Era WiMax - jest połączenie a nie ma internetu [?]

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu WiMax z firmy Netia, T-Mobile (Era) (Polska Telefonia Cyfrowa).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
ofka
Użytkownik forum
Posty: 21
Rejestracja: 2010-01-15, 21:08
Lokalizacja: Wiewiecko

Era WiMax - jest połączenie a nie ma internetu [?]

Post autor: ofka »

Od wczoraj jestem użytkowniczką WiMaxa, ale napotkałam niestety na problem :(

Kiedy się łączę z internetem, wszystko kończy sie pomyślnie. Jednak Internet nie działa, w przeglądarce wyświetla się, że nie można otworzyć strony. Program do monitorowania prędkości łącza wskazuje zera, od czasu do czasu pojawi się kolor zielony i prędkość 3,2KB/s dosłownie na sekundę. Zaś na stronie w Internecie, na której wyświetlane są informacje na temat mojego połączenia, kurcze, nie wiem jak ją nazwać :niepewny: (w instrukcji jest to http://192.168.254.251) mój zasięg to 4 na 10 kresek, ale nie jest to stałe, co jakiś cza wszystko się zmienia i spada do 0, rzadziej do 1- 2 kresek.
(dołączam screen tabelki z tej strony, zrobiony o godz. 15.20)

Kiedy dzwoniłam na infolinię, pan nie wysłuchując mnie do końca, powiedział, że reklamacje przyjmują po 60 godzinach.

To wina zamontowanej anteny, czy może tego, że jestem świeżym użytkownikiem i era jeszcze mnie nie ‘ogarnia’, może jeszcze czegoś innego?
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: Era WiMax - jest połączenie a nie ma internetu [?]

Post autor: Blido »

ofka pisze:Kiedy dzwoniłam na infolinię, pan nie wysłuchując mnie do końca, powiedział, że reklamacje przyjmują po 60 godzinach.
Widocznie tyle czasu potrzebują aby skonfigurować wszystko tak żeby działało jak należy. Ja przez pierwsze kilka dni w ogóle nie mogłem się połączyć pomimo dobrego sygnału. A i tak dobrze że mi aktywowali konto po tych kilku dniach, bo wcześniej usłyszałem że zgodnie z harmonogramem konto zostanie mi automatycznie aktywowane po miesiącu (co byłoby zresztą niezgodne z umową, bo zobowiązują się zacząć świadczyć usługę w ciągu 7 dni od jej podpisania)
ofka pisze:To wina zamontowanej anteny, czy może tego, że jestem świeżym użytkownikiem i era jeszcze mnie nie ‘ogarnia’
Być może jedno i drugie - ten skaczący sygnał jest niepokojący. Antena jest zamontowana solidnie i nie chwieje się na wietrze?
ofka
Użytkownik forum
Posty: 21
Rejestracja: 2010-01-15, 21:08
Lokalizacja: Wiewiecko

Re: Era WiMax - jest połączenie a nie ma internetu [?]

Post autor: ofka »

Blido pisze: Antena jest zamontowana solidnie i nie chwieje się na wietrze?
wszystko jest stabilnie i porządnie zamontowane
kamilekk93
Stały użytkownik forum
Posty: 79
Rejestracja: 2009-11-19, 19:38
Lokalizacja: Radomsko

Re: Era WiMax - jest połączenie a nie ma internetu [?]

Post autor: kamilekk93 »

Co do sygnału z Anteny to u mnie też jest co jakis czas tak ze antena gubi sygnał i na statusie Anteny sa same zera ale po kilku godzinach lub na nastepny dzień najdłuzej jest wszystko w porządku. A teraz kiedy robi sie ciepło to sygnał na antenie mi wzrósl o jedna kreske w skali słupkowej.Pozdrawiam Kamilekk93 :)
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: Era WiMax - jest połączenie a nie ma internetu [?]

Post autor: Blido »

Przed chwilą miałem bardzo podobny problem do koleżanki ofka. Byłem połączony z Internetem, miałem przydzielone IP, działało DNS ale strony się nie wczytywały ani pingi nie szły. Po wpisaniu polecenia ping onet.pl w cmd adres był zamieniany na IP, ale wszystkie pakiety były gubione. Problem występował na wszystkich kompach i na komórce, bezpośrednio z routera też nie szły pingi. Na nic zdawał się restart zestawu od Wimaksa i routera. Problem trwał jakieś pół godziny.
Być może Era ma jakieś problemy z siecią? Wydaje mi się że wczoraj również miał miejsce podobny przypadek ale Internet zmroziło na góra kilkadziesiąt sekund.
ofka
Użytkownik forum
Posty: 21
Rejestracja: 2010-01-15, 21:08
Lokalizacja: Wiewiecko

Re: Era WiMax - jest połączenie a nie ma internetu [?]

Post autor: ofka »

Wczoraj rano, kiedy się połączyłam, internet działał bez zarzutu, jednak tylko przez 2 godziny. Później znów to samo, udawało się połączyć a internetu nie było i do tej pory nie ma. :(
Do tego cały czas ten zasięg znika i potem znów się pojawia. To już jest denerwujące :dobani:
faridrox
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 157
Rejestracja: 2008-02-08, 23:18
Lokalizacja: poz

Re: Era WiMax - jest połączenie a nie ma internetu [?]

