Dylemat: Wimax Era, Iplus, CP HSPA+

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu WiMax z firmy Netia, T-Mobile (Era) (Polska Telefonia Cyfrowa).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Gasol
Stały użytkownik forum
Posty: 140
Rejestracja: 2010-04-15, 15:31
Lokalizacja: nowodworski

Dylemat: Wimax Era, Iplus, CP HSPA+

Post autor: Gasol »

Witam,

potrzebuje Internetu do pracy z domu. Lacze sie z biurem przez VPN, wazne by bylo stabilnie, bez przestojow. Chce uzywac VoIPa, mam router Linksysa z bramka VoIP, ktorego uzywalem do tej pory, gdy mieszkalem w miejscu ze stalym laczem.

Moja lokalizacja to Czeczotki k. Nowego Dworu Mazowieckiego.

Jestem w zasiegu kilku sieci, ale rozwazam nastepujace rozwiazania (moze cos przeoczylem? Wimax Netia odmowili podlaczenia z braku zasobow, bo technicznie podobno da sie, a wszystkich operatorow komorkowych nie rozwazalem, bo Plus jest "za plotem";-) ):

1. Iplus: site 3G z HSDPA jest bardzo blisko, sygnal na telefonie (E71/E51) maksymalny. Chodzi w miare OK. Ping wg speedtest.net od 130ms w gore, czasami bywa i 300ms. Download i upload roznie, maksymalnie co zauwazylem to DL ok.3Mbps, UL ok.400kbps. Nie wiem, czy ten site ma HSPA+, jesli tak, to czy moge sie spodziewac poprawy jakosci lacza?

2. Wimax Era: mozliwosc skonfigurowania na site w Legionowie, odleglosc ok. 19km, raczej bez pelnej widocznosci. Kusi mnie brak limitu. Nie mam doswiadczenia w Wimaxem, czy to bedzie lepiej chodzic od Iplusa w mojej lokalizacji?

3. Cyfrowy Polsat HSPA+: najblizszy site podobno w Leoncinie, chyba jest tez cos w Modlinie. Rozmawialem ze sprzedawca z Nowego Dworu Mazowieckiego, ktory oczywiscie chwalil. Ale zorientowalem sie, ze bez abonamentu na TV to dosc drogo trzeba zaplacic za modem i aktywacje.

Co Wy na to? Iplus bylby od reki. Wimax Era - obawiam sie, czy odleglosc do stacji nie jest za duza. CP kusi, ale nie znam nikogo, kto by tego uzywal.

Prosba o rade.

Pzdr.
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: Dylemat: Wimax Era, Iplus, CP HSPA+

Post autor: Blido »

Gasol pisze:Wimax Era: mozliwosc skonfigurowania na site w Legionowie, odleglosc ok. 19km, raczej bez pelnej widocznosci. Kusi mnie brak limitu. Nie mam doswiadczenia w Wimaxem, czy to bedzie lepiej chodzic od Iplusa w mojej lokalizacji?
Wątpię że z tej odległości w ogóle zadziała. Musiałbyś mieć doskonałą widoczność ze stacją bazową. Jeśli już by zadziałało, to na pewno lepiej niż iPlus - pingi niższe i co najważniejsze bez limitu.
Gasol pisze:Wimax Era - obawiam sie, czy odleglosc do stacji nie jest za duza.
Możesz spróbować, jak nie zadziała to nic nie stracisz bo po prostu oddasz zestaw i rozwiążesz umowę bez żadnych kosztów. O jakość działania nie musisz się martwić, bo stacje bazowe są zaprogramowane tak że nie wpuszczają klientów ze zbyt słabymi parametrami. Czyli albo działa bez zarzutu, albo wcale.
Gasol
Stały użytkownik forum
Posty: 140
Rejestracja: 2010-04-15, 15:31
Lokalizacja: nowodworski

Re: Dylemat: Wimax Era, Iplus, CP HSPA+

Post autor: Gasol »

Blido, dzieki za odpowiedz.

Postanowilem zlozyc zamowienie na Era Wimax. Montaz przez instalatorow Ery, bo przy tej odleglosci od stacji bazowej podejrzewam, ze nameczylbym sie, a kto wie, czy pozniej nie naglowil, jak rozwiazac umowe.
Gasol
Stały użytkownik forum
Posty: 140
Rejestracja: 2010-04-15, 15:31
Lokalizacja: nowodworski

Re: Dylemat: Wimax Era, Iplus, CP HSPA+

Post autor: Gasol »

Obsluga klienta w Era Wimax to tragedia. Czekam na przyslanie umowy juz prawie miesiac. Podobno zepsul sie jakis system, mieli wysylac jeszcze raz i NIC!
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: Dylemat: Wimax Era, Iplus, CP HSPA+

Post autor: Blido »

Gasol pisze:Obsluga klienta w Era Wimax to tragedia.
Mało powiedziane. Mi dwa miesiące temu przysłali fakturę na ponad 500zł z wszystkimi opłatami od początku jak mam Wimaksa, a przecież wszystkie na bieżąco opłacałem. Zadzwoniłem do BOK-u aby sprawę wyjaśnić i usłyszałem że niebawem dostanę skorygowaną fakturę a tej aby nie opłacać. Do tej pory nie otrzymałem skorygowanej, mimo że już przyszła następna (na szczęście już na prawidłową kwotę - 68zł). Ręce opadają.
Gasol
Stały użytkownik forum
Posty: 140
Rejestracja: 2010-04-15, 15:31
Lokalizacja: nowodworski

Re: Dylemat: Wimax Era, Iplus, CP HSPA+

Post autor: Gasol »

Instalatorzy nie znalezli u mnie zasiegu Ery, choc na mapce byl:-) Trudno. Ciesze sie, ze to nie ja chodzilem po dachu i machalem antena, bo samemu nie jest to latwe..:-))

Ostatecznie mam Internet na Wi-Fi od lokalnego dostawcy. Dziala duzo lepiej niz iPlus. Wzialem na probe 2Mb i mam czasami DL 2Mb, UL 1Mb, ping 10ms (wg speedtest.net), czyli nie moge narzekac. Zauwazylem, pare dziwnych rzeczy, np. czasami gina pakiety, ale o tym pozniej i w innym watku.

Podsumowujac: obsluga klienta w Erze Wimax bardzo kiepska, mapka zasiegu malo sie przydaje, a konsultanci na wszelki wypadek mowia, ze bedzie dzialac.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Dylemat: Wimax Era, Iplus, CP HSPA+

Post autor: krystianb »

Gasol pisze:a konsultanci na wszelki wypadek mowia, ze bedzie dzialac.
Bo myślą że mówią o BC :rotfl:
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
ODPOWIEDZ