[NETIA]Kilka pytań

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu WiMax z firmy Netia, T-Mobile (Era) (Polska Telefonia Cyfrowa).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
rossoneri
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2010-06-15, 23:03
Lokalizacja: K/T

[NETIA]Kilka pytań

Post autor: rossoneri »

Witam.

Szukam dostawcy internetu, ponieważ mam dość użerania się z Play na kartę. Nie wiem co wybrać, zastanawiam się nad Netią, ale mam pewien problem. Mieszkam w bloku, nie posiadam telefonu stacjonarnego i nigdy w moim mieszkaniu telefon nie był zakładany. Co za tym idzie nie mam żadnych linii tp itp. W związku z tym, jako że jestem kompletnym laikiem jeśli chodzi o "te wszystkie" sprawy, mam do Was drodzy eksperci pytanie. Czy jest możliwość założenia internetu Netia bez posiadania telefonu/linii itp? Jestem troszkę w kropce, ponieważ z przykrych doświadczeń na internet radiowy nie mam zamiaru się decydować, a tym bardziej na internet komórkowy. Telefonu stacjonarnego również nie mam zamiaru zakładać, bo po prostu do niczego nie będzie mi potrzebny, a po co mam się obciążać dodatkowymi kosztami.

Także proszę o odpowiedź na moje pytanie. Z góry dziękuję.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: [NETIA]Kilka pytań

Post autor: ja.michal »

Netia WiMax lub Era WiMax ci zostaje. To nie jest ani radiówka, ani łącze komórkowe. Można powiedzieć, że taki kabel bez kabla. ;)
Prędkość jest w 99% taka jak na umowie (czyli do 1Mb/s). Pingi ogólnie koło 70ms. Czasem lepsze czasem gorsze.

Z tego co wiem to nie trzeba już płacić utrzymania linii na WiMax w Netii.
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: [NETIA]Kilka pytań

Post autor: Jo_gurt »

Zależy. Jeśli w bloku jest szafka a tylko brakuje kabla do twojego mieszkania (albo w ogóle tylko gniazdka), to może coś da się zdziałać.
Najfajniej jakby to były kable Netii, wtedy odpadałaby opłata za utrzymanie łącza.
rossoneri
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2010-06-15, 23:03
Lokalizacja: K/T

Re: [NETIA]Kilka pytań

Post autor: rossoneri »

Przepraszam za podwójny post.
Ostatnio zmieniony 2010-06-16, 10:24 przez rossoneri, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: [NETIA]Kilka pytań

Post autor: Jo_gurt »

rossoneri pisze:Zbawiłem go
Słucham? :zdziwko:

To odezwij się do nich.
rossoneri
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2010-06-15, 23:03
Lokalizacja: K/T

Re: [NETIA]Kilka pytań

Post autor: rossoneri »

Kilka miesięcy temu był u mnie pracownik Netii i zachęcał, zachęcał, zachęcał, bodajże 4mb/s za grosze. Zbawiłem go, miałem zły dzień i w ogóle do głowy mi nie przychodziło abym miał się kiedyś na to zdecydować.
Jo_gurt pisze:Zależy. Jeśli w bloku jest szafka a tylko brakuje kabla do twojego mieszkania (albo w ogóle tylko gniazdka), to może coś da się zdziałać.
Najfajniej jakby to były kable Netii, wtedy odpadałaby opłata za utrzymanie łącza.
No niestety nie potrafię Panu powiedzieć czy jest jakaś szafka, czy nie ma. Zupełnie się na tym nie znam. Ale skoro chodzili, zachęcali, to może jest ? Może jakbym do nich zadzwonił to bym się czegoś dowiedział?

ja.michal pisze:Netia WiMax lub Era WiMax ci zostaje.
No niestety z tego co widzę na stronach w/w dostawców u mnie WimaX jest niedostępny.

Bardzo dziękuję za szybkie odpowiedzi, teraz mniej więcej wiem gdzie jestem. Jeżeli nic się nie będzie dało zrobić, będę musiał zrobić to, co najbardziej wykluczałem. Założyć ten nieszczęsny telefon z którego korzystać nie mam zamiaru.

Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam, rossoneri.
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: [NETIA]Kilka pytań

Post autor: Patryk »

ja.michal pisze:Prędkość jest w 99% taka jak na umowie
Oj coraz więcej ludzi narzeka na Wimaxa, szczególnie Netii (Era ma jeszcze mało klientów).

