razie w przeciwieństwie do ery, w ciągu 15min od informacji o uruchomieniu usługi mogę korzystać z internetu a transfer jest dużo wyższy od iplusa ;)

[ Komentarz dodany przez: wojteks: 2010-04-18, 20:19 ]
<font color=orange>Poprawa pisowni.</font>
Ostatnio zmieniony 2010-04-18, 19:19 przez muunek, łącznie zmieniany 2 razy.
ODPOWIEDZ