Bład wejscia w terminal.

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu WiMax z firmy Netia, T-Mobile (Era) (Polska Telefonia Cyfrowa).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Jareva
Stały użytkownik forum
Posty: 109
Rejestracja: 2008-11-16, 19:03
Lokalizacja: Głogów

Bład wejscia w terminal.

Post autor: Jareva »

No wiec zaczne zakłądam go u kolegi. Przyszła paczka sprzet jakby używany. Wiec sie biore za montaż. Pierw na tak sucho żeby wiedzieć w jakim miejscu bedzie dobry sygnał. Podłączam wszystko to co w zestawie i działa ok. Konfiguruje znajduje sieć i jest ok. Potem rozmontowuje i montuje na stałe. No i własnie zaczynają sie schody po zamontowaniu nie moge wejść w terminal może nie że wejść ale terminal nie wyświetla panelu konfiguracji. Po wpisaniu co trzeba ip,itd. Wchodze w IE ( i opera też była używana) wpisuje adres, wyskakuje okienko go logowania wpisuje installer (login i hasło) I sie otwiera z błędem. Po prawej stronie mam nawigacje prawidłowo ale na środku napis Brak strony lub adres nieprawidłowy. Więc nic nie widzę.

No cóż internet działa bez problemu. Dzwoniłem do BOK i nawet rozmawiałem z gościem z pomocy technicznej. I nic nie wiedzą pierwszy raz sie z tym spotykaja.

Może ktoś doradzi coś co sprawdzić? Gdyby kable nie łączyły albo choć jeden nie miał bym połaczenia tak?

Jak go zresetować twardo do ustawień fabrycznych?
Ostatnio zmieniony 2009-12-15, 13:03 przez Jareva, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: Bład wejscia w terminal.

Post autor: Blido »

Jareva pisze:Gdyby kable nie łączyły albo choć jeden nie miał bym połaczenia tak?
Tak. Dlatego właśnie dość dziwne jest ze nie możesz zalogować się do terminala, pomimo że Internet działa jak trzeba.
Jareva pisze:Jak go zresetować twardo do ustawień fabrycznych?
Przyciskiem Reset na zasilaczu (IDU)
Jareva
Stały użytkownik forum
Posty: 109
Rejestracja: 2008-11-16, 19:03
Lokalizacja: Głogów

Re: Bład wejscia w terminal.

Post autor: Jareva »

Zalogować to jeszcze sie może zaloguje ale terminal wywala śmieciami.Ten na zasilaczu to raczej nie restet oprogamowania bynajmniej u mnie albo nie działa.
Ostatnio zmieniony 2009-12-15, 13:04 przez Jareva, łącznie zmieniany 1 raz.
Jareva
Stały użytkownik forum
Posty: 109
Rejestracja: 2008-11-16, 19:03
Lokalizacja: Głogów

Re: Bład wejscia w terminal.

Post autor: Jareva »

Kto mi powie czy przez USB co siedzi tam moge wejść?
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: Bład wejscia w terminal.

Post autor: Blido »

Jareva pisze:Kto mi powie czy przez USB co siedzi tam moge wejść?
Tylko za pomocą specjalnego terminala konfiguracyjnego, w który są wyposażone firmy monterskie.
Jareva
Stały użytkownik forum
Posty: 109
Rejestracja: 2008-11-16, 19:03
Lokalizacja: Głogów

Re: Bład wejscia w terminal.

Post autor: Jareva »

No to kupa :(

A jak to jest z firmware? Jest ogółem dostępny? może wymiana coś by zdziałała?

Nie chce wysyłać spowrotem do ery. Bo to serwisem pachnie i na pewno długa kolejka oczekiwania.
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: Bład wejscia w terminal.

Post autor: Blido »

Jareva pisze:A jak to jest z firmware? Jest ogółem dostępny?
Niestety nie. Zresztą nie sądzę aby sprzęt Alvariona można było sflashować domowym sposobem, tj z poziomu komputera.
ODPOWIEDZ