[Netia] Router Netia WImax, przenikanie sygnału

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu WiMax z firmy Netia, T-Mobile (Era) (Polska Telefonia Cyfrowa).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: [Netia] Router Netia WImax, przenikanie sygnału

Post autor: Jo_gurt »

MiKO pisze:Pani coś powiedziała, że w zestawie nie ma modemu
Raczej routera ;)
MiKO pisze:jeżeli chcę mieć WiFi, to muszę sobie kupić takowy na własną rękę, i musi mieć "jakiś" ANNEX B .
Pani chyba niewiele wie co sprzedaje. Do WiMAXa ma nie być modemu ADSL (więc wszelkie Annexy, nawet B, odpadają).
Jesteś pewny, że WiMAX? Tzn nie bierze udziału w całym ćwiczeniu linia telefoniczna?
MiKO pisze:Rozumiem, antena na dachu, sprowadzają od niej przewód ale gdzie :D ?
A gdzie sobie zażyczysz ;)
MiKO pisze:TP link nie robi może takich routerów do wimax-a? :)
Do WiMAXa nada się każdy router bez modemu, tzn. RJ45 na WAN.
MiKO
Użytkownik forum
Posty: 39
Rejestracja: 2008-07-23, 11:30
Lokalizacja: Z-ne

Re: [Netia] Router Netia WImax, przenikanie sygnału

Post autor: MiKO »

Raczej routera ;)
Tak routera, zawsze mylę te dwie rzeczy ;)


Linia telefoniczna nie bierze udziału, bo takowej nie posiadam i przez to zamówiłem Wimaxa :)
Pani na infolinii powiedziała, że nie mają w ofercie routerów WiFi do Wimaxów i trzeba kupić na własną rękę.

Odnośnie przewodu od anteny chodziło mi gdzie on jest podłączony - czyli do jakiego urządzenia? Zadając to pytanie chciałem uzyskać odpowiedź, co dostaję od Netii przy montażu (jakie urządzenia zakłada instalator za które płacę 29zł ;))?

Powracając do kwestii routera co polecacie? Czy TP-Link TL-WR941ND będzie się nadawał?[/quote]
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: [Netia] Router Netia WImax, przenikanie sygnału

Post autor: wojteks »

MiKO pisze:W jaki sposób fachowcy instalują tego Wimaxa? Rozumiem, antena na dachu, sprowadzają od niej przewód ale gdzie
Antena czyli cały "odbiornik" to ODU połączony skrętką z zasilaczem IDU. Z IDU idzie kabel ethernet (suma kabla od ODU do komputera może być 100m) do karty sieciowej kablowej albo na WAN routera (żadnych modemów i Annexów do tego nie trzeba)
MiKO pisze:TP link nie robi może takich routerów do wimax-a?
Każdy router z portem WAN RJ45 (ethernet) i PPPoE nadaje się do WiMax'a. Ja polecę jednak Ovislinka WL1600GL z tomato ponieważ można zrobic na nim zarządzanie pasmem (podział).
Nie pomagam na PW!
MiKO
Użytkownik forum
Posty: 39
Rejestracja: 2008-07-23, 11:30
Lokalizacja: Z-ne

Re: [Netia] Router Netia WImax, przenikanie sygnału

Post autor: MiKO »

Właśnie o to mi chodziło, wszystko ładnie wytłumaczone, dzięki serdeczne :)
ODPOWIEDZ