[Era] Era zapomina o użytkownikach?

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu WiMax z firmy Netia, T-Mobile (Era) (Polska Telefonia Cyfrowa).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
wiligracz
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2009-01-14, 11:43
Lokalizacja: Warszawa

[Era] Era zapomina o użytkownikach?

Post autor: wiligracz »

Z wimaxa korzystam już ponad miesiąc (a nawet dwa). Nie miałem problemu z logowaniem się na otrzymaną nazwę użytkownika/hasło, mimo że wcześniej nie musiałem dzwonić by dokonać aktywacji. Po prostu po złapaniu zasięgu - internet działa. Sęk w tym, że już drugi miesiąc nie otrzymałem rachunku za usługi. Niby powinienem się cieszyć, jednak nie chcę doprowadzić do takiej sytuacji, w której po roku otrzymam rachunek na astronomiczną kwotę. Czy istnieje możliwość, abym dane do logowania "odziedziczył" po innym użytkowniku z warszawy, który to zakończył umowę? Nie wiem co mam robić.... Cieszyć się darmową usługą licząc na to, że panowie z Ery zapomnieli o mnie? Czy skontaktować się z BOA, narażając się na dodatkowe koszta?
kamilekk93
Stały użytkownik forum
Posty: 79
Rejestracja: 2009-11-19, 19:38
Lokalizacja: Radomsko

Re: [Era] Era zapomina o użytkownikach?

Post autor: kamilekk93 »

Witam kolego dla twojego dobra polecam ci zadzwonić do BOA i przypomniec o sobie ponieważ tak jak mówiłes po kilku miesiącach możesz dostac dość duzy rachunek a co do odziedziczenia tej umowu po urzytkowniku z warszawy to wątpie poniewaz Era dla każdego urzytkownika tworzy nowa umowe. Ja jestem urzytkownikiem Era Wimax od kilku dni i mam nadzieje ze rachunek przyjdzie tak jak mi mówiono w BOA miesiąc od pierwszego zalogowania sie.Najlepiej zadzwoń do BOA i zapytaj sie dlaczego jeszcze nie dostaleś Faktury.Pozdrawiam Kamilekk93 :)
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: [Era] Era zapomina o użytkownikach?

Post autor: Blido »

Ja wreszcie dostałem odpowiedź dotyczącą faktury. Mam ją otrzymać 10 stycznia i będzie to faktura zawierająca abonament od października i wszystkie opłaty aktywacyjne. Razem ponad trzy stówy więc srednio mnie to cieszy.wiligracz, być może i Ty otrzymasz fakturę w styczniu. Jeśli nie to lepiej się o nią upomnij, nie łudź się że o Tobie zapomną :] Chyba że chcesz dostać kiedyś czterocyfrowy rachunek.
Lutek1980
Użytkownik forum
Posty: 35
Rejestracja: 2009-09-28, 15:22
Lokalizacja: Zamość

Re: [Era] Era zapomina o użytkownikach?

Post autor: Lutek1980 »

No to ze mną chyba będzie podobnie. Ostatnio jednak zainteresowała mnie jedna rzecz. Podobno jest teraz promocja dla użytkowników telefonów ery że jak wezmą internet to płacą za niego 10zł mniej. Ciekawe czy działa to w drugą stronę, bo kończy mi się umowa na telefon i jak by mi dali dodatkową zniżkę 10zł to już coś.
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: [Era] Era zapomina o użytkownikach?

Post autor: Patryk »

Dawniej,gdy jeszcze miałem TP,nastąpiła jakaś awaria w ich systemie i nie przychodziły faktury przez kilka miesięcy.Uzbierało się w sumie prawie 1000 zł - i nie było problemem zapłacenie tego,gdyż przezornie odkładałem co miesiąc sumę przeznaczoną na opłacenie faktury :]
Nie odkłada tylko ten,kto w swej głupocie (bo jak to inaczej nazwać) uważa,że "mu się upiecze",mimo podpisanej umowy,w której zobowiązanie widnieje czarno na białym.
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: [Era] Era zapomina o użytkownikach?

