WiMax w Netii parę pytań

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu WiMax z firmy Netia, T-Mobile (Era) (Polska Telefonia Cyfrowa).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
xPredatorx88
Stały użytkownik forum
Posty: 111
Rejestracja: 2010-04-18, 19:28
Lokalizacja: Rudnik

WiMax w Netii parę pytań

Post autor: xPredatorx88 »

O WiMaxie dowiedziałem się wczoraj na tym forum. A Netia ma bardzo kuszącą ofertę.
9 lipca kończy mi się umowa z BlueConnect na szczęście. I tutaj mam do was parę pytań, jestem w tym zielony. Jakie będę mieć szansę na sygnał u mnie mieszkam w Rudniku niedaleko Ostrowca Świętokrzyskie (mam do niego jakieś 15 km) w woj. świętokrzyskim. Coś kolega mi mówił że będzie budowany nadajnik, czy to kiedyś ruszy? Jeżeli nie miał bym sygnału to da radę kupić jakąś antenę? Ile kosztuje modem, i ile kosztuje jego montaż (czy tylko wystarczy go podłączyć do kompa?). Co to jest BTS? Czy jakoś tak. Aha sprawdził bym to, ale skończył mi się limit i stronki ładują się długo. A jeżeli nie mógł bym mieć WiMax'a z Netii, to co polecacie, chodzi mi o net szybki i bez żadnych limitów, zbyt długo się męczyłem z BlueConnect'em. Z góry dziękuję :)
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: WiMax w Netii parę pytań

Post autor: Jo_gurt »

xPredatorx88 pisze:Jeżeli nie miał bym sygnału to da radę kupić jakąś antenę?
Antenę dostajesz w zestawie. I albo działa z taką albo dostajesz BMT.
xPredatorx88 pisze:Ile kosztuje modem, i ile kosztuje jego montaż (czy tylko wystarczy go podłączyć do kompa?).
Montaż jest konieczny - zestaw kliencki składa się z urządzenia zewnętrznego (antena + coś a'la AP) i wewnętrznego.
Cena opisana w cenniku/regulaminie promocji itp.
xPredatorx88 pisze:Co to jest BTS?
Stacja przekaźnikowa, błędnie nazywana "nadawczą".
xPredatorx88 pisze:Aha sprawdził bym to, ale skończył mi się limit i stronki ładują się długo
Takie życie...
xPredatorx88 pisze:. A jeżeli nie mógł bym mieć WiMax'a z Netii, to co polecacie, chodzi mi o net szybki i bez żadnych limitów,
A co masz do wyboru?
xPredatorx88
Stały użytkownik forum
Posty: 111
Rejestracja: 2010-04-18, 19:28
Lokalizacja: Rudnik

Re: WiMax w Netii parę pytań

Post autor: xPredatorx88 »

Trochę już wiem ale co z zasięgiem u mnie ba na mapie jest niedaleko nadajnik Dokładnie w Ostrowcu, a napisane jest wkrótce: Kunów k Ostrowca Świętokrzyskiego, a do Kunowa mam 6 km to znaczy że moje szanse na ten net jeszcze się zwiększą, tylko kiedy to wybudują.
lukiR
Użytkownik forum
Posty: 42
Rejestracja: 2008-06-22, 10:48
Lokalizacja: Szamotuły

Re: WiMax w Netii parę pytań

Post autor: lukiR »

Nikt Ci nie powie bez wizyty techników czy będzie zasięg, u mnie byli dzisiaj panowie z Netii i okazało się, że do montażu będą potrzebowali dłuższego niż standardowy masztu, a do BTS mam tylko 2 km.
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: WiMax w Netii parę pytań

Post autor: Blido »

xPredatorx88 pisze:Jeżeli nie miał bym sygnału to da radę kupić jakąś antenę?
Nie da rady, bo antena jest zintegrowana z zewnętrznym urządzeniem klienckim - coś na kształt Nanostation w technologii WiFi. To co jest wewnątrz domu to tylko zasilacz PoE, choć wiele osób, a nawet ISP (choćby Era) nazywa to modemem :] . Więc tak jak napisał Jogurt - albo masz sygnał, albo BMT. Kombinowania nie będzie.
ODPOWIEDZ