[Era] Era zapomina o użytkownikach?

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu WiMax z firmy Netia, T-Mobile (Era) (Polska Telefonia Cyfrowa).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Lutek1980
Użytkownik forum
Posty: 35
Rejestracja: 2009-09-28, 15:22
Lokalizacja: Zamość

Re: [Era] Era zapomina o użytkownikach?

Post autor: Lutek1980 »

Właśnie dotarła do mnie po wielu telefonach faktura za Wimaxa, co dziwne to to, że jest tam opłata za korzystanie usługi sądząc po kwocie to najprawdopodobnie za 2 i pół m-ca( pół X, cały XI i XII), opłata aktywacyjna i opłata za dzierżawę ale tylko 9zł czyli za jeden miesiąc :szok:. Dziwne jest to wszystko dla mnie szczerze mówiąc, na razie nie będę dzwonił tylko sprawdzał w I-boa czy są jakieś dziwne dodatkowe kwoty do zapłacenia, być może, że zapomną o mnie bo mają tam niezły burdel
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: [Era] Era zapomina o użytkownikach?

Post autor: Blido »

Lutek1980 pisze:Właśnie dotarła do mnie po wielu telefonach faktura za Wimaxa
Ja jeszcze faktury nie otrzymałem, ale kasę już pobrali z mojego konta (284zł). Wciąż jeszcze mam aktywne polecenie zapłaty z czasów Blueconnect.
Awatar użytkownika
Tomek7
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 704
Rejestracja: 2008-04-25, 18:31
Lokalizacja: EŁK

Re: [Era] Era zapomina o użytkownikach?

Post autor: Tomek7 »

Witam u mnie sytuacja wyglada tak.W październiku rozwiązałem umowę z erą bo miałem na czas nieokreślony,dopiero 17 grudnia mogli wyłączyć kartę bo trzeba z miesięcznym wyprzedzeniem za korzystanie od 17.10-do 16.11.2009 fakturkę dostałem lecz za korzystanie od 17 listopadado 16 grudnia nie dostałem faktury?Karta sim jak mówię nieaktywna od 17 grudnia.Mam gdzieś dzwonić czy co??
Lutek1980
Użytkownik forum
Posty: 35
Rejestracja: 2009-09-28, 15:22
Lokalizacja: Zamość

Re: [Era] Era zapomina o użytkownikach?

Post autor: Lutek1980 »

Tomek7 pisze:Witam u mnie sytuacja wyglada tak.W październiku rozwiązałem umowę z erą bo miałem na czas nieokreślony,dopiero 17 grudnia mogli wyłączyć kartę bo trzeba z miesięcznym wyprzedzeniem za korzystanie od 17.10-do 16.11.2009 fakturkę dostałem lecz za korzystanie od 17 listopadado 16 grudnia nie dostałem faktury?Karta sim jak mówię nieaktywna od 17 grudnia.Mam gdzieś dzwonić czy co??
A co to ma wspólnego z wimaxem?
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: [Era] Era zapomina o użytkownikach?

Post autor: Blido »

Z Wimaksem niewiele, ale do tytułu tematu "Era zapomina o użytkownikach" pasuje ;)
kamilekk93
Stały użytkownik forum
Posty: 79
Rejestracja: 2009-11-19, 19:38
Lokalizacja: Radomsko

Re: [Era] Era zapomina o użytkownikach?

Post autor: kamilekk93 »

Witam u mnie sytuacja wygląda tak ze po ponad miesiącu korzystanie z Wimax do dzisiaj nie dostałem za to faktury. Jeżeli nie przyjdzie do 6 lutego co dzwonie do Biura Obsługi zobacze co mi tam powiedza.. chyba że beda mi chcieli wysłac fakture za 2 miesiące a to mi sie nie bardzo podoba. :) Pozdrawiam Kamilekk93
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: [Era] Era zapomina o użytkownikach?

Post autor: Blido »

kamilekk93 pisze:chyba że beda mi chcieli wysłac fakture za 2 miesiące a to mi sie nie bardzo podoba.
Tak właśnie zrobią, czego się spodziewałeś? Ja dostałem fakturę za 3,5 miesiąca oraz aktywację. A właściwie tylko pobrali kasę z konta - faktury wciąż nie dostałem :]
kamilekk93
Stały użytkownik forum
Posty: 79
Rejestracja: 2009-11-19, 19:38
Lokalizacja: Radomsko

Re: [Era] Era zapomina o użytkownikach?

Post autor: kamilekk93 »

Witam tak tylko wiesz mi sie nie bardzo widzi wydac ponad 200zł i nie wiem czy oni moga tak zrobic aby po 3 miesiącach dopiero fakture przysla... z drugiej strony ciekawe czemu maja takie opóznienia..
Grizzly
Stały użytkownik forum
Posty: 57
Rejestracja: 2010-01-18, 23:31
Lokalizacja: Polska

Re: [Era] Era zapomina o użytkownikach?

Post autor: Grizzly »

witam , ja mam takie pytanie...jezeli bym pojechal do salonu ery i bym sie spytal gdzie konkretnie stoi nadajnik wimaxa w mojej okolicy , to mi powiedza ?
Żart = BAN
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: [Era] Era zapomina o użytkownikach?