Post autor: Blido »

Patryk pisze:Dawniej,gdy jeszcze miałem TP,nastąpiła jakaś awaria w ich systemie i nie przychodziły faktury przez kilka miesięcy.Uzbierało się w sumie prawie 1000 zł - i nie było problemem zapłacenie tego,gdyż przezornie odkładałem co miesiąc sumę przeznaczoną na opłacenie faktury :]
Ja również odkładam, ale uszczuplenie konta o 300zł bardziej boli niż przelanie 68zł ;) . Do tego wszystkie faktury będę musiał opłacać "ręcznie" bo właśnie się dowiedziałem że dla samej usługi WiMax nie można aktywować Polecenia Zapłaty :dobani: . Telefonu w Erze nie mam a na Blueconnect umowę już rozwiązałem.
kamilekk93
Stały użytkownik forum
Posty: 79
Rejestracja: 2009-11-19, 19:38
Lokalizacja: Radomsko

Re: [Era] Era zapomina o użytkownikach?

Post autor: kamilekk93 »

Ja zamierzam czekać miesiąc tak jak mnie informowano w BOA jeśli faktura nie przyjdzie bo nie zamierzam pożniej wyłozyć 300zł zeby to zaplacić.Pozdrawiam Kamilekk93 :)
Lutek1980
Użytkownik forum
Posty: 35
Rejestracja: 2009-09-28, 15:22
Lokalizacja: Zamość

Re: [Era] Era zapomina o użytkownikach?

Post autor: Lutek1980 »

Czy są jakieś wieści o fakturach, czy ktoś już dostał? Ja w dalszym ciągu czekam, pani z ery miała wysłać jakieś pismo do działu wimaxa z prośbą o przesłanie duplikatów :szok: faktur ale w dalszym ciągu nic
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: [Era] Era zapomina o użytkownikach?

Post autor: Blido »

Mnie po upomnieniu się poinformowano że otrzymam fakturę do 10 stycznia. Nadal nie dostałem, chyba że poczta nawaliła :dobani:
Lutek1980
Użytkownik forum
Posty: 35
Rejestracja: 2009-09-28, 15:22
Lokalizacja: Zamość

Re: [Era] Era zapomina o użytkownikach?

Post autor: Lutek1980 »

Są nowe wieści ws. faktur. Logując się do panelu klienta tel. ery zobaczyłem kwotę do zapłaty 215.97zł na którą nie było faktury. Dzwoniłem i okazało się że w systemie mają ręcznie wypisaną fakturę na powyższą kwotę 7.01.2010 i faktura na dniach ma dojść. W przyszłości podobno ma być możliwość logowania i kontroli przez internet.
adixm
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1050
Rejestracja: 2009-01-19, 20:26
Lokalizacja: Rydułtowy

Re: [Era] Era zapomina o użytkownikach?

Post autor: adixm »

Blido pisze:Do tego wszystkie faktury będę musiał opłacać "ręcznie" bo właśnie się dowiedziałem że dla samej usługi WiMax nie można aktywować Polecenia Zapłaty
Przeciez to sie kwalifikuje na zlecenie stale?Za WiMaxa jest przeciez stala oplata miesieczna...
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: [Era] Era zapomina o użytkownikach?

Post autor: Blido »

Lutek1980 pisze:Logując się do panelu klienta tel. ery zobaczyłem kwotę do zapłaty 215.97zł na którą nie było faktury.
A od jak długiego czasu masz Wimaksa?
Lutek1980 pisze:W przyszłości podobno ma być możliwość logowania i kontroli przez internet.
W tej chwili niby też jest, ale tylko dla tych którzy prócz Wimaksa mają jeszcze jakąś "standardową" usługę mobilną. A ja z chwilą gdy dostałem Wimaksa rozwiązałem umowę na Blueconnect.
Przeciez to sie kwalifikuje na zlecenie stale?Za WiMaxa jest przeciez stala oplata miesieczna...
Zlecenie stałe to nie to samo co polecenie zapłaty ;)
Lutek1980
Użytkownik forum
Posty: 35
Rejestracja: 2009-09-28, 15:22
Lokalizacja: Zamość

Re: [Era] Era zapomina o użytkownikach?

Post autor: Lutek1980 »

wimaxa uruchomiłem 10.10.2009
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: [Era] Era zapomina o użytkownikach?

Post autor: Blido »

Lutek1980 pisze:wimaxa uruchomiłem 10.10.2009
To dosłownie kilka dni po mnie, ale kiedy podpisałeś umowę? Ja podpisałem 23.09.2009 i nie wiem właśnie jak oni to liczą - czy od daty podpisania umowy czy od uruchomienia. Jaką masz opcję i ile powinieneś płacić za Wimaksa? 59+9zł?
Lutek1980
Użytkownik forum
Posty: 35
Rejestracja: 2009-09-28, 15:22
Lokalizacja: Zamość

Re: [Era] Era zapomina o użytkownikach?