[ Dodano: 2010-06-16, 20:19 ]
rossoneri, ja bym na Netię uważał...i to zarówno po radiu, jak i po kablu (w szczególności LLU).
Jednak co TP to TP - wkurza ten abonament POTS, ale jednak jest zazwyczaj stabilnie i bezawaryjnie.
karolbe
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2010-06-16, 20:42
Lokalizacja: Warszawa Wawer

Re: [NETIA]Kilka pytań

Post autor: karolbe »

Patryk pisze:ja bym na Netię uważał...i to zarówno po radiu, jak i po kablu (w szczególności LLU).
W Warszawie jest ostatnio "bida" z Netia. Zauwazylem to i ja i sasiad, mam umowe do 2MB, a ostatnio w godzinach szczytu jak jest 50-60KB/s to jest wszystko. W nocy jest lepiej ale wciaz, noc to nie dzien.

Netia otwarcie mowi, ze skonczylo im sie "pasmo" i ze moge albo zerwac umowe (bez konsekwencji) albo zejsc na nizszy abonament (tj. z 2 do 1MBps).

Generalnie kicha, bo w okolicy nie ma alternatywy...
Ale uprzedzam przyszlych klientow Netii, ze niestety to nie jest zawsze tak, ze beda gwarantowac to co jest na umowie. W zasadzie to co na umowie to nigdy na 100% nie mialem (glownie w nocy bylo te 2MBps). Co wiecej, taki numer jak zrobili to wybitne chamstwo, bo mogli nie brac nowych klientow jesli wiedzieli, ze starym az tak drastycznie spadnie predkosc.
Ostatnio zmieniony 2010-06-16, 22:15 przez karolbe, łącznie zmieniany 1 raz.
Quest
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 204
Rejestracja: 2009-03-09, 22:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: [NETIA]Kilka pytań

Post autor: Quest »

karolbe, a zglaszales ten problem do Netii ze Ci spada transfer??
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: [NETIA]Kilka pytań

Post autor: Patryk »

karolbe pisze:W Warszawie jest ostatnio "bida" z Netia.
Tak samo w Bielsku-Białej, Tychach...

[ Dodano: 2010-06-16, 22:17 ]
karolbe pisze:Netia otwarcie mowi, ze skonczylo im sie "pasmo"
No bo co to za ogólnopolski operator stacjonarny, który na tak wielką skalę wykorzystuje linie radiowe w łączeniu węzłów (szczególnie LLU) :hyhy:
Prowizorka, uczą się od P4 jak robić urynę.

[ Dodano: 2010-06-16, 22:18 ]
karolbe pisze:i ze moge albo zerwac umowe (bez konsekwencji)
O, to jakaś nowość, i bardzo pozytywne postępowanie operatora :ok: , bo dotychczas nie było o tym mowy.
Awatar użytkownika
baxxxio
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 246
Rejestracja: 2010-01-25, 23:07
Lokalizacja: kelakefu

Re: [NETIA]Kilka pytań

Post autor: baxxxio »

Jasne ze moze bez konsekwencji skoro uslugodawca nie moze wywiazac sie z umowy ;) Raczej jednak(jesli nie ma w umowie "do 2Mb") moglby domagac sie zadoscuczynienia. Wkoncu umowa jest dwustronna ;)
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: [NETIA]Kilka pytań

Post autor: Patryk »

baxxxio pisze:(jesli nie ma w umowie "do 2Mb"
Zawsze jest.
Czasy Neostrady sprzed oferty "Neostrada Plus" już dawno minęły ;)
Awatar użytkownika
baxxxio
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 246
Rejestracja: 2010-01-25, 23:07
Lokalizacja: kelakefu

Re: [NETIA]Kilka pytań

Post autor: baxxxio »

Tu sie mylisz, ja dopiero w umowie zawartej z pocztkiem tego roku mam zapis "do".
W poprzednich tego nie mialem.
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: [NETIA]Kilka pytań

Post autor: Patryk »

baxxxio pisze:Tu sie mylisz, ja dopiero w umowie zawartej z pocztkiem tego roku mam zapis "do".
Interesujące.
Może zdradzisz, o jakiego operatora chodzi ?
dar3k
Użytkownik forum
Posty: 30
Rejestracja: 2010-05-18, 20:38
Lokalizacja: Szamotuły

Re: [NETIA]Kilka pytań

Post autor: dar3k »

Ja mam netie na łączach TP i jestem zadowolony, jak do tej pory jedna awaria (ale to z winy TP bo nie było też w mieście neostrady bo coś na centrali siadło), w TP płacę abo socjalne (załapałem się jeszcze ;) ). Co jakiś czas dzwoni do mnie ktoś od nich albo z dialogu z jakaś super ofertą dla mnie ale jak mówię, że mam socjala + abo za netie to wymiękają z ofertą dla mnie i dziękują za rozmowę.
rossoneri, z play jesteś niezadowolony a może iPlus albo Orange czy Blueconnect będą lepiej chodzić? Testowałeś?
ODPOWIEDZ