Post autor: Blido »

kamilekk93 pisze:mi sie nie bardzo widzi wydac ponad 200zł
Trzeba było co miesiąc przezornie odkładać te 68zł (czy jaką masz tam opcję) :] Przecież to oczywiste że rachunek prędzej czy później trzeba będzie zapłacić. Ale zgodzę się, że taka kwota nieprzyjemnie wygląda w postaci minusa na wyciągu z konta. Od razu człowiek zaczyna rozmyślać co mógł sobie za to kupić ;)
Grizzly pisze:jezeli bym pojechal do salonu ery i bym sie spytal gdzie konkretnie stoi nadajnik wimaxa w mojej okolicy , to mi powiedza ?
Nie powiedzą. To bardzo trudno jest wydębić nawet w Biurze Obsługi. Konsultanci tego zwyczajnie nie wiedzą i często nie mają kogo spytać, bo Wimaksem w Erze administruje jedna osoba.
Grizzly
Stały użytkownik forum
Posty: 57
Rejestracja: 2010-01-18, 23:31
Lokalizacja: Polska

Re: [Era] Era zapomina o użytkownikach?

Post autor: Grizzly »

Ok :) a nie wiesz jak sytuacja wyglada w netii ?
Żart = BAN
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: [Era] Era zapomina o użytkownikach?

Post autor: Blido »

Nie wiem, ale przypuszczam że lepiej niż w Erze. Netia ma WiMax już od długiego czasu, ma więcej użytkowników od Ery (obecnie przynajmniej) i nie traktuje Wimaksa tak po macoszemu jak Era.
kamilekk93
Stały użytkownik forum
Posty: 79
Rejestracja: 2009-11-19, 19:38
Lokalizacja: Radomsko

Re: [Era] Era zapomina o użytkownikach?

Post autor: kamilekk93 »

No wiem wiem tylko wiesz ja bym wolał sobie płacic miesiąc po miesiacu a nie taka kwote za 3 miesiace pozatym dobrze by było zebym mial na to faktury.. ciekawe tylko czemu era faktury za wimax przysyła z opóznieniem czego nie można powiedziec o Blueconect i telefonach w ich sieci tam faktury bardzo szybko przychodza :)
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: [Era] Era zapomina o użytkownikach?

Post autor: Jo_gurt »

kamilekk93 pisze:tylko wiesz ja bym wolał sobie płacic miesiąc po miesiacu
Z ekonomicznego punktu widzenia to akurat wyszedłeś na swoje ;)
Lutek1980
Użytkownik forum
Posty: 35
Rejestracja: 2009-09-28, 15:22
Lokalizacja: Zamość

Re: [Era] Era zapomina o użytkownikach?

Post autor: Lutek1980 »

Ciekawi mnie jedna rzecz, czy są osoby które nie upominały się o faktury a musiały zapłacić? Ja miałem takie wrażenie że podczas rozmowy tel. byłem "rejestrowany" i wystawiają mi fakturę bo chcę. Ciekawe co by było jakbym nie dzonił . :roll:
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: [Era] Era zapomina o użytkownikach?

Post autor: Blido »

Lutek1980 pisze:Ciekawe co by było jakbym nie dzonił .
Dostałbyś astronomiczny rachunek za kilka miesięcy. Albo jeszcze lepiej - pod koniec umowy :rotfl: .
Jak to mawiał Benjamin Franklin "Na tym świecie pewna jest tylko śmierć i podatki" Ja dodałbym jeszcze rachunki :]
jz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2010-01-04, 16:53
Lokalizacja: Toruń

Re: [Era] Era zapomina o użytkownikach?

Post autor: jz »

Co do zapominania o użytkownikach, to oczywiście coś w tym jest. Ja np czekałem na zestaw prawie miesiąc i napisałem na [email protected] "przypominajkę". Po tym 2 dni i miałem zestaw w domu. Gdybym nie napisał maila poczekałbym sobie pewnie jeszcze z 2 miesiące...
Martekx
Stały użytkownik forum
Posty: 62
Rejestracja: 2009-09-19, 09:59
Lokalizacja: okolice Krakowa

Re: [Era] Era zapomina o użytkownikach?

Post autor: Martekx »

Ja mam odwrotny problem niż wy. Wciąż dostaje rachunki mimo, że już dawno rozwiązałem umowe na wimaxa.
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: [Era] Era zapomina o użytkownikach?

Post autor: Blido »

Martekx pisze:Wciąż dostaje rachunki mimo, że już dawno rozwiązałem umowe na wimaxa.
Ja dostałem ostatnio fakturę na ponad 500zł ze wszystkimi opłatami od początku jak mam Wimaksa, pomimo że te opłaty były już uwzględnione w poprzednich fakturach które opłaciłem. Do tego pisząc i dzwoniąc do BOA dowiedziałem się że mój nr klienta nie został aktywowany. Skoro nie został aktywowany, to ciekawe dlaczego Internet działa i dostaję faktury, w dodatku dwukrotnie. Totalny (autocenzura) panuje w Biurze Obsługi tej firemki.
ODPOWIEDZ