Post autor: Lutek1980 »

Umowę podpisałem 25.09 na pakiet 59+9, z tego co wiem liczą od pierwszego logowania i chyba od tego momentu zaczyna się 3 lata. Tak się zastanawiam że te 215zł to może za część października, listopad, grudzień i aktywacja. Będę wiedział dokładnie jak przyjdzie faktura (jak w ogóle przyjdzie ).
Lutek1980
Użytkownik forum
Posty: 35
Rejestracja: 2009-09-28, 15:22
Lokalizacja: Zamość

Re: [Era] Era zapomina o użytkownikach?

Post autor: Lutek1980 »

Właśnie dotarła do mnie po wielu telefonach faktura za Wimaxa, co dziwne to to, że jest tam opłata za korzystanie usługi sądząc po kwocie to najprawdopodobnie za 2 i pół m-ca( pół X, cały XI i XII), opłata aktywacyjna i opłata za dzierżawę ale tylko 9zł czyli za jeden miesiąc :szok:. Dziwne jest to wszystko dla mnie szczerze mówiąc, na razie nie będę dzwonił tylko sprawdzał w I-boa czy są jakieś dziwne dodatkowe kwoty do zapłacenia, być może, że zapomną o mnie bo mają tam niezły burdel
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: [Era] Era zapomina o użytkownikach?

Post autor: Blido »

Lutek1980 pisze:Właśnie dotarła do mnie po wielu telefonach faktura za Wimaxa
Ja jeszcze faktury nie otrzymałem, ale kasę już pobrali z mojego konta (284zł). Wciąż jeszcze mam aktywne polecenie zapłaty z czasów Blueconnect.
Awatar użytkownika
Tomek7
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 704
Rejestracja: 2008-04-25, 18:31
Lokalizacja: EŁK

Re: [Era] Era zapomina o użytkownikach?

Post autor: Tomek7 »

Witam u mnie sytuacja wyglada tak.W październiku rozwiązałem umowę z erą bo miałem na czas nieokreślony,dopiero 17 grudnia mogli wyłączyć kartę bo trzeba z miesięcznym wyprzedzeniem za korzystanie od 17.10-do 16.11.2009 fakturkę dostałem lecz za korzystanie od 17 listopadado 16 grudnia nie dostałem faktury?Karta sim jak mówię nieaktywna od 17 grudnia.Mam gdzieś dzwonić czy co??
Lutek1980
Użytkownik forum
Posty: 35
Rejestracja: 2009-09-28, 15:22
Lokalizacja: Zamość

Re: [Era] Era zapomina o użytkownikach?

Post autor: Lutek1980 »

Tomek7 pisze:Witam u mnie sytuacja wyglada tak.W październiku rozwiązałem umowę z erą bo miałem na czas nieokreślony,dopiero 17 grudnia mogli wyłączyć kartę bo trzeba z miesięcznym wyprzedzeniem za korzystanie od 17.10-do 16.11.2009 fakturkę dostałem lecz za korzystanie od 17 listopadado 16 grudnia nie dostałem faktury?Karta sim jak mówię nieaktywna od 17 grudnia.Mam gdzieś dzwonić czy co??
A co to ma wspólnego z wimaxem?
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: [Era] Era zapomina o użytkownikach?

Post autor: Blido »

Z Wimaksem niewiele, ale do tytułu tematu "Era zapomina o użytkownikach" pasuje ;)
kamilekk93
Stały użytkownik forum
Posty: 79
Rejestracja: 2009-11-19, 19:38
Lokalizacja: Radomsko

Re: [Era] Era zapomina o użytkownikach?

Post autor: kamilekk93 »

Witam u mnie sytuacja wygląda tak ze po ponad miesiącu korzystanie z Wimax do dzisiaj nie dostałem za to faktury. Jeżeli nie przyjdzie do 6 lutego co dzwonie do Biura Obsługi zobacze co mi tam powiedza.. chyba że beda mi chcieli wysłac fakture za 2 miesiące a to mi sie nie bardzo podoba. :) Pozdrawiam Kamilekk93
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: [Era] Era zapomina o użytkownikach?

