Netia - kilka pytań

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu WiMax z firmy Netia, T-Mobile (Era) (Polska Telefonia Cyfrowa).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Tomekm91
Stały użytkownik forum
Posty: 119
Rejestracja: 2009-03-26, 16:20
Lokalizacja: Kraków

Netia - kilka pytań

Post autor: Tomekm91 »

Witam forumowiczów.

Jako że w lipcu kończy mi się umowa z Play, szukam czegoś nowego w podobnej cenie bez potrzeby zakładania telefonu stacjonarnego. Pamiętam(jakiś miesiąc temu) chodził po domach gościu z Netii i oferował 4mb WiFi za 49zł. Jakoś specjalnie się tą ofertą nie interesowałem, ponieważ nie skojarzyłem że już za niedługo kończy mi się ten nieszczęsny Play. W związku z tym mam kilka pytań. Mianowicie:

- czy da się jakoś sprawdzić "zasięg" netii WiFi? W sumie, skoro gościu z Netii chodził, to musi być, ale wole się upewnić, a nie chce tam dzwonić przedwcześnie. (Kęty, woj.małopolskie)
- na stronie internetowej Netii, nie mogę znaleźć(jeżeli jest, potwierdza to tylko moją ułomność w tych sprawach :) ) podstawowych informacji, takich jak koszty aktywacji, założenia itp. Jeżeli ktoś się orientuję ile to wszystko kosztuję, proszę podać, będę wdzięczny.
- jakie pingi są na takim internecie?
- Jest możliwość założenia internetu z Netii WiFi np, 512 kb/s, po niższej cenie ?
- Na pewno ktoś z Was ma Netie, a więc Proszę o opinie.

Z góry dziękuję za odpowiedzi na chociaż część moich pytań.

Pozdrawiam.
Fort Minor & LINKIN PARK & Dead By Sunrise
Awatar użytkownika
sp6huk
Guru bezprzewodowy
Posty: 4140
Rejestracja: 2009-01-13, 20:05
Lokalizacja: Świdwin

Re: Netia - kilka pytań

Post autor: sp6huk »

Tomekm91 pisze:Pamiętam(jakiś miesiąc temu) chodził po domach gościu z Netii i oferował 4mb WiFi za 49zł
A od kiedy Netia udostępnia internet po WiFi :roll: Nie chodziło przypadkiem o internet na kablu (LLU) z routerem WiFi ?,
Tomekm91 pisze:czy da się jakoś sprawdzić "zasięg" netii WiFi?
Może Netia wykupiła jakąś sieć osiedlową :roll: Oni tak robią :D, ale stawiam na to, że chodzi jednak o LLU Netii,
Tomekm91 pisze:na stronie internetowej Netii, nie mogę znaleźć
Ja też
Tomekm91 pisze:Jest możliwość założenia internetu z Netii WiFi np, 512 kb/s, po niższej cenie ?
Jak coś to jest możliwość wzięcia WiMAX'a od Netii, ale już nie dają 0,5 Mb/s, tylko 1 Mb/s.
Awatar użytkownika
Tomekm91
Stały użytkownik forum
Posty: 119
Rejestracja: 2009-03-26, 16:20
Lokalizacja: Kraków

Re: Netia - kilka pytań

Post autor: Tomekm91 »

sp6huk pisze:Nie chodziło przypadkiem o internet na kablu (LLU) z routerem WiFi ?,
O ja głupi, ma Pan racje. Kojarzę teraz że ten gościu wspominał coś o routerze WiFi za 1zł! Na czym to polega? Jakie są koszty założenia takiego internetu ? Jak z jakością? Tak samo jak w play 20/24h 30% szybkości, 4/24h 100%? A Pingi? WiMAX - co to ? :niepewny: Ale ja jestem do tyłu z tym wszystkim, pierwsze słyszę o czymś takim :/
Fort Minor & LINKIN PARK & Dead By Sunrise
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Netia - kilka pytań

Post autor: Jo_gurt »

Tomekm91 pisze:Na czym to polega?
Uruchamiają ci usługę ADSL (czyli na zwykłej linii telefonicznej) i do tego sprzedają router ADSL z WiFi. Ja bym jednak polecał kupić taki router we własnym zakresie.
Tomekm91 pisze:Jak z jakością?
W 95% przypadków bardzo dobrze.
Tomekm91 pisze:Tak samo jak w play 20/24h 30% szybkości, 4/24h 100%?
Nie ma co porównywać.
Tomekm91 pisze:A Pingi?
~25ms
Tomekm91 pisze:WiMAX - co to ?
http://pl.wikipedia.org/wiki/WiMAX
Zamiast kabla telefonicznego masz radio (ale nie WiFi).
Do domu też warto dokupić router, ale już trochę inny niż dla ADSL.
Pingi 50-70ms zazwyczaj.
Awatar użytkownika
Tomekm91
Stały użytkownik forum
Posty: 119
Rejestracja: 2009-03-26, 16:20
Lokalizacja: Kraków

Re: Netia - kilka pytań

Post autor: Tomekm91 »

Jo_gurt pisze:Uruchamiają ci usługę ADSL (czyli na zwykłej linii telefonicznej) i do tego sprzedają router ADSL z WiFi. Ja bym jednak polecał kupić taki router we własnym zakresie.
Czyli mam rozumieć że TELEFONu STACJONARNEGO nie potrzebuje ? Zgadza się ?
Orientuje się ktoś może ile mniej więcej kosztuję założenie takiego internetu ?
Przepraszam że o takie rzeczy pytam, ale nie mam zamiaru na razie tam dzwonić.

Dziękuję za odpowiedzi.

Pozdrawiam
Fort Minor & LINKIN PARK & Dead By Sunrise
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Netia - kilka pytań

Post autor: Jo_gurt »

Tomekm91 pisze:Czyli mam rozumieć że TELEFONu STACJONARNEGO nie potrzebuje ? Zgadza się ?
Samego telefonu - nie. Natomiast linię do ADSLa jak najbardziej. Do WiMAX natomiast nawet linii.
Tomekm91 pisze:Orientuje się ktoś może ile mniej więcej kosztuję założenie takiego internetu ?
Najlepiej jednak dzwoń na BOK. Wszystko jest na stronie Netii w PDFach, ale niestety ciężko do nich dotrzeć.
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Netia - kilka pytań

Post autor: Patryk »

sp6huk pisze:Może Netia wykupiła jakąś sieć osiedlową :roll: Oni tak robią
Ale ZTCW oni wykupują tylko sieci na Ethernecie.
Awatar użytkownika
sp6huk
Guru bezprzewodowy
Posty: 4140
Rejestracja: 2009-01-13, 20:05
Lokalizacja: Świdwin

Re: Netia - kilka pytań

Post autor: sp6huk »

Patryk pisze:Ale ZTCW oni wykupują tylko sieci na Ethernecie.
W okolicach Gorzowa Wlkp. wykupili jakąś sieć, która w 80% co prawda była po Ethernecie, a 20% po WiFi, może wyrzucili to na śmietnik, bo do niczego się nie nadawało. Ale wykupili sieć Ethernet + WiFi.
ODPOWIEDZ