Netia WiMax vs. Orange Freedom Pro, co jest lepsze?

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu WiMax z firmy Netia, T-Mobile (Era) (Polska Telefonia Cyfrowa).

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: Netia WiMax vs. Orange Freedom Pro, co jest lepsze?

Post autor: Blido »

natia pisze:na dzien dzisiejszy netia tylko i wylacznie proponuje umowe na 24 miesiace
Tak czy inaczej to dość dobra oferta. Rozumiem że te 49zł jest bez żadnych dodatkowych opłat? Faktycznie płaci się 49zł miesięcznie? Ja przez następne 3 lata będę musiał płacić Erze 68zł za 1Mb/s :] Problem w tym że nie miałem wyboru - Netia nie ma u mnie zasięgu. Ogólnie Netia w porównaniu z Erą ma naprawdę marny zasięg. No i ten upload 256kb/s - o połowę niższy niż w Erze. Nad tym jeszcze moglibyście popracować to stanowilibyście realną konkurencję dla Ery.
natia
Pracownik operatora
Posty: 17
Rejestracja: 2010-02-18, 22:36
Lokalizacja: łódź

netia

Post autor: natia »

Sluchaj masz racje bo jak byla jeszcze hipnotyzujaca promocja gdzie 6 miesiecy bylo za zlotowke to umowa na 24 miesiace. Z tym ze jezeli chciales na 18 to nie bylo tych 6 miesiecy za zlotowke a przy nowej ofercie internet super liga jest tylko 24.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez natia, łącznie zmieniany 1 raz.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Netia WiMax vs. Orange Freedom Pro, co jest lepsze?

Post autor: ja.michal »

A no może.

Blido, co racja to racja. Zasięg cusik mały.
natia
Pracownik operatora
Posty: 17
Rejestracja: 2010-02-18, 22:36
Lokalizacja: łódź

netia

Post autor: natia »

Tzn tak to jest oplata abonamentu w kwocie brutto i za nic wiecej sie nie placi. Tzn jeszcze aktywacja 19 zl przy wyborze EOF i to wszystko a na zasieg wimaxa. Nic nie poradze jest jaki jest netia raczej teraz stawia na wlasne technologie po kablu.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez natia, łącznie zmieniany 1 raz.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Netia WiMax vs. Orange Freedom Pro, co jest lepsze?

Post autor: ja.michal »

natia pisze:netia raczej teraz stawia na wlasne technologie po kablu
Nie ma co ukrywać. Kabel to kabel. Niech tylko mocno to rozwiną. Fajnie by było jakby WiMax zrobili za jakiś czas mobilny jako ewentualnie dodatek do kabla.
natia
Pracownik operatora
Posty: 17
Rejestracja: 2010-02-18, 22:36
Lokalizacja: łódź

netia

Post autor: natia »

Jezeli chodzi o dodatek w postaci mobilnego to netia posiada. Mianowicie jezeli kient zamawia pakiet net+tel to moze wziac mobilny teraz akurat jest 1 gb za 29 zl miesiecznie ale np. przy Hipnotyzujacej promocji byl mobilny bez abonamentu
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Netia WiMax vs. Orange Freedom Pro, co jest lepsze?

Post autor: ja.michal »

natia, ale to jest nic innego jak na zasadzie takiego quasi MVNO bo to lata po 3G Playa i niczym się nie różni od Play Online.
Mi chodzi o WiMax mobilny. Hybrydowe karty WiFi/WiMax robi np. Intel. W prawdzie nie ta częstotliwość, ale zawsze. ;)
natia
Pracownik operatora
Posty: 17
Rejestracja: 2010-02-18, 22:36
Lokalizacja: łódź

netia

Post autor: natia »

Mhm no az tak rozeznany to nie jestem ;] widac ile pracownik firmy telekomunikacyjnej musi sie jeszcze nauczyc ;] polowy tych pojec nie znam ;d
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Netia WiMax vs. Orange Freedom Pro, co jest lepsze?

Post autor: ja.michal »

To nie dobrze. Zwłaszcza, że pracownik. ;)
natia
Pracownik operatora
Posty: 17
Rejestracja: 2010-02-18, 22:36
Lokalizacja: łódź

netia

Post autor: natia »

Zgadza sie ale wiesz czlowiek wszystkiego w zyciu sie uczy i tak jak pomysle jaka mialem wiedze przed praca w netii to w ogole zalamka;] teraz i tak jest niezle ;]
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Netia WiMax vs. Orange Freedom Pro, co jest lepsze?