Post autor: Blido »

kamilekk93 pisze:chyba że beda mi chcieli wysłac fakture za 2 miesiące a to mi sie nie bardzo podoba.
Tak właśnie zrobią, czego się spodziewałeś? Ja dostałem fakturę za 3,5 miesiąca oraz aktywację. A właściwie tylko pobrali kasę z konta - faktury wciąż nie dostałem :]
kamilekk93
Stały użytkownik forum
Posty: 79
Rejestracja: 2009-11-19, 19:38
Lokalizacja: Radomsko

Re: [Era] Era zapomina o użytkownikach?

Post autor: kamilekk93 »

Witam tak tylko wiesz mi sie nie bardzo widzi wydac ponad 200zł i nie wiem czy oni moga tak zrobic aby po 3 miesiącach dopiero fakture przysla... z drugiej strony ciekawe czemu maja takie opóznienia..
Grizzly
Stały użytkownik forum
Posty: 57
Rejestracja: 2010-01-18, 23:31
Lokalizacja: Polska

Re: [Era] Era zapomina o użytkownikach?

Post autor: Grizzly »

witam , ja mam takie pytanie...jezeli bym pojechal do salonu ery i bym sie spytal gdzie konkretnie stoi nadajnik wimaxa w mojej okolicy , to mi powiedza ?
Żart = BAN
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: [Era] Era zapomina o użytkownikach?

Post autor: Blido »

kamilekk93 pisze:mi sie nie bardzo widzi wydac ponad 200zł
Trzeba było co miesiąc przezornie odkładać te 68zł (czy jaką masz tam opcję) :] Przecież to oczywiste że rachunek prędzej czy później trzeba będzie zapłacić. Ale zgodzę się, że taka kwota nieprzyjemnie wygląda w postaci minusa na wyciągu z konta. Od razu człowiek zaczyna rozmyślać co mógł sobie za to kupić ;)
Grizzly pisze:jezeli bym pojechal do salonu ery i bym sie spytal gdzie konkretnie stoi nadajnik wimaxa w mojej okolicy , to mi powiedza ?
Nie powiedzą. To bardzo trudno jest wydębić nawet w Biurze Obsługi. Konsultanci tego zwyczajnie nie wiedzą i często nie mają kogo spytać, bo Wimaksem w Erze administruje jedna osoba.
Grizzly
Stały użytkownik forum
Posty: 57
Rejestracja: 2010-01-18, 23:31
Lokalizacja: Polska

Re: [Era] Era zapomina o użytkownikach?

Post autor: Grizzly »

Ok :) a nie wiesz jak sytuacja wyglada w netii ?
Żart = BAN
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: [Era] Era zapomina o użytkownikach?

Post autor: Blido »

Nie wiem, ale przypuszczam że lepiej niż w Erze. Netia ma WiMax już od długiego czasu, ma więcej użytkowników od Ery (obecnie przynajmniej) i nie traktuje Wimaksa tak po macoszemu jak Era.
kamilekk93
Stały użytkownik forum
Posty: 79
Rejestracja: 2009-11-19, 19:38
Lokalizacja: Radomsko

Re: [Era] Era zapomina o użytkownikach?

Post autor: kamilekk93 »

No wiem wiem tylko wiesz ja bym wolał sobie płacic miesiąc po miesiacu a nie taka kwote za 3 miesiace pozatym dobrze by było zebym mial na to faktury.. ciekawe tylko czemu era faktury za wimax przysyła z opóznieniem czego nie można powiedziec o Blueconect i telefonach w ich sieci tam faktury bardzo szybko przychodza :)
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: [Era] Era zapomina o użytkownikach?

Post autor: Jo_gurt »

kamilekk93 pisze:tylko wiesz ja bym wolał sobie płacic miesiąc po miesiacu
Z ekonomicznego punktu widzenia to akurat wyszedłeś na swoje ;)
Lutek1980
Użytkownik forum
Posty: 35
Rejestracja: 2009-09-28, 15:22
Lokalizacja: Zamość

Re: [Era] Era zapomina o użytkownikach?

Post autor: Lutek1980 »

Ciekawi mnie jedna rzecz, czy są osoby które nie upominały się o faktury a musiały zapłacić? Ja miałem takie wrażenie że podczas rozmowy tel. byłem "rejestrowany" i wystawiają mi fakturę bo chcę. Ciekawe co by było jakbym nie dzonił . :roll:
ODPOWIEDZ