[Netia] WiMax - kilka pytań

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu WiMax z firmy Netia, T-Mobile (Era) (Polska Telefonia Cyfrowa).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
asda
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2010-02-22, 15:36
Lokalizacja: Toruń

[Netia] WiMax - kilka pytań

Post autor: asda »

Witam,

Mam kilka pytań, otóż zamówiłem telefonicznie ofertę 2 Mb/s pod koniec listopada 2009 (czekam do dziś, ale wiadomo nikt nie będzie chodził po ośnieżonym dachu) kiedy to jeszcze była dostępna. Umowy jeszcze nie podpisałem, więc ciekawe czy dadzą mi te 2 Mb/s ?

Druga sprawa taka, że do nadajnika (?) który jest na kominie elektrociepłowni mam 2,8 km i widzę go z okna, jednak mniej więcej od jego połowy w dół stoi słup wysokiego napięcia. Jak on może wpłynąć na jakość łącza? Dodam, że komin o którym mowa znajduje się w Toruniu.

Przeglądając forum, natknąłem się na osoby, które w grach mają ping w granicach ~25. Czy jest to możliwe, jeśli tak to od czego to zależy, szczerze mówiąc ja aż nie dowierzam. Przyznam się, że sam lubię pograć czasem w CS. Na obecnym internecie mam ping 105-125, a mając ping ~25 byłbym w niebo wzięty, jednak mi wystarczy, żeby był poniżej 80.

Z góry dziękuje za odp.
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: [Netia] WiMax - kilka pytań

Post autor: Jo_gurt »

Ping 25ms na WiMAX jest bardzo mało realny (możliwy?), ale poniżej 80 jak najbardziej.
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: [Netia] WiMax - kilka pytań

Post autor: Blido »

asda pisze:mając ping ~25 byłbym w niebo wzięty
Nie wiem czy tyle w ogóle można osiągnąć na Wimaksie. Na pewno wiele zależy od linku do stacji bazowej, nie tylko od połaczenia klient-stacja.
asda pisze:jednak mi wystarczy, żeby był poniżej 80.
Tyle z pewnością osiągniesz. Ja mam ping poniżej 60ms, a i tak nie jest to najlepszy wynik. Niektórzy mieli niższy pomimo słabszego sygnału (zapewne link do stacji bazowej był lepszy).
rdy
Stały użytkownik forum
Posty: 110
Rejestracja: 2009-12-22, 14:31
Lokalizacja: Brwinów

Re: [Netia] WiMax - kilka pytań

Post autor: rdy »

Wyłączając przeciążenie infrastruktury które występuje już od 3 tygodni(i pingi są >170ms) w odległości 4km w linii prostej od nadajnika(czy może stacji?) miałem pingi w granicach 70-80ms
ODPOWIEDZ