Czy będzie działać wimax ery.

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu WiMax z firmy Netia, T-Mobile (Era) (Polska Telefonia Cyfrowa).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
kshaq6
Użytkownik forum
Posty: 48
Rejestracja: 2009-04-07, 08:03
Lokalizacja: Radoszyce k. Lubina

Czy będzie działać wimax ery.

Post autor: kshaq6 »

Witam chciałem się spytać czy mam szanse złapać zasięg ery, mieszkam w Radoszycach pow. Lubin na dolnym śląsku. Wimax znajduje się w Jemielnie ok 8 km od mojej miejscowości po drodze znajduje się jedna górka. Dla porównania powiem wam, że na tej górce łapie zasięg 3g plusa z Wińska i internet w komórce działał przyzwoicie. Prawie rok temu byli u mnie monterzy wimaxu i ponoć nie złapali zasięg pomimo że koleś wlazł na komin i machał anteną. Byłem strasznie zawiedziony gdyż czekałem ponad 3 miesiące na usługę, której i tak nie mam. Czytając na forum nasunęło mi się kilka pomysłów, planuje zamówić jeszcze raz wimax, ale montować postaram się samodzielnie za pomocą forum. Zastanawiam się nad prędkością 512 gdyż gdzieś na forum przeczytałem,że nadajnik wyrzuca klientów którzy maja za słabe parametry, może 512 wymaga mniej. Czerwonym kolorem zaznaczyłem UMTS plusa a niebieskim WIMAX ery, na czarno górka.

[ Komentarz dodany przez: BliSki: 2010-05-03, 10:11 ]
Mapy nie zamieszczamy w formie załączników! Jest to zabronione.
Ostatnio zmieniony 2010-05-03, 09:10 przez kshaq6, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Tomek7
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 704
Rejestracja: 2008-04-25, 18:31
Lokalizacja: EŁK

Re: Czy będzie działać wimax ery.

Post autor: Tomek7 »

Zastanawiam się nad prędkością 512 gdyż gdzieś na forum przeczytałem,że nadajnik wyrzuca klientów którzy maja za słabe parametry, może 512 wymaga mniej. Czerwonym kolorem zaznaczyłem UMTS plusa a niebieskim WIMAX ery, na czarno górka.
Nie znam się na tej technologi, ale nie wydaje mi się żeby prędkość miała coś do odrzucania dalekich terminali ;)
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Czy będzie działać wimax ery.

Post autor: Patryk »

Jak nie ma widoczności to działać nie będzie na taką odległość, zapomnij.
biba24
Użytkownik forum
Posty: 29
Rejestracja: 2006-08-07, 19:09
Lokalizacja: okolice Koben

Re: Czy będzie działać wimax ery.

Post autor: biba24 »

Witam
Na jakim etapie stanęły twoje zmagania z wimaxem ery???
Może ktoś dysponuje informacja czy na ternie gminy Rudna jest możliwość załażenia sobie takiego czegoś.
Maciej
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2006-03-19, 14:15

Re: Czy będzie działać wimax ery.

Post autor: Maciej »

Dołączę się do tematu. Mam odległość 4.3 KM do najblizszego nadajnika wimax era. ukształtowanie terenu ma się tak że jest długo czysto a potem górka jakies 300-400m od domu. Pierwsza strefa fresnela (jeśli myśle źle to mnie poprawcie), czyli jakies 50m od domu nie ma nic a potem las. Brak widoczności z nadajnikiem. Myślicie ,że jest szansa na złapanie wimaxa?
EmTeeDee

Re: Czy będzie działać wimax ery.

Post autor: EmTeeDee »

Maciej pisze:Brak widoczności z nadajnikiem. Myślicie ,że jest szansa na złapanie wimaxa?
Napisz do BOA -ja też jestem zainteresowany tym tematem,z BOA dostałem ''pozytywną'' odpowiedź , ale sam nie wiem czego mam się spodziewać? Mieszkam w lesie , korzystam z CDMA Orange do BS mam ok.15km. i w tym samym kierunku tyle że bliżej jest chyba Wimax(ok.8km.) W mojej miejscowości mało kto ma internet , bo las dookoła, ja mam to ''szczęście'' że mieszkam przy torach i wzdłuż torów jest luka(tunel) między drzewami i pewnie tędy dociera do mnie sygnał.Oczywiście żadnej widoczności optycznej nie ma. :(
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Czy będzie działać wimax ery.

Post autor: Patryk »

Już tyle razy było to wałkowane - wimax powyżej kilometra, półtora, wymaga bezwzględnej widoczności optycznej.
Inaczej chodzi jak uryna albo w ogóle nie działa.
Normalni operatorzy odmawiają montażu, gdy poziom sygnału jest niższy od -75 dBm i łącze działa w modulacji mniej wartościowej od 16QAM z code rate 0.5.
deres84
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2010-11-22, 16:36
Lokalizacja: Płońsk

Re: Czy będzie działać wimax ery.

Post autor: deres84 »

Patryk pisze:Już tyle razy było to wałkowane - wimax powyżej kilometra, półtora, wymaga bezwzględnej widoczności optycznej.
Inaczej chodzi jak uryna albo w ogóle nie działa.
Normalni operatorzy odmawiają montażu, gdy poziom sygnału jest niższy od -75 dBm i łącze działa w modulacji mniej wartościowej od 16QAM z code rate 0.5.
No to mi wielka rewolucja. Jeśli to tak działa to chyba mają jakieś słabe nadajniki. A tak Abstrahując, co za czasy żeby nie było alternatywy nielimitowanego internetu radiowego. :szok:
EmTeeDee

Re: Czy będzie działać wimax ery.

Post autor: EmTeeDee »

Patryk pisze: wymaga bezwzględnej widoczności optycznej.
To jakaś kaszanka ten Wimax ;) ten sam kierunek,teren,i dwa razy dalej a CDMA działa :) nie tak jak bym chciał-ale czasem jest więcej niż 1mb.
ODPOWIEDZ