[Netia] Netia WiMax zbyt wysokie pingi?

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu WiMax z firmy Netia, T-Mobile (Era) (Polska Telefonia Cyfrowa).

Moderator: Moderatorzy

Czejsi
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2009-12-31, 00:05
Lokalizacja: Toruń

Re: [Netia] Netia WiMax zbyt wysokie pingi?

Post autor: Czejsi »

Wiecie co pomoglo , kupilem router i w polaczeniu internetowym w windowsie wpisalem w DNS adres ip routera i pingi o połowe mniejsze :ok: , Więc na prawdę netia sama sobie szkodzi , ale to juz nie moj problem, internet smiga jak bolid F1 ;D

[ Komentarz dodany przez: YaHooo: 2010-05-17, 16:56 ]
<font color=orange>Poprawa pisowni.</font>
Ostatnio zmieniony 2010-05-17, 15:56 przez Czejsi, łącznie zmieniany 1 raz.
zawiodłem się na netii
Awatar użytkownika
dacula
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 187
Rejestracja: 2007-12-16, 21:59
Lokalizacja: Bytom

Re: [Netia] Netia WiMax zbyt wysokie pingi?

Post autor: dacula »

alias pisze: Coś mi się wydaje że Netiowy BRAS obsługujący klientów WiMax'a nie odpowiada na pingi, chyba że się coś zmieniło.
Loopbacki do terminacji sesji ppp odpowiadaja. Jak sobie wyswietlisz tablice routingu to wlasnie default GW (przy zalozeniu, ze sie jest podlaczonym do IDU/VG) to loopback z BRAS.

Przykladowe dane z routera "klienta"

IP Address 81.xxx.xxx.xxx
Network Type PPPoA
IP Subnet Mask 255.255.255.255
Gateway IP Address 195.114.190.151
Domain Name Server 62.233.233.233, 213.241.79.37


Fragment mtr ode mnie do routera w Jaworznie:

Kod: Zaznacz cały

>  3. katob004rt01-jawoh001rt05.inetia.pl    0%   23   23     2    1    2      4
>  4. jawoh001rt05-jawoh001rt09.inetia.pl    0%   23   23     2    2    3      4
>  5. ???
>  6. jaworzno-bras2.inetia.pl               0%   22   22     3    3    4      8
Czejsi pisze:Wiecie co pomoglo , kupilem router i w polaczeniu internetowym w windowsie wpisalem w DNS adres ip routera i pingi o połowe mniejsze :ok: , Więc na prawdę netia sama sobie szkodzi , ale to juz nie moj problem, internet smiga jak bolid F1 ;D
To raczej zludne wrazenie bo nawet jesli zapingujesz jakas domene to DNS zostanie odpytany raz i reszta juz bedzie z cache. Zatem czas odpowiedzi nie jest zwiazany z DNS (chyba, ze pingujesz DNS :P).
Nie, nie jestem monterem WiMAX i pracownikiem Netii ;-)
Przede wszystkim jestem zadowolonym klientem :)
maack
Użytkownik forum
Posty: 34
Rejestracja: 2009-02-02, 11:16
Lokalizacja: Lodzkie

Re: [Netia] Netia WiMax zbyt wysokie pingi?

Post autor: maack »

czyli jesli mam do wyboru WiMAX Netia i lokalny operator - a nadajnik lokalnego jest widoczny w odległości 1-2 km to lepiej <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> lokala?
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: [Netia] Netia WiMax zbyt wysokie pingi?

Post autor: Blido »

maack pisze:czyli jesli mam do wyboru WiMAX Netia i lokalny operator - a nadajnik lokalnego jest widoczny w odległości 1-2 km to lepiej <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> lokala?
Zależy jaka to technologia. Jeśli to ma być WiFi z odległości 1-2 km to znacznie lepszy będzie WiMax.
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: [Netia] Netia WiMax zbyt wysokie pingi?

Post autor: Patryk »

Blido pisze:Jeśli to ma być WiFi z odległości 1-2 km to znacznie lepszy będzie WiMax.
Powiedzmy sobie szczerze - dobrze zrobiona i mądrze zarządzana sieć wifi 802.11a jest o niebo lepsza od wimaxa, a coraz częściej można takie sieci znaleźć.
maack
Użytkownik forum
Posty: 34
Rejestracja: 2009-02-02, 11:16
Lokalizacja: Lodzkie

Re: [Netia] Netia WiMax zbyt wysokie pingi?

Post autor: maack »

lokalny - ma być internet radiowy a więc też chyba WiMax. Chyba nazwa WiMax nie jest zarezerwowana dla Netii?
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: [Netia] Netia WiMax zbyt wysokie pingi?

Post autor: Jo_gurt »

WiMAX to nazwa technologii. Ale lokalni ISP raczej jej nie stosują ze względu na ceny wdrożenia.
Natomiast WiMAX na pewno nie jest synonimem radiowego dostępu do neta.
maack
Użytkownik forum
Posty: 34
Rejestracja: 2009-02-02, 11:16
Lokalizacja: Lodzkie

Re: [Netia] Netia WiMax zbyt wysokie pingi?

