Proszę o porad

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu WiMax z firmy Netia, T-Mobile (Era) (Polska Telefonia Cyfrowa).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
piotrek2810waw
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2010-04-20, 17:01
Lokalizacja: Warszawa

Proszę o porad

Post autor: piotrek2810waw »

Jestem szczęśliwy posiadaczem internetu w UPC ale dziewczyna tyle szczęścia już nie ma. Zwracam się więc z wielką prośbą do forumowiczów aby pomogli wybrać odpowiedni. Wybranka mieszka na obrzeżach warszawy ( Wawer ) blisko Wisły. Wcześniej dostawcą internetu był iplus ale w nowym miejsc w ogóle nie zdawał egzaminu.

Dlatego zastanawiamy się nad nowa oferta CF Polsatu lub nad oferta Netii. Z rozmów z konsultantem zaoferowano nam w Netii 1 Mb/s za 49 zł. Oferta jest korzystna najgorzej że nie można tego wypróbować a po podłączeniu musimy podpisać cyrograf na 2 lata. Biorąc pod uwagę fakt iż z iplusem bujaliśmy się przez 6 miesięcy w nowym miejscu mamy wiele obaw. Z drugiej strony Polsat daje 21 ale są limity.

Proszę o odpowiedź jaki internet z przedstawionych powyżej byście zarekomendowali dla osoby która nie gra oraz nie ściąga, dużych plików i zależy jej na stabilności a internet będzie wykorzystywać głownie do przeglądania stron w tym youtube wrzuta itd.

Z góry dziękuje za pomoc!
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Proszę o porad

Post autor: krystianb »

piotrek2810waw pisze:Biorąc pod uwagę fakt iż z iplusem bujaliśmy się przez 6 miesięcy w nowym miejscu mamy wiele obaw.
Nie ma czego się bać, Wimax albo jest taki jak w umowie albo go wcale nie ma, czyli nie ma umowy z powodu BMT.

piotrek2810waw pisze:zależy jej na stabilności a internet będzie wykorzystywać głownie do przeglądania stron w tym youtube wrzuta itd.
Czyli jak najbardziej WIMAX i stabilność i brak dodatkowych opłat jak się za dużo YT obejrzy. Nie ma nad czym się zastanawiać.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
piotrek2810waw
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2010-04-20, 17:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: Proszę o porad

Post autor: piotrek2810waw »

Dziękuje za szybką odpowiedź. :) Jutro będę umawiał technika.
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: Proszę o porad

Post autor: Blido »

krystianb pisze:Nie ma czego się bać, Wimax albo jest taki jak w umowie albo go wcale nie ma
W Netii ponoć niekoniecznie, bo niektóre ze stacji bazowych są bardzo obciążone. W Erze póki co nie ma tego problemu. Ale WiMax Ery jest o wiele droższy - 1Mb/s kosztuje 68zł/mc przy umowie na 3 lata. Za to upload jest dwukrotnie większy - 512kb/s.
Gasol
Stały użytkownik forum
Posty: 140
Rejestracja: 2010-04-15, 15:31
Lokalizacja: nowodworski

Re: Proszę o porad

Post autor: Gasol »

Blido pisze: W Netii ponoć niekoniecznie, bo niektóre ze stacji bazowych są bardzo obciążone. W Erze póki co nie ma tego problemu
Potwierdzam. Netia odmowila mi podlaczenia mimo zasiegu ze wzgledu na przeciazenie stacji.
Awatar użytkownika
vegas
Stały użytkownik forum
Posty: 148
Rejestracja: 2006-06-05, 22:22

Re: Proszę o porad

Post autor: vegas »

Dzwoniąc do dystrybutora Netii zadałem pytanie jak się ma obciążenie stacji do której mam być podłączony. Dostałem odpowiedź, że nie ma się o co martwic ponieważ jeśli zajdzie taka potrzeba to rozbudują sprzęt...
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Proszę o porad

Post autor: Jo_gurt »

Dostałem odpowiedź, że nie ma się o co martwic ponieważ jeśli zajdzie taka potrzeba to rozbudują sprzęt...
Hyhy, ambitni :]
ODPOWIEDZ