[problem] linksys wrt54gc v3 i problem z konfiguracja na w

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu WiMax z firmy Netia, T-Mobile (Era) (Polska Telefonia Cyfrowa).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
mismin
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2010-02-11, 19:44
Lokalizacja: slask

[problem] linksys wrt54gc v3 i problem z konfiguracja na w

Post autor: mismin »

Witam, jestem juz zalamany instalacja.
W trakcie instalacji routera wrt54gc v3 przy ustawieniu na PPPoE i wpisaniu mojego loginu i hasła na koniec jest brak łacznosci z internetem nie wiem w czym problem?
Na tej stronie
http://autopatcher.pol.pl/art.php?31,ko ... imax+netia

Tak ustawilem modem voice gateway jak pisze i dalej nie ma internetu
moze to wina zlej instalacji z brakiem sygnalu routera na samym poczatku jak wyzej.
Prosze bardzo o pomoc

[ Komentarz dodany przez: wojteks: 2010-02-11, 20:03 ]
<font color=orange>Poprawa pisowni.</font>
Zapoznaj się z Regulaminem i Netykietą, za posty niezgodne z regulaminem będzie ostrzeżenie.
Ostatnio zmieniony 2010-02-11, 20:02 przez mismin, łącznie zmieniany 1 raz.
mismin
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: [problem] linksys wrt54gc v3 i problem z konfiguracja na w

Post autor: Jo_gurt »

mismin pisze:tak ustawilem modem voice gateway jak pisze
Co ustawiłeś? VG się nie ustawia :P
prosze bardzo o pomoc
Napisz jakoś po ludzku to coś poradzimy. I zajrzyj do linku w moim podpisie.
mismin
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2010-02-11, 19:44
Lokalizacja: slask

Re: [problem] linksys wrt54gc v3 i problem z konfiguracja na w

Post autor: mismin »

oczywiscie voice gatewaya nie ustawialem tylko zapialem tak jak to wyglada na linku
i pokazywalo ze nie ma polaczenia z netem a nie wiem czy cos trzeba zmieniac z ip ?

[ Dodano: 2010-02-11, 23:33 ]
probuje ale nic jak odlacze kabel od routera i dam spowrotem do kompa i wpisze poprawne dane do pppoe z loginem i haslem to net od razu sie zalaczy

[ Dodano: 2010-02-11, 23:35 ]
Po podłączeniu i ustawieniu wszystkiego jak trzeba musimy się zalogować na router
ale nie idzie wejsc wczesniej szlo wejsc .
mismin
mismin
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2010-02-11, 19:44
Lokalizacja: slask

Re: [problem] linksys wrt54gc v3 i problem z konfiguracja na w

Post autor: mismin »

Po prawidłowym podłączeniu routera do Voice Gateway i komputerów do routera otwieramy stronę zarządzania Linksysem. W pasku adresu przeglądarki wpisujemy: 192.168.1.1. Jeśli pojawi się pytanie o nazwę użytkownika i hasło do administracji routera wpisujemy i hasło i użytkownika: admin

tylko jest problem strona <font color="#FF00FF"><b>»»w ogóle««</b></font> sie nie chce otworzyc pisze brak Firefox nie może nawiązać połączenia z serwerem 192.168.1.1.

jak podlacze net i kabel z routeraz do kompa wyskakuje '

Serwer 192.168.1.1 zbyt długo nie odpowiada.
# Witryna może być tymczasowo niedostępna lub zbyt obciążona. Spróbuj ponownie za kilka minut.
# Jeśli nie można otworzyć żadnej strony, należy sprawdzić swoje połączenie sieciowe.
# Jeśli komputer użytkownika jest chroniony przez zaporę sieciową lub serwer proxy, należy sprawdzić, czy program Firefox jest uprawniony do łączenia się z Internetem. jak odlacze kabel internetowy i wepne spowrotem do kompa net dziala bez zarzytu czy jest jakis problem z routerem ???
mismin
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: [problem] linksys wrt54gc v3 i problem z konfiguracja na w

Post autor: Jo_gurt »

mismin, zapewne jest problem z konfiguracją twojego komputera. Masz może jakiś inny pod ręką (laptopa, cokolwiek)? Bo podejrzewam, że konieczne może być usunięcie ustawionego połączenia PPPoE z komputera.
mismin
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2010-02-11, 19:44
Lokalizacja: slask

Re: [problem] linksys wrt54gc v3 i problem z konfiguracja na w

Post autor: mismin »

usunięcie ustawionego połączenia PPPoE z komputera który działa bez routera jak jest wpięte bezpośrednio nic nie daje
mismin
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: [problem] linksys wrt54gc v3 i problem z konfiguracja na w