Post autor: ja.michal »

Zgadzam się. Ale jakby nie patrzeć to dobrze wiedzieć co i jak działa jak się to sprzedaje. ;)
Grizzly
Stały użytkownik forum
Posty: 57
Rejestracja: 2010-01-18, 23:31
Lokalizacja: Polska

Re: Netia WiMax vs. Orange Freedom Pro, co jest lepsze?

Post autor: Grizzly »

ale zobaczcie ze z natia da sie pogadac , a nie jak np.z konsultantami od plusa gdzie nie wiedza podstawowych rzeczy :D :hyhy:
Żart = BAN
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: Netia WiMax vs. Orange Freedom Pro, co jest lepsze?

Post autor: Blido »

ja.michal pisze:Zgadzam się. Ale jakby nie patrzeć to dobrze wiedzieć co i jak działa jak się to sprzedaje. ;)
Chyba nie miałeś do czynienia z konsultantami Ery :] Jakie cyrki były jak dzwoniłem do BOA aby mi aktywowano konto w usłudze WiMax. Jedna z konsultantek (a rozmawiałem z wieloma, bo 3 dni załatwiałem tą sprawę) upierała się abym jej podał nr telefonu (karty SIM) na który jest umowa oraz kod PUK :rotfl: . Nic takiego nie ma w Wimaksie. Rozmawiała ze mną jak z <font color="#FF00BB"><b>»»nie obrażamy innych!!!««</b></font> (niech pan dobrze poszuka, musiał pan dostać kod PUK, bez niego nic nie zdziałamy). Musiałem jej przez kilka minut tłumaczyć na czym polega WiMax, to wreszcie zdezorientowana babka przełączyła mnie do "odpowiedniego działu" (gdzie też niewiele wiedzieli).
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Netia WiMax vs. Orange Freedom Pro, co jest lepsze?

Post autor: ja.michal »

W prawdzie z WiMaxem Ery nie miałem do czynienia, ale jak miałem u nich telefon to gramotni byli w załatwianiu spraw. Nawet jak GPRS wprowadzili, w prawdzie dopiero za 4 razem, podali w TakTaku co i jak. Jak miałem BC to też było ok z obsługą. Gorzej ogólnie jest w Plusie, zaczynając od 20-30min wiszenia, aż ktoś odbierze. :]
alias
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 481
Rejestracja: 2010-02-03, 19:05
Lokalizacja: Arkadia

Re: Netia WiMax vs. Orange Freedom Pro, co jest lepsze?

Post autor: alias »

ja.michal pisze:Mi chodzi o WiMax mobilny. Hybrydowe karty WiFi/WiMax robi np. Intel. W prawdzie nie ta częstotliwość, ale zawsze. ;)
Na stacjach bazowych Alvariona nie spodziewaj się mobilnego WiMaxa. Nie spodziewaj się też go w paśmie 3,x GHz. Wersje mobilne urządzeń klienckich robi się dla pasma 2,5 GHz.

Tak w ogóle to WiMax mobilny ma sens tylko w miastach mocno zurbanizowanych, gdzie fala radiowa ma duże możliwości wielokrotnego odbijania się od ścian budynków i dzięki temu w danym momencie istnieje wiele drug dotarcia sygnału do odbiornika (i z powrotem). Poza miastem mobilność praktycznie nie działa.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Netia WiMax vs. Orange Freedom Pro, co jest lepsze?

Post autor: ja.michal »

alias, no ja się nie spodziewam na tej częstotliwości. :)
alias
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 481
Rejestracja: 2010-02-03, 19:05
Lokalizacja: Arkadia

Re: Netia WiMax vs. Orange Freedom Pro, co jest lepsze?

Post autor: alias »

ja.michal pisze:Fajnie by było jakby WiMax zrobili za jakiś czas mobilny jako ewentualnie dodatek do kabla.
- no a ja to tak własnie odebrałem. ;)
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Netia WiMax vs. Orange Freedom Pro, co jest lepsze?

Post autor: Patryk »

ja.michal pisze:no ja się nie spodziewam na tej częstotliwości
Bo już zajęta przez Aero2,a oni raczej w wimaxa nie pójdą,tylko w tzw.Future band UMTS-TDD albo w LTE.
ODPOWIEDZ