Post autor: maack »

To w jakiej technologii działa lokalny: www.stormmedia.pl.
Oferuje: Taryfa SILVER - lepiej niż Netia
Prędkość ściągania: do 3072kbps
Prędkość wysyłania: do 512kbps
Limit danych: brak
Ceny:
Umowa 24-miesięczna - 108zł (brutto) koszt instalacji/aktywacji - 180zł (brutto)
Umowa na czas nieokreślony - 128zł (brutto) koszt instalacji/aktywacji - 300zł (brutto)
•Opłata instalacyjna pobierana przy montażu 180,00zł (przy umowie 24-miesiącznej, 300zł przy umowe na czas nieokreślony)
•Opłata za stały zewnętrzny adres IP brak
•Opłata za doprowadzenie kablowego dostępu do Internetu dla kolejnego komputera w lokalu klienta (opłata jednorazowa – zawiera wszystkie materiały switch, kabel, roboczo-godzina) od 100,00zł
•Dostęp bezprzewodowy w lokalizacji klienta (koszt urządzenia oraz konfiguracji) od 120,00zł - cena za router/access pointa + ewentualne koszt kart wifi i dodatkowych anten (do ustalenia indywidulanego na miejscu montażu)


Cytat: "Miło nam poinformować, iż na początku maja br. uruchomiliśmy nowy nadajnik w Starym Adamowie ul.Działkowa. Nadajnik pracuje w paśmie częstotliwości 5GHz. Dzięki zastosowaniu tej technologii otrzymują Państwo bardzo wydajne połączenie szerokopasmowe działające z prędkością nawet do 3Mb/s! Zapraszamy wszystkich chętnych do zapoznania się z ofertą naszej firmy."
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: [Netia] Netia WiMax zbyt wysokie pingi?

Post autor: Jo_gurt »

maack pisze:o w jakiej technologii działa lokalny: www.stormmedia.pl.
WiFi, czyli 802.11 na 2,4 lub 5GHz.

5GHz to 802.11a, natomiast 2,4GHz to 802.11b lub g.
Z WiMAXem nie ma to nic wspólnego.

[ Dodano: 2010-08-26, 12:35 ]
Swoją drogą warto przelecieć spellchekiem swoją firmową stronę:
doractwo w wyborze
maack
Użytkownik forum
Posty: 34
Rejestracja: 2009-02-02, 11:16
Lokalizacja: Lodzkie

Re: [Netia] Netia WiMax zbyt wysokie pingi?

Post autor: maack »

Dzieki za odp.
To co będzie dla mnie lepsze bo opinie są różne. WiMax od Netii czy ten lokalny WiFi. Chodzi mi głównie o jak najmniejszy ping. WiFi oferuje nominalnie wieksze transfery.
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: [Netia] Netia WiMax zbyt wysokie pingi?

Post autor: Jo_gurt »

maack pisze:To co będzie dla mnie lepsze bo opinie są różne. WiMax od Netii czy ten lokalny WiFi. Chodzi mi głównie o jak najmniejszy ping.
Gradacja wygląda mniej więcej tak:
1. Dobre WiFi
2. WiAMX
3. Słabe WiFi

Czyli wiele zależy od tego czy ta sieć WiFi jest sensownie zrobiona.
maack
Użytkownik forum
Posty: 34
Rejestracja: 2009-02-02, 11:16
Lokalizacja: Lodzkie

Re: [Netia] Netia WiMax zbyt wysokie pingi?

Post autor: maack »

jeszcze raz dzięki, ale jak poznać jakość, przetestować WiFI
z ich opisu nadajnik będzie 600 m- 1000 m
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: [Netia] Netia WiMax zbyt wysokie pingi?

Post autor: Blido »

maack pisze:To co będzie dla mnie lepsze bo opinie są różne. WiMax od Netii czy ten lokalny WiFi.
Nie wiemy jak sprawuje się ten lokalny Provider. Musiałbyś o to popytać znajomych z okolicy, sąsiadów czy kogokolwiek kto ma od nich neta. Niektórzy dostawcy WiFi świadczą usługi na najwyższym poziomie (stała prędkość przez całą dobę, niskie pingi rzędu kilkunastu ms) a niektórzy to istne urynety. Niestety ci drudzy stanowią przeważającą większość.
maack
Użytkownik forum
Posty: 34
Rejestracja: 2009-02-02, 11:16
Lokalizacja: Lodzkie

Re: [Netia] Netia WiMax zbyt wysokie pingi?

Post autor: maack »

te niskie pingi rzędu kilkunastu ms to do polskich serwerów np wp.pl, onet.pl ? Czy te pingi sprawdzać przez www.pingtest.net czy z linii poleceń ?
Bo do amerykańskich to tak dobrze się nie da?
maack
Użytkownik forum
Posty: 34
Rejestracja: 2009-02-02, 11:16
Lokalizacja: Lodzkie

Re: [Netia] Netia WiMax zbyt wysokie pingi?

Post autor: maack »

wybrałem jednak lokalny internet radiowy i na razie jestem zadowolony, na mojej ulicy z Netii WiMAX pingi do Kaliforni rzedu 300, z linii poleceń nie mógł sie połączyć, zaś internet radiowy ping do kaliforni udało mi się raz uzyskać 60 ms !!! zwykle jest rzędu 200 ms - myślę że 200 ms to typowy wynik dla Polski niezależnie czy net jest kablowy czy neostrada - tak wypowiadali się na forum ps3site.pl grajacy online w Battlefield Bad Company 2.
Tak więc potwierdzam dobry lokalny WiFi jest o wiele lepszy od Netii WiMAX (ale też droższy)
ODPOWIEDZ