Post autor: Blido »

mismin, czy kiedy odłączyłeś zestaw Wimaksa od komputera i podłączyłeś do routera odłączyłeś go od zasilania? Ja raz zaniedbałem tą konieczność przy przełączaniu swojego zestawu z Ery i również nie chciał się połączyć przez router. Po odłączeniu terminala od prądu na kilka minut i ponownym podłączeniu działał już prawidłowo, router nawiązywał połączenie PPPoE.
mismin
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2010-02-11, 19:44
Lokalizacja: slask

Re: [problem] linksys wrt54gc v3 i problem z konfiguracja na w

Post autor: mismin »

Tak zrobiłem i nic dalej błąd logowania na server PPPoE.
Nawet zmieniałem Starting IP na 192.168.1.100 pózniej na
192.168.1.2
a Local IP mam 192.168.1.1
Operating Mode tez próbowałem z Gateway na Router i tez klapa. Nie łaczy się.
Ostatnio zmieniony 2010-02-15, 17:37 przez mismin, łącznie zmieniany 1 raz.
mismin
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: [problem] linksys wrt54gc v3 i problem z konfiguracja na w

Post autor: Jo_gurt »

Chwila, jak konfigurowałeś router jak nie możesz się połączyć?
mismin
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2010-02-11, 19:44
Lokalizacja: slask

Re: [problem] linksys wrt54gc v3 i problem z konfiguracja na w

Post autor: mismin »

wiem ze ten linksys wrt54gc nie chodzi w neti wimax teraz tylko pytanie jaki model routera mam miec zeby to chodzilo ,wiem ze ma byc bez modemu

A jaki powinienem posiadać jutro mam jechać do sklepu go oddać i wymienić na inny a nie wiem na jaki model?
w sklepie są takie modele :jak nie beda pasowac to poradzcie sprzedawca odda pieniadze
1. Router bezprzewodowy +modem Dynamode R-ADSL-C4W-G2
2. Router bezprzewodowy Linksys WRT54G2-EE 0309
3. Router bezprzewodowy + modem Linksys WAG54G2-EE
4. Router bezprzewodowy Linksys WRT160N-EE 0641
lub w innym sklepie jest taki:
Router WRT54GL Linksys WIFI DD-WRT TOMATO
czytałem ze powinien zadziałać
proszę napiszcie czy będzie pasował jakiś model od nich ?
komputer będzie kablowo podpięty a tuner satelitarny bezprzewodowo bo
mam również zakupiony Access Point Linksys Wap 11 bo chciałbym również podpiąć bezprzewodowo tuner satelitarny
mismin
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: [problem] linksys wrt54gc v3 i problem z konfiguracja na w

Post autor: Jo_gurt »

Modem ADSL ci do niczego nie potrzebny.
WRT54GL + Tomato działa na pewno, sam tak korzystałem kawał czasu. Ale WRT54GC też powinien działać.
mismin pisze:mam również zakupiony Access Point Linksys Wap 11
Troszkę archaizm.
mismin
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2010-02-11, 19:44
Lokalizacja: slask

Re: [problem] linksys wrt54gc v3 i problem z konfiguracja na w

Post autor: mismin »

Dzwoniłem do działu technicznego netii i konfigurowałem z nimi go 30 min. I żadne ustawienia nie przeszły więc dali mi telefon do infolinii technicznej Linksys-a gdzie tez mi powiedzieli ze raczej nie pójdzie skoro netia tez nie potrafiła go skonfigurować.
Poradzili mi ze mam miec router bez modemu i z wejściem i wyjściem Ethernet a ten model wrt54gc go nie miał tylko 4 wyjścia Ethernet i wejście internet bo w dziale technicznym nie miał informacji jaki router będzie dobry dla wimax od nich z voice gatewayem .
A ten Access point linksys wap11 to dobry czy nie ? Powiedzieli że się na min połączę bezprzewodowo z routerem .

[ Dodano: 2010-02-16, 00:08 ]
Czyli muszą mi oddać kasę za router wrt54gc i nic nie brać skoro z ich sklepu żaden nie pasuje i wtedy kupić ten WRT54GL + Tomato?

[ Komentarz dodany przez: Sundance_kid: 2010-02-16, 08:38 ]
<font color=orange>Poprawa pisowni.</font>
Ostatnio zmieniony 2010-02-16, 08:37 przez mismin, łącznie zmieniany 1 raz.
mismin
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: [problem] linksys wrt54gc v3 i problem z konfiguracja na w

Post autor: Jo_gurt »

mismin pisze:a ten model wrt54gc go nie miał tylko 4 wyjścia Ethernet i wejście internet
Oczywiście, że ma. WAN Ethernet i 4x LAN Ethernet. Ja obstawiam jednak jakiś błąd konfiguracyjny lub wadliwy firmware.
mismin
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2010-02-11, 19:44
Lokalizacja: slask

Re: [problem] linksys wrt54gc v3 i problem z konfiguracja na w

Post autor: mismin »