Post autor: faridrox »

Zle ustawiona antena.

[ Komentarz dodany przez: grzechu: 2010-03-25, 19:21 ]
<font color=orange>Poprawa pisowni.</font>
Ostatnio zmieniony 2010-03-25, 19:20 przez faridrox, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
draconair
Stały użytkownik forum
Posty: 112
Rejestracja: 2006-05-24, 09:22
Lokalizacja: Inna rzeczywistość

Re: Era WiMax - jest połączenie a nie ma internetu [?]

Post autor: draconair »

W nocy czasem się zdażą problemy na sieci Ery, tak jak pisał Blido, 24 coś robili, dzień wcześniej również (wcześniej również, ale nie jestem w stanie teraz przytoczyć konretnych dat). Natomiast częściej (także w ciągu dnia) zdażają się problemy z serwerem DNS Ery, warto mieć zapisane adresy ip OpenDNS czy kogo kto tam lubi.
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: Era WiMax - jest połączenie a nie ma internetu [?]

Post autor: Blido »

draconair, widzę że masz ADSL Ery. Czy tam też taki problem występuje? U mnie już ze stabilnością łącza wszystko w porządku, ale od czasu tej półgodzinnej awarii zaobserwowałem znaczny wzrost pingów. Wcześniej do takich serwerów jak Onet czy WP miałem około 53ms a teraz aż 80. Pingi podskoczyły nagle, w ciągu jednego dnia i są takie przez całą dobę więc wątpię aby to było obciążenie sieci.
Awatar użytkownika
draconair
Stały użytkownik forum
Posty: 112
Rejestracja: 2006-05-24, 09:22
Lokalizacja: Inna rzeczywistość

Re: Era WiMax - jest połączenie a nie ma internetu [?]

Post autor: draconair »

Tak patrzę teraz, ale raczej nie odnotowałem wzrostu pingów - może nieznaczne o 5ms, raz zgubił pakiet, kilka razy ping podskoczył wyraźnie, ale poza tym u mnie ok.

Ja też po prostu nie zwracam uwagi na pingi dopóki transfer działa przyzwoicie.
ofka
Użytkownik forum
Posty: 21
Rejestracja: 2010-01-15, 21:08
Lokalizacja: Wiewiecko

Re: Era WiMax - jest połączenie a nie ma internetu [?]

Post autor: ofka »

Jeżeli to źle zamontowana antena to już nie wiem jak zamontować ją poprawnie. Było już w każdą stronę i cały czas jest to samo -gubi zasięg , nie zawsze do 0 ale jest tak, że wahania są między 2 a 5 kreskami, ale też spada do 0. Jak ją poprawnie ustawić? Jeszcze wyżej? Może przeszkody terenowe?

Ale nawet kiedy jest ten zasięg i da się połączyć, to ten internet działa jak sobie chce, raz jest, później długo nie ma transferu, potem znów na chwilkę wskoczy i znów znika, i tak cały czas :(


Dołączam mapę
na czerwono zaznaczony mój dom ;)
ofka
Użytkownik forum
Posty: 21
Rejestracja: 2010-01-15, 21:08
Lokalizacja: Wiewiecko

Re: Era WiMax - jest połączenie a nie ma internetu [?]

Post autor: ofka »

Problem rozwiązany :) antena 3m do góry i jest już ok :)
ppoler
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2009-02-07, 14:58
Lokalizacja: obrze?a W-wy

Re: Era WiMax - jest połączenie a nie ma internetu [?]

Post autor: ppoler »

ofka pisze:Problem rozwiązany :) antena 3m do góry i jest już ok :)
Antena wyżej?

Jezeli jest wyżej niz wszystko dokoła to rozważ założenie Surge Protectyor-a na PoE (np. SENAO-NSA-7500) żeby Ci IDU lub komputera piorun kiedys nie przysmalił.
hackerX
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2010-04-07, 23:13
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Era WiMax - jest połączenie a nie ma internetu [?]

Post autor: hackerX »

Nie robiąc nowego tematu to z wimaxem z netii jest tak samo jak z erą, czy jest lepszy zasięg itp?

[ Komentarz dodany przez: grzechu: 2010-04-08, 08:10 ]
<font color=orange>Poprawa pisowni.</font>
Ostatnio zmieniony 2010-04-08, 07:10 przez hackerX, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: Era WiMax - jest połączenie a nie ma internetu [?]

Post autor: Blido »

Jeśli chodzi o ilość stacji bazowych, to Era ma obecnie ich znacznie więcej.
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Era WiMax - jest połączenie a nie ma internetu [?]

Post autor: Jo_gurt »

A jeśli chodzi o późniejsze funkcjonowanie usługi to często jest lepiej ze względu na obowiązek wizyty techników-monterów.
hackerX
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2010-04-07, 23:13
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Era WiMax - jest połączenie a nie ma internetu [?]

Post autor: hackerX »

Ja mam od nadajnika ok. 4-6km więc chyba powinno ładnie działać zobacze jak przyjedzie monter i sprawdzi warunki itp.
ODPOWIEDZ