Jestem już lekko zdołowany, dziś po raz kolejny konfigurowałem linksysa wrt54gc v3 z technikiem neti i nic. Dodatkowo zadzwoniłem do serwisanta technicznego routerów i tez próbowaliśmy się połączyć ale bez skutku i był nawet aktualizowany firmware w linksysie z 1.00.11 na nowszy 1.00.14.
Czy ten linksys wrt 54gc w końcu pasuje do neti wimax, z modemem voice gateway droga radiowa? Czy kupic jakiś inny router z modemem i wywalić voice gatewaya i podpiac bezposrednio do kabla z radiówki ?
Ostatnio zmieniony 2010-02-16, 21:32 przez mismin, łącznie zmieniany 1 raz.
mismin
Jan_61
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2010-02-27, 20:29
Lokalizacja: śląsk

Re: [problem] linksys wrt54gc v3 i problem z konfiguracja na w

Post autor: Jan_61 »

Dział techniczny niewiele wie -zależy od konkretnego człowieka.
Od paru dni stałem przed wyborem routera
Pomoc techniczna Netii *88 zaleciła kupno WRT54G lub DI-524, 542.
W sklepie SFERIS sprzedawca twierdził, że nie uda mi się . Próbował u jakiegoś klienta to robić i tylko dziwne sztuczki pozwoliły na działanie. Twierdził, że Netia WiMax ma jakiś dziwny protokół. Nic nie kupiłem, bo jak ma nie działać...
W sklepie VOBIS mieli z podobnych nazw tylko WRT54GH-EU i taki dziś kupiłem. Nie mieli pojęcia czy zadziała, nie będzie możliwości zwrotu rozpakowanego -moje ryzyko. Chciałem bez WiFi, ale takich już nie sprzedają:-(
Wiele godzin walki, by w ogóle go zainstalować. Program instalacyjny z płyty CD nie był w stanie go zainstalować w systemie Windows XP, mimo wielokrotnego powtarzania, resetowania wszystkiego wokół.
Zniechęcony,bez nadziei, spróbowałem zainstalować router w Windows 7 64 bit (PC-t ma 2 systemy na różnych dyskach) i mu dość gładko wykrywanie routera poszło.
Sieć lokalna pojawiła się. Internetu nie było, nie było miejsca na wpisanie haseł, MAC itp.
Po wybraniu PPPoE (domyślnie jest automat DHCP i nie działa), wprowadzeniu loginu i hasła z Netii internet ruszył.
Po ponownym uruchomieniu PC-ta pod Windows XP router już był widziany (bez kolejnej instalacji).
Ki diabeł i co było praprzyczyną nie mam pojęcia. Może to , że wcześniej PC-t był używany bez routera i coś tam się poustawiało, czego Windows XP zmienić nie umie, a Windows 7 umiał?

Długo opisywałem, bo może Twój problem będzie podobny i z innego komputera da się go aktywować.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: [problem] linksys wrt54gc v3 i problem z konfiguracja na w

Post autor: krystianb »

Jan_61 pisze:Pomoc techniczna Netii *88 zaleciła kupno WRT54G lub DI-524, 542.
W sklepie SFERIS sprzedawca twierdził, że nie uda mi się . Próbował u jakiegoś klienta to robić i tylko dziwne sztuczki pozwoliły na działanie. Twierdził, że Netia WiMax ma jakiś dziwny protokół. Nic nie kupiłem, bo jak ma nie działać...
Zadziała każdy router z gniazdem wan ethernet i możliwością ustawienia PPPoE chyba już nie ma takich co tak podstawowej rzeczy nie mają.
Jan_61 pisze:Wiele godzin walki, by w ogóle go zainstalować. Program instalacyjny z płyty CD nie był w stanie go zainstalować w systemie Windows XP, mimo wielokrotnego powtarzania, resetowania wszystkiego wokół.
Tych płyt cd powinni zabronić. Router konfiguruje się podłączając kablem do kompa i w przeglądarce (mimo wszystko najlepiej IE) wpisując domyślny adres IP routera.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
mismin
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2010-02-11, 19:44
Lokalizacja: slask

Re: [problem] linksys wrt54gc v3 i problem z konfiguracja na w

Post autor: mismin »

Witam
Temat już nie aktualny po wielu próbach nic nie zdziałali ,jak padł internet zadzwoniłem po serwisantów którzy naprawili net i linie telefoniczna i od razu poprosiłem o sprawdzenie routera linksysa wrt54gc v3 i o dziwo chłopcy spisali się na medal i wszystko hula na ustawieniu pppoe .
Widocznie ci co siedzą w technicznym nie wiedza za wiele tylko trzeba dzwonić osobiście po serwisantów bo przez telefon raczej rzadko pomogą.
mismin
ODPOWIEDZ